Broń N7 nie jest ogólnodostępna - dostęp do niej mają jedynie najlepsi ludzie Przymierza, dlatego nie spotkamy jej w sklepach ani u innych ras.
Broń przydziałowa dla każdego nowego N7 to jeden z poniższych egzemplarzy (wybrany). Z czasem można otrzymać inne. Żołnierze niżsi rangą też mogą natknąć się na broń N7 na swojej drodze.
 

N7 Orzeł

Klasa: Pistolet

Image

Orzeł jest w rzeczywistości zmodyfikowanym przez naukowców Przymierza pistoletem "Falanga". Poprawione zostały niektóre parametry broni. Jako jedyny pistolet, pochwalić się może automatycznym trybem ognia. Przy tym wszystkim ma dużą pojemność (18 strzałów na pochłaniacz), świetną celność i relatywnie wysokie zadawane obrażenia. Jest też lekki. Wyśmienita broń dla najlepszych agentów Przymierza. Nazwa "Orzeł" [Eagle] wzięła się od słynnego XX wiecznego pistoletu [Desert Eagle].

Typ: samopowtarzalna
Obrażenia: 84
Celność: 15
Odrzut: 5
Szybkostrzelność: 4 PA / seria 6 strzałów
Pojemność: 18 / 180

 

N7 Huragan

Klasa: Pistolet Maszynowy

Image

Główną zaletą tej broni, jest wyjątkowo wysoka szybkostrzelność, z którą nic nie może się równać. Cierpi na tym co prawda celność i zadawane obrażenia, mimo to, Huragan nadaje się do wykonywania wielu ról na polu walki, jak na przykład wykonywanie ognia zaporowego. Pojemność to jedynie 40 strzałów na pochłaniacz. Niezbyt ceniony przez inne wojska, mimo to Przymierze widzi w tej broni duży potencjał.

Typ: samoczynna
Obrażenia: 60
Celność: 15
Odrzut: 10
Szybkostrzelność: 4 PA / seria 10 strzałów
Pojemność: 40 / 240

 

N7 Krzyżowiec

Klasa: Strzelba

Image

W broni N7, często pojawia się coś skrajnego. W tym przypadku jest to waga. Broń ta, jest tylko trochę lżejsza od Claymora, przy czym jest czymś w rodzaju połączenia Claymora z Patroszycielem. Cechują go wysokie zadawane obrażenia. Krzyżowiec wymaga długotrwałego treningu, gdyż jest strzelbą niezwykle precyzyjną i nie zostawia miejsca na błędy, które można popełniać w przypadku innych strzelb. Jest pół-automatyczny, a pochłaniacz wystarcza na 4 strzały.

Typ: strzelba
Obrażenia: 743
Celność: 20
Odrzut: 25
Szybkostrzelność: 7 PA / strzał
Pojemność: 4 / 20

 

N7 Walkiria

Klasa: Karabin Szturmowy

Image

Walkiria stała się nową, standardową bronią rekrutów Przymierza. Powoli wypiera przestarzałe Mściciele. Jest to broń ciężka, strzelająca seriami po dwa pociski, dość celna i zadająca bardzo średnie obrażenia. Pojemność wynosi 16 strzałów na pochłaniacz. Świetnie nadaje się dla zwykłego żołnierza, choć i snapjer znajdzie tu pole do popisu. Jest ceniona na czarnym rynku i bardziej dostępna niż inne bronie N7.

Typ: samoczynna
Obrażenia: 150
Celność: 20
Odrzut: 10
Szybkostrzelność: 7 PA / seria 4 strzałów
Pojemność: 16 / 144

 

N7 Tajfun

Klasa: Karabin szturmowy

Tajfun jest charakterystycznym, lekkim karabinem maszynowym, wyróżniającym się zaimplementowaną powierzchnią ochronną, dzięki czemu użytkownik staje się praktycznie niewrażliwy na strzały w głowę. Jest to broń na tyle potężna, by jej pierwotnie wielki odrzut został zmniejszony przy pomocy wbudowanego weń wysokozaawansowanego reduktora kinetycznego, aby zniwelować do minimum podnoszenie się lufy przy strzelaniu. Ponieważ ów reduktor pozostaje opcją aktywowaną przez strzelca w dowolnym momencie, a ogranicza on równocześnie wszelkie ruchy, posiadacz zwykle korzysta z niego jedynie będąc za osłoną.

Typ: samoczynna
Obrażenia: 72
Celność: 20
Odrzut: 15
Szybkostrzelność: 6 PA / seria 10 strzałów
Pojemność: 100 / 400

 

N7 Waleczny

Klasa: Karabin snajperski

Image

Dzięki serii testów, na planecie Kruljaven, specjaliści Przymierza zdołali stworzyć karabin niezwykle celny i zabójczy, który jednocześnie nie był jednostrzałowcem. Aktualnie pochłaniacz starcza na 3 strzały. Waleczny wyposażony jest w wbudowany, nowatorski system stabilizacyjny, co poprawia już i tak doskonałą celność.

Typ: samopowtarzalny
Obrażenia: 697
Celność: 35
Odrzut: 10
Szybkostrzelność: 10 PA / strzał
Pojemność: 3 / 30

N7 Pirania

ME3 Piranha Assault Shotgun

N7 Pirania to szturmowa strzelba stworzona na potrzeby wojen ze Żniwiarzami. Kiedy program N7 rozpoczął szkolenie jednostek obcych, szczególnie gatunki dysponujące mniejszą siłą fizyczną potrzebowały lżejszej i charakteryzującej się nie tak dużym odrzutem broni. Wciąż jednak dysponującej sporym rozrzutem wystrzeliwanych pocisków, co okazywało się nieodzowne w starciach z hordami gethów. W odpowiedzi powstała Pirania, która idealnie spełnia wszystkie te potrzeby. Niebywała szybkostrzelność pozwala radzić sobie nie tylko z gethami, ale również większością pechowców, którzy znajdą się po niewłaściwej stronie jej lufy.

Typ: strzelba
Obrażenia: 508
Celność: 10
Odrzut: 15
Szybkostrzelność: 5 PA / strzał
Pojemność: 6 / 48

Bet atbet365 Bingo and win.