Kombinezony bojowe służą do ochrony właściciela przed czynnikami zewnętrznymi. Wewnętrzna warstwa składa się z materiałowej zbroi z kinetyczną wyściółką. Miejsca wymagające dodatkowej ochrony są wzmocnione warstwami lekkiego, ceramicznego tworzywa ablacyjnego.
Zewnętrzna warstwa składa się z automatycznie generowanych barier kinetycznych. Obiekty poruszające się z określoną prędkością wyzwalają energię, która odpycha je pod warunkiem, że w ogniwie zasilającym znajduje się wystarczająca ilość energii.

Kombinezony pancerne można uszczelnić tak, by chroniły właściciela przed ekstremalnymi temperaturami i warunkami atmosferycznymi. Standardowe wyposażenie zawiera komputer osobisty, system łączności, nawigację i sensory. Komputer jest tak zaprojektowany, by dzięki integracji z systemem namierzania ułatwić celowanie i eliminację wrogów.

Nowoczesne kombinezony bojowe mają trzy elementy ochronne: tarcze, pancerz i samonaprawę. Zewnętrzna warstwa jest tworzona przez generatory barier kinetycznych, które wykrywają obiekty nadlatujące z dużą prędkością i wytwarzają "tarcze" odbijające, jeśli mają w ogniwach wystarczającą ilość energii.

Jeśli kula albo inny nadlatujący przedmiot przedostanie się przez barierę, trafia na tradycyjny pancerz. Szczelny kombinezon z nieporowatej tkaniny balistycznej zapewnia ochronę kinetyczną i środowiskową, a w miejscach, które nie muszą się zginać albo nie potrzebują dodatkowej osłony, jak głowa czy klatka piersiowa, jest wzmocniony przez lekkie, kompozytowe, ceramiczne płytki. Kiedy pancerz zostaje trafiony przez broń wiązkową, płytki stapiają się albo odpadają, nie parząc właściciela pancerza.

Ostatni element ochrony zapewniają mikrokomputery, których czujniki są wplecione w materiał. Koordynują one system samoleczenia, który znajduje uszkodzenia tkaniny i, zakładając, że każde z nich może narazić ciało na zranienia, zasklepia taki obszar sterylnym, nieprzewodzącym medi-żelem. Tamuje to mniejsze rany i zamyka dziury w kombinezonie, które w próżni albo toksycznym środowisku mogłyby się okazać zabójcze. Nie wszyscy żołnierze przepadają za "miękką skórą", ale od czasu wprowadzenia tego systemu liczba ofiar śmiertelnych gwałtownie spadła.

Pancerz technologiczny i Umocnienie

Pomimo tego, że osobisty pancerz i bariery kinetyczne zapewniają solidną ochronę stosunkowo niskim kosztem, zorientowani w technice żołnierze czasem próbują czegoś więcej.

"Pancerz technologiczny" jest powszechnie używaną nazwą złożonej serii generatorów pola, które zakłócają skierowane ku nim siły za pomocą stacjonarnego efektu odkształcenia. Teoria głosi, że kule, normalnie roztrzaskujące się przy uderzeniu w cel, powinny rozpaść się przy uderzeniu w pole, które odprowadzi wówczas energię kinetyczną odłamków. W pancerzu technologicznym standardowej konstrukcji pole odkształcające utrzymywane jest pomiędzy dwiema barierami kinetycznymi małej mocy, które chronią użytkownika przed działaniem pola. Kiedy zewnętrzna bariera przestanie działać, efekt odkształcenia ulega rozładowaniu, mogąc zranić znajdujące się w pobliżu osoby. Z tego powodu wielu żołnierzy dodaje do pancerza efekt świetlny ostrzegający sojuszników, by się nie zbliżali. Na czas misji wymagających dyskrecji efekt ten jest wyłączany. Cyniczni żołnierze żartują sobie, że konstrukcję tę nazywa się pancerzem technologicznym, bo gdyby mówiono na nią po prostu "pancerz odkształcający", nikt by jej nie używał.

"Umocnienie" uzyskuje się, umieszczając w pancerzu potężne baterie oraz urządzenia nadprzewodzące w celu wytworzenia efektu prądów wirowych, czyli w zasadzie pola magnetycznego, które jest w stanie unieruchomić obiekty wykonane z metali, również nieżelaznych. Pole uruchamiane jest przez sensory podobne do tych w barierze kinetycznej. Jest ono na tyle mocne, by chronić przed strzałami z większości współczesnej broni, ma jednak pewne wady. Prądy powodują, że metalowe przedmioty utrzymują pozycję względem siebie, i chociaż pole istnieje zaledwie przez ułamek sekundy, powstaje opór, który może spowalniać lub męczyć użytkownika. Żołnierz, który nie przeszedł specjalnego szkolenia, może szybko opaść z sił lub potknąć się w najgorszym momencie.

Bet atbet365 Bingo and win.