Borys Tokarow
Awatar użytkownika
Posty: 323
Rejestracja: 3 cze 2013, o 09:12
Miano: Borys Tokarow
Wiek: 26
Klasa: Inżynier
Rasa: Człowiek
Zawód: Freelancer
Lokalizacja: StarCaster
Status: ex-Zaćmienie, (poszukwany za zabójstwo współpracowników)
Kredyty: 4.150

Spekulacje nad "ME4"

19 kwie 2015, o 11:27

Ojj będzie Łogień, że tak się wyrażę ;)
http://www.shadowbroker.pl/news/2015/04 ... m=facebook
CIUCH | PANCERZ | MAIN THEME | KWATERA OSOBISTA | COMBAT THEME
STATEK | [url=gg://6893006]GG: 6893006[/url]
ObrazekObrazek [center]"Calm the f*ck down and think!" - A. Jensen [DX:HR][/center]
[center]Bonusy: BRAK[/center]
Carmen Ortega
Awatar użytkownika
Grafik
Posty: 1179
Rejestracja: 10 maja 2012, o 17:32
Wiek: 32
Klasa: Szturmowiec
Rasa: Człowiek
Zawód: Oficer Cerberusa
Lokalizacja: Aite
Status: Agentka Cerberusa działająca pod przykrywką fałszywej tożsamości, pirat.
Kredyty: 9.300
Medals:

Re: Spekulacje nad "ME4"

19 kwie 2015, o 13:45

Jeżeli ta galaktyka Andromedy okaże się prawdą, to już płaczę z bólu.
Mundur Ubiór cywilny Theme Carcharias Wraith GG: 5800060
ObrazekObrazek
+70% do obrażeń od mocy +15% do obrażeń od broni +15% do celności
Obrazek
Hawk
Awatar użytkownika
Administrator
Posty: 2744
Rejestracja: 14 kwie 2012, o 22:37
Miano: Jeanette Hawkins
Wiek: 35
Klasa: Żołnierz
Rasa: Człowiek
Zawód: Kapitan pirackiej łajby
Lokalizacja: Wraith
Status: Widmo-renegat, poszukiwana przez Cerberusa.
Kredyty: 107.987
Medals:

Re: Spekulacje nad "ME4"

19 kwie 2015, o 15:16

Czytałam gdzie indziej i po angielsku, ale na shadow brokerze pewnie też dodali, że podobny wyciek był do DAI i okazał się prawdą.
Inna sprawa, to w sumie te X miesięcy temu gdy z taką Carmen czy kimkolwiek tu gadaliśmy to były mowy o takich rzeczach, więc kinda tego się spodziewałam. No i na razie brzmi spoko, choć nie jakoś mega odkrywczo jak np była Inkwizycja do Origins i Da2
THEME⌎ ARMOR⌎ VOICE⌎ NPC⌎
ObrazekObrazek
+10%⌎ do bycia twoją starą+20%⌎ do bycia starą twojej starej+30%⌎ do bycia starym starej twojej starej

Seamus jakiśtam
Awatar użytkownika
Chłopiec wychowany przez smoki
Posty: 74
Rejestracja: 25 maja 2014, o 11:01
Miano: Seamus McGrath
Wiek: 44
Klasa: BARD KURWA
Rasa: NIZIOŁEK
Zawód: Najemnik
Lokalizacja: obecnie to z deka w dupie
Kredyty: 20.000

Re: Spekulacje nad "ME4"

19 kwie 2015, o 15:47

Carmen Ortega pisze:Jeżeli ta galaktyka Andromedy okaże się prawdą, to już płaczę z bólu.
Dlatego, że przenosiny tam nie mają sensu czy za bardzo tęsknisz za starymi śmieciami ?
Ja ogólnie nie oczekuję zbyt wiele, bo jak spieprzą, to przynajmniej się nie zawiodę : p
Carmen Ortega
Awatar użytkownika
Grafik
Posty: 1179
Rejestracja: 10 maja 2012, o 17:32
Wiek: 32
Klasa: Szturmowiec
Rasa: Człowiek
Zawód: Oficer Cerberusa
Lokalizacja: Aite
Status: Agentka Cerberusa działająca pod przykrywką fałszywej tożsamości, pirat.
Kredyty: 9.300
Medals:

