Ogłoszenia o przeterminowanej dacie ważności
Hawk
Awatar użytkownika
Administrator
Posty: 2744
Rejestracja: 14 kwie 2012, o 22:37
Miano: Jeanette Hawkins
Wiek: 35
Klasa: Żołnierz
Rasa: Człowiek
Zawód: Kapitan pirackiej łajby
Lokalizacja: Wraith
Status: Widmo-renegat, poszukiwana przez Cerberusa.
Kredyty: 107.987
Medals:

Ilość postaci (subki)

16 lip 2014, o 18:45

Dzisiaj nieco ważniejsze ogłoszenie, dlatego zasługuje na nowy temat, a nie tylko wspomnienie w jednym temacie. Zmianie ulega obowiązująca na forum zasada "tworzysz tyle postaci, ile chcesz". Lekkiej, bo lekkiej, lecz jak dla mnie na tyle znacznej, że każdy powinien to przeczytać.
Wszyscy wiemy, jak teraz to wygląda - mamy pomysł, ciekawy koncept, albo po prostu ktoś nas prosi o zrobienie mu postaci i wspólną grę - piszemy kartę i jedziemy z tym koksem. Niestety, nie przysłużyło się to naszemu forum, co szczególnie pokazało się w te wakacje. Weźmy przykład, oczywiście bez podawania określonych nicków - po prostu sytuacja, która na forum jest jak najbardziej realna. Mamy trójkę graczy, dwójka ma trzy postaci, jedna dwie. Każda z tych postaci uczestniczy w sesji. I tylko trójka graczy wyjedzie - siedem sesji staje w miejscu. Czasem to ponad połowa wszystkich aktywnie rozgrywanych - tylko przez trzy osoby!
Nie zrozumcie mnie źle, nie chcemy wam uniemożliwić kreowania dodatkowych postaci. Niestety, będziemy musieli być nieco bardziej rygorystyczni w tej kwestii. Wiem, że na tym forum znajdują się zarówno osoby, ktore całe serce wkładają w każdą swą postać, lecz są również ci, którym to "rybka". Stworzą bo wymyślą w pięć minut koncept, który wyda im się fajny, lecz na tym to poprzestanie. Chcemy wyeliminować tę drugą grupkę. To nie sekondlajfy, że się tak wyrażę - o ile granie sobie z innymi nie sprawiałoby żadnych problemów, tak w sytuacji, w której każdy MG jest zajęty, gdyż ma na sobie po 3 sesje, a graczy mało, postaci dużo, to niestety to przestaje fajnie funkcjonować.

Od dnia dzisiejszego obowiązuje jedna, główna postać. Chcąc stworzyć następną, potrzebne będzie kilka rzeczy - przede wszystkim kontakt z administratorem i omówienie z nim tej kwestii. Spokojnie, nie zamierzamy decydować o tym na zasadzie "ty możesz bo ciebie lubię" - chcemy po prostu wiedzieć, czy faktycznie macie plany i chęci do stworzenia nowej postaci, czy to tylko chwilowa zachcianka. Jeśli przyjdziecie przedyskutować wasz koncept, możliwości rozwoju bohatera waszym zdaniem i to, jak chcecie nim dalej pokierować ( nie na zasadzie "znajdę sobie sesję i się zobaczy") - droga wolna. Jeśli jednak przyjdziecie "bo chce mi się zagrać kimś innym", ot, pięciominutowiec, to niestety nie ma tak łatwo.

Inna sprawa to obecne subki. Niestety, tym razem nie wymówimy się mówiąc, że "prawo nie działa wstecz", gdyż zbyt wiele sesji stoi. Część z waszych postaci ulegnie dezaktywacji, ale prawdę powiedziawszy ci, którym na tych postaciach zależy, nie mają się o co martwić. Do końca miesiąca każda z posiadających subkonta osób powinna zgłosić się do jednej z administratorek na PW. Z czym? Wyjaśnię od razu.
Z pomysłem. Z planem. Z jakimikolwiek odczuciami względem tej postaci. Pokażcie mi, że faktycznie zależy wam na wszystkich waszych 3 postaciach, że do każdej macie plany na przyszłość i wiecie, jak chcecie je rozwijać. Pokażcie, że wam jakkolwiek zależy i nie olejecie tej gry "bo przez pięć minut mi się chciało", a wasza gra nie skończy się po pierwszej sesji, lub jeszcze w trakcie - tylko tyle wymagamy od was w kwestii zachowania swoich subkont.

I, once again, czekamy do 1 sierpnia. Osoby, które mają w tym czasie wpisane nieobecności, mają dwa tygodnie od pierwszego dnia po powrocie na forum. Jakiekolwiek zastrzeżenia, pytania lub prośby o przedłużenie czasu, bo sami się nie zdecydowaliście - uderzajcie na PW. Nie gryziemy, nawet jeśli ten temat może wydawać się potwierdzeniem, że jednak ząbki mamy ;)
THEME⌎ ARMOR⌎ VOICE⌎ NPC⌎
ObrazekObrazek
+10%⌎ do bycia twoją starą+20%⌎ do bycia starą twojej starej+30%⌎ do bycia starym starej twojej starej

Wróć do „Stare ogłoszenia”