Informacje na temat rodziny, członków załogi czy też bliskich postaci, którzy mogą mieć wpływ na jej rozgrywkę, lub też biorą w niej czynny udział sterowani przez samego gracza lub Mistrza Gry.

Jaana
Awatar użytkownika
Posty: 312
Rejestracja: 22 mar 2014, o 13:39
Miano: Marjaana Ritavuori
Wiek: 16
Klasa: Szturmowiec
Rasa: Człowiek
Zawód: najemniczka
Postać główna: Rebecca Dagan
Lokalizacja: Aite
Status: eksperyment Cerberusa;
Kredyty: 71,850
Medals:

Załoga Kuguara

29 lip 2014, o 09:20

AKTA OSOBOWE
załoga Kuguara


Na załogę Kuguara składają się eks-agenci Cerberusa. Prowodyrem ich dezercji był Kristian Losnedahl, wybitny szwedzki lekarz, którego prowadzona przez Człowieka Iluzję organizacja niepotrzebnie ograniczała. Także z inicjatywy doktora załoga zaangażowała się w ucieczkę Jaany z Cronosa, ostatecznie czyniąc z niej nie tylko pełnoprawną członkinię grupy, ale także obiekt badawczy dla Kristiana.

Poza wskazanymi w zestawieniu stanowiskami, każdy członek załogi jest też integralną częścią oddziału naziemnego.
FEDERICO ALAMANNI
data i miejsce ur. 16.07.2147 r., RZYM [WŁOCHY]
klasa ŻOŁNIERZ | stanowisko KAPITAN KUGUARA

charakterystyka
  • Nigdy nie wiem, o czym w danej chwili myśli. Odnoszę wrażenie, że nawet, gdybym wiedział, i tak nie byłbym w stanie tego pojąć. Alamanni jest człowiekiem... Skomplikowanym. Świetnym strategiem i przywódcą, ale w zupełnie inny sposób, niż ci, których znamy z kart historii. Nie sposób odmówić mu charyzmy, nikt jednak nie nazwie go ojcem - jak czasem nazywani są przecież inni dowódcy. Federico budzi szacunek, ale niekoniecznie sympatię. Ludzie pójdą za nim w ogień, nie dlatego jednak, że go kochają. Tu chodzi o... strach? Nie, nie o to. Alamanni jest imponujący w ten sposób, który trudno ubrać słowa. Tego, w jaki sposób zdobywa lojalność, nikt chyba jeszcze nie pojął.
    Inga Olsen, agentka Cerberusa
    Niewielu znam ludzi, o których wiadomo tak mało. Przeszłość Federico jest jedną wielką tajemnicą, a ze znanych strzępków trudno złożyć całość. Iluzja wziął go pod swoje skrzydła w 2164 roku. Alamanni miał wtedy siedemnaście lat i oficjalnie wciąż służył w Przymierzu. Wróżono mu sztab taktyczny, tak podobno mówiono. Miał zrobić błyskotliwą karierę, stać się jednym z cenniejszych ludzi rządu. Nie zrobił, bo z wojska odszedł. Chyba w 2178 roku.
    Ma żonę, Margaret, i dwie córki. Bliźniaczki, Monicę i Alessandrę, mają po siedemnaście lat.
    Niewiele, co? Wiem. Bardzo mało. Ale Federico o sobie nie opowiada. Nie mówi, komu zawdzięcza te wszystkie umiejętności (aż trudno uwierzyć, by miał je wypracować tylko w Przymierzu) i gdzie poznał swą kobietę. Nie opowiada tych chwalebnych historii, którymi żołnierze lubią zabawiać się wieczorami. Alamanni w ogóle mówi niewiele. Jest świetnym dowódcą, ale nie przyjacielem. Nie wiem, czy komukolwiek poza jego żoną udało się do niego zbliżyć.