Re: Spekulacje nad "ME4"

19 kwie 2015, o 19:20

Nie mają sensu. Musieliby zmieniać prawie całe uniwersum, a jeśli nie, to z wiarygodnego w jakimś stopniu sf zrobiliby w ten sposób jakieś drugie Star Wars. Sceptyczna jestem co do tego punktu, ale jak pisałam, jeśli okaże się to prawdą, to srodze się zawiodę.
Mundur Ubiór cywilny Theme Carcharias Wraith GG: 5800060
ObrazekObrazek
+70% do obrażeń od mocy +15% do obrażeń od broni +15% do celności
Obrazek
Hawk
Awatar użytkownika
Administrator
Posty: 2744
Rejestracja: 14 kwie 2012, o 22:37
Miano: Jeanette Hawkins
Wiek: 35
Klasa: Żołnierz
Rasa: Człowiek
Zawód: Kapitan pirackiej łajby
Lokalizacja: Wraith
Status: Widmo-renegat, poszukiwana przez Cerberusa.
Kredyty: 107.987
Medals:

Re: Spekulacje nad "ME4"

19 kwie 2015, o 21:35

Zależy. Przecież jeśli to tam jest prawdą to dopiero natrafią na jakąś dziwaczną technologię and shit, tak to zamiast siedzieć na starych śmieciach, stare śmieci podróżują z nami. Ja mam tylko nadzieję, że dadzą jakieś spoko wyjaśnienie dlaczego w ogóle chcą kolonizować inną galaktykę. Bo czegoś a'la "Żniwiarze zniszczyli nam dom, szukamy sobie innego" nie zniosę po endingu i extended cutcie pełnym motywacji do pozbierania się po walce.
THEME⌎ ARMOR⌎ VOICE⌎ NPC⌎
ObrazekObrazek
+10%⌎ do bycia twoją starą+20%⌎ do bycia starą twojej starej+30%⌎ do bycia starym starej twojej starej

Seamus jakiśtam
Awatar użytkownika
Chłopiec wychowany przez smoki
Posty: 74
Rejestracja: 25 maja 2014, o 11:01
Miano: Seamus McGrath
Wiek: 44
Klasa: BARD KURWA
Rasa: NIZIOŁEK
Zawód: Najemnik
Lokalizacja: obecnie to z deka w dupie
Kredyty: 20.000

Re: Spekulacje nad "ME4"

19 kwie 2015, o 21:41

Hawk pisze:Zależy. Przecież jeśli to tam jest prawdą to dopiero natrafią na jakąś dziwaczną technologię and shit, tak to zamiast siedzieć na starych śmieciach, stare śmieci podróżują z nami. Ja mam tylko nadzieję, że dadzą jakieś spoko wyjaśnienie dlaczego w ogóle chcą kolonizować inną galaktykę. Bo czegoś a'la "Żniwiarze zniszczyli nam dom, szukamy sobie innego" nie zniosę po endingu i extended cutcie pełnym motywacji do pozbierania się po walce.
Well, jest właśnie Ark Theory, że po prostu wybrano przedstawicieli różnych ras, w razie gdyby Shepowi się nie udało. Powzięto sobie też słowa Radnej asari not sorry, że gdy Thessia upadała, to ta powiedziała, że trzeba podjać pewne kroki związane z prezerwacją gatunku
Borys Tokarow
Awatar użytkownika
Posty: 323
Rejestracja: 3 cze 2013, o 09:12
Miano: Borys Tokarow
Wiek: 26
Klasa: Inżynier
Rasa: Człowiek
Zawód: Freelancer
Lokalizacja: StarCaster
Status: ex-Zaćmienie, (poszukwany za zabójstwo współpracowników)
Kredyty: 4.150

Re: Spekulacje nad "ME4"

19 kwie 2015, o 22:25

Connor Galloway pisze: Well, jest właśnie Ark Theory, że po prostu wybrano przedstawicieli różnych ras, w razie gdyby Shepowi się nie udało. Powzięto sobie też słowa Radnej asari not sorry, że gdy Thessia upadała, to ta powiedziała, że trzeba podjać pewne kroki związane z prezerwacją gatunku
No to teraz jest kłopot: Żeby starczyło dla wszyskich miejsc, to Orkan musi być duży. A nie może być za duży, bo nie będzie w stanie przyziemić na wielu planetach celem zrzucenia Mako. WTF?
CIUCH | PANCERZ | MAIN THEME | KWATERA OSOBISTA | COMBAT THEME
STATEK | [url=gg://6893006]GG: 6893006[/url]
ObrazekObrazek [center]"Calm the f*ck down and think!" - A. Jensen [DX:HR][/center]
[center]Bonusy: BRAK[/center]
Seamus jakiśtam
Awatar użytkownika
Chłopiec wychowany przez smoki
Posty: 74
Rejestracja: 25 maja 2014, o 11:01
Miano: Seamus McGrath
Wiek: 44
Klasa: BARD KURWA
Rasa: NIZIOŁEK
Zawód: Najemnik
Lokalizacja: obecnie to z deka w dupie
Kredyty: 20.000

Re: Spekulacje nad "ME4"

20 kwie 2015, o 08:35

Borys Tokarow pisze:
Connor Galloway pisze: Well, jest właśnie Ark Theory, że po prostu wybrano przedstawicieli różnych ras, w razie gdyby Shepowi się nie udało. Powzięto sobie też słowa Radnej asari not sorry, że gdy Thessia upadała, to ta powiedziała, że trzeba podjać pewne kroki związane z prezerwacją gatunku
No to teraz jest kłopot: Żeby starczyło dla wszyskich miejsc, to Orkan musi być duży. A nie może być za duży, bo nie będzie w stanie przyziemić na wielu planetach celem zrzucenia Mako. WTF?
You know, to niekoniecznie musi być jeden statek. Ta "arka" to może być grupa statków, jak ta podróżująca po czerwonym rozszerzonym zakończeniu.
Hawk
Awatar użytkownika
Administrator
Posty: 2744
Rejestracja: 14 kwie 2012, o 22:37
Miano: Jeanette Hawkins
Wiek: 35
Klasa: Żołnierz
Rasa: Człowiek
Zawód: Kapitan pirackiej łajby
Lokalizacja: Wraith
Status: Widmo-renegat, poszukiwana przez Cerberusa.
Kredyty: 107.987
Medals:

Re: Spekulacje nad "ME4"

20 kwie 2015, o 09:05

Orkan = najgorsze spolszczenie. W oryginale jest Tempest, mogli nieco inaczej to ogarnąć. Nie jest też przetłumaczone oficjalnie, SB nie wiem skąd to wziął.

Jedną z przykładowych misji wymienionych w oryginale tekstu przynajmniej jest porwanie krogańskiego statku kolonizacyjnego. Co chyba wyklucza zrobienie z Tempesta wielkiej arki dla tysięcy ludzi. Z "naszej" galaktyki różne rasy wysyłaj swoje statki do kolonizacji, my jesteśmy jakimiś tam badaczami z własnym sprzętem i załogą. That's it, dla mnie przynajmniej.
THEME⌎ ARMOR⌎ VOICE⌎ NPC⌎
ObrazekObrazek
+10%⌎ do bycia twoją starą+20%⌎ do bycia starą twojej starej+30%⌎ do bycia starym starej twojej starej

Seamus jakiśtam
Awatar użytkownika
Chłopiec wychowany przez smoki
Posty: 74
Rejestracja: 25 maja 2014, o 11:01
Miano: Seamus McGrath
Wiek: 44
Klasa: BARD KURWA
Rasa: NIZIOŁEK
Zawód: Najemnik
Lokalizacja: obecnie to z deka w dupie
Kredyty: 20.000

Re: Spekulacje nad "ME4"

20 kwie 2015, o 09:16

Hawk pisze:Orkan = najgorsze spolszczenie. W oryginale jest Tempest, mogli nieco inaczej to ogarnąć. Nie jest też przetłumaczone oficjalnie, SB nie wiem skąd to wziął.

Jedną z przykładowych misji wymienionych w oryginale tekstu przynajmniej jest porwanie krogańskiego statku kolonizacyjnego. Co chyba wyklucza zrobienie z Tempesta wielkiej arki dla tysięcy ludzi. Z "naszej" galaktyki różne rasy wysyłaj swoje statki do kolonizacji, my jesteśmy jakimiś tam badaczami z własnym sprzętem i załogą. That's it, dla mnie przynajmniej.
Jak to zwykle bywa, pośpiesznie google tłumacz.

