Ogłoszenia o przeterminowanej dacie ważności
Hawk
Awatar użytkownika
Administrator
Posty: 2743
Rejestracja: 14 kwie 2012, o 22:37
Miano: Jeanette Hawkins
Wiek: 35
Klasa: Żołnierz
Rasa: Człowiek
Zawód: Kapitan pirackiej łajby
Lokalizacja: Wraith
Status: Widmo-renegat, poszukiwana przez Cerberusa.
Kredyty: 107.987
Medals:

Współtwórz Cytadelę!

14 lip 2013, o 00:01

Nie raz i nie dwa obijało się nam, administracji i gronu mistrzów gry, o uszy wiele ciekawych propozycji nowych organizacji, miejsc, spisków, historii, i całej masy innych tego typu urozmaiceń. Równie często czytaliśmy o tym, że nasza biblioteka SOC jest niepełna, niedokładna, zawiera mało informacji. Kłopotem było to, że na niektóre tematy wiadomości poskąpiło nam samo uniwersum, a myślenie nad tym, jakby tu można było to rozwinąć, wymagało masy czasu - czasu, którego my niestety nie mieliśmy. Mogę was zapewnić, w imieniu reszty zespołu, że w tym momencie w konspiracyjnym dziale pracujemy w pocie czoła nad mechaniką, nową (głównie pod względem technicznym) odsłoną SOC oraz Kartą Statystyk, a przy tym część z nas również zajęta jest mistrzowaniem innym sesji. Nietrudno się domyślić, że, wliczając w to życie prywatne, pozostaje nam naprawdę mało wolnego czasu na samo myślenie nad wprowadzaniem nowości. Nie wiem ile razy sama odmawiałam poprowadzenia nowych sesji, wprowadzenia pozostałych grup rządów ras czy nowych organizacji (jak Caty, o które mnie już masa ludzi pytała) oraz rozwinięcia tego, co już mamy. Wszystko to właśnie przez brak czasu. Jednakże tym razem postanowiliśmy, że zamiast odmawiać, możemy przecież pozwolić wam - tym chętnym do pomocy z głową pomysłów i weny - zająć się tym, co powinno być zrobione.

To ogłoszenie nie ma na celu zmuszenia was do pisania do naszego SOC. Wręcz przeciwnie - chcemy dać okazję do współtworzenia forum i wzbogacania uniwersum tym, którzy są do tego chętni. Nietrudno znaleźć w naszym małym leksykonie artykuły, w których obrazek prezentujący daną rzecz jest dłuższy niż sama notka. Na temat takich yahgów mamy naprawdę szczątkowe informacje - i od nikogo nie wymagamy, by szukał nie wiadomo gdzie i układał w całość fakty na ich temat. Po co, skoro można te fakty zwyczajnie dopisać? Chcemy dać wam okazję do spełnienia waszych własnych wizji tego, jak niektóre rzeczy mogłyby wyglądać. Innym przykładem jest Virmir. Planeta, która odegrała spore znaczenie w uniwersum, a o której w praktyce nie wiemy tak wiele, jak byśmy chcieli. Tak samo te obiekty, które były tylko wspomniane w samej grze - stacje, planety, bitwy, znane nam z historii i widów. Formacje wojskowe, o których ich członkowie w formie graczy na forum sami niewiele wiedzą.
Inną sprawą są nowe pomysły - czemu by nie wprowadzić takich i takich organizacji? Dzięki działaniom kilku użytkowników na tym forum powstały przecież całkiem niedawno nowe linie w Przymierzu - jak "B", Czarni, którzy chyba zdobyli największą popularność. Z braku innego wyjścia ludzie wcześniej tworzyli albo kogoś z N-ką, albo wymyślali sobie literkę, by później ktoś pod taką samą nieświadomie podpiął inny oddział. Nie tym razem. Tak samo rozwinąć można wszystkie inne, obecnie istniejące grupy - nowe lokacje, organizację, hierarchię, czy wreszcie historię. A jeżeli istniejące nie starczą - czemu nie wymyślić własnych?

