Baza danych to dział, do którego wklejamy nasze karty postaci z tym, że w tym przypadku jesteśmy w stanie je dowolnie zmieniać, aktualizować i dopisywać w historii z biegiem czasu nowe wydarzenia.

Iris Fel

1 cze 2012, o 22:20

Każdy cenny klejnot przyciąga do siebie zbrodnie.


57

MIANO Iris Josephine Fel

DATA UR. 01.07.2155

MIEJSCE UR. Londyn, Wielka Brytania

RASA człowiek

PŁEĆ kobieta

OBYWATELSTWA ziemskie

SPECJALIZACJA adept

PRZYNALEŻNOŚĆ Rada Cytadeli, Przymierze Układów

ZAWÓD Przedstawiciel Ludzkości w Radzie Cytadeli i Ambasador Ludzkości na Cytadeli, neurochirurgabsolwentka wydziału lekarskiego Royal Military Academy Sandhurst, studia uzupełniające z zakresu chirurgii, neurochirurgii i transplantologii implantów w kompleksie akademickim na Thessi.

apartament radnej w Wieży Cytadeli


Ot zwyczajna, niezbyt wysoka kobieta o niebiesko-błękitnych oczach. Skóra o ładnym brzoskwiniowym odcieniu latem i początkiem jesieni, w zimie blednie, co nigdy nie napawa Iris zbędną radością. Twarz owalna, ze szpiczastym podbródkiem i kilkoma piegami na nosie. Wysokie czoło zasłonięte przez jasną, prostą grzywkę. Pełne, wydatne usta, najczęściej pociągnięte mazidłem w kolorze burgundu. Lekko zadarty nos i błyszczące intrygująco niebieskie tęczówki, których różne od siebie odcienie nie są żadnym złudzeniem ani też grą światła. Włosy długie, blond, opadające miękko na łopatki. Przez całe lewe ramię biegnie podłużna blizna, która rozpoczyna się w okolicach ramienia i kończy na kciuku. Nie raz proponowano jej usunięcie znamienia, jednakże ta za każdym razem odmawiała.
Wzrost i waga: 167 cm / 53 kg
Skóra/karapaks: biała
Oczy: lewe błękitne i jasne, prawe ciemnoniebieskie i głębokie
Włosy: długie, blond loki, które najczęściej upina bądź pozwala im swobodnie opadać kaskadami na ramiona i plecy
Znaki szczególne: dwukolorowe oczy; blizna na lewym ramieniu


To zdecydowana i pewna siebie kobieta. Od dziecka lubiła stawiać na swoim - wina najpewniej tego, że była najmłodszą z rodzeństwa - i cecha ta pozostała jej do dziś. Prawdopodobnie dlatego pozostała panną, trudno jej było utrzymać przy sobie jakiegokolwiek mężczyznę; sama również uważała instytucję małżeństwa za gwałt na swojej wolności i niezależności. Cechą przewodnią jej charakteru nade wszystko jest ambicja: po trupach do celu, do wysokiego celu. Iris jest doskonale świadoma własnej wartości, wierząc, że tak jak łucznik, gdy mierzy w niebo, by trafić do tarczy znajdującej się naprzeciw niego, tak panna Fel dokona tego, czego pragnie. Jest osobą niezwykle silną psychicznie - trudno ją złamać, przekabacić, zastraszyć, czy przekonać do swoich racji. Mocno trzyma się własnych przekonań, jest wierna własnym ideałom i nigdy nie płynie z prądem. To typ indywidualistki, żelaznej damy i lojalnej sojuszniczki. W pracy cechują ją uczciwość, nieprzekupność i bezstronność. Uważa, że opowiedzenie się po którejkolwiek ze stron, zaważy na jej politycznej neutralności, w związku z czym stara się nie angażować emocjonalnie w toczącą się Ew całym galaktyczny świecie wojnę - mimo ofiar i całego wyrządzonego zła. Ubolewa nad rzeczywistością, ale nie uważa, by przemoc potrafiła cokolwiek zmienić.
Zainteresowania: rozwój medycyny, rozwój biotyki, syndromem Keprela, sztuka współczesna (zwłaszcza kinematografia i teatr), siłą rzeczy polityka
Lęki: paniczny strach przed ćmami
Przyzwyczajenia/zwyczaje: dzień zaczyna od jogi i filiżanki kawy specjalnie sprowadzanej z Ziemi
Uzależnienia: -
Znaki szczególne: przyjemny dla ucha głos


