Ojczysta planeta krogan może "pochwalić się" ekstremalnymi wahaniami temperatur, groźnymi chorobami i śmiercionośnymi drapieżnikami. Około roku 1900 p.n.e. kroganie odkryli energię atomową i niebawem rozpętali wiele wojen międzyplanetarnych, ostatecznie sprowadzając na Tuchankę nuklearną zimę. Ich zaplecze przemysłowe zostało zniszczone, a sami kroganie wkroczyli w mroczny okres wojen plemiennych. Przez następne dwa tysiąclecia nie doszło do wzrostu niskiej liczby mieszkańców planety.

Pierwszy kontakt z salarianami przyniósł szanse na poprawę sytuacji. Liczebność krogan wywiezionych na mniej nieprzyjazne planety wzrastała wykładniczo, aż w końcu mogli powrócić na swoją planetę i odzyskać nad nią kontrolę.
 Zbudowali ogromne podziemne schrony, aby ukryć się w nich przed promieniowaniem panującym na powierzchni. Okazali się bardzo przewidujący, jako że schrony zostały użyte podczas Rebelii Krogańskich przez rzesze tych, którzy próbowali uniknąć - i tak bezskutecznie - wpływu genofagium. Przekonani, że mogą zachować dodatni przyrost naturalny pomimo upośledzającego genofagium, ostatecznie wpuścili je do ponad dziewięćdziesięciu procent zamkniętych bunkrów.

Dzisiaj ilość mieszkańców Tuchanki jest bardzo niska i chociaż długość życia typowego kroganina jest duża, działanie genofagium poważnie utrudnia przedłużenie gatunku.

Bet atbet365 Bingo and win.