Tak więc, przechodząc wreszcie do sedna sprawy - zawiadamiamy, że przydałaby nam się mała pomoc. ;) Jeżeli tylko masz ochotę, by zgrabniej ująć to, co zostało już powiedziane, lub przedstawić własną wizję - pisz śmiało. Oczywiście nie obiecujemy, że ta się przyjmie, ale czemu by nie spróbować? Wcześniej tylko kilka osób wykazało się na tyle dużą dozą śmiałości, by napisać do kogoś z nas i przedstawić mu swoje pomysły. Większość daje sobie spokój. Ci, którzy narzekają na nudę i brak rzeczy do roboty - hej! Jeżeli chcesz zabić nudę i powymyślać kilka rzeczy, mamy tutaj Kolektyw Gethów do rozpisania ; ) Nikt nie powiedział, że wszystkie informacje muszą być brane z uniwersum - strukturę rządów większości ras można sobie spokojnie wymyślić, gdyż w grze nigdy nie były one przedstawione. Więc - zainteresowanych informuję, że gotowe teksty i rozpisane pomysły możecie słać na PW do kogoś z administracji (ja i Carmen), lub też mistrzów gry, którzy waszą wiadomość przedstawią reszcie grona w naszym konspiracyjnym dziale. Przypominam też, że już gotowe teksty powinny być napisane w pełni poprawnie i, przede wszystkim, logicznie, gdyż w momencie, w którym trzeba nie tyle poprawiać, co pisać na nowo ponad połowę zdań, to wszystko to traci natychmiast sens.
Kończąc - wszystkim tym, którym stare pomysły odżywają w głowach życzę powodzenia, a pozostałych zachęcam. Kto wie, może to twoje pomysły wzbogacą nasze już i tak zmodyfikowane uniwersum Mass Effect? ;)

Z góry dziękujemy za pomoc i przypominamy, że lista osób, które przyczyniły się tym lub innym sposobem do rozwijania forum, znajduje się w SOC pod tym adresem. Wraz z każdym dodanym tekstem lista będzie uaktualniana.
THEME⌎ ARMOR⌎ VOICE⌎ NPC⌎
ObrazekObrazek
+10%⌎ do bycia twoją starą+20%⌎ do bycia starą twojej starej+30%⌎ do bycia starym starej twojej starej

Hawk
Awatar użytkownika
Administrator
Posty: 2743
Rejestracja: 14 kwie 2012, o 22:37
Miano: Jeanette Hawkins
Wiek: 35
Klasa: Żołnierz
Rasa: Człowiek
Zawód: Kapitan pirackiej łajby
Lokalizacja: Wraith
Status: Widmo-renegat, poszukiwana przez Cerberusa.
Kredyty: 107.987
Medals:

Re: Współtwórz Cytadelę!

13 lip 2014, o 21:52

Hej! Od czasu napisania tego ogłoszenia, jakie widzicie wyżej, dostaliśmy kilka materiałów od użytkowników chętnych do pomocy. Chcemy jednakże wyjść teraz o krok dalej i zaprosić do nieco szerszej współpracy.
Wszyscy wiemy, że mamy na forum dział powszechnie znany "konspiratornią", gdzie Mistrzowie Gry knują swoje spiski i rozważają o sprawach dużej i małej wagi. Niestety, do teraz był on tylko i wyłącznie dla użytku tejże grupy - chcemy to zmienić.
Zmiana będzie dość prosta - nadamy uprawnienia "niemistrzującym" użytkownikom, którzy chcą aktywnie brać udział w współtworzeniu naszego forum. Oczywiście nie będzie to polegało na "dej mi dostęp" - "masz dostęp", tylko zanim takowa osoba zobaczy naszą stronę "od podszewki", będzie musiała wykazać się jakąś inicjatywą, byśmy mogli wiedzieć, czy rzeczywiście jej chęci są prawdziwe. Wygląda to banalnie - chcę współtworzyć forum w sposób aktywny, więc myślę i realizuję swój pomysł na to, co można by dodać lub zmienić. Projekt wysyłam komuś z administracji. Pokażcie, że jesteście tu nie tylko by grać, ale i tworzyć, rozwijać, a z całą pewnością wam to umożliwimy.
Czekamy na odzew! :)
THEME⌎ ARMOR⌎ VOICE⌎ NPC⌎
ObrazekObrazek
+10%⌎ do bycia twoją starą+20%⌎ do bycia starą twojej starej+30%⌎ do bycia starym starej twojej starej

Zeto’Seya
Awatar użytkownika
Posty: 388
Rejestracja: 17 maja 2014, o 22:04
Miano: Zeto'seya
Wiek: 26
Klasa: Inżynier
Rasa: Quarianin
Zawód: Pilot - Złota Rączka
Lokalizacja: Treches
Status: Maskotka Drużyny
Kredyty: 220
Lokalizacja: Breslau

Re: Współtwórz Cytadelę!

3 cze 2016, o 18:31

Ha! Dobrze, że nic nie piłem, bo bym się udławił i umarł. Dosłownie umarł ze śmiechu. No ale czemu? Ostatnio zmiany które zaproponowałem spotkały się po prostu z odmową, nie było żadnego "przedstawienia w konspiratorni" (bronie ciężkie na przykład, mechanika latania). CFW przeszło, ale też nie trafiło do konspiratorni, tylko odbiło się od czerwieni mundurów Adminiralicji. Czekanie na odzew od was to też często śmiech na sali. Już miałem nawet tak, że wiadomość poszła, została wyświetlona i kompletnie olana - ani be, ani me, ani spierdalaj. W ogóle też śmiechłem ostatnio, kiedy odmówiono mi MG storytellingowego, ze śladowymi nagrodami (nie punkty umiejek, mniej kasy, nie dla itemków), "bo nie ma mnie kto kontrolować, bo za dużo nowości". Jeszcze nie wprowadziłem niczego co miało by znaczący wpływ na przebieg fabuły, a już trzeba mnie kontrolować. Usuńcie to ogłoszenie, bo wstyd tak w żywe oczy... Albo zmodyfikujcie.
Pozdrawiam - Złotousty Zeto
ObrazekObrazek Wyświetl wiadomość pozafabularną Obrazek
Vex
Awatar użytkownika
Administrator
Posty: 1952
Rejestracja: 18 cze 2014, o 15:17
Miano: Vexarius "Vex" Viyo
Wiek: 32
Klasa: Dewastator
Rasa: Turianin
Zawód: Widmo
Lokalizacja: Arae / Cytadela
Status: It's complicated.
Kredyty: 34.710
Medals:

Re: Współtwórz Cytadelę!

3 cze 2016, o 19:54

http://65.media.tumblr.com/645901a8e86a ... zu_500.gif[/imgw] Ogłoszenie rzeczywiście jest nieaktualne - głównie dlatego, że konspiratornia już nie istnieje jako taka. Ten fakt znacząco utrudnia przedstawienie w niej czegokolwiek.

EDIT: Słowem wyjaśnienia, bo chyba nie było oficjalnego ogłoszenia w tej sprawie, jak tak teraz patrzę. Jakiś czas temu padła decyzja, by zamknąć konspiratornię - z tego prostego powodu, że zwyczajnie nie działała, a wszelkie pomysły, które były tam przedstawiane i tak przechodziły bez echa, bo żadnemu z MG nie chciało się wypowiadać. Mogę ci zagwarantować, że gdyby Twoje pomysły trafiły do konspiry, efekt byłby dokładnie taki sam - absolutny brak odzewu. Sam z tego samego powodu naciskałem Hawkie na całkowite wywalenie konspiratorni i w obecnej formie funkcjonuje ona tylko i wyłącznie jako temat informacyjny dla MG. Nie ma w nim co "przedstawiać".

A co do braku odzewu na Twoje pomysły - administratorki mamy dwie i obie mają też własne życia, pracę oraz chęci. Czasami człowiekowi nie chce się wchodzić na forum po całym dniu roboty. Czasami nie chce się wchodzić cały tydzień. Life is life*. Posłałeś coś do jednej i Ci nie odpowiedziała? Poślij do drugiej. Druga też milczy? Wyślij do mnie. Ja też nie odpisuję? Wrzuć propozycję na forum ogólne w barze, żeby wypowiedzieli się inni użytkownicy, jeżeli zależy Ci na opinii oraz feedbacku.
Tam też nikt nie odpisze? Przemyśl swój pomysł.


*Na naaa naaa na na.
THEME                    VOICE                    ARMOR                    CASUAL
ObrazekObrazek
+5% do obrażeń w walce wręcz   
-1PA koszt przeładowania    -1.5PA do kosztu zdolności technologicznych
Dla MG:
Wyświetl wiadomość pozafabularną
Carmen Ortega
Awatar użytkownika
Grafik
Posty: 1179
Rejestracja: 10 maja 2012, o 17:32
Wiek: 32
Klasa: Szturmowiec
Rasa: Człowiek
Zawód: Oficer Cerberusa
Lokalizacja: Aite
Status: Agentka Cerberusa działająca pod przykrywką fałszywej tożsamości, pirat.
Kredyty: 9.300
Medals:

Re: Współtwórz Cytadelę!

4 cze 2016, o 16:59

Zeto zaczyna płakać, bo ktoś mu napisał "nie". Naprawdę?
Jeżeli pijesz do mnie, bo pamiętam, że pisałeś, że niby wyświetliłam wiadomość gdy wcale jej nie wyświetliłam, to nie wiem ile razy mam Ci powtarzać to, co właśnie napisałam. Skarżysz się, że długo czekałeś na odpowiedź, gdy zwykle była ona nazajutrz i są na to dowody; jeśli nie była nazajutrz, to była dnia następnego. Nie czekałeś nie wiadomo ile.
Samo CFW śmierdziało SW na kilometr i głównie z tego powodu musiałbyś mieć kogoś, kto ogarnąłby to, co tworzysz - byś nam na forum nie robił starłorsów.
Zasadę technicznego opisał już Vex, więc nie będę powtarzać.
Mundur Ubiór cywilny Theme Carcharias Wraith GG: 5800060
ObrazekObrazek
+70% do obrażeń od mocy +15% do obrażeń od broni +15% do celności
Obrazek
Hawk
Awatar użytkownika
Administrator
Posty: 2743
Rejestracja: 14 kwie 2012, o 22:37
Miano: Jeanette Hawkins
Wiek: 35
Klasa: Żołnierz
Rasa: Człowiek
Zawód: Kapitan pirackiej łajby
Lokalizacja: Wraith
Status: Widmo-renegat, poszukiwana przez Cerberusa.
Kredyty: 107.987
Medals:

Re: Współtwórz Cytadelę!

4 cze 2016, o 17:22

Wyjaśnię kilka kwestii. Techniczny i sprawa odpisywania - to już załatwione wyżej. Ja nie odpisywałam ci od razu ostatnio, ale po to mam nieobecność zgłoszoną. Carmen nie odpisywała ci dłużej niż po jednym dniu z tego co wiem, za to wiele razy widziałam, że gdy tylko wysyłałeś do którejś z nas PW, na chacie od razu krzyczałeś, bo chciałeś odpowiedź natychmiast.

Storytellingowy MG - nie przeszedł nie z wymyślonych przeze mnie powodów lub "bo cię nie lubię". Mechanika jest istotną częścią systemu forum. Systemu, który każdy MG musi opanować. Nie szukamy storytellingowego MG, nie prowadzimy stricte storytellingowych sesji (za wyjątkiem kilku przypadków niebojowych opcji), nikomu nie przyznaliśmy takiego przywileju, bo kłóci się on z naszymi zasadami. Nie widziałam powodu, dla którego miałabym przyznać go tobie. Na tej zasadzie "nie umiem mechaniki ale mam fajne pomysły" mogłybyśmy przyznać MG połowie, jak nie większości tego forum.

Co do pomysłów - cóż, każdy może widzieć kwestię inaczej. Ja wiem, że mechaniki forum nie byłoby bez pomocy graczy. Craftingu nie byłoby bez pomocy graczy. Giełda? 0 wkładu administratorskiego, albo przynajmniej bardzo mało. Gracze wyszli z inicjatywą, gracze stworzyli. Górnictwo? Godzinne posiedzenia, nie samych administratorek. Dodatkowe oddziały N7 - Marshall, Peter, Frost. Omni-Bronie - Frost. Gracze stworzyli naprawdę ogromną ilość rzeczy na tym forum, niektórzy zachęceni przez ten temat, inni jeszcze przed jego powstaniem. Dlatego, choć konspiratornia de facto nie służy już do głosowania nad pomysłami, wciąż kwestia jest aktualna.
Twoje pomysły nie zostały przyjęte w większości, ale za wszystkim był powód. CFW - jak mówiła Carmen, wydawał mi się wręcz absurdalny i osiągnąłeś jego zalążek tylko nieustępliwością. Idea dla mnie nie była pasująca do klimatu ME, była naciągana. Ale powstała po tych dziesiątkach wymienionych PW, w których ty okrajałeś swój pomysł jak tylko się dało byle tylko został przepuszczony.
Inni gracze tworzą forum aktywnie, ale też nie wszystkie ich pomysły trafiają na stronę główną. Mógłbyś zobaczyć notatnikowy temat Vexa, który jedną koncepcję opracowywał na kilkanaście razy, sam widząc jej błędy lub słysząc opinie administratorek. Ty jednak nie dopuszczasz do siebie naszej opinii, jeśli nie jest ona "ok, możesz robić". Piszesz aż przeczytasz to, na co czekasz. I to właśnie przez te 10 PW marudzenia i błagania o przyjęcie jakiegoś absurdalnego projektu sprawiły, że musiałam poprosić Carmen by zaczęła ci odpisywać, bo ja już nie miałam na to siły.

Ten temat nie służy jednak wylewaniu żali, dlatego też zanim przerodzi się w jeden, wielki offtop - darujcie sobie wszyscy. Wyczyszczę go jak wrócę z urlopu, czyli w przyszłym tygodniu, na początku.
THEME⌎ ARMOR⌎ VOICE⌎ NPC⌎
ObrazekObrazek
+10%⌎ do bycia twoją starą+20%⌎ do bycia starą twojej starej+30%⌎ do bycia starym starej twojej starej

Zeto’Seya
Awatar użytkownika
Posty: 388
Rejestracja: 17 maja 2014, o 22:04
Miano: Zeto'seya
Wiek: 26
Klasa: Inżynier
Rasa: Quarianin
Zawód: Pilot - Złota Rączka
Lokalizacja: Treches
Status: Maskotka Drużyny
Kredyty: 220
Lokalizacja: Breslau

Re: Współtwórz Cytadelę!

4 cze 2016, o 19:21

Dobsz, daruję sobie. Ale wypraszam sobie to błaganie. Poza tym jakoś wszystkim MG i graczom nie wydawał się absurdalny, tylko wam. Ale spoko, nie robię shitstormu i pomogłem na swój sposób uaktualnić info na forum ^.^
EDIT: I trochę szkoda, że sesja bez strzelania to dla was sesja chujowa i niewarta rozegrania. Ludzie zostawiają forum bo nie ma co grać a wy nawet tego nie chcecie :/
ObrazekObrazek Wyświetl wiadomość pozafabularną Obrazek
Hawk
Awatar użytkownika
Administrator
Posty: 2743
Rejestracja: 14 kwie 2012, o 22:37
Miano: Jeanette Hawkins
Wiek: 35
Klasa: Żołnierz
Rasa: Człowiek
Zawód: Kapitan pirackiej łajby
Lokalizacja: Wraith
Status: Widmo-renegat, poszukiwana przez Cerberusa.
Kredyty: 107.987
Medals:

Re: Współtwórz Cytadelę!

5 cze 2016, o 12:05

Nikt nie powiedział, że sesja bez strzelania jest chujowa. Po prostu dziękujemy za półMG, potrzebujemy takich na cały etat i ze znajomością systemu, a nie po prostu z fajnymi pomysłami.
THEME⌎ ARMOR⌎ VOICE⌎ NPC⌎
ObrazekObrazek
+10%⌎ do bycia twoją starą+20%⌎ do bycia starą twojej starej+30%⌎ do bycia starym starej twojej starej

Konrad Strauss
Awatar użytkownika
Posty: 861
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:03
Wiek: 29
Klasa: Inżynier
Rasa: Człowiek
Zawód: Specjalista N2
Lokalizacja: Treches
Status: Starszy sierżant. Doświadczenie z obcą technologią(trzy razy). Po załamaniu nerwowym, jest na przymusowym urlopie.
Kredyty: 38.570
Medals:

Re: Współtwórz Cytadelę!

5 cze 2016, o 14:00

Wtrącę się. Potrzebujemy stałych MG na pełen etat jak to nazwałaś, a w efekcie nie ma nikogo. Nie obrażając obecnych MG. Zamiast się zadowolić tym co dostajesz, to odrzucasz to precz. Nie będę przed tobą odkrywał Ameryki i mówił to co widać gołym okiem. Uważaj tylko, byś nie była tą, która zgasi światło jako ostatnia. I to jeszcze w tym kwartale.

Wyświetl uwagę administratora
ObrazekObrazek Theme Ubiór cywilny

Wszystko co słyszymy jest opinią, a nie faktem.Wszystko co widzimy jest perspektywą, a nie prawdą. - Marek Aureliusz

Wróć do „Stare ogłoszenia”