Iris urodziła się w Londynie, jako owoc romansu Jane Rochester, dziennikarki, i admirała wojsk Przymierza Vincentego Fel. Ponieważ admirał Fel, zasłużony dla ludzkości w czasie wojny Pierwszego Kontaktu jak i jej następstw, wiódł dostatnie życie u boku żony Hannah i pierworodnego syna Mike'a Codina, postanowiono, iż Iris wychowywać się będzie z matką, z kolei on, który uznaje córkę za własną, zjawiać się będzie na jej urodziny oraz święta. Z obietnicy, przynajmniej do czasu, wywiązywał się wzorowo.

Jane starała się, aby Iris niczego nie brakowało, a wraz ze swoim partnerem dążyła do tego, aby stworzyć swej córce prawdziwą, kochającą rodzinę. Wraz z mlekiem matki wyssała ciekawość świata, poświęcała więc dużo czasu na naukę, buszując w książkach, które stawały się zabytkiem minionych epok. Uczęszczała do szkoły, popołudniami na zajęcia z gimnastyki artystycznej (zajmowała dość wysokie miejsca w konkursach). Odkryte w niej zdolności biotyczne zaważyły na tym, że zdecydowała się opuścić Ziemię (projekty dla biotyków wciąż były na niej raczkujące) oraz udać do placówki szkoleniowej Przymierza, gdzie otwarcie walczyła z faktem traktowania ją dość... specjalnie zważywszy na nazwisko. Ojciec naciskał, aby kontynuowała edukację jako wojskowy, Iris jednak postawiła na swoim i wybrała medycynę. Tkwił gdzieś w niej głęboko zakorzeniony altruizm, o który oskarżała przez Vincenta była Jane.

Już w trakcie studiów na Brytyjskiej Wojskowej Akademii Medycznej angazowała się w projekty badawcze, jednocześnie koncentrując swoją przyszłą karierę medyczną na szeroko pojętej biotyce. Osiągnięcia te pozwoliły jej kontynuować edukacje w kompleksie akademickim na Thessi. Z biegiem lat, poszerzając swój dorobek o kolejne prace badawcze i praktyki, Iris wyspecjalizowała się w zakresie neurochirurgii i transplantologii implantów biotycznych. Jej badania przyczyniły się powstawania nowych serii implantami, miały swój udział w poszukiwaniu nowych metod wszczepiania i późniejszej konserwacji. Dołączyła do intelektualnej społeczności Cytadeli, otrzymując propozycje pracy w szpitalu Huerty. Szybko zaaklimatyzowała się w tej metropolii, nie dała po sobie poznać jak bardzo brakuje jej spokoju Ziemi.

Podczas ataku gethow na Cytadele ginie Rada. Postanowiono iż w nowej zasiądą ludzie jako czwarta, zrzeszona rasa. Wybór padł ku zaskoczeniu niektórych środowisk na Iris, referującej w tych dniach na sympozjum transplantologów. Doszukiwano się podstępu w fakcie, że nie wzięto pod uwagę nikogo z obecnego korpusu dyplomatyczngo Ziemi, ale Przymierze gorąco poparło tę kandydaturę choćby ze względu na fakt, że była córką jednego z admirałów. Sama Iris, która nie spodziewała się takiej nobilitacji, wahała się, zdając sobie sprawę z odpowiedzialności, obowiązków i wyrzeczeń. Końcem końców zgodziła się i weszła w świat polityki jako Przedstawiciel Ludzkości w Radzie Cytadeli i jednocześnie Ambasador Ludzkości, co było już życzeniem Przymierza, chcące wspierać swojego Przedstawiciela. Szybko musiała się nauczyć nowych reguł. Rada z początku traktowała czwartego członka w ich szeregach z pobłażliwością, ta jednak miała swoje zdanie i potrafiła o nie walczyć. Odnalazła się w nowej roli, z mniejszym lub większym skutkiem rzutując na spostrzeganie ludzi w galaktyce. Swojego czasu dużo mówiło się o zażyłości, która łączyła Iris z turiańskim radnym. O ile były to jakiekolwiek uczucia, wypaliły się i obecnie dwójka radnych pozostaje w ostrożnych, ale przyjacielskich i życzliwych relacjach.

