Baza danych to dział, do którego wklejamy nasze karty postaci z tym, że w tym przypadku jesteśmy w stanie je dowolnie zmieniać, aktualizować i dopisywać w historii z biegiem czasu nowe wydarzenia.

Heather "Sage" Wade

20 cze 2014, o 16:45


Miano: Elena Sauveterre do czasu. Obecnie Heather Wade, "Sage".
Wiek: 07.01.2152r.
Rasa: Ludzka.
Płeć: Kobieca.
Specjalizacja: Szpieg.
Przynależność: Przymierze Układów
Zawód: Agentka wywiadu Przymierza o stopniu S4.Aparycja: Wiele aspektów wyglądu Sage ulega zmianie w ciągu jej życia. Raz zielonooka brunetka, innym blondynka o tęczówkach koloru rdzy. Z pewnością ciężko byłoby jej urosnąć bądź zmaleć, toteż niezmienną cechą jest jej stosunkowo wysoki wzrost, niespełna 174 centymetry, co w połączeniu z noszonymi na co dzień butami na obcasie sprawia, że nie niknie ona wśród tłumu wyższych od siebie. Wraz ze smukłą, a jednocześnie umięśnioną sylwetką, Wade nie ma się zbytnio na co skarżyć, przynajmniej na tym polu.
Na temat jej urody można by pisać godzinami - tak naprawdę po przejściu tak wielu zmian tyle razy, można łatwo zakwestionować to, ile w Heather jest naturalnego piękna, a ile chirurgii. Prawda jest jednak taka, że kobieta od zawsze preferowała tymczasowe rozwiązania od stałych, toteż wiele z jej elementów wyglądu nie ulegało trwałym modyfikacjom.
Obecnie Sage powróciła nieco do swego naturalnego wyglądu - zdjąwszy wszelakie odpowiedniki soczewek kontaktowych, mierzy ludzi spojrzeniem jasnych, przywodzących na myśl morską wodę tęczówek. Jej chudą twarz okalają czarne włosy, których stylem lubi się bawić, toteż często się zmieniają - raz lekko pofalowane, raz kompletnie proste. Nie tylko temu zresztą Sage poświęca sporo uwagi - lubi również podkreślać swe rysy twarzy, czyniąc je nieco bardziej drapieżnym i ostrym niż są naturalnie.
Nieodłącznym elementem jej ubioru są buty na chociażby niskim obcasie, które zastępuje tylko gdy wymaga od tego jej aktualne zadanie. Lubi ubierać się elegancko i schludnie, a praca na obecnej funkcji często daje jej ku temu okazję - w końcu zawsze lepiej jest spróbować oczarować najemnika, niż zabić i ukryć ciało gdy wokół kręci się masa innych.

Osobowość: Jedno można z pewnością o Sage powiedzieć - to kobieta stuprocentowo pewna siebie. Nawet osoby, którym wydaje się, że znają ją najlepiej, rzadko kiedy mogą widzieć ją bezradną lub niemającą pojęcia jak wybrnąć z obecnej sytuacji. Jej plan zawsze wybiega o dwa kroki naprzód, na większość pytań posiada odpowiedzi, a na każdą sytuację - rozwiązanie. Jest ambitnym i konkretnym typem - niewiele rzeczy jest w stanie ją załamać na tyle, by nie była w stanie sekundę później ruszyć dalej. Świadoma swoich mocnych stron, wykorzystuje je praktycznie na każdym kroku, jednocześnie skrzętnie ukrywając te słabe. Potrafi być zmienna jak kameleon, zarówno w kwestii zachowania, wysławiania się czy zwykłej gestii. Oczywiście, nie jest kobietą o sercu ze skały, ale na jakiekolwiek romanse nie znajduje czasu w swym wolnym czasie, jako, że praca wypełnia go w całości. Oczywiście, często robota tego od niej wymaga - potrafi przemienić się w idealną i czułą kochankę, nawet jeśli w sercu czuje do danego mężczyzny obrzydzenie. Przede wszystkim jednak kocha własną rodzinę - jedną z jej najgorszych obaw jest krzywda któregokolwiek z jej członków, stąd unikanie powiązań między nią a Sauveterre'ami jest dla niej priorytetem. Oczywiście, rezygnacja z kontaktu z nimi była dla niej ciosem, lecz nauczyła się z tym żyć wiedząc, że nie ma innego wyjścia.
Pomijając kwestię rodziny, trudno jest jej się przywiązać. Skutecznie wypleniła z siebie tę cechę, porzucając tożsamości i znajomości zbyt często i szybko, by zdążyła odnaleźć w tym trudność. Mimo wszystko, gdy już dojdzie do czegoś takiego to z pewnością odpuszczenie jest dla niej sporym wyzwaniem, stąd nawet gdy ma na to szansę, to jej do siebie nie dopuszcza.
Dokładniejsze rozpisanie jej charakteru mija się z celem, gdyż w kobiecie żyje zbyt wiele różnych osobowości, by wystarczyło na nie kilka zdań. Jej zachowanie w głównej mierze zależy od drugiego mówcy czy obserwatora, lub od rodzaju misji. Warto też dodać, że urodzony jest z niej kłamca - potrafiłaby oszukać nawet sama siebie, co sprawia, że w takim wypadku praktycznie nie da się podważyć jej wiarygodności. W takim fachu jest to jednak oczywistą rzeczą.

