Baza danych to dział, do którego wklejamy nasze karty postaci z tym, że w tym przypadku jesteśmy w stanie je dowolnie zmieniać, aktualizować i dopisywać w historii z biegiem czasu nowe wydarzenia.

Sarah Jidong
Awatar użytkownika
Posty: 84
Rejestracja: 15 cze 2013, o 19:32
Miano: Sarah Jidong
Wiek: 26
Klasa: Inżynier
Rasa: Człowiek
Zawód: Łowca przygód
Status: ex-Technology Arts; dłużnik Cerberusa, świadek wydarzeń w Jōnetsu Technology
Kredyty: 18.375
Lokalizacja: Cytadela

Sarah Jidong

26 cze 2013, o 11:19


Miano: Sarah Jidong
Wiek: 18.12.2160, 26 lat
Rasa: Człowiek
Płeć: Kobieta
Specjalizacja: Inżynier
Przynależność: Społeczność galaktyczna
Zawód: Łowca Przygód
Aparycja:
Sarah posiada długie, czarne włosy ze złotymi pasemkami. Jej odmienna budowa twarzy, jak i lekko żółtawa cera, wskazują na azjatyckie korzenie. Jak wskazuje na to jej stosunek wzrostu do wagi (176cm wzrostu, 60kg wagi) Jidong nie ma dobrze rozwiniętej tkanki mięśniowej. Nadrabia to jednak swoją dużą sprawnością fizyczną, na którą składa się jej zwinność i niezwykła szybkość. Jak większość kobiet, zazwyczaj nakłada na twarz lekki makijaż, by podkreślić swoje rysy twarzy, brwi oraz zielone oczy. Oczywiście, jak prawie każda przedstawicielka płci pięknej, ma idealnie zaokrąglone kształty.


Wygląd zewnętrzny:
+ Czerwony szalik, owinięty wokół szyi
+ Brązowa, przewiewna, damska koszula z długimi rękawami
+ Czarne, luźne spodnie
+ Czarny napierśnik, założony na ubranie
+ Czarne nagolenniki , zlewające się ze spodniami
+ Czarne naramienniki, nałożone na rękawy
+ Czarne rękawice oraz wojskowe buty, obie rzeczy wykonane z przewiewnego materiału zapewniającego przyczepność
+ Paznokcie pomalowane czarnym lakierem
+ Beżowa szminka


Osobowość:
Pogodna, sympatyczna, miła dziewczyna zawsze przepełniona energią i optymizmem. Inteligentna i sprytna, co zapewne uratowało ją już z wielu opresji. Zawsze jest spokojna i wyluzowana, przez co niektórzy uważają ją za dziwną. Nienawidzi narkotyków oraz papierosów. Nie przepada również za mocnymi alkoholami. Nie chce przyjmować niczego, co mogłoby osłabić jej organizm. W związku z tym zawsze stara się być w szczytowej formie. Lubi słuchać wszelakiej muzyki, lecz do jej ulubionych zespołów zaliczają się ludzkie z XX i XXI wieku. Dodatkowo wręcz ubóstwia muzykę klasyczną. Z tych pozytywnych cech można jeszcze wymienić: współczucie, chęć niesienia pomocy, odróżnianie dobra od zła i niechęć do stosowania, ani oglądania przemocy. Pomimo swojego wrodzonego gadulstwa, Sarah stara się jak najlepiej przekazać to co miała do powiedzenia, więc czasem jej wypowiedzi są lakoniczne.


Nie jest jednak osobą bez wad. Niezwykle przemądrzała, a do tego uważa, że zawsze ma rację. Znalazła zamiłowanie w żartobliwym nabijaniu się z ludzi. Niezmiernie śmieszy ją, gdy uda się jej wyprowadzić kogoś z równowagi. Wygadana, długo żywi urazy, lecz nie obraża się o byle co. W przypadku szczerych przeprosin zazwyczaj wybacza. Woli robić wszystko po swojemu. Co prawda jest mistrzynią łgarstw i podstępu, jednak nie posiada żadnych umiejętności dyplomatycznych, czy też przywódczych.


Historia:
Urodziła się pod koniec 2160 roku w Pekinie. Jej matka jest chińską księgową, nazywa się Mulan Jidong. Ojciec, z zawodu żołnierz, nie był przy jej urodzinach ze względu na swoją pracę. Gdy po raz pierwszy ujrzał swoje dziecko, Sarah miała już dwa lata. Gdy powrócił do domu, w ramionach Mulan po raz pierwszy ujrzał swoją córkę, co było najpiękniejszym momentem w jego życiu. Pomimo tego, Xin Jidong chciał mieć również twardego syna. Rodzice udali się do domu dziecka, gdzie adoptowali siedmioletniego, koreańskiego chłopca. Jakim cudem trafił do Chin, nie wiadomo. Był to typowy rozrabiaka, który nie lubił swojej przyrodniej siostrzyczki. Za to ona darzyła go dużą sympatią.


