Yahgowie to rasa ogromnych drapieżników pochodzących z planety Parnack. Znani są z gwałtownej natury, agresywności i obsesji na punkcie dominacji. Są doskonałymi drapieżcami posiadającymi niezrównaną spostrzegawczość oraz niezwykłe zdolności adaptacyjne.

Zostali odkryci przez Radę w roku 2125. Po ataku na Ambasadorów Rady, yahgowie zostali uznani za nienadających się do integracji ze społecznością galaktyczną. Obecnie Parnack jest niedostępny z polecenia Rady Galaktycznej.

Biologia

Ewolucja uczyniła z Yahgów doskonałych drapieżców. Posiadają cztery pary oczu, które w jej toku zostały ukierunkowane na śledzenie i przewidywanie ruchów ofiary. Ich niezwykła czułość i wrażliwość na ruch oraz światło uczyniło z yahgów mistrzów w odczytywaniu mowy ciała, niezależnie od tego do jakiej rasy należy ich rozmówca. Grupy pierwszego kontaktu przysłane przez Radę, stwierdziły że okłamanie yahga jest praktycznie niemożliwe.
Yahgowie posiadają ogromne muskularne ciała doskonale przystosowane do walki. Są przy tym niezwykle silni i zręczni. Niektórzy twierdza, że ich agresja zawstydziłaby nawet krogan.

Kultura

Jako że ewolucja i zyskanie samoświadomości w żaden sposób nie stępiło gwałtowności natury yahgów. Efektem zachowań grupowych tego gatunku jest to, że nie są oni w stanie ze sobą współpracować, dopóki dzięki zagrywkom społecznym lub brutalnej sile nie wyłonią spośród siebie lidera. Gdy przywódca w końcu ustanowi swoją dominację jego byli przeciwnicy będą mu służyć z całą lojalnością i pełną determinacją.

Historia

Yahgowie zostali odkryci przez inspektorów Rady w 2125 roku. Po odkryciu posiadali oni technologię rozwiniętą na poziomie XX wiecznej Ziemi. Wysłani Ambasadorzy Rady odnieśli się do yahgów z pozycji równości tak jak do przyjaciół i sojuszników. Tym samym nie okazali podporządkowania, co zostało odebrane jako zaskakujący znak pogardy ze strony nowo przybyłych na Parnack. Yahgowie zaatakowali gdy wysłannicy Rady nadal uparcie uważali się za suwerenne istoty zamiast za nowych podwładnych. Po masakrze na wysłannikach Rady, uznano Parnack za niedostępny. Ponadto Rada obawiała się, że z powodu rozmiaru, agresji i obsesji na punkcie dominacji yahgowie są słabo predysponowani do integracji ze społecznością galaktyczną.

Bet atbet365 Bingo and win.