Historia:
Wczytano akta nr A182X5

Imiona i nazwisko: Elena Vivienne Sauveterre
Imiona rodziców: Sophie i Christian
Data urodzenia: 07.01.2152r
Miejsce urodzenia: Montpellier, Francja, Ziemia
Płeć: kobieta.
Stopień: Chorąży.
Status: uznana za zmarłą.
Data śmierci: 14.08.2174r.

Córka pielęgniarki i pracownika międzygwiezdnego portu kosmicznego w Singapurze w latach 2149-2151. W wypadku zaszłego tam w roku 2151 wypadku, wystawiony na działanie pierwiastka zero wraz ze swą żoną, wówczas w drugim miesiącu ciąży. W wyniku tejże katastrofy, państwo Sauveterre pozostali pod kontrolą służb medycznych przez następny rok. Za otrzymaniem zgody, powrócili do rodzinnej Francji, przeprowadzając się do miasta Montpellier, w którym wychowana została Sophie. Siódmego stycznia na świat przyszła Elena, jako jedno z wielu urodzonych po incydencie w Singapurze dzieci. Pozostała pod stałą opieką medyczną do czasu stwierdzenia nieobecności komórek rakowych w jej mózgu. Cztery lata później u dziewczynki wykryto potencjał do tworzenia pól masy, jednakże jej matka podjęła decyzję o nierozwijaniu tej umiejętności i nie wyraziła zgody na oddanie dziewczynki na szkolenie niespełna dwa lata później.
Wyświetl wiadomość pozafabularną

