Omega była niegdyś bogatą w pierwiastek zero asteroidą. Proteanie przez pewien czas prowadzili tu jego wydobycie, ale w końcu opuścili stację ze względu na jej grubą i twardą skorupę. Tysiące lat później natura uczyniła to, czego nie mogli dokonać proteanie: w wyniku zderzenia z inną asteroidą Omega pękła w pół, odsłaniając swoje bogate zasoby piezo. Rozpoczęła się prawdziwa gorączka, podczas której różne korporacje i osoby prywatne próbowały zbić fortunę na Omedze. Za nimi przybyli tu również złodzieje i bandyci. Gdy zaczęły się
problemy z przestrzenią na powierzchni, infrastrukturę zaczęto rozbudowywać w górę, przez co powstała dzisiejsza, przypominająca meduzę sylwetka Omegi. Stację ochraniają potężne generatory pola efektu masy, które zapobiegają zderzeniom z nadlatującymi odłamkami. Omega stanowi dziś centrum przemytu narkotyków, broni oraz piezo, pozbawione jakiejkolwiek władzy cywilnej czy kontroli wojskowej. Tylko grupy najemników są w stanie utrzymać tu względny porządek. Najbardziej bezlitosny pośród nich jest syndykat asari dowodzony przez okrytą złą sławą Arię T'Loak..

 

Informacje z Extranetu

Zbudowana w wyeksploatowanej skorupie metalicznej asteroidy Omega, od tysięcy lat stanowi bezpieczną przystań dla przestępców, terrorystów i malkontentów. Bywały okresy, w których stacja pustoszała na całe stulecia, a potem znowu zaludniała się dzięki kolejnej fali szukających nowego życia wyrzutków. Oryginalny, elegancki projekt stacji zastąpiła chaotyczna rozbudowa przez zwalczające się wzajemnie grupy przedstawicieli wszystkich możliwych gatunków. Na Omedze nie ma rządu centralnego i nikt nie pamięta, żeby takie ciało kiedykolwiek istniało.

Pomimo tego, że ludzie nazywają ją po prostu „Omegą”, nazwa asari brzmi „serce zła”,  salarian „miejsce sekretów”, turian „świat bezprawia”, a krogan „kraina możliwości”, co odzwierciedla nastawianie każdego gatunku wobec stacji.

Bet atbet365 Bingo and win.