Szkolne lata nie były dla żadnego z dzieci łatwe. Sarah dokuczano, ze względu na jej dobre wyniki w nauce. Była postrzegana jako kujon, a tak naprawdę była prymusem, zaś Jaechang (brat) kilka razy nie zdał do następnej klasy. Wszystko zmieniło się po pięciu latach, gdy trafili do jednej klasy. Siostra pomagała bratu w nauce, a ten nie pozwolił by ktokolwiek jej dokuczał. Nadszedł jednak czas rozłąki. Sarah dzięki swoim ocenom, dostała się do jednej z najlepszych szkół średnich. Jaechang nie miał tyle szczęścia. Ojciec zapisał go do szkoły wojskowej za jego brak dyscypliny i ciągłe wdawanie się w bójki.


Sarah nie wiedzieć czemu, chciała być popularna, a oprócz tego nie mogła pozwolić by ktokolwiek jej groził. W związku z tym przystąpiła do jednego ze znanych gangów „szkolnych”. Głównie zajmowali się włamaniami i kradzieżami, niektórzy prowokowali bójki w których dziewczyna nie brała udziału, będąc jedynie obserwatorem. Po pewnym czasie zaczęto wykorzystywać ją do akcji dobranych pod jej umiejętności. Najczęściej było to wyłączanie alarmów i sieci zabezpieczeń w różnego rodzaju sklepach, ganianie się przez jak najdłuższy czas z policją (oraz późniejsza ucieczka), wspinanie się na wysokie budowle w celu obserwacji terenu. Dzięki takim działaniom Sarah wyrobiła sobie imponującą kondycję, zwinność, opanowała pełną swobodę ruchów i wzmocniła zarówno swoją szybkość, jak i spostrzegawczość.


Podczas jednej z akcji, polegającej na samodzielnym włamaniu się do sklepu, po czym otworzeniu drzwi w celu wpuszczenia reszty ekipy, popełniła błąd. Jidong nie zauważyła dwóch zainstalowanych alarmów, usuwając tylko jeden. Gdy dotknęła drzwi od wewnątrz, w środku sklepu rozległ się głośny pisk, a następnie w miejscu gdzie przed chwilą była szyba wysunęły się wielkie, metalowe zasłony. Próbowała wrócić kanałem wentylacyjnym, którym także przybyła, lecz ten również został zastawiony. Za chwilę na miejsce przybyła policja.


Chcąc, nie chcąc – odbieranie swoje dziecka z posterunku policji, nie jest najprzyjemniejszym uczuciem na świecie. Rodzice po przybyciu do domu, długo nie wiedzieli jak rozpocząć rozmowę ze swoją pociechą. Miała wszystko: pieniądze, rodzinę, przepiękny dom, dobrą szkołę. Rodzice spostrzegli, że ich córka nigdy nie miała zbyt wielu znajomych, nie mówiąc już o przyjaciołach. Pomyśleli, że być może jej zachowanie było spowodowane zamiarem zaimponowania grupie. Rozmowa obyła się bez zbędnych nieprzyjemności. Dziewczyna obiecała nie spotykać się więcej z członkami gangu. Reszta szkoły średniej minęła już bez problemów, a Sarah wyznaczono kuratora.


Uczęszczając do szkoły wyższej o jednym z wielu profili czysto związanych z technologią, Sarah rozwinęła swój ogromny talent. Wyrobiła sobie także zamiłowanie do protean i ich technologii. Tutaj sytuacja wyglądała nieco odmiennie, gdyż Sarah znalazła inteligentnych znajomych, o podobnych zainteresowaniach. Razem z nimi, po ukończeniu szkoły, rozpoczęła pracę w Technology Arts zajmując się wszelkimi naprawami i tym samym obejmując stanowisko konserwatora systemów komputerowych i sieci.


Brat w tym czasie uczęszczał do wojsk Przymierza. Pewnego dnia przyszedł do domu porozmawiać z rodzicami. Siostra akurat siedziała w swoim pokoju i była zajęta pracą nad nowym, zautomatyzowanym systemem kamer. Po chwili poczuła nagłą potrzebę fizjologiczną, więc udała się na dół do łazienki. Wtedy przypadkiem podsłuchała kawałek rozmowy, w którym uczestniczył jej ojciec, oraz jej brat.


- (O) Więc mówisz, że wyrzucili Cię z Przymierza? Opowiedz mi co się stało.

- (B) W skrócie: sprzeciwiłem się decyzji dowódcy i przeprowadziłem akcję po swojemu. Przełożeni uznali to za brak szacunku, niesubordynację oraz narażenie misji. Trafiłem przed sąd wojskowy, a Ci zwolnili mnie dyscyplinarnie.