Rozwój panny Sauveterre przebiegał bez przeszkód. W roku 2159 narodził się jej brat, Alex, z którym dziewczynka mocno się zżyła w późniejszym czasie. Narodziny następnego dziecka zmusiły państwo Sauveterre do przeprowadzki rok później. Zgodnie z zebranymi danymi, Sophie i Christopher plasowali się pośrodku skali zamożności obywateli Francji, między bogatszymi dzielnicami a tworzącymi się slumsami, jednakże im bardziej Montpellier popadało w skrajność, tym szybciej rodzina posuwała się ku wylądowaniu w dzielnicy o znacznie pogorszonej jakości życia. W wyniku braku możliwości znalezienia legalnej pracy, Christopher postanowił przenieść siebie i swą rodzinę na Stację Omega, gdzie szybko znalazł źródło zarobku. Praca "na czarno" pozwalała mu utrzymywać swą rodzinę na przyzwoitym jak na stację poziomie, dzięki czemu Savueterre'owie zdołali uchować się przed najgorszymi aspektami tego miejsca, do roku 2169, w którym to zakład, w którym pracował Christopher, został napadnięty i ograbiony, a sam mężczyzna brutalnie okaleczony przez członków jednego z pomniejszych gangów. W wyniku nieudzielenia natychmiastowej pomocy, Christopher traci nogę od stopy do kolana. Operacja jak i niskiej jakości proteza niosą za sobą wielkie koszty, a sam wypadek pozbawia mężczyznę możliwości dalszej pracy.
W roku 2170 dziewczyna postanawia zaciągnąć się do stosunkowo młodego Przymierza Układów, wiedziona chęcią podróżowania i wspomożenia własnej rodziny w wydostaniu się ze stacji Omega, oraz zapewnieniu swemu bratu edukacji i dogodnego życia. W tym samym czasie pani Sauveterre odnajduje nową pracę w szpitalu w swym rodzinnym Montpellier. Dzięki żołdowi córki i płacy matki, rodzina jest w stanie się utrzymać poza strefą slumsów, a Alex rozpoczyna spóźnioną naukę w szkole.
Dziewczyną zaczynają interesować się wyżej postawieni oficerowie Przymierza. Jej służba zostaje gwałtownie zakończona w roku 2174, w wyniku wypadku wahadłowca podróżującego z portu międzygwiezdnego w Paryżu do Londynu. Maszyna z nieznanych przyczyn traci wysokość i spada do wód kanału La Manche. Ekipa ratunkowa wyciąga z wody czternaście ciał - dwa, w tym jedno Eleny, nie zostaje odnalezione. Rodzinie dziewczyny wypłacane jest kilkakrotnie wyższe niż normalne odszkodowanie. Porucznik Andrew Williams, podający się za bliskiego znajomego dziewczyny, zapewnia państwu Sauveterre wsparcie w chwili tragedii jak i później, pozwalając im na prowadzenie życia bez zmiany jego standardu.
Wczytano akta nr S512H9. Kod autoryzacji: Krev-71824.

Imiona i nazwisko: Katherine Reese
Data urodzenia: 17.08.2151r
Miejsce urodzenia: Waszyngton, Stany Zjednoczone, Ziemia.
Płeć: kobieta.
Stanowisko: Agentka operacyjna S3, na czele komórki "Kasjopeja" do roku 2184.
Stopień: Porucznik sztabowy.
Status operacyjny: MIA.

Zwerbowana w roku 2174, agentka Reese rozpoczęła czteroletnie szkolenie linii S, którego pomyślne zakończenie przyznało jej status agenta S1 i przydzieliło do komórki "Omega", wraz z siedemnastoma innymi agentami. Reese zdała każdy test z powodzeniem, wykazując ponadprzeciętne umiejętności i oddanie swej pracy. Zdaniem jej przełożonego, agenta S3 Jonathana Mace'a, "została do tego stworzona". Na jej potrzeby utworzone zostało czterdzieści siedem, niezależnych profili. Jej szkolenie obejmowało przyswojenie dwóch języków poza rodzimym, jednakże Reese we własnym zakresie opanowała jeszcze jeden następny. Jej służba przebiegała wzorowo. Rutynowe badania psychologów potwierdzały jej zmartwienia odnośnie własnej rodziny, jednakże zapewniona o ich zdrowiu i dobrobycie powracała do pracy. W roku 2175 przyznano jej status S2, oraz przeniesiono do komórki "Fenix", pod komendą agenta S3 Siergieja Aristowa. W trakcie odbywania misji na Ziemi, w kwietniu 2178 roku, jej przykrywka została zdemaskowana przez Alexa Sauveterre'a. Agentka została niezwłocznie przeniesiona na Omegę i przydzielona do innego zadania. Francję dodano poza teren działań Reese. Następna jej promocja odbyła się w roku 2179, w którym to agentka objęła dowodzenie nad komórką "Kasjopeja". 28 marca 2184 roku, w trakcie wykonywania misji "A8162-Katharsis", w wyniku wybuchu zawalone zostają cztery piętra budynku "Vetronix" na Illium. Ciało agentki nie zostaje odnalezione.
Wczytywanie akt nr X123C11-S.

BŁĄD. BRAK AUTORYZACJI
Rozpoczynam zamykanie bazy danych...

Procedura zamykania przerwana.
Kod autoryzacji: Fxtr-18263.

Witam, generale Hesper.