    Thomas O'Donell, agent Cerberusa

VLADIMIR BAKRYLOV
data i miejsce ur. 30.01.2145 r., MOSKWA [ROSJA]
klasa ŻOŁNIERZ | stanowisko DOWÓDCA ZASTĘPCZY, PILOT

charakterystyka
  • Nie znam człowieka, który kląłby tak wiele. To już nowy język, dialog Bakrylova. Siarczysty
    • mi kurwami wyraża swą złość, niechęć, radość i rozbawienie. Jest chodzącym słownikiem obelg przeróżnych nacji. Po rosyjsku, po angielsku, w zasadzie po każdemu. Nie wiesz, jak kogoś obrazić? Zapytaj Vladimira, on wie na pewno.
      Johann Trake, agent Cerberusa
      Dobrze go w tym Przymierzu wyszkolili. Był w trzeciej (a może trzynastej) eskadrze, pierwszym pilotem został jeszcze jako szczyl. Mało komu się to udaje, nie? A jemu się udało, bo ze statkami umie obchodzić się tak samo, jak z kobietami. Może w obejściu jest średnio przyjemny, może i trudny z niego człowiek, ale jest specjalistą. Specjalistą przez duże "S".
      Gdy przyszedł do nas, już go znaliśmy. Ze słyszenia, z opowieści, z plotek. Agresywny, nadpobudliwy, o aparycji niedźwiedzia. Ryzykant, który jeszcze nigdy się nie potknął. Ksenofob. Słowem - ktoś w sam raz dla nas.

      Maria Sokołowska, agentka Cerberusa
      Vladimir nigdy nie pociągnie za sobą tłumów, ja jednak wcale nie oczekuję tego od swego zastępcy. Ktoś, kto miałby zająć moje miejsce, musi być lojalny i ambitny. Bakrylov taki jest. To, że przy tym posiada nieocenione zdolności - nie tylko pilotażu, ale także rozładowywania nadmiernie napiętej atmosfery średnim żartem - to tylko dodatkowy plus.
      Federico Alamanni, kapitan Kuguara

    ANNIKA LOSNEDAHL
    data i miejsce ur. 03.02.2160 r., SUNDSVALL [SZWECJA]
    klasa STRAŻNIK | stanowisko ŁĄCZNOŚCIOWIEC, MECHANIK POMOCNICZY

    charakterystyka
    • Nie spodziewałem się, że przyjmie Jaanę tak ciepło, a chyba powinienem. Annika zawsze była przecież osobą ciepłą i rodzinną, między innymi za to przecież ją pokochałem. Nie powinienem być więc zaskoczony tym, jak traktuje Jaanę. Czasem jak córkę, częściej jak młodszą siostrę. Zawsze jak kogoś, kim powinna się opiekować, komu powinna poświęcić swą uwagę. Nie będzie przesadą jeśli powiem, że moja żona jest pierwszą w naszej załodze, która może zwyczajnie Ritavuori pokochać.
      Kristian Losnedahl, lekarz pokładowy Kuguara
      Nigdy nie była prymuską, nie sądzę jednak, by wynikało to z jej braków. Annika zawsze była bystra, szybko się uczyła, po prostu nie lubiła tracić czasu na to, co jej nie interesowało. Temu, co było jej pasją, oddawała całe swe serce. Nie wiem, jaka jest teraz, ale nie sądzę, by się zmieniła. Takiego entuzjazmu i chęci pracy się nie traci.
      Johan Løvenskiold, dziekan Wydziału Informatyki, Elektroniki i Komunikacji Uniwersytetu w Bergen


      Nie wziąłem jej ze sobą dlatego, że jest niezastąpiona. Każdego da się zastąpić. W każdym męskim stadzie przydaje się jednak ktoś, kto potrafi nas okiełznać - a Annika umie to jak nikt inny.
      Federico Alamanni, kapitan Kuguara
    KRISTIAN LOSNEDAHL
    data i miejsce ur. 24.06.2152 r., SUNDSVALL [SZWECJA]
    klasa ADEPT | stanowisko LEKARZ POKŁADOWY, ZAOPATRZENIOWIEC

    charakterystyka
    • Po rozpatrzeniu wniosku złożonego dn. 21 czerwca 2173 r. decyzją Uczelnianej Komisji Stypendialnej przyznaje się Panu KRISTIANOWI LOSNEDAHL stypendium naukowe na okres dziesięciu miesięcy.
      UZASADNIENIE: Biorąc pod uwagę wybitne osiągnięcia studenta zarówno na uczelni, jak też poza nią, w zewnętrznych zespołach badawczych, przyznano stypendium rektora dla najlepszych studentów w wysokości sumarycznej 6.000 kredytów.

