Odrzut

Nie każda broń w uniwersum ME jakimś dysponuje, ale jeśli tak, to reguła jest prosta - prowadzenie ognia ciągłego jest znacznie utrudnione. Ciężko pominąć tak oczywisty fakt, ale jednocześnie nie ma sensu komplikować rozgrywki rozbudowanym systemem. Dlatego każda z broni otrzymała jeden modyfikator, na wzór tych jakie już przedstawiono w mechanice. Wszystko działa łatwo i przyjemnie. Jeśli strzelamy często w krótkim odstępie czasu, kopniak jakim poczęstuje nas broń, odbija się na celności.
Wspomniany modyfikator wchodzi więc do gry kiedy w jednej turze postanowimy wystrzelić ponownie i tylko na okres tej konkretnej tury. Dlatego jeśli wciśniemy spust naszego Mściciela dwa razy w jednym poście. Przy drugiej próbie nasza celność zostanie pomniejszona o wartość umieszczoną w statystykach broni. Pisząc jednak kolejnego, nie musimy się już tym kłopotać.


Przykładowo:
Stosując wcześniej zarysowany przykład.
Podstawowa celność z Mściciela to 60, a współczynnik odrzutu wynosi 10. Oznacza to, że jeśli w turze strzelimy dwukrotnie, celność drugiego ataku spadnie do 50.

Konkretne wartości zostały dodane do każdej broni, ich lista znajduje się w SOC, zakładka Technologie -> Uzbrojenie.

Bet atbet365 Bingo and win.