- Eh… Nie wiem co powiedzieć. Przykro mi…

- Mnie też. Pozostaje mi znalezienie nowej pracy.

- Tutaj jej raczej nie znajdziesz, wszyscy doskonale Cię znają z Twoich młodzieńczych lat. Wątpię by ktokolwiek chciał przyjąć takiego kandydata.

- Poszukam sobie innego miejsca. I tak nie potrafię nic innego, niż walczyć.

- Żartujesz sobie?! Znając życie polecisz na Omegę do tych swoich dawnych „przyjaciół”, którzy już nie raz obili Ci mordę!

- A mam jakiś wybór? Nie mam zamiaru żyć na Waszym utrzymaniu, a gdzie potrzeba najwięcej najemników, jak nie na Omedze?

- Synu, coś mi obiecałeś…

- Miałem nie zostawać przestępcą i nie mam zamiaru zostać. Najemnik to nie to samo co kryminalista. A z resztą takie uwagi lepiej kieruj do Sarah!

- Czego Ty jeszcze od niej chcesz?! Ona w przeciwieństwie do Ciebie zmieniła się choć trochę, a Ty jesteś taki sam od urodzenia. Tylko byś tłukł i strzelał! Posłałem Cię do szkoły wojskowej, bo myślałem, że tam nauczą Cię używać mózgu, racjonalnie myśleć. Myliłem się...

- Z tego co pamiętam to Ty też jesteś żołnierzem.

- Dobra, chcesz lecieć, to leć! Tylko nie oczekuj już niczego ode mnie.


Po tych słowach, obydwaj opuścili kuchnię.

Sarah zawsze doskwierało jedno: monotonność. Zawsze chciała opuścić Ziemię i poszukać pracy gdzieś indziej, a tu nadarzyła się okazja. Odbyła szczerą rozmowę zarówno z tatą jak i mamą, którzy o dziwo nie mieli większych problemów z pozwoleniem jej na to, jednakże był jeden warunek. Dotyczył wyruszenia wraz z bratem i opieki nad nim, by nie wpakował się w żadne kłopoty. Dziewczyna zgodziła się i wyruszyła porozmawiać o tym z Jaechangiem, który także się zgodził. Był to dla niej wielki szok, gdyż ten prawie zawsze traktował ją z pogardą. – Dobrze będzie mieć kogoś u boku. – odpowiedział na propozycję Sarahi. W ciągu miesiąca pożegnała się ze znajomymi oraz rodziną, zwolniła się z pracy, a następnie wyruszyła wraz ze swoim bratem w świat, nie zabierając ze sobą zbyt wielu rzeczy. Za pierwszy cel obrali Cytadelę, gdzie Jaechang wręczył siostrze swoją dawną broń, po czym zapisał ich na strzelnicę i pokazał jak się nią posługiwać. Oczywiście kobieta nie była jakimś mistrzem w strzelaniu, ale z każdą kolejną wizytą szło jej coraz lepiej. Obecnie poszukują jakiejkolwiek pracy/zlecenia/zajęcia.

Ekwipunek:
+ M-3 Predator
+ Zielony omniklucz z wbudowanym ostrzem
+ Pancerz oraz ubranie
+ Nóż schowany w bucie
+ Beżowa szminka i czarny lakier do paznokci
+ 11.400 kredytów
+ Lewitująca lampka
+ Pełen zestaw \"Beauty fit\"


Środek transportu: Obrazek Czarno-srebrny model ZTS-510. Jest niezwykle szybki oraz posiada zarówno dobry pancerz jak i bariery kinetyczne. Niestety nie należy ani do najzwrotniejszych statków, ani do tych o dużej sile ognia. Ma jedynie dwa lekkie działa laserowe umiejscowione na dziobie statku i jedno lekkie działo jonowe znajdujące się pod podwoziem. Ponadto po bokach statku znajdują się dodatkowe dopalacze. Oprócz tego posiada tylko jedno duże piętro. Formalnie nie należy do Sarah, lecz do jej brata, który kupił go kompletnie zniszczonego na złomie, a następnie przy pomocy siostry odbudował/wyremontował.


Dodatkowe informacje:
+ Poznała techniki Le parkoura (wyuczone podczas ucieczek przed gliniarzami)
+ Potrafi grać na fortepianie (nauczone przez matkę)
+ Zawsze chciała dołączyć do Cerberusa, jednak nie wiedziała w jaki sposób może to zrobić.
+ Nienawidzi przemocy zarówno fizycznej jak i psychicznej (dokuczanie)
+ Dzięki obserwacji walk ulicznych, Sarah podpatrzyła bardzo dużo chwytów pomagających w samoobronie
+ Praktycznie zawsze ma rozpuszczone włosy

Wyświetl wiadomość pozafabularną
ObrazekObrazek GG: 40784853

Wróć do „Baza danych”