Ogłoszenia o przeterminowanej dacie ważności
Hawk
Awatar użytkownika
Administrator
Posty: 2744
Rejestracja: 14 kwie 2012, o 22:37
Miano: Jeanette Hawkins
Wiek: 35
Klasa: Żołnierz
Rasa: Człowiek
Zawód: Kapitan pirackiej łajby
Lokalizacja: Wraith
Status: Widmo-renegat, poszukiwana przez Cerberusa.
Kredyty: 107.987
Medals:

Na temat ostatnich sytuacji

12 paź 2013, o 22:01

Witamy wszystkich serdecznie. Początek tego oświadczenia należeć będzie do przeprosin was wszystkich z naszej, czyli administratorek strony. Przeprosin, mogłoby się wydawać niepotrzebnych, ale bardzo z naszego punktu widzenia ważnych. Nie miałyśmy ostatnio zbyt wiele czasu na prowadzenie forum w sposób taki, jaki robiłyśmy to przedtem. Spowodowane było to różnymi, ważnymi i mniej czynnikami, z których tłumaczyłyśmy się przynajmniej raz już wcześniej, dlatego też nie ma sensu znów o nich wspominać. Nie ukrywamy, że takie momenty mogą się zdarzyć jeszcze w przyszłości, bo nie mamy przecież pojęcia co nas czeka, będą one jednakże tylko na nas wymuszone przez obowiązującą aktualnie sytuację, nie natomiast tym, że same tego chcemy. Chciałyśmy tym samym przede wszystkim zapewnić, że nie miałyśmy ani nadal nie mamy w planach żadnego końca Cytadeli, a jedynie jej, może wolną, ale sukcesywną rozbudowę. My, jako Hawk i Carmen, jesteśmy z natury ludźmi, którzy lubią mieć tę gwarancję, że wszystko zostało zapięte na ostatni guzik i już nic – przynajmniej teoretycznie – nie ma prawa wypaść nie po naszej myśli. Chcemy być ubezpieczone na każdą ewentualność, co tłumaczy nas, myślimy, że całkowicie z długich okresów wprowadzania poszczególnych nowości. Inną, choć pokrewną sprawą jest fakt, że naprawdę nie znamy się na wszystkim i tutaj szczególnie szukamy pomocy osób, które w zadowalający nas sposób potrafią się z powierzonych zadań wywinąć. Mamy tutaj na myśli przede wszystkim fakt oddania nowej karty statystyk do zakodowania i zaimplementowania komuś niezwiązanemu z forum, a po prostu znającemu się na tym, co robi. W tym wypadku, niestety, termin oddania takiej rzeczy nie zależy od nas i chciałybyśmy, by zostało to także wzięte pod uwagę. To tyle, jeśli chodzi o niedawno wynikłą sytuację.
Korzystając z okazji, myślimy, że będzie to odpowiednia chwila na pobieżne przedstawienie kilku zmian, jakie nasze forum uświadczy na dniach. Nie jest to żadna rewolucja, ani też jakąś rewolucją nie są one wywołane – uznałyśmy po prostu, że z nimi będzie lepiej niż bez nich.
• Utworzymy rangę odpowiadającą domyślnemu junior administratorowi. Będzie ona miała bardzo zbliżone uprawnienia do pełnoprawnego supportu, w dodatku posiadać będzie także przywilej akceptowania kart. Jak to dokładnie będzie wyglądać – na pewno o tym jeszcze poinformujemy.
• Udostępnimy do wglądu każdego użytkownika Cytadeli podręcznik z mechaniką w formie .pdf, którą już powoli (na marginesie) będziemy wdrażać na forum. Było parę osób, które ten temat interesował, postanowiłyśmy więc się do niego ustosunkować. Należy wziąć pod uwagę, że jest on w wersji pre-alpha i pewnie jeszcze parę rzeczy do jego finalnej wersji dojdzie.

Myślimy, że na tę chwilę to będzie wszystko w tym temacie, choć niewykluczone, że coś jeszcze, do owych „zmian na szybko” może dojść.
Pozdrawiamy i nadal – wbrew pozorom – zapraszamy do gry. ; )
Hawk i Carmen

Witam wszystkich. To oświadczenie znajdzie się w poscie Hawk, co jest moim pomysłem i gdyby ktoś nie wierzył, to znane są dostępne dla każdego, moje PW, GG i E-mail.
Chciałbym się wytłumaczyć z tego, co przez ostatnie dwa dni mogliście oglądać na forum i liczę tutaj na zrozumienie. Nie będę tego ukrywał i każdy pewnie mógł to zauważyć, że część tego wszystkiego pisałem pod wpływem emocji. To były strach i gniew. Patrząc na bezruch jaki panował i ciszę jaka okrywała forum, przestraszyłem się. Choć jestem tylko MG, a wcześniej tylko graczem, to spędziłem tutaj masę czasu, chyba nawet dwa lata. Z tym forum związane mam masę wspomnień. Ludzi, których poznałem, graczy którym prowadziłem misje i wątki fabularne, oraz mistrzów, jacy prowadzili przygody dla moich postaci.
Kiedy wyobraziłem sobie, że Cytadela straci na popularności i gracze zaczną od nas uciekać, to się przestraszyłem. To nie było coś, na co chciałem pozwolić. Dlatego w akcie paniki napisałem temat, który liczyłem, że to naprawi, pomijając prawie całkowicie drogę rozmowy z Administracją.
Drugim z uczuć jakie mną targały, był gniew. Przed oczami miałem obraz pustego forum i automatycznie zacząłem szukać winnych, by móc dać upust wszystkiemu co w sobie gromadziłem.

Jeszcze nigdy w życiu, tak bardzo się nie pomyliłem. Jak teraz na to wszystko patrzę, to mogłem stać się Neronem, który tak kochał Rzym, że gotów był go spalić. Winą obarczyłem nieobecne administratorki, które po prostu nie miały aż tyle wolnego czasu, jaki mogłyby poświęcić każdemu z ważnych aspektów gry na naszym forum. To, czego byliście świadkami przez ostatnie dwa dni, udowadnia mnie i mam nadzieję, że wszystkim, jak bardzo Carmen i Hawk, są ważne dla jedności i stabilności forum. Są to kobiety, posiadające niemałą wytrwałość, dumę i determinację, ale nie chciały prosić o pomoc, w niektórych ważnych sprawach, chcąc doprowadzić je do końca. Moją winą jest to, że żadnej z nich nie spytałem, czy potrzebuje tej pomocy ode mnie.
Jak to bywa w takich przypadkach, zawiodła komunikacja między nami i myślę teraz, że to był największy powód tego zamieszania.
W momencie kiedy to piszę, są właśnie omawiane pomysły zmian wewnętrznych, mające nie dopuścić w przyszłości, zarówno do takich zdarzeń, jak i wszystkich innych, które mogłyby zagrodzić Cytadeli i prowadzonej tutaj grze.
Cieszę się z tego, że mogę pomagać przy tych zmianach. Jeżeli więc ktokolwiek był przekonany, że to zwiastun końca tego forum, to oficjalnie informuję: z przyczyn technicznych, apokalipsa została odwołana.
Pozdrawiam.

Mistrz Gry na Cytadeli Konrad Strauss

Wracając do mechaniki...
Plik PDF z zawartym w nim Vademecum Mistrza Gry wrzucamy wam teraz do wglądu. Został on w części podstawowej zrobiony przed chwilą - wciąż nie jest on oficjalny, tylko w wersji pre-alpha. Brakuje wstępu, który, jak chciałyśmy zrobić, byłby poświęcony nie tylko samej mechanice, ale też jej głównym autorom (Peterowi i Ahri'emu, któremu znów dziękujemy). Jeżeli posiadacie wbudowaną do przeglądarki wtyczkę to możecie od razu przeglądnąć plik - w innym wypadku musicie go pobrać na dysk. Znajduje się on tutaj. W związku z tym, wszelkie statystyki zdolności/broni znajdujące się w SOC zostały przystosowane do nadchodzącej mechaniki. Nowej, Szarży Biotycznej, Pancerza Technologicznego i Kamuflażu Taktycznego należy szukać w sekcji "zdolności klasowe", jednakże na razie bez obaw - mechanika jeszcze w życie nie wchodzi i możecie wciąż korzystać z tych zdolności, zmienia się tylko położenie ich opisu :)
THEME⌎ ARMOR⌎ VOICE⌎ NPC⌎
ObrazekObrazek
+10%⌎ do bycia twoją starą+20%⌎ do bycia starą twojej starej+30%⌎ do bycia starym starej twojej starej

Wróć do „Stare ogłoszenia”