      wyciąg z akt studenckich Kristiana Losnedahl, Instytut Karolinska
      Wszystkie za nim szalały, choć zawsze daleko mu było do ujmującego amanta. Chorobliwie ambitny, skoncentrowany na osiąganiu postawionych sobie - zawsze wysokich - celów, gotów był sięgnąć po każdy sposób, który miałby przynieść mu sukces. Arogancki, zdystansowany, niezwykle inteligentny nigdy nie łaknął kontaktu z nami. Całą swoją postawą głosił, że nas nie potrzebuje... I rzeczywiście tak było. Był - jest wybitny. Naprawdę. Nie znam innego człowieka, którego mogłabym określić tym słowem. Jego metody pracy może i są kontrowersyjne, ale co z tego? Kristian jest przyszłością nauki i za przyszłość tę gotów jest płacić cierpieniem innych. Ani konieczność naginania prawa, ani wykorzystywanie czyjegoś życia dla własnych celów nie jest dla niego przeszkodą.
      Pytasz, jak można kogoś takiego kochać? Można. Swego rodzaju brutalność i pogarda dla świata zawsze były pokusą. Na co dzień się tego wypieramy, ale każdy wie przecież, że większość z nas marzy o byciu w jakiś sposób zdominowaną. Na posiadanie u swego boku mężczyzny silnego, gotowego na wiele, wojownika. Kristian taki właśnie jest. Wiele dziewcząt marzyło o nim skrycie i rozpaczało, gdy szedł do ołtarza.
      Nigdy nie wierzyłam, że ten indywidualista o wysokim (przesadnie? chyba nie) ego posiada jakiekolwiek ludzkie uczucia. Że będzie w stanie współdzielić z kimś życie. Spójrz jednak na nich. Dla Anniki gotów jest wyszarpywać serca i rozrywać gardła, gdyby tylko tego właśnie pragnęła. Samiec alfa znalazł kobietę, dla której gotów jest zrobić dosłownie wszystko.
      Czy porzuciłby dla niej swe badania, gdyby go o to po prosiła? Na pewno. Ale Annika jest skarbem. Za dobrze go rozumie i kocha, by żądać czegoś podobnego.

      chor. Filippa Yahto, absolwentka medycyny Instytutu Karolinska, lekarz Przymierza
      KWALIFIKACJA BIOTYCZNA
      Dnia 14 marca 2163 r. przyjmuje się Pana KRISTIANA LOSNEDAHL do projektu Biotycznej Wstrzemięźliwości i Aklimatyzacji prowadzonego na Stacji Gagarina. Testy wstępne stwierdzają co następuje:
      • potencjał: wysoki
        poziom samokontroli: dostateczny
        instruktor: Verateia Trenigatus

      Wszczepiono implant L2.

      (...)

      Testy kontrolne stwierdzają co następuje:
      • potencjał: wysoki
        poziom samokontroli: wysoki
        implant: L2, skutki uboczne w postaci migren i sporadycznych problemów z kontrolą;

        wyciąg z akt wojskowych
        Dołączył do nas w 2174 roku. Myśleliśmy, że jest dzieciakiem takim, jak wszyscy jego rówieśnicy. Szybko udowodnił, jak bardzo się myliliśmy. Był dojrzalszy od nas wszystkich. Bardziej zdeterminowany. Bardziej bezwzględny.
        Implant L3 był nagrodą. Czy właśnie za powyższe cechy? Nie wiem. Iluzja docenia różne rzeczy. Osiągnięcia i charakter. W przypadku Kristiana - może jedno i drugie.

