Zaćmienie powstało z pomysłu komandos asari Jony Sederis i miało w założeniu zajmować się 'aktywną' ochroną. Pod wpływem doktryny wojskowej asari i batarian organizacja wyspecjalizowała się w sabotażach i zamachach oraz ochronie osób i miejsc. Władze Cytadeli podchodzą do działań korporacji z dużą nieufnością, ale cieszy się ona jednak dużym wzięciem na Skylliańskim Pograniczu i w Układach Terminusa.
Początkowo Sederis walczyła o kontakty rządowe, aby wzmocnić pozycję swej organizacji w porównaniu z działającymi dłużej Błękitnymi Słońcami. Wielkim sukcesem medialnym Zaćmienia było odzyskanie kilku stacji kosmicznych przejętych przez Anhurską Armię Ludowo-Wyzwoleńczą i schwytanie lub zabicie jej przywódców.
Zaćmienie uprzednio miało siedzibę na Omedze i kontrolowało 20% jej powierzchni, jednak to zmieniło się wkrótce po ataku Suwerena. Aktualnie jest to organizacja uznawana za terrorystyczną, choć sama korporacja wypiera się udziału w sabotażach i licznych zamachach. Po roku włóczęgi wróciła na Omegę, by tam kontrolować swój poprzedni skrawek ziemi, ale też przyjmować zlecenia na wszelakiego typu misje - od naprawy mechów po niszczenie stacji kosmicznych.

Na ich kombinezonach widoczne jest logo.

Bet atbet365 Bingo and win.