Elkorowie to rasa Cytadeli, która wywodzi się z charakteryzującej się wysoką grawitacją planety Dekuuna. To masywne istoty, które poruszają się na czterech umięśnionych nogach dla zachowania zwiększonej stabilności. Elkorowie są powolni, z powodu wykształconej w czasie ewolucji odpowiedzi na środowisko, w którym upadek może okazać się śmiertelny. To oddziaływało na ich psychikę sprawiając, że są rozważni i konserwatywni.

Biologia

Wyewoluowali oni na planecie o wysokiej grawitacji, co sprawiło, że są powolni, lecz niezwykle silni. Ich duże i ciężkie ciała są niezdolne do szybkiego poruszania się, ale za to dysponują pokaźnym wzrostem, siłą czy twardą i wytrzymałą skórą. Poruszają się za pomocą wszystkich czterech kończyn, aby wspierać i zachowywać balans swych masywnych ciał. Ze względu na ich sposób komunikowania się, mają najprawdopodobniej mocno rozwinięty narząd węchowy.

Mowa elkorów przez większość ras słyszana jest jako mdła, gruba i monotonna. Między sobą za pomocą, zapachu, prawie niezauważalnych ruchów ciała czy infradźwięków przekazują odcienie znaczeniowe co sprawia, że ludzki uśmiech wydaje się dla nich tak subtelny jak odpalenie fajerwerków. Z powodu tej subtelności może dojść do nieporozumień z innymi rasami, elkorowie umieszczają więc przed swoimi wypowiedziami, w rozmowie z przedstawicielami innych ras, prefiksy, które określają ich stan emocjonalny.

Kultura

Najczęściej preferują pozostanie w swoich koloniach niż podróżowanie w kosmosie, co może być przyczyną tego, że widziano jedynie kilku elkorów na Cytadeli i innych miejscach galaktyki. Prawdopodobnie z powodu ich rozmiarów lub ewolucji na otwartym terenie, elkorowie uznają wymagane przez podróże kosmiczne ograniczenia za niewygodne. Ewoluowanie w wysokograwitacyjnym środowisku, gdzie upadek może okazać się śmiertelny sprawiło, że elkorowie są wysoce ostrożni i konserwatywni. Ich kultura zbudowana jest na małych, dobrze zintegrowanych grupach, a ich konserwatywna natura sprawia, że ich rząd jest niezwykle stabilny. Pomimo tego, zawsze serdecznie witają istoty z zewnątrz.

Ekonomia

Ekonomia elkorów jest mała, tylko niewiele większa od ekonomii Przymierza, lecz niezwykle dobrze rozwinięta. Nie widzą sensu w dokonywaniu czegokolwiek gwałtownie, oraz lubią tworzyć dokładne, kilkusetletnie plany rozwoju. Nie mają potrzeby handlować żadnymi surowcami – mają wszystko, co wymagane, aby zaspokajać swoje własne potrzeby i handlują tylko gotowymi wyrobami. Jakiekolwiek zatem próby objęcia ich przestrzeni embargo byłyby bezcelowe.

Rząd

Rząd elkorów znany jest jako Władcy Dekuuny. Elkorowie podążają za rekomendacjami swoich Starszych, którzy spędzali lata nad starożytnymi zapisami, aby określić precedens, który powinien być przestrzegany w każdej sytuacji. Zapiski Starszych szczegółowo opisują instrukcje postępowania na wypadek jakiegokolwiek teoretycznego kryzysu. Umieszczone są one w ogromnych bibliotekach zawierających dyski z danymi i podlegają konsultacji w razie potrzeby. Czyni to politykę elkorów bardzo przewidywalną, pod warunkiem przeprowadzenia wielu badań.

Doktryna wojskowa

Z powodu ich wolnego, konserwatywnego umysłu nieprzystosowanego do podejmowania błyskawicznych decyzji wymaganych w sytuacjach bojowych, elkorowie polegają na wyrafinowanych systemach bojowych Wirtualnych Inteligencji. Te maszyny wojenne mogą wybierać spośród tysięcy strategii rozwijanych i przygotowywanych przez wieki przez elkorskich strategów.

Z powodu ich powolnego sposobu poruszania się i dużych rozmiarów, elkorowie są łatwym celem. Na szczęście, ich wytrzymałość pozwala im na zaabsorbowanie większości ostrzału. Wojownicy elkorów nie noszą broni o małym kalibrze; ich szerokie ramiona służą im za stabilne platformy dla tej samej wielkości broni, najczęściej montowanych na pojazdach bojowych Przymierza.

Historia

Prehistoryczni elkorowie podróżowali po Dekuunie w dużych grupach plemiennych. Były one prowadzone najczęściej przez najstarszych i najbardziej doświadczonych elkorów. Mogło to następnie doprowadzić do rozwinięcia się wśród nich kultury Przodków, których mądrość mogła utrzymać plemię bezpiecznym, zapewniając im odpowiednie przewodnictwo.

Elkorowie dokonywali właśnie swoich pierwszych wypadów w kosmos, kiedy to napotkały ich asari. Z ich pomocą, elkorowie odkryli najbliższy Przekaźnik Masy i w ciągu jednego pokolenia, udało im się ustanowić regularny szlak handlowy z Cytadelą. Elkorowie szybko stali się jedną z najbardziej widocznych ras w przestrzeni Cytadeli, pomimo tego jednak nadal muszą dzielić ambasadę z volusami.

Bet atbet365 Bingo and win.