Tajemniczy zbieracze żyjący poza przekaźnikiem masy Omega 4 w Układach Terminusa spotykani są tak rzadko, że większość społeczności galaktycznej uważa ich za mit.

Najbardziej znani są ze swoich dziwacznych zleceń handlowych, za które oferują swoją technologię, najczęściej na niezwykłym poziomie zaawansowania. Ich zlecenia najczęściej dotyczą żywych istot w różnej ilości i wariantach, jak np. dwa tuziny leworęcznych salarian, szesnaście par batariańskich bliźniąt, kroganina, którego rodzice należeli do konkurujących ze sobą klanów czy dwa tuziny „czystych” quarian – takich, którzy nigdy nie opuścili Wędrownej Floty z powodu choroby, ważności dla floty czy niepełnosprawności. Jednym z ich obecnych zainteresowań są zdrowi, ludzcy biotycy. Nikt nie wie co się z nimi dzieje po dokonaniu wymiany.

Biologia

Zbieracze to dwunożne insekty wielkości człowieka, uzbrojone w chitynowy egzoszkielet, cztery oczy oraz dużą głowę wraz z w pełni rozwiniętymi skrzydłami pozwalającymi im na przelatywanie krótkich dystansów. Pomimo tego, że nie komunikują się głosowo, ponieważ nigdy nie słyszano ich mowy, słychać jak jęczą z bólu gdy zostają trafieni lub zabici. Okresowo, jeden ze zbieraczy zostaje „przejęty” przez nadzorcę, określanego jako Generał Zbieraczy, który sam jest kontrolowany przez Żniwiarza zwanego Zwiastunem. W efekcie wygląda to tak jakby Zwiastun przejmował kontrolę nad indywidualnym Zbieraczem aby osobiście stanąć do walki ze Shepardem. Po przejęciu oczy i skóra Zbieracza pękają i emitują jasnym pomarańczowym światłem. Zdarzenie to wykazuje silne podobieństwo do procesu przemiany ciała Sarena w Zombie, z którego skorzystał Suweren, prawdopodobnie jest to spowodowane przez cybernetyczne implanty umieszczone w ciałach Zbieraczy. Od tego momentu drony te stają się bardziej zwinne i dysponują potężnymi atakami biotycznymi. Sam Generał Zbieraczy bardzo różni się od pozostałych, ma wiekszą głowę, mniejsze ciało i kilka odnóg podobnych do tych u krabów.

Kultura

Zbieracze są rzadko spotykani, ponieważ najczęściej pracują poprzez agentów, tj. quarianin Golo, w swoich interesach. Spekulowano, że Zbieracze dokonują tych dziwnych wymian z powodu swoich fetyszów lub przerażających gustów kulinarnych. Jednakże, najbardziej prawdopodobne jest to, że wykorzystywali oni zdobyte istoty do przeprowadzania eksperymentów genetycznych, prawdopodobnie testując ich pod kątem materiału do budowy nowego Żniwiarza. Niezależnie od możliwego niebezpieczeństwa, ich zlecenia były często akceptowane przez różne grupy z powodu technologii jaką Zbieracze oferowali w zamian, technologii, która przedstawiała niezwykle dużą wartość, dając rasie, która ją posiądzie natychmiastową przewagę zanim jeszcze zostanie ona zaadaptowana przez społeczność galaktyczną.

Zbieracze są dowodzeni przez pojedynczego przywódcę, który może przejąć każdego przedstawiciela tej rasy w dowolnej chwili, natychmiastowo przemieniając go w najbardziej niebezpiecznego spośród nich na polu bitwy. Gdy Zbieracz jest kontrolowany przez ich przywódcę powierzchnia ich ciała pęka, ukazując pomarańczowe światło przypominające stopioną skałę.

Bet atbet365 Bingo and win.