Imiona i nazwisko: Heather Wade
Data urodzenia: 19.03.2152r
Miejsce urodzenia: Ottawa, Kanada, Ziemia.
Płeć: kobieta.
Stanowisko: Agentka operacyjna S4.
Stopień: Komandor porucznik.
Status operacyjny: W oczekiwaniu na przydział.

Promowana w roku 2184 na stopień S4 jako jedna z 72 agentów tej rangi. Utworzono kolejne siedemnaście profili w celu zapewnienia jej swobody działania i możliwości dobrania odpowiednich tożsamości do otrzymanych zadań. Obecnie znajduje się na planecie Nos Astra, w oczekiwaniu na nowy przydział.

AKTUALIZACJA
Agentce przydzielono posadę specjalistki ds. łączności na pokładzie statku SSV Midway. W wyniku niefortunnego wypadku statku SSV Normandia w czasie rutynowego patrolu, po przyjęciu do załogi obcych w postaci turianina, asari, kroganina i quarianki, generalicja Przymierza Systemów postanowiła trzymać swych oficerów pod ściślejszą kontrolą. SSV Midway, również zawierający prototypowe, tajne technologie, musi znaleźć się pod obserwacją. Agentce przekazano wszelkie, uzyskane przez oddziały służb wywiadowczych materiały, również szczątkowe informacje odnośnie systemu "Erebus", przechwycone przez agenta ZAXF-23143.

AKTUALIZACJA2
Misja o kodzie A625GI-18 została zakończona przedwcześnie na mocy rozkazu B-72DMWY192A. Agentka w oczekiwaniu na przydział oddelegowana do strefy 71 w sektorze A651.
Ekwipunek: Standardowy generator tarcz, omni-klucz "Primo", 20 tysięcy kredytów.
Środek transportu: Żadnego własnego nie posiada, ale przemieszczanie się nawet na dalekie odległości nigdy nie było dla niej problemem.
Dodatkowe informacje:
- Jej rodzimym językiem jest francuski, jednakże płynnie włada również angielskim, rosyjskim oraz hiszpańskim. Najwięcej czasu zajęło jej wyzbycie się własnego akcentu, jednakże ostatecznie udało jej się to opanować. Najlepiej włada angielskim, którym to posługuje się na co dzień jak gdyby był to jej pierwszy język i naturalny sposób mówienia.
- Jest wyspecjalizowana w walce wręcz i chętnie sięga po omni-bronie. Jej styl walki to rzecz, która często ulega zmianie, tak jak jej tożsamość - szkolenia obejmowały ich kilka, których fuzja wytworzyła ten osobisty i personalny, skupiający się na większej ilości niemal akrobatycznych ruchów jako uników, oraz celnych uderzeń i kopów, miast silnych ciosów czy "tarzania się po ziemi".
- Także jej tatuaże i blizny ulegają zmianie. Tych drugich ma sporo, lecz skutecznie je maskuje, korzystając z dobrodziejstw technologii dwudziestego drugiego wieku i syntetycznych fragmentów skóry, wpasowujących się w jej własną i niemal niemożliwych do oddzielenia bez świadomości ich obecności w danym miejscu.
- Jest oburęczna.
CASUAL ARMOR THEME VOICE ⌥ MAN IS NOT WHAT HE THINKS HE IS, HE IS WHAT HE HIDES
ObrazekObrazek
+10% DO OBRAZEN W WALCE WRECZ » 75% SZANSY NA POWALENIE PRZY ATAKU OMNI-OSTRZEM
Heather Wade

Avatar użytkownika
 
Posty: 44
Dołączył(a): 19 cze 2014, o 23:33
Miano: Heather "Sage" Wade
Wiek: 34
Klasa: szpieg
Rasa: człowiek
Zawód: Obecnie szpieg wynajęty przez Konfederację.
Postać główna: Hawkmaster 3000
Lokalizacja: Aequitas
Status: Agentka wywiadu o stopniu S4, podległa jedynie generalicji Przymierza, znana pod różnymi nazwiskami. Obecnie Diane Caldera
Kredyty: 9.530

Powrót do Baza danych

KTO JEST ONLINE?

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość