Kapitan: Kontradmirał Marek Kamowski

Podstawowe informacje

1 cze 2015, o 21:51

SSV WiznaObrazek


dowódca okrętu kadm. Marek Kamowski | z-ca dowódcy kpt. Anna Derewicz
I oficer por. Josh Targ | II oficer por. Elena Tomenko | III oficer nieobsadzone
pilot kmdr. por. Jao Jeng-Tai | pilot promów por. Jan Torfk | radiooficer por. Arshaf Ashadi Muddta
bosman por. szt. Mike Powell | główny lekarz chor. Gerard Deleofeu

jednostka techniczna "Szarańcza" por. Borys Gorianov, chor. Kalisha Traore, chor. Rebecca Dagan,
chor. Leo Venalainen, ppor. Claire Annesley, sierż. Charles McLoughlin

+ kpr. T2 Morrigan Rutherford, lekarz polowy

liczebność załogi 424 osoby

dostęp do akt przyznano, przekierowujędane techniczne
uzbrojenie i systemy obronne

15 wieżyczek
typu GARDIAN

30 wyrzutni
torped zakłócających

prototypowe działo
cząsteczkowe (w fazie testów)
Potężne działo cząsteczkowe wyzwala niszczycielską wiązkę energetyczną krótkiego zasięgu. Może również wystrzelić ładunek wybuchowy, który zadaje obrażenia wielu przeciwnikom jednocześnie.

pancerz ablacyjny

bariery kinetyczneinne systemy

silniki atomowe
Tarcza deuterowo-trytowa, umieszczona w komorze, naświetlana jest równomiernie ze wszystkich stron wiązkami lasera. Powoduje to rozgrzanie powierzchni tarczy, która eksploduje, odrzucając z wielką siłą resztę materiału (czyli wnętrze tarczy) do wewnątrz. Gdy paliwo znajdujące się wewnątrz tarczy zapada się, mikstura osiąga bardzo dużą gęstość. Dodatkowo powstają fale uderzeniowe, które rozchodzą się do wewnątrz i w centrum kulistej tarczy spotykają się z falami nadchodzącymi z naprzeciwka, co dodatkowo zwiększa gęstość i temperaturę punktu. Reakcja fuzji, rozchodząc się na zewnątrz, powoduje zapalenie plazmy w całej objętości tarczy.

odbijacze dipolowe
Otaczające cały kadłub odbijacze dipolowe funkcjonują na podstawie systemów magnetycznych stanowiąc dodatkowe wsparcie dla grubego pancerza statku. Mają one na celu chronić Wiznę przed atakami elektromagnetycznymi co mogłoby spowodować zakłócenia we wszystkich pozostałych systemach. Skonstruowane przez rodzimych naukowców i opatentowane specjalnie na potrzebny jednostek dużego kalibru, świetnie sprawdzają się w przestrzeni kosmicznej. Konserwowane raz na dwa, trzy lata muszą przechodzić szczegółową kontrolę.

radar dalekiego zasięgu
Standardowe wyposażenie każdego statku w galaktyce. Radar monitorujący z systemem wczesnego ostrzegania jest obecnie "oczami" jednostki. Przekazuje on informacje o tym co dzieje się w zasięgu do 100 000 kilometrów, a obraz nakładany jest na mapę główną zarówno w centrum dowodzenia oraz na mostku jak i w specjalnie do tego zaprojektowanej części kajuty kapitana.

napęd FTL
Napędy FTL pozwalają statkom poruszać się w przestrzeni z prędkościami wyższymi od prędkości światła. Napęd działa dzięki wystawianiu pierwiastka zero na działanie prądu elektrycznego, tworząc pole efektu masy. Zmniejsza ono masę obiektu – w tym przypadku statku do punktu, w którym poruszanie się z prędkością większą niż światło staje się możliwe. Dzięki efektowi masy tworzonemu przez napęd FTL, podczas jednego dnia podróży można przebyć dystans ponad 12 lat świetlnych.


Centrum Zdalnej Kontroli AMSU
Jest integralną częścią projektu „Szarańcza” i wbrew swej nazwie nie sprowadza się tylko do pomieszczenia pełnego komputerów. To pełnoprawny warsztat przeznaczony do prac nad pięcioma platformami bojowymi należącymi do programu i jednocześnie najlepiej wyposażona hala na pokładzie Wizny. Sfinansowany z funduszy projektu sprzęt umożliwia zarówno zabiegi typowo sprzętowe - jak praca na konkretnych modułach czy podmiany funkcjonalnych elementów w platformach - jak również szlify oprogramowania czy wreszcie faktyczną kontrolę pracy jednostek z poziomu pokładu Wizny.
ObrazekObrazek
Obrazek
-Problem nie jest problemem. Problemem jest twoje podejście do problemu-
Bonusy:
+10% do obrażeń od broni
+30% do obrażeń w walce wręcz
+1PA do ataku wręcz
20% szans na podpalenie przeciwnika przy ataku omni-ostrzem
Marshall Hearrow

Avatar użytkownika
 
Posty: 517
Dołączył(a): 4 mar 2014, o 20:41
Miano: Marshall "Arrow" Hearrow
Wiek: 28
Klasa: Żołnierz
Rasa: Człowiek
Zawód: Podporucznik Przymierza
Lokalizacja: Vancouver
Kredyty: 26.600
Medale: 4
Determinacja (1) Medal za długą służbę (1) Purpurowa gwiazda (1) Operacja Szalony Geniusz (1)

Powrót do SSV Wizna

KTO JEST ONLINE?

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość