Mody bojowe

Omni-ostrze
 
 Długie omni-ostrze
 
 Omni-pięść

Wariant omni-ostrza standardowy dla większości bojowych omni-kluczy. Po użyciu wysuwa z holonarzędzia szpikulec z węgliku krzemu, długości 30 centymetrów, którego można użyć do pchnięcia wroga. Krótkie omni-ostrze, z racji swego przebijającego charakteru, dobrze nadaje się do penetracji pancerzy.

Obrażenia: podstawowe dla rasy
Koszt ataku: podstawowy
Szansa na trafienie: 50
Dodatkowe właściwości: brak

 

Z tym wariantem omni-ostrza omni-klucz wytwarza podwójną, „widłową” klingę z węgliku krzemu długości 75 centymetrów, służącą do wykonywania szerokich cięć. Umiejętny użytkownik będzie z łatwością w stanie trafić długim omni-ostrzem wielu pobliskich wrogów na raz, przez co ów wariant wielokrotnie uratował życie kilku posiadającym go żołnierzom podczas ataku Suwerena na Cytadelę.

Obrażenia: +20%
Koszt ataku: +1PA
Szansa na trafienie: 50
Dodatkowe właściwości: brak

 

Niszowy, ale niebagatelny wariant omni-broni. Zamiast wytwarzać ostrze z omni-klucza, utwardza węglikiem krzemu jego holograficzną powłokę, tworząc twardą rękawicę zdolną do zadawania potężnych obrażeń tłuczonych. W swojej standardowej, niezmodyfikowanej wersji, ta omni-broń, z racji swego obuchowego charakteru, dobrze nadaje się do ogłuszania wrogów bez zabijania ich.

Obrażenia: -20%
Koszt ataku: -1PA
Szansa na trafienie: 50

Dodatkowe właściwości: przy każdym uderzeniu 30% szans na ogłuszenie wroga. Utrzymuje się przez turę, cel uodparnia się po pierwszej aktywacji efektu

Dostępne warianty: krio-mod, mod. zapalająca, wzmacniacze kinetyczne, układ optymalizacyjny

  Dostępne warianty: krio-mod, mod. zapalająca, wzmacniacze kinetyczne, układ optymalizacyjny   Dostępne warianty: krio-mod, mod. zapalający, wzmacniacze kinetyczne, omni-kolce, układ optymalizacyjny
 Omni-pazury
 
 Omni-kusza
 
 Omni-tonfa

Ten wariant omni-broni wysuwa z omni-klucza dwa równoległe ostrza długości 10 centymetrów, służące do wykonywania błyskawicznie szybkich drapnięć. Omni-pazury cenione ze względu na poręczność i cenną szybkość, którą zapewniają podczas walki, jednak ich niewielki rozmiar sprawia, że nadają się raczej do atakowania celów niechronionych pancerzem lub barierami.

Obrażenia: -10%
Koszt ataku: -2PA
Szansa na trafienie: 50
Dodatkowe właściwości: przy każdym ataku istnieje 20% szans, że nie zmniejszy się liczba PA i limit akcji w turze

 

Ów dystansowy wariant omni-broni wytwarza na omni-kluczu niewielką kuszę, która wystrzeliwuje w kierunku celu bełty z węgliku krzemu. Kusza potrzebuje krótkiej chwili na automatyczne wycelowanie, jednak siła, z jaką zostaje wystrzelony pocisk, niweluje potrzebę kompensacji za opadanie bełtu i gwarantuje głębokie przebijanie pancerza. Pociski omni-kuszy tworzone są na tej samej zasadzie, co omni-ostrza, więc można instalować dla niego takie same ulepszenia.

Obrażenia: 400
Koszt ataku: 6PA
Szansa na trafienie: 30
Dodatkowe właściwości: brak możliwości stosowania lekkich i ciężkich ataków w walce wręcz

 

Z tym wariantem omni-ostrza, omni-klucz wytwarza ostrą krawędź długości 30 centymetrów, biegnącą wzdłuż przedramienia użytkownika (od nadgarstka do łokcia), służącą do wykonywania zamaszystych cięć na jednego przeciwnika. Choć jest to raczej niszowy rodzaj omni-broni, to jej praktyczność objawia się w fakcie, że używając jej można jednocześnie trzymać coś – dla przykładu, broń – w ręce, na której pojawia się omni-tonfa.

Obrażenia: podstawowe dla rasy
Koszt ataku: +1PA
Szansa na trafienie: 50
Dodatkowe właściwości: brak

Dostępne warianty: krio-mod, mod. zapalający, wzmacniacze kinetyczne, układ optymalizacyjny  

Dostępne warianty: układ optymalizacyjny, strzały kierowane, przeciwpancerne i dysrupcyjne

  Dostępne warianty: krio-mod, mod. zapalająca, wzmacniacze kinetyczne, układ optymalizacyjny
 Omni-kama
       

Wariant omni-broni, który jeszcze do niedawna wykorzystywany był bardziej przez entuzjastów wspinaczki, ale od niedawna znajduje zastosowanie też w sferze militarnej. Omni-klucz tworzy niewielką, ale bardzo mocną i ostrą kamę, nadający się zarówno do chwytania krawędzi, jak i przebijania celów.

Obrażenia: podstawowe dla rasy
Koszt ataku: -1PA
Szansa na trafienie: 50
Dodatkowe właściwości: brak

     
Dostępne warianty: krio-mod, mod. zapalająca, wzmacniacze kinetyczne, układ optymalizacyjny    

 

WARIANTY OMNI-BRONI

KRIO-MOD
Trafiony przeciwnik zostaje poddany efektowi 3-poziomowego kriowybuchu. Ponieważ do aktywacji dochodzi za pośrednictwem omni-broni, aktywne osłony nie negują działania modyfikacji. Może stanowić inicjator kombinacji.
MODYFIKACJA ZAPALAJĄCA
Broń zadaje dodatkowe 20% obrażeń i zyskuje efekt obszarowy, który rani wrogów w bezpośrednim sąsiedztwie celu. Posiada 20% szans na podpalenie ofiary.
WZMACNIACZE KINETYCZNE
Dodatkowe 10% obrażeń i dodanie do każdego ataku szansy na odrzucenie z siłą 750N. Może stanowić detonator kombinacji. W przeciwieństwie do typowych ataków biotycznych - omija tarcze.
OMNI-KOLCE
Niwelują podstawową karę do obrażeń omni-pięści.
UKŁAD OPTYMALIZACYJNY
Atak omni-bronią jest tańszy o 1PA.
STRZAŁY KIEROWANE
Po aktywacji (3 PA), podczas pięciu kolejnych ataków, podstawowa celność omni-kuszy wzrasta do 60.
STRZAŁY PRZECIWPANCERNE

Po aktywacji (3 PA), podczas pięciu kolejnych wystrzałów, siła omni-kuszy jest zwiększona o 20%. Dodatkowo skuteczne trafienie nakłada jednorazowe 20% osłabienie pancerza.
STRZAŁY DYSRUPCYJNE
Po aktywacji (3 PA), podczas pięciu kolejnych ataków, omni-kusza zadaje dodatkowe 10% obrażeń i uniemożliwia jakąkolwiek regenerację tarcz przez okres 2 tur (zatrzymuje również samoczynne odnawianie osłon).

Bet atbet365 Bingo and win.