        Paolo Tresco, agent Cerberusa
      BENJAMIN HARLOW
      data i miejsce ur. 08.12.2135 r., BIRMINGHAM [ANGLIA]
      klasa INŻYNIER | stanowisko MECHANIK, ZAOPATRZENIOWIEC

      charakterystyka
      • (...) Mówi się, że jednym z kandydatów jest major Harlow, obecny oficer 14. Eskadry Lotnictwa Taktycznego „Hydra”. Jeśli nie jest to tylko plotka bez pokrycia, konkurs byłby już właściwie przesądzony, a Centrum Operacyjne Lotnictwa Taktycznego mogłoby świętować już przyznanie nowego komendanta. Nie będzie przesadą stwierdzenie, że niezwykle charyzmatyczny Harlow na lidera ww. jednostki nadawałby się jak nikt inny. Mający za sobą błyskotliwą karierę najpierw w korpusie inżynieryjnym, następnie zaś w lotnictwie taktycznym absolwent Wojskowej Akademii Technicznej potrafi nie tylko porwać tłumy swą osobowością, ale także w niekonwencjonalny sposób poradzić sobie z najbardziej zawiłym problemem. Lubiany i szanowany przez podwładnych oraz ceniony przez dowództwo jest jednym z tych żołnierzy, których ze spokojem podawać można za przykład młodym rekrutom.
        (...)

        fragment artykułu Kto tym razem poprowadzi skrzydła Przymierza? z dn. 6 sierpnia 2180 r.
        Major Harlow? Nie ma takiego drugiego. To żołnierz, ale przede wszystkim człowiek. Jest dla nas dobry. Brzmi infantylnie? Trudno, w służbie zasadniczej "dobroć" nie jest tak oczywista. Oczywiście, że poszlibyśmy za nim w ogień. Zawsze. Jest dla nas jak ojciec. Wymaga, ale tyle samo od siebie, co i od nas. Jest przewodnikiem stada, za którym poszlibyśmy choćby i na koniec świata.
        kpt. Malika Feykirsdottir, pilot "Hydry"
        Harlow, Ty sukinsynu. Tak się nie robi. Lepiej miej dla nas dobre wytłumaczenie.
        wpis do księgi pamiątkowej na zakończenie służby zasadniczej

      BJØRN LYBECK
      data i miejsce ur. 15.10.2160 r., SANDNESSJØEN [NORWEGIA]
      klasa SZPIEG | stanowisko NAWIGATOR, PILOT REZERWOWY

      charakterystyka
      • Tak naprawdę nigdy nie powinno go tu być. Tu, w grupie renegatów, wyrzutków Cerberusa. To dobry chłopak. Bystry, ambitny. Lojalny. To chyba właśnie to go zgubiło, nie? To oddanie, ta wierność. W jej imię porzucił bezpieczeństwo u boku Iluzji na rzecz... czegoś. Czegoś, czego możemy nigdy nie osiągnąć.
        Mógłby wiele osiągnąć. Przez swą dobroduszność może nigdy już nie mieć okazji na błyskotliwą karierę. U nas zwyczajnie się marnuje.

        Annika Losnedahl, łącznościowiec Kuguara
        Co, był niemiły? Na miłość boską, uwierzyłaś, że naprawdę jest na ciebie zły? Lybeck nie umie się złościć, przynajmniej nie długo i nie na poważnie. Jasne, trochę się naburmuszy, powarczy pod nosem, ale to tyle. Trzeba dużo, dużo więcej, by wytrącić go z równowagi. Znacznie więcej niż tylko jedno nieopatrzne słowo, mała.
        Więc idź go przeproś i niczego się nie bój. Zrobi mu się miło, uśmiechnie się, rozczochra ci czuprynę. Znowu będzie cały twój... No co? Nie mów, że nie widzisz, jak się do ciebie przywiązał? Ech, Ritavuori. Blondyn własnym ciałem by cię zasłonił, gdyby było trzeba. Przeszedł przez żywy ogień, jeśli miałoby to w czymś ci pomóc. Nigdy tego po sobie nie pokaże, ale uwierz mi, uwierz na słowo.

        Khari Ndiyae, zbrojmistrz Kuguara, do Jaany
        Bjørnie Lybeck, mam nadzieję, że wciąż dumnie nosisz swą bliznę. To była dobra walka, co? Nadal nie mogę się nadziwić, że taki paniczyk jak Ty mógł mi tak przyłożyć.
        Ja jednak, oczywiście, w innej sprawie. Gratulacje, mój ulubiony żołnierzyku, wreszcie zmądrzałeś. Uświadomienie sobie, że wujek Ivo ma rację, trochę Ci zajęło, tym niemniej - nawet nie wiesz, jak się cieszę. Zawsze mówiłem, że Przymierze nie jest dla Ciebie. Zmarnowaliby Cię i tyle. Akademia akademią, powojować jako student nikt Ci nie broni, ale w dorosłym życiu stać Cię na więcej. Jestem z Ciebie dumny.
        I pamiętaj, ja wciąż czekam. Lepiej, żeby nasze drogi nigdy ponownie się nie przecięły, bo po takim rewanżu, jaki Ci urządzę, własna matka Cię nie pozna.

        Torstein Solberg, kapitan Iguany, pirat i przemytnik, przyjaciel z dzieciństwa
      KHARI NDIYAE
      data i miejsce ur. 21.05.2150 r., LAGOS [NIGERIA]
      klasa SZTURMOWIEC | stanowisko ZBROJMISTRZ

      charakterystyka
      • Nie pasował tam. Był za dobry. W jednostkach prewencyjnych dobroć nie jest cechą pożądaną. Wiem, że wielu go ceniło, że gdy odszedł mówiono, że drugiego takiego długo się nie znajdzie. Moim zdaniem jednak to nie było miejsce dla niego. Nie nadawał się do tej roboty. Może i świetny z niego facet, może i wartościowy człowiek, ale nie tam.
        chor. Kalisha Traore, inżynier SSV Wizny, niegdyś w 16. Namibijskiej Jednostce Prewencyjnej
        Pamiętam, jak zmarła mu żona. Był już wtedy u nas, w Cerberusie, zabawiał nas swym nietuzinkowym poczuciem humoru i, szczerze mówiąc, trochę się nami opiekował. Wtedy, gdy jego Aileen przegrała walkę z chorobą, jakby zgasł. Skończyły się żarty i beztroskie pogaduchy o niczym. Wciąż był tym samym profesjonalistą, co kiedyś, wciąż dbał, byśmy nie zginęli - przynajmniej nie z winy używanego sprzętu - ale to tyle. Nic więcej.
        To jednak nie trwało długo. Nie zrozummy się źle, Khari szalał za swoją żoną. Nie spotkałem dotąd nikogo, kto kochałby tak mocno. To nie tak, że nasycił się kilkumiesięczną żałobą - jestem przekonany, że tę metaforyczną czerń nosi do dziś. Tylko, że on po prostu taki jest. Umie oswajać emocje. Potrzebuje czasu, oczywiście, ale znacznie mniej niż my wszyscy. I nadal umie się uśmiechać. Pamięć o Aileen nie przeszkadza mu w normalnym życiu. W byciu sobą.
        Szkoda, że nie doczekali się dzieci. Byłby świetnym ojcem.

        Leo Vogler, agent Cerberusa
        Strasznie dobroduszny z niego człowiek. Nie wiem, czy to zaleta, czy wada - pewnie zależy od sytuacji. Ale Khari zawsze taki był. Optymista. W każdym człowieku doszukiwał się dobra, nie wierzył, że można być po prostu złym. Uważał, że każde zło ma jakieś konkretne, namacalne źródło. Gdy miał czas, starał się je znaleźć, by pomóc. Zawsze pomaga, zawsze, gdy może. W tym imponującym, przerażającym czasami ciele kryje się niemal gołębie serce. Odważne, ale pełne miłości.
        Nie wiem, czego potrzeba, by Khariego zezłościć. Nie wiem, czy on w ogóle potrafi się wściekać. Jego siły nie napędza nienawiść. Co więc? Nie mam pojęcia.

        Aleksandra Tierieszkowa, agentka Cerberusa
      SUYRRAE T'HATO
      data i miejsce ur. 18.04.2112r., LIRIA [THESSIA]
      klasa ADEPT | stanowisko -

      charakterystyka
      będzie
KUGUAR NPC PANCERZ

ObrazekObrazek

1x w ciągu walki lekki atak wręcz ma automatyczny sukces
+ 10% do obrażeń od mocy
+ 5% do obrażeń od broni
+ 10% tarcz
- 2PA za akcję zmiany broni
- 2 PA kosztu użycia medi- lub omni-żelu
- 10% na zakupy produktów Rady Serrice
Wyświetl wiadomość pozafabularną

Wróć do „Karty NPC”