Pistolety są szczególnie skuteczne przeciwko pancerzom, jednak znacznie gorzej radzą sobie z barierami i tarczami.

Podział ciężkich pistoletów ze względu na stopień zaawansowania:

 

 Q1  Q2  Q3

M-3 Predator

M-5 Falanga

M-6 Kat

Projektor Błyskawic

Skorpion

Akolita

M-11 Tłumiciel

M-77 Paladyn

M-358 Szpon 

Oprawca


 

M-3 Predator [Q1]

Image

Prosty, tani pistolet, cieszący się niespotykaną wręcz popularnością, szczególnie w układach Terminusa. Ta wyprodukowana przez Elanus Risk Control broń nie jest zbyt potężna i wyjątkowo nie radzi sobie z żadnym typem tarcz kinetycznych. Pochłaniacz pozwala na oddanie 16 celnych strzałów. Jako zaletę można jeszcze podać jego niską wagę.

Typ: samopowtarzalna
Obrażenia: 75
Celność:  20
Odrzut:  5
Szybkostrzelność:  4 PA / strzał
Pojemność:  15 / 90

 

M-5 Falanga [Q1]

Image

Gdy stało się oczywistym, iż świetność Predatora przeminęła bezpowrotnie, Przymierze zaproponowało nowy pistolet dla swoich sił. M-5 ma balistyczną przewagę nad innymi pistoletami i jest dostępny do użytku cywilnego. W porównaniu do M-3, udało się zachować doskonałą celność, zwiększyć zadawane obrażenia i zachować przyzwoitą szybkostrzelność, kosztem podniesienia wagi i zmniejszeniem pojemności do jedynie 12 strzałów na pochłaniacz. Nazwa "Falanga", ma swój historyczny wydźwięk.

Typ: samopowtarzalna
Obrażenia: 115
Celność:  20
Odrzut:  5
Szybkostrzelność:  4 PA / strzał
Pojemność:  12 / 72

 

M-6 Kat [Q1]

Image

Reklama przedstawia szarżującego kroganina, wykrzykującego sekwencję: "Nie chciałbyś, by Kat był po twojej stronie?" . Sekwencja ta ma jak najlepsze uzasadnienie, gdyż M-6 Kat oferuje niesamowitą wręcz moc. Jest drogi, popularny wśród małej kasty najemników Zaćmienia. Potężna siła ognia i dobra celność jest okupiona kiepską szybkostrzelnością i bardzo małą pojemnością, nie nadaje się więc do strzelania na ślepo. Pochłaniacz pozwala na 6 strzałów. Ekspert może znaleźć w tej broni cechy miniaturowego karabinu snajperskiego.

Typ: samopowtarzalna
Obrażenia: 276
Celność:  20
Odrzut:  5
Szybkostrzelność:  5 PA / strzał
Pojemność:  6 / 30

 

Projektor Błyskawic [Q2]

Image

Jest oczywiście miniaturową wersją broni ciężkiej. Jest to niezwykle oryginalna broń, stworzona przez quarian i chwilowo dostępna tylko dla nielicznych ich przedstawicieli. Pistolet ten znajduje swoje zastosowanie w walce z syntetykami, choć skutecznie eliminuje też tarcze. Strzela ładunkiem elektrycznym, który dodatkowo może być wzmocniony poprzez "doładowanie" strzału (strzał taki liczy się za 3). Celny, zadający duże, niekonwencjonalne obrażenia. Pochłaniacz pozwala na aż 18 pojedynczych strzałów. Mimo tych wszystkich zalet, nowatorska broń okazała być się ciężka i mało poręczna.

Zwykły strzał:
Typ: samopowtarzalna
Obrażenia: 81
Celność:  25
Odrzut:  10
Szybkostrzelność:  4 PA / strzał
Pojemność:  18 / 72
Naładowany:
Obrażenia: 340
Szybkostrzelność: 7 PA / strzał (pochłania 3 pociski)

 

Skorpion [Q2]

Image

Chyba najciekawszy pośród pistoletów. Wyprodukowany specjalnie dla czołowych agentów salariańskiego OZS. Strzelając wybuchową amunicją ma dwojakie zastosowanie. Pocisk może przykleić się do przeciwnika i po kilku sekundach rozerwać go na strzępy, lub przywrzeć do podłoża i znaleźć zastosowanie w roli miny zbliżeniowej. O zadawanych obrażeniach nawet nie warto wspominać, bo są niezwykle wysokie, czasem można wyeliminować kilku przeciwników zaledwie jednym strzałem. Nic jednak nie może być idealne - Skorpion jest ciężki, jak każda nowatorska broń, mało celny, niezbyt szybkostrzelny, a pochłaniacz starcza na ledwie 4 strzały. Broń ta jest ponadto trudno dostępna, gdyż salarianie pilnie strzegą swoich wynalazków.

Typ: samopowtarzalna
Obrażenia: 525
Celność:  25
Odrzut:  5
Szybkostrzelność:  5 PA / strzał
Pojemność:  4 / 20

 

Akolita [Q2]

ME3 Acolyte Pistol

Ten zaprojektowany przez asari ciężki pistolet strzela zaawansowaną amunicją podobną do wybuchających po zbliżeniu do celu bomb wytwarzających efekt przypominający odkształcenie. Wiąże się to z niebywałą skutecznością w starciach z tarczami. Niestety przekłada również na zmniejszoną zdolność do niszczenia pancerzy. Jest to jednak broń skonstruowana przede wszystkim dla biotyków, których wrodzone talenty w zamyśle miały uzupełnić te braki.

Typ: samopowtarzalna
Obrażenia: 546
Celność:  25
Odrzut:  5
Szybkostrzelność:  6 PA / strzał
Pojemność:  3 / 12

 

M-11 Tłumiciel [Q2]

ME3 Suppressor

M-11 Tłumiciel to rezultat prac konstruktorów Przymierza, którzy postawili sobie za cel stworzenie broni idealnej dla szpiegów, której mogliby używać jej na krótszych dystansach, kiedy ciche wyeliminowanie wroga jest kluczem do sukcesu. Tłumiciel posiada wbudowane systemy tłumiące dźwięk oraz błysk towarzyszący wystrzałowi. Cywilne wersje są uważane za nielegalne, choć dostępne w niektórych częściach galaktyki.

Typ: samopowtarzalna
Obrażenia: 220
Celność:  27
Odrzut:  5
Szybkostrzelność:  4 PA / strzał
Pojemność:  6 / 30

 

M-77 Paladyn [Q3]

Image

Paladyn jest elitarną modyfikacją bardziej popularnego Kata. Przez odpowiednią modyfikację udało się jeszcze bardziej zwiększyć zadawane obrażenia (dzięki temu ma najlepszy stosunek obrażeń do wagi) i wywindować celność. Z tym pistoletem można zatrzymać dosłownie każdego wroga, warto jednak pamiętać, iż pochłaniacz starcza jedynie na 4 strzały. Broń ta jest niezwykle rzadka i ciężka do zdobycia.

Typ: samopowtarzalna
Obrażenia: 350
Celność:  25
Odrzut:  10
Szybkostrzelność:  4 PA / strzał
Pojemność:  3 / 21

 

M-358 Szpon [Q3]

Image

Wyjątkowo interesująca broń, wykorzystywana głównie przez wyższych rangą żołnierzy Cerberusa. Co ciekawe, Szpon wykorzystuje popularny XIX wieczny pomysł rewolweru. Amunicja przechowywana jest w 6 obrotowych komorach, by zapobiec zacięciom i awariom. Kolejną ciekawostką, jest to, iż Szpon używa ciężkiej amunicji, przeznaczonej dla niektórych strzelb, przez co jest wyjątkowo efektywny przeciwko nieopancerzonym celom. Jest niezwykle celny, zadaje nieco mniejsze obrażenia niż Kat, jednak pochwalić się może dobrą szybkostrzelnością, nawet pomimo jedynie 4 strzałów na pochłaniacz. Jest bardzo ciężki jak na pistolet.

Typ: samopowtarzalna
Obrażenia: 433
Celność:  20
Odrzut:  15
Szybkostrzelność:  5 PA / strzał
Pojemność:  6 / 24

 

Oprawca [Q3]

ME3 Executioner Pistol

Dzieło konstruktorów Krwawej Hordy. Pierwszy Oprawca był improwizowaną bronią stworzoną przy pomocy zapasowych części i dostępnego złomu w trakcie walk o terytorium na Omedze. Ostatecznie doprowadziło to do powstania poręcznej broni zdolnej wykorzystywać potężne pociski penetrujące, choć z uwagi na ograniczenia pochłaniacza ciepła, ten wystarczy jedynie na jeden wystrzał. Sporo członków Krwawej Hordy nosi je jako bronie zapasowe, na wypadek znalezienia się w poważniejszych tarapatach. Niektórzy entuzjaści korzystają z niej jednak w pierwszej kolejności, będąc wierni zasadzie zostawiania po sobie trupa po każdym wystrzale.

Typ: samopowtarzalna
Obrażenia: 872
Celność:  25
Odrzut:  20
Szybkostrzelność:  6 PA / strzał
Pojemność:  1 / 8

 

Bet atbet365 Bingo and win.