No i powiedziałem wyżej, że to grupa statków będzie. No bo jak Tygiel wyczerpał praktycznie obecne na dany moment zasoby, to już widać jak robią drugi taki projekt.
Carmen Ortega
Awatar użytkownika
Grafik
Posty: 1179
Rejestracja: 10 maja 2012, o 17:32
Wiek: 32
Klasa: Szturmowiec
Rasa: Człowiek
Zawód: Oficer Cerberusa
Lokalizacja: Aite
Status: Agentka Cerberusa działająca pod przykrywką fałszywej tożsamości, pirat.
Kredyty: 9.300
Medals:

Re: Spekulacje nad "ME4"

20 kwie 2015, o 09:53

Przecież kanoniczne zakończenie to "czerwone" zakończenie. O jakiej arce wy gadacie >.> no i tak, na pewno walnęliby sobie arkę i polecieli do innej galaktyki (lol) po wyniszczającej wojnie. Pomijając już w ogóle, że cały ten pomysł z przelatywaniem sobie z galaktyki do galaktyki to na realia ME jest bardzo średni, by nie powiedzieć zły. Dla mnie to po prostu plotka jakiegoś marzyciela, który nie za bardzo wiedział co w ogóle pisze.

Ps Wszystkie te teorie naszpikowanych żądzą spiskowości fanów są jak o kant dupy rozbić. Jak będziecie się o nie opierać przy normalnej dyskusji nt. REALNYCH założeń Bioware, to ta dyskusja nie będzie mieć sensu, bo do niczego się nie dotrze.
Mundur Ubiór cywilny Theme Carcharias Wraith GG: 5800060
ObrazekObrazek
+70% do obrażeń od mocy +15% do obrażeń od broni +15% do celności
Obrazek
Seamus jakiśtam
Awatar użytkownika
Chłopiec wychowany przez smoki
Posty: 74
Rejestracja: 25 maja 2014, o 11:01
Miano: Seamus McGrath
Wiek: 44
Klasa: BARD KURWA
Rasa: NIZIOŁEK
Zawód: Najemnik
Lokalizacja: obecnie to z deka w dupie
Kredyty: 20.000

Re: Spekulacje nad

20 kwie 2015, o 10:10

Carmen Ortega pisze:Przecież kanoniczne zakończenie to "czerwone" zakończenie. O jakiej arce wy gadacie >.> no i tak, na pewno walnęliby sobie arkę i polecieli do innej galaktyki (lol) po wyniszczającej wojnie. Pomijając już w ogóle, że cały ten pomysł z przelatywaniem sobie z galaktyki do galaktyki to na realia ME jest bardzo średni, by nie powiedzieć zły. Dla mnie to po prostu plotka jakiegoś marzyciela, który nie za bardzo wiedział co w ogóle pisze.

Ps Wszystkie te teorie naszpikowanych żądzą spiskowości fanów są jak o kant dupy rozbić. Jak będziecie się o nie opierać przy normalnej dyskusji nt. REALNYCH założeń Bioware, to ta dyskusja nie będzie mieć sensu, bo do niczego się nie dotrze.
Naucz się czytać ze zrozumieniem bejb, bo na razie kiepsko ci to idzie.
Nikt nie stwierdził, że czerwone zakończenie nie jest kanoniczne, lol ?
Nikt nie mówi że po wojnie polecieli, bo przecież nie byłoby po co. Mowa, że w trakcie wojny podjęto pewne kroki ku przetrwaniu.
Od początku mówiłem o Ark Theory, czyli spekulacjach, tak samo jak było w przypadku Indoctrination Theory w sprawie zakończenia.
Kolejna sprawa: Jak mamy opierać się na realnych założeniach BioWare w tej dyskusji, kiedy NIE MA żadnych założeń BioWare. Jakby ujawnili choć trochę na ten temat, a nie tylko tweety, że "o fajnie sobie pograć w stabilną wersję ME4" to nie opieralibyśmy się na spekulacjach. Jedyne co mamy to 4 concepty, wideo z mako i pancerz N7.

I nie żeby coś, ale sam temat nazywa się SPEKULACJE NAD ME4, a znowu biorąc Indoctrination Theory jako przykład, pomysły fanów często są bardziej logiczne niż samego BioWare.
Obrazek
Carmen Ortega
Awatar użytkownika
Grafik
Posty: 1179
Rejestracja: 10 maja 2012, o 17:32
Wiek: 32
Klasa: Szturmowiec
Rasa: Człowiek
Zawód: Oficer Cerberusa
Lokalizacja: Aite
Status: Agentka Cerberusa działająca pod przykrywką fałszywej tożsamości, pirat.
Kredyty: 9.300
Medals:

Re: Spekulacje nad "ME4"

20 kwie 2015, o 10:41

No tak, zapomniałam, że przytykanie sobie ad personam jest teraz modne, ale wybacz, nie pójdę Twoim tropem - primo. Już w ogóle też nie będę napomykać o tym, że "nauczenie się czytać" w przypadku informacji, których nie ma i co sam też potwierdziłeś, to nietrafiony przytyk i zaprzeczenie sobie w jednym.

Nikt też nie stwierdził, że to zakończenie JEST kanoniczne, co więcej - wywalanie tu jakichś teorii z dupy (nieważne, czy bardziej logicznych od Bioware czy nie, bo nie o tym tu mówimy i żaden to w tym wypadku argument co do ich trafności) o "arce" niewiele pomoże. Odchodząc już od tego, że nie ma tu żadnych założeń Bioware, to tak, jakby sobie myśleć nad samymi teoriami fanowskimi i je łączyć. Wyjdzie Ci jakieś śmieszny fanfic szybciej, niż poważna, alternatywna propozycja odnośnie fabuły przygotowywanej przez twórców. A na śmieszne fanfici o arkach i galaktykach Andromedy wątpię, by każdy miał tu nerwy; nie wiem jak reszta, ale ja to sobie tylko facepalmuję, gdy widzę to, co wymyśla fandom ME odnośnie swoich "teorii", co dopiero gdy widzę ich jakieś dziwaczne połączenie, które w ogóle nie ma racji bytu, bo twórcy niczego takiego nie potwierdzili.

Co do samej tej teorii arkowo-andromedowej: nawet w ME nie ma takiej technologii, by latać sobie z galaktyki do galaktyki. Gdyby była, to z kolei przyszłoby na myśl pytanie "dlaczego my nic o tym nie wiemy, dlaczego to już nie zostało wdrożone?" no i przede wszystkim "CZY TO NIE ZA WCZEŚNIE?". Ledwo się dowiedzieliśmy, że można przelatywać z układu do układu, a tu już fani wciskają sobie galaktyki. To już zakrawa dużo bardziej na fiction niż science, bajkę podobną właśnie SW, niż samemu ME i w żadnym wypadku nie szkaluję tu SW, a po prostu porównuję, jak to może wyglądać w oczach innych. Każdy zorientowany wie przecież, jak bardzo się te tytuły różnią praktycznie we wszystkim.

Btw, powiesz mi jaki "pomysł" Bioware jest "konkurencyjny" względem teorii indoktrynacji? Bo jak na moje, przed extended cutem zdarzyło się dokładnie to samo co po nim, z tym, że extended cut miał trochę więcej scenek wyjaśniających "co i jak" no i najważniejsze "CZY SZEPART PRZEŻYŁ AFFSDFSASDAFSD". W związku z tym słabo tak trochę zmieniać koncept już po jego zaprezentowaniu specjalnie dlatego, bo pomysł fanów był ciekawszy (nie wiem czy bardziej logiczny, ale ciekawszy na pewno).
Mundur Ubiór cywilny Theme Carcharias Wraith GG: 5800060
ObrazekObrazek
+70% do obrażeń od mocy +15% do obrażeń od broni +15% do celności
Obrazek
Borys Tokarow
Awatar użytkownika
Posty: 323
Rejestracja: 3 cze 2013, o 09:12
Miano: Borys Tokarow
Wiek: 26
Klasa: Inżynier
Rasa: Człowiek
Zawód: Freelancer
Lokalizacja: StarCaster
Status: ex-Zaćmienie, (poszukwany za zabójstwo współpracowników)
Kredyty: 4.150

Re: Spekulacje nad "ME4"

20 kwie 2015, o 11:24

Jezu ludzie, nie róbta tutaj shitstomu ok? :/
CIUCH | PANCERZ | MAIN THEME | KWATERA OSOBISTA | COMBAT THEME
STATEK | [url=gg://6893006]GG: 6893006[/url]
ObrazekObrazek [center]"Calm the f*ck down and think!" - A. Jensen [DX:HR][/center]
[center]Bonusy: BRAK[/center]
Konrad Strauss
Awatar użytkownika
Posty: 861
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:03
Wiek: 29
Klasa: Inżynier
Rasa: Człowiek
Zawód: Specjalista N2
Lokalizacja: Treches
Status: Starszy sierżant. Doświadczenie z obcą technologią(trzy razy). Po załamaniu nerwowym, jest na przymusowym urlopie.
Kredyty: 38.570
Medals:

Re: Spekulacje nad "ME4"

20 kwie 2015, o 15:55

Wtrącę swoje trzy grosze odnośnie tych plotek. Na moje teoria arki jest całkiem logiczna(nie mylić z dobra, czy uwielbiana), jeżeli weźmie się pod uwagę, że misja rozpoczęła się na początku wojny ze Żniwiarzami. Po pierwsze to nie wrzuca się wszystkich jaj do jednego koszyka, czyli projekt Tygla. Sam projekt pochłaniał znaczne ilości zasobów nie tylko materialnych, ale też siły żywej, by go ukończyć, a nie było przesłanek mówiących o tym, że będzie działał na 100%. Logicznym było więc spróbować zapewnić przetrwanie dla kolonistów, którzy mieliby stawiać cywilizację od zera, poza strefą wojny z silniejszym przeciwnikiem. Podróż z jednej galaktyki do drugiej trwałaby pewnie tysiące lat przy wykorzystaniu napędu FTL, ale od czego ma się technologię hibernacyjną?

Innym, bardziej przyziemnym powodem, dla którego BioWare mogłoby chcieć skorzystać z zabawy w zupełnie nowej galaktyce, jest fakt, że nie musieliby decydować, od którego z kolorowych zakończeń brałby początek ME4. Dla kolonistów, którzy wyruszyli na początku ME3, wynik wojny byłby nieznany, czyli praktycznie można by olać wszystkie kolorowe zakończenia, łącznie z losem głównego protagonisty.
Dla wielu fanów Sheparda samego w sobie, byłby to poważny cios i zdaję sobie z tego sprawę, ale jak wspominam, coś takiego byłoby logiczne od strony PR i marketingu. Tym sposobem mogliby się odciąć od nieudanej końcówki trylogii i spróbować świeży start.
ObrazekObrazek Theme Ubiór cywilny

Wszystko co słyszymy jest opinią, a nie faktem.Wszystko co widzimy jest perspektywą, a nie prawdą. - Marek Aureliusz
Hawk
Awatar użytkownika
Administrator
Posty: 2744
Rejestracja: 14 kwie 2012, o 22:37
Miano: Jeanette Hawkins
Wiek: 35
Klasa: Żołnierz
Rasa: Człowiek
Zawód: Kapitan pirackiej łajby
Lokalizacja: Wraith
Status: Widmo-renegat, poszukiwana przez Cerberusa.
Kredyty: 107.987
Medals:

Re: Spekulacje nad "ME4"

20 kwie 2015, o 16:45

Co do samej tej teorii arkowo-andromedowej: nawet w ME nie ma takiej technologii, by latać sobie z galaktyki do galaktyki. Gdyby była, to z kolei przyszłoby na myśl pytanie "dlaczego my nic o tym nie wiemy, dlaczego to już nie zostało wdrożone?" no i przede wszystkim "CZY TO NIE ZA WCZEŚNIE?". Ledwo się dowiedzieliśmy, że można przelatywać z układu do układu, a tu już fani wciskają sobie galaktyki. To już zakrawa dużo bardziej na fiction niż science, bajkę podobną właśnie SW, niż samemu ME i w żadnym wypadku nie szkaluję tu SW, a po prostu porównuję, jak to może wyglądać w oczach innych. Każdy zorientowany wie przecież, jak bardzo się te tytuły różnią praktycznie we wszystkim.
Żniwiarze martwi czy nie, dysponowali taką technologią bez problemu, dlaczego więc po wojnie (a to chyba wiemy na pewno, że PO ME3 jest 4) nikt nie miałby skorzystać z tych pomysłów i odkryć? Co, że wyrzucili Żniwiarzy na złom? bitchplease
Celu jak dla mnie na razie nie ma, ale środki już PO wojnie na pewno się znajdą. I nie rozumiem w ogóle tekstów że dopiero wiemy jak po układach się poruszać, bo to aż takie nowoczesne nie jest. Nikt nie powiedział, że to od ludzkości ma zacząć się ekspansja. Równie dobrze salarianie czy asari mogły dolecieć pierwsze a reszta ras ruszyła śladem.

No i nie rozumiem tego bólu dupy, pis joł.
THEME⌎ ARMOR⌎ VOICE⌎ NPC⌎
ObrazekObrazek
+10%⌎ do bycia twoją starą+20%⌎ do bycia starą twojej starej+30%⌎ do bycia starym starej twojej starej

Seamus jakiśtam
Awatar użytkownika
Chłopiec wychowany przez smoki
Posty: 74
Rejestracja: 25 maja 2014, o 11:01
Miano: Seamus McGrath
Wiek: 44
Klasa: BARD KURWA
Rasa: NIZIOŁEK
Zawód: Najemnik
Lokalizacja: obecnie to z deka w dupie
Kredyty: 20.000

Re: Spekulacje nad "ME4"

20 kwie 2015, o 17:21

Konrad Strauss pisze:Wtrącę swoje trzy grosze odnośnie tych plotek. Na moje teoria arki jest całkiem logiczna(nie mylić z dobra, czy uwielbiana), jeżeli weźmie się pod uwagę, że misja rozpoczęła się na początku wojny ze Żniwiarzami. Po pierwsze to nie wrzuca się wszystkich jaj do jednego koszyka, czyli projekt Tygla. Sam projekt pochłaniał znaczne ilości zasobów nie tylko materialnych, ale też siły żywej, by go ukończyć, a nie było przesłanek mówiących o tym, że będzie działał na 100%. Logicznym było więc spróbować zapewnić przetrwanie dla kolonistów, którzy mieliby stawiać cywilizację od zera, poza strefą wojny z silniejszym przeciwnikiem. Podróż z jednej galaktyki do drugiej trwałaby pewnie tysiące lat przy wykorzystaniu napędu FTL, ale od czego ma się technologię hibernacyjną?

Innym, bardziej przyziemnym powodem, dla którego BioWare mogłoby chcieć skorzystać z zabawy w zupełnie nowej galaktyce, jest fakt, że nie musieliby decydować, od którego z kolorowych zakończeń brałby początek ME4. Dla kolonistów, którzy wyruszyli na początku ME3, wynik wojny byłby nieznany, czyli praktycznie można by olać wszystkie kolorowe zakończenia, łącznie z losem głównego protagonisty.
Dla wielu fanów Sheparda samego w sobie, byłby to poważny cios i zdaję sobie z tego sprawę, ale jak wspominam, coś takiego byłoby logiczne od strony PR i marketingu. Tym sposobem mogliby się odciąć od nieudanej końcówki trylogii i spróbować świeży start.
Hawk pisze:
Co do samej tej teorii arkowo-andromedowej: nawet w ME nie ma takiej technologii, by latać sobie z galaktyki do galaktyki. Gdyby była, to z kolei przyszłoby na myśl pytanie "dlaczego my nic o tym nie wiemy, dlaczego to już nie zostało wdrożone?" no i przede wszystkim "CZY TO NIE ZA WCZEŚNIE?". Ledwo się dowiedzieliśmy, że można przelatywać z układu do układu, a tu już fani wciskają sobie galaktyki. To już zakrawa dużo bardziej na fiction niż science, bajkę podobną właśnie SW, niż samemu ME i w żadnym wypadku nie szkaluję tu SW, a po prostu porównuję, jak to może wyglądać w oczach innych. Każdy zorientowany wie przecież, jak bardzo się te tytuły różnią praktycznie we wszystkim.
Żniwiarze martwi czy nie, dysponowali taką technologią bez problemu, dlaczego więc po wojnie (a to chyba wiemy na pewno, że PO ME3 jest 4) nikt nie miałby skorzystać z tych pomysłów i odkryć? Co, że wyrzucili Żniwiarzy na złom? bitchplease
Celu jak dla mnie na razie nie ma, ale środki już PO wojnie na pewno się znajdą. I nie rozumiem w ogóle tekstów że dopiero wiemy jak po układach się poruszać, bo to aż takie nowoczesne nie jest. Nikt nie powiedział, że to od ludzkości ma zacząć się ekspansja. Równie dobrze salarianie czy asari mogły dolecieć pierwsze a reszta ras ruszyła śladem.

No i nie rozumiem tego bólu dupy, pis joł.
Dziękuję.
Obrazek
Carmen Ortega
Awatar użytkownika
Grafik
Posty: 1179
Rejestracja: 10 maja 2012, o 17:32
Wiek: 32
Klasa: Szturmowiec
Rasa: Człowiek
Zawód: Oficer Cerberusa
Lokalizacja: Aite
Status: Agentka Cerberusa działająca pod przykrywką fałszywej tożsamości, pirat.
Kredyty: 9.300
Medals:

Re: Spekulacje nad "ME4"

20 kwie 2015, o 17:50

Musiałeś poczekać na kogoś innego, by za Ciebie coś napisał, by nie wyjść na kogoś, kto nie potrafi uargumentować własnego zdania? Przykre to. No ale jak już wkleisz mema, to reszta nadal będzie uważać Cię na pewno za kul ziomka. "Niezła próba", panie Kelanie ;)

Hawk, nie wiem gdzie widzisz tutaj ból dupy. Wszystko jest uargumentowane i klarownie przedstawione, definicja bólu dupy jest nieco inna. No ale zostawię to już, bo się powtarzać nie będę; wystarczy mi już, że Kelan wkleja posty innych.
Nie zmienia to faktu, że akurat ta wersja jest logiczna i muszę przyznać, że "ból dupy" mi lekko zmalał przez wizję wykorzystania technologii żniwiarzy, o której przypominam, mowy dotąd nie było żadnej (inna sprawa, że to całkiem łatwe do wydedukowania). Zupełnie inaczej, niż ze statkami-arkami ;)

Konrad, o tym mówiłam. Rozpiętość w czasie na przestrzeni nawet nie setek a aż tysięcy lat zrobiłaby z ME SW. Niemniej wydaje mi się, że technologia żniwiarzy byłaby tu dobrym wyjaśnieniem, jak już pisałam wcześniej.
Mundur Ubiór cywilny Theme Carcharias Wraith GG: 5800060
ObrazekObrazek
+70% do obrażeń od mocy +15% do obrażeń od broni +15% do celności
Obrazek
Borys Tokarow
Awatar użytkownika
Posty: 323
Rejestracja: 3 cze 2013, o 09:12
Miano: Borys Tokarow
Wiek: 26
Klasa: Inżynier
Rasa: Człowiek
Zawód: Freelancer
Lokalizacja: StarCaster
Status: ex-Zaćmienie, (poszukwany za zabójstwo współpracowników)
Kredyty: 4.150

Re: Spekulacje nad "ME4"

20 kwie 2015, o 20:55

Co do podróży - ja nadal obstawiam za "Robaczą Dziurą" - bo ten ficzer jest:
a) możliwe z realnego punktu widzenia;
b) mogą dotrzeć zarówno do Andromedy jak i na drugi koniec wszechświata;
c) mogą tam być dziś, jutro, wczoraj, 1000 lat później, 2.000.000 lat p.n.e..

http://i.imgur.com/Zahksqq.jpg[/imgw]

;)
CIUCH | PANCERZ | MAIN THEME | KWATERA OSOBISTA | COMBAT THEME
STATEK | [url=gg://6893006]GG: 6893006[/url]
ObrazekObrazek [center]"Calm the f*ck down and think!" - A. Jensen [DX:HR][/center]
[center]Bonusy: BRAK[/center]

Wróć do „Stary Bar”