Ciężko ranna podczas ataku na stacje Vega szybo wróciła do zdrowia i pracy. Jak ognia unikała większych skandali, co z kolei nie było na rękę żyjących kontrowersjami mediom. W późniejszym czasie Iris debiutowała jako gospodarz szczytu politycznego dla ras podlegających jurysdykcji radny na Cytadeli. Zajęła się także kilkoma pomniejszymi misjami dyplomatycznymi. W wolnych chwilach udzielała się w projekt szpitala Huerty, który ma na celu zminimalizowanie ryzyka używania najnowszej generacji implantów biotycznych. Na własną rękę prowadziła badania nad syndromem Keprela, kompletując powoli zespół.

Podczas wizyty na Ziemi w roku 2185 na środku pustyni, pod wpływem spontanicznej decyzji, poślubiła Ionta Fenrira. Również w 2185 roku zmarł z przyczyn naturalnych Admirał Vincent Fel. Nie dało się ukryć, że pewne sprawy nigdy nie zostały wyjaśnione pomiędzy Iris a jej ojcem, co musiało mieć jakiś wpływ na jej nieobecne spojrzenie w czasie uroczystości pogrzebowych.

Niespodziewanie Ionto Fenrir ginie w zamachu terrorystycznym pod koniec roku 2186. Cały poukładany świat Iris rozpadł się wtedy na kawałeczki. Kosztowało ją sporo wysiłku, aby ponownie stanąć na nogach, co oczywiście nie mogło się obejść bez echa - obecnie Radna zaangażowała się całą sobą w swoją pracę, zarówno tę w szpitalu, jak i w Radzie Cytadeli. Pozwala jej to chociaż nie wracać wspomnieniami do wciąż bolesnego, ale najlepszego okresu z jej życia.w związku z pozycją, Iris porusza się specjalnymi, rządowymi transportami.- omni-klucz
- implanty biotyczne nowszej generacji
- puderniczka
- obrączka z białego złota
- N7 Huragan i N7 Orzeł
- M-6 Kat
- omni-klucz Logic Arrest
-

- posiada varrena ze specjalnej, genetycznie zmutowanej hodowli o dumnym imieniu Lord
- Iris jest uznanym autorytetem w środowisku intelektualnym oraz medycznym jako lekarz, badacz, przede wszystkim współtwórca implantów biotycznych, a także wszelkich zagadnień związanych z biotyką.
- sama również jest biotykiem, który musi znosić częste migreny.

theme ~ voice ~ daily ~ armor~

ObrazekObrazek
+ 15% siły i obrażeń od mocy biotycznej
+ 10% zmniejszony koszt użycia mocy
+ 40% tarcz
+ 10% obrażeń przeciw pancerzom
+ przerwanie przeciwnikowi rzucania zdolności biotycznej, tym samym się przed nią broniąc (raz na walkę)


Ludzie byli kiedyś bliżej siebie. Musieli. Broń nie niosła daleko...
Iris Fel

Avatar użytkownika
 
Posty: 1517
Dołączył(a): 10 maja 2012, o 18:36
Miano: Iris Fel
Wiek: 31
Klasa: Adept
Rasa: Człowiek
Zawód: Przedstawiciel Ludzkości w Radzie Cytadeli
Lokalizacja: Cytadela
Kredyty: 27.360
Medale: 7
Wyzwoliciel (1) Medal za długą służbę (1) Skupiony (1) Najlepszy z najlepszych (1) Taktyk (1) Ultra-idealista (1) Elitarne szkolenie (1)

Powrót do Baza danych

KTO JEST ONLINE?

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości