Ogłoszenia o przeterminowanej dacie ważności
Peter King
Awatar użytkownika
Posty: 708
Rejestracja: 27 lut 2013, o 23:05
Wiek: 33
Klasa: Strażnik
Rasa: Człowiek
Zawód: Człowiek renesansu
Lokalizacja: Illium
Status: Freelancer, ex-sierżant Przymierza. Cerberus go nie lubi, bo ukradł im statek. Uważany za zmarłego.
Kredyty: 35.877
Medals:

Mechanika 2.0

3 paź 2015, o 20:26

Wstępniak, czyli co, jak, gdzie, po co i dlaczego?
Wyświetl wiadomość pozafabularną

Dobra ludzie, pora zrobić mały porządek. Ponieważ w temacie pewnie będzie sporo dyskusji, nie chcę żeby poszczególne elementy latały po całym wątku, tylko były ładnie poupychane w pierwszym poście. Dlatego wraz z rozwojem prac wszystko będzie aktualizowane, a ja będę informował o aktualizacjach, żeby nic nikomu nie umknęło.
Mechanika 2.0 1. Akcje
Wyświetl wiadomość pozafabularną

2. Rzuty i bronie
Wyświetl wiadomość pozafabularną

3. Obrona
Wyświetl wiadomość pozafabularną

4. Moce
Zakres:
- Szansa na aktywowanie.
- Specjalizacje.
- Nowy system zdolności bojowych.
- Przebudowane umiejętności.

Planowany czas realizacji: do 8.11

5. Walka omni-ostrzem
Wyświetl wiadomość pozafabularną

6. Ekwipunek
Zakres:
- Przebudowa współczynników broni.
- Ograniczenie ilości, zmiana działania i zdolności implantów.
- Mody bojowe - całkowita edycja, usunięcie bonusów na rzecz możliwości "opisowych" (dodatkowe akcje)
Wyświetl wiadomość pozafabularną

- Mody omni-klucza i pancerz - do zmiany.


7. Talenty
Zakres:
- System talentów, czyli cech, które nasze postacie będą mogły nabywać i zyskiwać tym samym nowe możliwości.
- Lista talentów.

Ogólny zarys:
Cechy wynikające z rasy, wyszkolenia, doświadczenia itd. które w jakiś sposób pomagają postaci. Od razu może zaznaczę, że nie pojawi się ich zaraz tyle, żeby zdominowały całą rozgrywkę i nie będą dawały jakichś procentowych bonusów, a raczej pełniły rolę dodatków otwierających nowe możliwości.

Planowany czas realizacji: do 6.12

8. Reputacja
Zakres:
- System reputacji na określonych terenach i w największych organizacjach.
- Wykorzystanie punktów renegata, idealisty.
- Dobra i zła sława.
- Mapa wpływów w Galaktyce.
- Przynależność i wynikające z niej benefity.

Ogólny zarys:
Obecnie każdy robi co chce, jak chce i nie czerpie żadnej korzyści z tego, że jest powiązany z np. Błękitnymi Słońcami. Chodzi o to by to zmienić, by działania danej osoby miały wpływ na to jak będzie postrzegana, żeby istniała rozbieżność między grupami i nie doprowadzać do absurdalnej sytuacji gdzie żołnierz Przymierza ładuje się na misje dla jakiegoś kryminalnego bossa na Omedze. To nielogiczne i bez sensu i nie ma żadnego fabularnie zasadnego sposobu na wyjaśnienie jak do tego dochodzi.

Planowany czas realizacji: do 13.12

9. Skalowanie
Zakres:
- Po co skalować? Czyli problem z niekontrowanymi bonusami.
- Co i jak skalować.

Planowany czas realizacji: do 20.12

10. Limity
Zakres:
- Wyszczególnienie limitów dla możliwych do osiągana przez graczy wartości.

Planowany czas realizacji: do 20.12
You called down the thunder, now reap the whirlwind.ObrazekObrazek[center]Theme Obrazek Voice Obrazek Outfit Obrazek Armor Obrazek NPC Obrazek GG: 7393255[/center][/size] Wyświetl wiadomość pozafabularną
Nakmor Gavos
Awatar użytkownika
Posty: 245
Rejestracja: 18 paź 2013, o 20:34
Miano: Nakmor Gavos
Wiek: 269
Klasa: Adept
Rasa: Kroganin
Zawód: Krogański Szaman
Lokalizacja: Omega
Status: Członek załogi Wraitha
Kredyty: 7.492
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Mechanika 2.0

3 paź 2015, o 20:51

Zmiana akcji w turze:
Myślę że jest to jak najbardziej słuszne podejście. Mniej rzutów a więcej fabularnych opisów, tym samym wypieprzyć ten skopany system procentowej szansy i rzutów na umiejętność czy wogóle się uda. Można to zostawić w stosunku do umiejętności których się nie posiada - czy ci wyjdzie czy nie. Jeśli masz zdolność na danym poziomie to wychodzi ci bez problemu, ale wiadomo z mocą mniejszą niż na max poziomie, a nie czy w ogóle ci się to udało. To nie Warhammer i jego mechanika.

Rozprawianie z bonusowym rozpierdolem:
Z tym również się zgadzam. Mniej różnych bonusów i ich różnorodności, bardziej skupić się na odgrywaniu. Na plus.

Rozprawianie z przedmiotami:

W cholerę powstało istotnie różnych przedmiotów, z czego sporo do zdobycia tylko podczas sesji a nie do kupienia i oczywiście tylko gdy jest to baaaaardzoooo wymagająca i trudna przygoda - bull shit jak dla mnie. Oczywiste, że gracz spotyka się z ilością nobów npc zabijanych na dziesiątki, ale od czasu do czasu trafi się taki boss finałowy i on jak najbardziej będzie posiadał pancerz, tarcze, barierę, do tego porządną spluwę i kto wie co jeszcze - o tu rządzi i ma zamiar zrobić graczom z dupy jesień średniowiecza. Zatem w końcu uregulować ten burdel ze sprzętem i kasą, również za Kingiem.

Rozprawienie z ogólnym rozpierdolem:
Mechanika jest baaaaardzo do naprawienia ogólnie, system awansów do wypieprzenia i wprowadzenia nowy (sorry Hawk, ale life is brutal, twoje dziecko - awanse na prestiże - umarło dawno temu, czas stworzyć nowe XD). Kombinacje nie są takie złe choć istotnie nie było do tej pory za bardzo jak z nich korzystać. Co do krytyków to większą trochę dać im okazję na działanie, czy to przy mocach czy strzałach.

Innymi słowy popieram Kinga z jego zmianami i podejrzewam że ktoś się jeszcze znajdzie z podobnymi pomysłami czy poparciem. Pytanie czy konserwatywna Hawk w końcu zrozumie, że zmiany muszą być dokonane i te wszystkie pomysły zaczną być wprowadzane czy też oleje to na zasadzie: "bo tak" XD.
ObrazekObrazekBonusy: +15% obrażenia od broni, +30% obrażenia wręcz (-1PA), +30% Tarcze, +35% obrażenia od mocy, -20% koszt użycia mocy, +15% prem technologicznaTheme /Battle ThemeVoice "Co zrobisz w przypadku zła, którego nie możesz pokonać sprawiedliwością ?
Zwalczysz zło złem, czy też zaakceptujesz fakt, że sprawiedliwość z nim przegrała ?
- Tak czy inaczej, zło pozostanie. "
Hawk
Awatar użytkownika
Administrator
Posty: 2744
Rejestracja: 14 kwie 2012, o 22:37
Miano: Jeanette Hawkins
Wiek: 35
Klasa: Żołnierz
Rasa: Człowiek
Zawód: Kapitan pirackiej łajby
Lokalizacja: Wraith
Status: Widmo-renegat, poszukiwana przez Cerberusa.
Kredyty: 107.987
Medals:

Re: Mechanika 2.0

3 paź 2015, o 21:10

Wyświetl wiadomość pozafabularną

Już słyszałam o wszystkich tych propozycjach wcześniej i zgodziłam się z Peterem, teraz tylko oficjalnie przekazuję, że jestem za usprawnieniem obecnej mechaniki, bo momentami jest już absurdalna jeśli chodzi o ilość rzeczy do ogarniania.
Obrazek
THEME⌎ ARMOR⌎ VOICE⌎ NPC⌎
ObrazekObrazek
+10%⌎ do bycia twoją starą+20%⌎ do bycia starą twojej starej+30%⌎ do bycia starym starej twojej starej

Kiru Heidr Varah
Awatar użytkownika
Posty: 660
Rejestracja: 3 cze 2013, o 22:04
Miano: Kiru Heidr Varah
Wiek: 100
Klasa: Szpieg
Rasa: Yahg
Zawód: Przemytnik
Lokalizacja: Cytadela
Status: ex-Krwawa Horda, jako Urdnot Kubera poszukiwana przez organizacje zwalczające przemyt
Kredyty: 48.138
Medals:

Re: Mechanika 2.0

3 paź 2015, o 21:22

Dodam tylko, że w tej sytuacji trzeba przemyśleć kombinacje bo część umiejek działa tylko jedną turę.
ObrazekObrazek Wyświetl wiadomość pozafabularną
Peter King
Awatar użytkownika
Posty: 708
Rejestracja: 27 lut 2013, o 23:05
Wiek: 33
Klasa: Strażnik
Rasa: Człowiek
Zawód: Człowiek renesansu
Lokalizacja: Illium
Status: Freelancer, ex-sierżant Przymierza. Cerberus go nie lubi, bo ukradł im statek. Uważany za zmarłego.
Kredyty: 35.877
Medals:

Re: Mechanika 2.0

3 paź 2015, o 21:32

@Gavos
Dzięki za poparcie, ale tak jak już Hawk zauważyła klasy prestiżowe to nie jest tylko jej dziecko, bo sam też maczałem w tym palce. Już zresztą mówiłem wielokrotnie, że w zamyśle chciałem zrobić to nieco inaczej, ale temat rzeka, więc nie chcę tu o tym gadać.
Mam jednak już teraz jedną informację, która może Cię zmartwić. W żadnym wypadku nie chcę rezygnować z szansy na skuteczne użycie zdolności technologicznej / biotycznej. To akurat już tylko i wyłącznie mój pomysł, do którego doszedłem bazując tak na kwestiach fabularnych, jak i mechanicznych. Automatycznie lądujące zdolności są trochę nie fair w stosunku do chociażby żołnierzy, którzy nie mają komfortu płynącego z szalenie bogatego arsenału pewnych ataków. Dlatego tak jak oni muszą stopniowo "ulepszać się" poprzez sprzęt i rozwój, tak i leży to w interesie pozostałych klas. Tak czy siak sprawa też się tu trochę pozmienia przy okazji edytowania sprzętu, zdolności itd. O czym więcej w niedalekiej przyszłości.

@Kiru
Spoko, dlatego napisałem, że chcę całkowicie wyeliminować kombinacje. To po prostu zbyt pokręcony mechanizm w stosunku do tego ile się z niego korzysta i co wnosi do samej rozgrywki. No a pomimo głowienia nad tematem naprawdę sporo nie znalazłem sposobu, który mógłby w fajny sposób rozwiązywać ten problem. Dlatego wolę dopracować pozostałe elementy, które wnoszą coś do rozgrywki zamiast babrać w czymś tak marginalnym.

Przy okazji.
Dodając już faktyczne elementy mechaniki będę edytował pierwszy post, więc spokojnie możecie sobie tutaj gadać. Niemniej jednak chciałbym trzymać się tematu, czyli ogólnie pojętych cyferek. Jednocześnie chcę podkreślić, że każda opinia odnośnie starego systemu oraz moich propozycji jest mile widziana.
You called down the thunder, now reap the whirlwind.ObrazekObrazek[center]Theme Obrazek Voice Obrazek Outfit Obrazek Armor Obrazek NPC Obrazek GG: 7393255[/center][/size] Wyświetl wiadomość pozafabularną
Elana Tori
Awatar użytkownika
Posty: 97
Rejestracja: 17 paź 2014, o 15:49
Miano: Elana Tori
Wiek: 154
Klasa: strażnik
Rasa: asari
Zawód: lekarz
Lokalizacja: Treches
Kredyty: 20.000

Re: Mechanika 2.0

3 paź 2015, o 22:26

zmiana ilości akcji w turze:
Nie za bardzo się tutaj mogę wypowiedzieć, bo nie miałam (jako świeży gracz) okazji poznać walki. To co mnie wkurza to to że trzeba rzucać na umiejętność (czy wyjdzie lub nie) którą się ma nauczoną co według mnie jest istną głupotą. Od rzutu powinien zależeć rezultat - siła/efekt etc - a nie czy dana umiejętność zadziała. To powinno mieć miejsce przy rzeczach które się robi po raz pierwszy bądź baaardzo sporadycznie.

rozprawienie sie z bonusowym rozpierdolem:
Proponowałabym też wykorzystać naturalne zdolności rasowe czyli np w przypadku asari - bonus do biotyki, quarian i salarian - technologia. Jako że jestem świeżynką nie za bardzo się w tym jeszcze orientuje.

rozprawienie się z przedmiotowym rozpierdolem:
Tu jest mega problem. Jak sprawdziłam ceny broni i pancerzy w sklepach ręce mi opadły. Straszna dysproporcja pomiędzy zarabianymi kredytami a cenami sprzętu. Co do implantów to jak dla mnie jest to jedno wielkie nieporozumienie. Podobnie jak rozdrabnianie pancerza na części. To mogłoby być ale na specjalne zamówienie np. o 25% drożej. Natomiast samo kupowanie pancerza powinno wyglądać następująco - komplet za max 50 - 60 000 i podzielone na klasy jakościowe, z czego klasa najwyższa byłaby najdroższa.
Co do implantów scalić je 5 in 1 i dać opis działania zamiast bonusowych cyfr. Tym samym niestandardowe oprócz Nadzorcy i Cerebro są do przerobienia jeśli ma nie być cyferek.

rozprawienie się z ogólnym rozpierdolem:
Popieram pomysł z wywalenieniem testów do testów i z fajnymi prostymi rzeczami - rozpisaniem strzałów krytycznych. Jestem przeciwna wywalaniu kombinacji. Zamiast tego proponuje je uprościć mechanicznie. Dodatkowo chciałam zwrócić uwagę na rozwój postaci, który jest ślamazarny.
ObrazekObrazek
Nakmor Gavos
Awatar użytkownika
Posty: 245
Rejestracja: 18 paź 2013, o 20:34
Miano: Nakmor Gavos
Wiek: 269
Klasa: Adept
Rasa: Kroganin
Zawód: Krogański Szaman
Lokalizacja: Omega
Status: Członek załogi Wraitha
Kredyty: 7.492
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Mechanika 2.0

3 paź 2015, o 22:50

Jakoś przeżyje te procentówki, ale jedno musi być zmienione bez wymówek. Wasze wspólne upośledzone na daną chwilę dziecko - awans na prestiżówki. O ile na początku przed 2 laty ponad mogło to być dobre (prawie), to teraz zasługuje tylko i wyłącznie na aborcję. Wymaga całkowitego przerobienia i tutaj mam parę pomysłów:
- zmniejszenie ilości pkt do max 50 (jeśli musi być już to punktowe) z zachowaniem tychże pkt na prestiżówkę
- pozwolenie na granie taką postacią w danej chwili, czyli posiadane pkt masz i grasz jako Nemezis, Dragon itp.
- zmiana klasy postaci po odpowiedniej sesji fabularnej, specjalnie w tym kierunku prowadzonej - zatem fabularnie ładnie rozpisane czemu doszło do zmiany klasy.
Daję trzy opcje z mojej strony, bo zachowanie aktualnego rozwoju za 100 pkt jest równie realne jak obietnica 2k zeta na rękę minimalnej stawki w Polsce. Może w tym temacie marudzę i się powtarzam, ale chyba jako jedyny głośno mówię to, co inni myślą :).
Wyświetl wiadomość pozafabularną

Co do kombinacji i nie działania jest prosta sprawa - walki dawać z przeciwnikami jak to miało miejsce w ME 2 (na którym się opieramy) i o czym już kiedyś pisałem czyli: nie każdy wróg posiada swoje HP + pancerz + tarcze, ale podział na podstawowych (same HP), ciut lepszych (HP i pancerz), upierdliwych (HP i tarcze), bossów (HP, pancerz, tarcze) oraz "ja pierdziele mamy przerąbane" (HP+pancerz+tarcze+ bariera/pancerz technologiczny czyli tak jak to miewają niektórzy gracze i ich klasy). W ten sposób jak najbardziej będą świetnie sprawdzały się i kombinacje i same zdolności (zwłaszcza biotyka, którą można się nieraz podetrzeć zanim nie skasujesz wrogowi tarczy).

Obniżenie kosztów sprzętu o 1/3-1/2 jak najbardziej słuszne, zwłaszcza ten pancerz - poszczególne elementy do kompletu 120k, specjalny 110k, czas skompletowania - rok, półtora XD. I gracze bawią się w crafting, mining, hazard, giełdę byle uciułać na te swoje zabawki a fabuła i sesje idą na drugi plan. To nie tędy droga. Wywalić giełdę i górnictwo - takie moje zdanie, zostawić ew sklep z minerałami do kupna na ulepszenia.
ObrazekObrazekBonusy: +15% obrażenia od broni, +30% obrażenia wręcz (-1PA), +30% Tarcze, +35% obrażenia od mocy, -20% koszt użycia mocy, +15% prem technologicznaTheme /Battle ThemeVoice "Co zrobisz w przypadku zła, którego nie możesz pokonać sprawiedliwością ?
Zwalczysz zło złem, czy też zaakceptujesz fakt, że sprawiedliwość z nim przegrała ?
- Tak czy inaczej, zło pozostanie. "
Peter King
Awatar użytkownika
Posty: 708
Rejestracja: 27 lut 2013, o 23:05
Wiek: 33
Klasa: Strażnik
Rasa: Człowiek
Zawód: Człowiek renesansu
Lokalizacja: Illium
Status: Freelancer, ex-sierżant Przymierza. Cerberus go nie lubi, bo ukradł im statek. Uważany za zmarłego.
Kredyty: 35.877
Medals:

Re: Mechanika 2.0

3 paź 2015, o 23:30

Ehh i robicie burdel.

Już tak może podsumuje, bo chcę uniknąć bałaganu.
W tym temacie nie rozmawiamy o:
- Nagrodach za sesje - to nie mechanika (tak, to również dotyczy klas prestiżowych skoro mówicie o nich w kontekście tempa zdobywania punktów umiejętności).
- Ekonomii - to też nie mechanika (jedyne o czym tu wspomniałem to, że zmieni się ilość przedmiotów nie ich ceny).
- Rodzajach przeciwników (choć skoro jesteśmy w temacie Gavos to szybka dygresja - forum to nie jest gra, tu nie jesteś Komandorem Koksem alias Shepem. Jesteś zwykłym gościem, tak jak i Twoi przeciwnicy, dlatego nikt nie będzie pod Ciebie obniżał ich poziomu. Taki był nasz zamysł od samego początku).

W tym temacie rozmawiamy za to o:
- Przedmiotach i ich działaniu.
- Umiejętnościach i ich działaniu.
- Elementach mających wpływ na testy.
- Samych testach.

Teraz przechodząc do tematu, o którym sporo ludzi pisze, a o którym tak naprawdę nie powiedziano nic konkretnego - kombinacje.
Problem polega na tym, że kombinacje nie są tylko biotyczne i tarcze naprawdę nie są tu żadną przeszkodą. Podejście ludzi jest. Prawda jest taka, że na niskich poziomach one dają tyle co nic, podczas gdy na wyższych, kiedy zaczynają działać, już ich po prostu nie potrzebujesz. Dlatego nikt z tego nie korzysta. Od początku działania mechaniki widziałem tylko jedną zastosowaną w sesji kombinacje i choć oczywiście nie czytam każdej przygody, to jest to dla mnie absolutnie dziwaczne. Wiele ludzi po prostu nie wie o co chodzi, masz masę zależności i komplikacji, z którymi nikomu nie chce się użerać. Nie jest to jednocześnie tak proste jak skrócenie wzoru, bo ten musi się odpowiednio skalować. Do tego musisz mieć jeszcze jakieś sensowne podłoże fabularne wynikające chociażby z tego jak działają pewne zdolności, bo kombinacja, to nie jest użyj A, potem B; to jest użyj A, a potem przy spełnieniu odpowiednich warunków, użyj B. To daje setki permutacji sprawiając, że sam system kombinacji jest równie rozbudowany jak cała reszta mechaniki, co dla mnie czyni to chybionym pomysłem.
Z tego powodu ja osobiście nie widzę żadnego sensownego sposobu na ujęcie ich w mechanice. Tworząc tą nową wersję mam jeden prosty cel. Chcę żeby nawet najbardziej rozbudowane działanie było tu dziecinne proste. Nie chcę obliczania obrażeń przy pomocy 5 różnych % składowych i konieczności zapamiętania czy jeden z 10 potencjalnych modyfikatorów ma tu zastosowanie.

Niestety ponieważ mechanikę tworzę w swoim wolnym czasie muszę wybierać między rzeczami ważnymi i ważniejszymi. Na kombinacje poświęciłem (zresztą nie ja sam, bo dłubało przy tym sporo osób) naprawdę wiele czasu tak przy tworzeniu ich obecnej formy, jak i później planując ich zmianę. Zwyczajnie tego nie widzę, ale jeśli ktoś ma jakieś propozycje jak je ugryźć to na pewno wezmę to pod uwagę. Ostatecznie to nie tak, że nie możecie podrzucać mi jakichś pomysłów.

Po prostu będę wdzięczny jeśli będziecie mieli świadomość, że o ile jestem otwarty na sugestie to nie spełniam tu życzeń, więc wszystkie Wasze uwagi traktuje jako te pierwsze. ;)

@Elana
W kwestii tych testów i rzucie na nie tylko przy sporadycznie wykonywanych czynnościach.
Niestety nie mogę się zgodzić. Pozwolę sobie posłużyć się tu przykładem zawodnika NBA. Otóż nawet najgorszy rezerwowy na treningu trafia z procentową skutecznością 80-90% rzutów. Nie jest to nic dziwnego, Ci goście robią to całe życie.
Kiedy są natomiast w trakcie meczu, są niesamowicie dobrymi strzelcami trafiając jakieś 40-50%. Dysproporcja jest więc ogromna niezależnie od doświadczenia i umiejętności, klucz stanowią czynniki zewnętrzne - jak np. obecność obrońcy.

Teraz przenosząc to na nasze realia. Możesz być mega dobrym biotykiem, ale biotyka wymaga całkowitej kontroli nad Twoim układem nerwowym, co nie jest takie łatwe kiedy wokół śmigają kule itd. Stąd szansa na niepowodzenie. Mechanizm szansy na rzucenie zdolności wynika z tego, że z czasem jak rozwijasz swoje umiejętności dysponujesz większą szansą na sukces, ale zanim to nastąpi ciężej jest zignorować te rozpraszacze. No i nigdy nie możesz być całkowicie pewna, że odniesiesz sukces, bo w żadnej umiejętności nikt nigdy nie osiągnął takiej wprawy.
You called down the thunder, now reap the whirlwind.ObrazekObrazek[center]Theme Obrazek Voice Obrazek Outfit Obrazek Armor Obrazek NPC Obrazek GG: 7393255[/center][/size] Wyświetl wiadomość pozafabularną
Nakmor Gavos
Awatar użytkownika
Posty: 245
Rejestracja: 18 paź 2013, o 20:34
Miano: Nakmor Gavos
Wiek: 269
Klasa: Adept
Rasa: Kroganin
Zawód: Krogański Szaman
Lokalizacja: Omega
Status: Członek załogi Wraitha
Kredyty: 7.492
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Mechanika 2.0

4 paź 2015, o 09:20

Przedmioty/umiejętności i ich działanie:
Jak wspomniałeś ograniczenie ich ilości, zatem za Elaną - nie rozdrabniać się na poszczególne elementy a skupić tylko na kompletnych pancerzach jak to było w 2-ce (podział z trójki na osobne pomijamy). Bonusy z nich ciężko jakoś obciąć, bo wpływały na wielkość obrażeń/celność/HP itd. Podobnie z umiejętnościami i ich działaniem. Zmieniając jedne idzie też podobnie zmiana spora drugich. Nie widzę póki za bardzo sposobu jakby to zmienić aby śmigało w miarę, chyba że całkowicie zmienić mechanikę na inną jakąś. A co do kombinacji to skoro tak przeszkadzają to je usunąć i problem z głowy.
Odnośnie procentówek - wspominałeś o upraszczaniu wszystkiego, mniej cyferek więcej odgrywania. Rzucanie na procent czy się komuś udało wcale tutaj nie jest drogą ku prostemu. Wręcz czasami mogą się zdarzać sytuacje (jak ty opisałeś przykład NBA), gdy zwykły przeciętny przeciwnik z Predatorem odstrzeli świetnie wyszkolonego osobnika z Błotniakiem - ten drugi strzelając z dobrej pozycji do odkrytego osobnika chyba raz za razem a tamten spanikowany oddaje jeden strzał i o zgrozo trafia krytykiem. Ja tutaj nie widzę dobrego ujęcia sprawy i balansu, a jedynie syndrom Warhammera 1 ed i halflinga zabijającego z procy smoka jednym kamieniem (tak, był taki przypadek).
Co do szansy też powodzenia i rozpraszaczy inne wyjście (jeśli się upierasz przy procentówkach) - dodanie umiejętności Morale np. Jak masz wysokie i zdasz na nie, to nie rzucasz w ogóle czy ci wyszło czy nie, bo ci się udaje z automatu. Gdy nie zdasz to się zaczynają problemy i jest twoja procentówka. Proste?


PS.
Był już temat z propozycjami zmian i dyskusją i jakoś przeminął bez echa. Może też pora na branie w końcu pod uwagę tego co piszą różni gracze (a jeszcze tutaj się nie wypowiedzieli). I jak to pisał jeden z nich optymalizacja wersji z 2.2 zdaje się a nie zmiany tej z 3.0.
ObrazekObrazekBonusy: +15% obrażenia od broni, +30% obrażenia wręcz (-1PA), +30% Tarcze, +35% obrażenia od mocy, -20% koszt użycia mocy, +15% prem technologicznaTheme /Battle ThemeVoice "Co zrobisz w przypadku zła, którego nie możesz pokonać sprawiedliwością ?
Zwalczysz zło złem, czy też zaakceptujesz fakt, że sprawiedliwość z nim przegrała ?
- Tak czy inaczej, zło pozostanie. "
Irene Dubois
Awatar użytkownika
Posty: 1680
Rejestracja: 27 mar 2014, o 16:41
Miano: Irene Dubois
Wiek: 24
Klasa: Szpieg
Rasa: Człowiek
Zawód: Złodziejka, technik okrętowy
Lokalizacja: Crescent
Status: Uznana za zmarłą
Kredyty: 30.615
Medals:

Re: Mechanika 2.0

4 paź 2015, o 11:05

Mechanika wymaga dużego uproszczenia, to prawda. Tak żeby nie było trzeba rozpisywać sobie wszystkiego na kartce, bo połowa informacji jest w KS, drugą połowę się względnie pamięta, a trzecią trzeba sprawdzać w SOCu.

Zmniejszenie ilości akcji w turze wydłuży walkę, ale ją przyspieszy. Trochę się boję, że zmieni się to w wymienianie się czterolinijkowcami i nie będzie miało absolutnie nic wspólnego z bardziej fabularnym podejściem do rzeczy. Tak, wiem, to zależy od gracza.
Już teraz staram się w miarę możliwości wymieniać akcjami, gracz - npc - gracz - npc, żeby nie było wyżej wspomnianych sytuacji, gdzie npc sobie stoi i czeka, aż będzie mu wolno zareagować. Przy wprowadzeniu rzutu na inicjatywę, czy czegoś w tym stylu, te trzy akcje nie są takie złe. Tylko rzutów mogłoby być mniej.

Cała reszta bardzo tak. Może kombinacji bym nie wywalała całkiem, tylko uprościła, najbardziej jak się da. Nie prowadziłam jeszcze zbyt wielu sesji w swojej MGowej karierze, ale kombinacje tam były. I tam, gdzie grałam postaciami, też były. Za każdym razem razem z kombinacją jest chaos i zamieszanie, ale jakoś tak mimo wszystko lubię. Kwestia gustu, I guess.
[center]VERTIGO
+20% DO TARCZ | -10% DO TRAFIENIA IRENE | +40% DO OBRAŻEŃ WRĘCZ
ObrazekObrazek
CASUAL - FORMAL - MAIN ARMOR - ARMOR 2 - THEME[/center]

Wyświetl wiadomość pozafabularną
Ankar Gomesh
Awatar użytkownika
Posty: 56
Rejestracja: 14 wrz 2015, o 14:40
Miano: Ankar Gomesh
Wiek: 33
Klasa: Szpieg
Rasa: Człowiek
Zawód: Barman/Agent Handlarza Cieni na Omedze.
Lokalizacja: Omega, Zaświaty
Kredyty: 1.500

Re: Mechanika 2.0

4 paź 2015, o 12:31

Nie miałem jeszcze okazji sprawdzić mechaniki jako takiej (bo świeżo zacząłem grać), jednak dobrze, że ktoś zauważył rozpiździel jaki jest. Pomijam fakt tego że źródła też tak średnio są poukładane i połapać się ciężko. Zwłaszcza dla nowych ;)
Już teraz staram się w miarę możliwości wymieniać akcjami, gracz - npc - gracz - npc, żeby nie było wyżej wspomnianych sytuacji, gdzie npc sobie stoi i czeka, aż będzie mu wolno zareagować. Przy wprowadzeniu rzutu na inicjatywę, czy czegoś w tym stylu, te trzy akcje nie są takie złe. Tylko rzutów mogłoby być mniej.
Rzut na inicjatywę powinien być na początku walki, a potem trzymamy się tego podziału do końca starcia.
Wpływa to na dynamikę odpisów (bo trzeba być online z pozostałymi graczami + MG), ale z tego co widziałem to się najlepiej sprawdza w PBFach wszelakich i daje też możliwość przeprowadzania sensownych akcji + pozwala na zachowanie jako takiego realizmu.
Czyli - zaczyna się walka, ustala się inicjatywkę, a potem MG wykreśla tylko zabitych/ogłuszonych/niezdolnych do walki.
Jest 1 rzut, na początku, potem wszyscy postują wg kolejności.
Zawsze można też zrobić spotkanie na google docu i od razu machnąć całą walkę ;)
Trochę się boję, że zmieni się to w wymienianie się czterolinijkowcami i nie będzie miało absolutnie nic wspólnego z bardziej fabularnym podejściem do rzeczy. Tak, wiem, to zależy od gracza.
To jest walka ;) Ja mistrzując spokojnie dopuszczam czasem 3-4 linijkowe posty, bo nie ma sensu silić się na opis A4. Akcje w rundzie to przecież jakieś 10 sekund ;) Nie ma co przesadzać.
Odnośnie procentówek - wspominałeś o upraszczaniu wszystkiego, mniej cyferek więcej odgrywania. Rzucanie na procent czy się komuś udało wcale tutaj nie jest drogą ku prostemu. Wręcz czasami mogą się zdarzać sytuacje (jak ty opisałeś przykład NBA), gdy zwykły przeciętny przeciwnik z Predatorem odstrzeli świetnie wyszkolonego osobnika z Błotniakiem - ten drugi strzelając z dobrej pozycji do odkrytego osobnika chyba raz za razem a tamten spanikowany oddaje jeden strzał i o zgrozo trafia krytykiem. Ja tutaj nie widzę dobrego ujęcia sprawy i balansu, a jedynie syndrom Warhammera 1 ed i halflinga zabijającego z procy smoka jednym kamieniem (tak, był taki przypadek).
Ale takie przypadki się zdarzają. Są rzadkie, ale mają miejsce i potem się o nich opowiada ;)
Po za tym - odbijając piłeczkę - system procentowy świetnie się sprawdza w ZC, gdzie też masz walki. I nie jest super skomplikowany, a dość realistyczny.

Co do reszty - nie wypowiem, się, bo jak mówię nie mam jeszcze specjalnie doświadczeń z samą mechaniką.
ObrazekObrazek +20% premii technologicznej | +10% do obrażeń w walce wręcz | 75% szans na odrzut
+20% do pancerza | +20% do tarcz
Konrad Strauss
Awatar użytkownika
Posty: 861
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:03
Wiek: 29
Klasa: Inżynier
Rasa: Człowiek
Zawód: Specjalista N2
Lokalizacja: Treches
Status: Starszy sierżant. Doświadczenie z obcą technologią(trzy razy). Po załamaniu nerwowym, jest na przymusowym urlopie.
Kredyty: 38.570
Medals:

Re: Mechanika 2.0

4 paź 2015, o 12:35

Cześć. I o matko. Miałeś rację Peter, to brzmi jak postulaty jakiegoś polityka i słusznie to podsumowałeś w ten sposób.

Mniej rzutów =/= krótsza walka

Nie wiem do końca, skąd przyszedł pomysł, by gracz mógł przez cały post użyć wyłącznie jednej mocy ofensywnej, czy tylko raz strzelić z broni. Biorąc pod uwagę to czym dysponujemy obecnie w mechanice, każdy mógłby zregenerować w tym czasie tarcze, o ile wszyscy nie skupiliby swojego ataku na jednym przeciwniku, by ten zginął. Same walki choć odciążyłyby MG w rzutach które musi robić(co według mnie jest szczytną inicjatywą), to wydłużyłyby walki przynajmniej x2, jeżeli nie x3. Do czego mogłoby to doprowadzić? Do przebiegania sobie przez pole walki bez strachu, że się zginie.
Przypomina mi się przez to dyskusja w konspiratorni, kiedy był strach o to, że postacie starych graczy mogą zostać zabite przez nowych, bo jest zbyt mała dysproporcja między nimi. Wyśmiałem wtedy propozycję, by zwiększyć ilość możliwych punktów pancerza i tarcz, lub zmniejszyć obrażenia zadawane przez bronie i umiejętności. To był śmiech na sali.

Irenka słusznie też zauważyła, że istnieje ryzyko, że jacyś gracze dawaliby posty czterolinijkowe, bo nie wszyscy dysponują odpowiednim warsztatem twórczym. W końcu jak dobrze można opisywać akcje, które w praktyce by się wlekły? Nie tylko ty Peter, ale też sama Hawk zawsze psioczyliście na misje, które ciągnęły się miesiącami i obwinialiście je o wszelkie zło tego świata, właśnie za ich tempo. Pomyślicie więc, jak bardzo wtedy by się one wydłużyły? Jak bardzo ilość waszego psioczenia by się zwiększyła z powodu waszych obecnych pomysłów? Mówię waszych, bo choć są to pomysły Petera, to podpisujesz się pod nimi obiema rękoma.

Mniej bonusów = mniej przedmiotów, które je dają?

Choć mam kaca po świętowaniu jutrzejszych urodzin, to bardzo dobrze pamiętam twój pomysł z dwoma progami, które miały eliminować "kokszenie".
http://cytadela.eu/soc/index.php?option ... Itemid=368
Zastanawiam się więc, co jeszcze zostanie zabrane i jaki nowy podatek dostaniemy od Petera Obywatelskiego. Ja wiem i pamiętam, że zawsze miałeś mi za złe, że nie dawałem swoich pomysłów w tej kwestii i krytykowałem niektóre twoje, ale krytyka jest tobie potrzebna. W końcu hej, przecież od tego jest ten temat, co nie? By ludzie mogli nie tylko dzielić się swoimi pomysłami, ale też powiedzieć, co sądzą o twoich.

Kombinacje są złe = wywalić je

Muszę przyznać rację wszystkim, którzy powiedzieli, że nasza interpretacja znanych z gry kombinacji, się nie sprawdza. Mamy więc trzy wyjścia:
- znane wszystkim i aprobowane ignorowanie problemu
- wywalenie ich w cholerę
- próbę naprawienia tego

Wywalenie tego byłoby najprostszym rozwiązaniem, które skutecznie pozbawiłoby nas tego co obecnie mamy i widzimy. Kombinacje wydaje mi się, że nie sprawdzają się w walce, w swojej obecnej formie. Brak im swoistej zajebistości, by znaczyły coś przy standardowo używanych broni i mocach. Ogólnie są za słabe i trudno się z tego korzysta, bez tłumacza. Mają z tym problemy zarówno MG, jak i gracze.

Ignorowanie też jest skuteczne i sprawdza się zawsze przy każdej okazji. Co prawda trzeba ludziom mówić, że "pomyśli się nad tym", "będziemy o tym rozmawiać", "dajcie nam czas", ale zamiatanie pod dywan ma to swoją moc sprawczą.

Naprawa i usprawnienie kombinacji wiążą się z dwiema rzeczami, które muszą zaistnieć: polityczna(dokładnie taka) wola, by zająć się tym. Chcieć wyeliminować błędy, pomyłki, brak klarowności i zajebistości, które mamy obecnie.
Musi się też pojawić ktoś, kto nie dość, że się za to zabierze, to jeszcze zrobi to dobrze.

Mając takie opcje do wyboru, najrozsądniejsze wydaje się więc zlikwidowanie kombinacji i to jest moja opinia w tym temacie.

By jednak nie było, że tylko psioczę i nic nie daję od siebie, to mam swój podarunek dla rodzącej się mechaniki 2.0

Bronie ciężkie

http://cytadela.eu/soc/index.php?option ... Itemid=304

Każdy z nas zna ten temat i wie, że tego nam brakuje. Ja i William ponad pół roku temu wyszliśmy z inicjatywą, by do mechaniki dołączyć broń ciężką. Powstał w konspiratorni temat, gdzie zaprezentowaliśmy mechaniczne prototypy broni ciężkich. Jak dobrze wiecie, nie posiadamy tego u nas w grze, więc już chyba się domyślacie, jakie było stanowisko administracji w tej sprawie.
Ale hej, w końcu ma być nowa mechanika, co nie? Może więc tym razem ktoś spojrzy na to łaskawszym okiem.
ObrazekObrazek Theme Ubiór cywilny

Wszystko co słyszymy jest opinią, a nie faktem.Wszystko co widzimy jest perspektywą, a nie prawdą. - Marek Aureliusz
Peter King
Awatar użytkownika
Posty: 708
Rejestracja: 27 lut 2013, o 23:05
Wiek: 33
Klasa: Strażnik
Rasa: Człowiek
Zawód: Człowiek renesansu
Lokalizacja: Illium
Status: Freelancer, ex-sierżant Przymierza. Cerberus go nie lubi, bo ukradł im statek. Uważany za zmarłego.
Kredyty: 35.877
Medals:

Re: Mechanika 2.0

4 paź 2015, o 14:39

@Gavos
Opisana przez Ciebie sytuacja jest niedorzeczna i nie ma racji bytu. Dlatego pozwolę sobie ją zignorować. Naprawdę przemyśl sprawę, bo chyba trochę Cię poniosła fantazja.
Co zaś tyczy się Twojego przytoczenia uproszczania mechaniki. No wiesz, to że coś się upraszcza nie oznacza, że musi być całkowicie prostackie. Mechanika musi być elastyczna, więc jakieś działania w niej będą, chodzi tu bardziej o to, żeby ich stosowanie było wygodne. Akurat obliczenie szansy na sukces zdolności biotycznej jest dziecinnie proste, musisz to zrobić raz, a potem tylko wpisujesz komendę do rzutu. Teraz chodzi o to, żeby to był jedyny rzut jaki musisz wykonać, a nie żebyś nagle musiał robić po nim następny i rozkminiać modyfikatory. To jest uproszczenie systemu, nie wybebeszanie go ze wszystkiego sprawiając, że w gruncie rzeczy traci sens.
Pomysł z pancerzami też odpada, bo prawda jest taka, że stawiamy tu na elastyczność. W sensie ktoś może sobie kupić hełm dający bonus do A, napierśnik do B, a coś jeszcze do C. Dlatego tak chcemy to zostawić. Ten system jest fajny, nigdy nie sprawił nikomu trudności, więc nie widzę powodu do jego przebudowy.

@Irenka, Konrad
Jedno małe ale. To nowa mechanika, czytaj nie stara, czytaj ze zmienionymi zasadami, czytaj porównywanie jej do obecnie istniejącej nie ma tu w ogóle sensu. Ja wiem, że Konrad uważa, że każdy problem można rozwiązać merdając suwakiem na prawo i lewo, ale ja mam trochę inne podejście. Dlatego to nie będzie tak, że wezmę istniejący system i go poobcinam, albo coś pododaje.
To będzie raczej wzięcie tego co jest i zostawienie filarów na których stoi, a potem zmiana tego co na tych filarach stoi. Innymi słowy zostaną Mass Effectowe bronie i umiejętności (choć zostaną nieco zmienione), zostaną też testy oraz to co znacie z obecnej mechaniki (choć mogą ulec pewnym modyfikacjom). Chodzi tu o to, że Wasza karta statystyk nie zostanie nagle wzbogacona o 20 nowych pozycji, że będziecie grali w bardzo podobny sposób, ale po prostu z większą ilością punktów wspólnych między mechaniką, a fabułą.
Bronie ciężkie natomiast są poza zakresem, który sobie przyjąłem przy tej mechanice. Ot nie uważam ich za potrzebnych bo tylko Konrad o nich namiętnie pitoli, ale Konrad to polityk, więc lubi pitolić.

@ Ankar
Ano rzut na inicjatywę też planuje wprowadzić, chcę najpierw to dobrze przemyśleć, bo to dość ważna sprawa na Cytadeli, gdzie większość ludzi prowadzi ze sporą ilością walki.
You called down the thunder, now reap the whirlwind.ObrazekObrazek[center]Theme Obrazek Voice Obrazek Outfit Obrazek Armor Obrazek NPC Obrazek GG: 7393255[/center][/size] Wyświetl wiadomość pozafabularną
Zeto’Seya
Awatar użytkownika
Posty: 388
Rejestracja: 17 maja 2014, o 22:04
Miano: Zeto'seya
Wiek: 26
Klasa: Inżynier
Rasa: Quarianin
Zawód: Pilot - Złota Rączka
Lokalizacja: Treches
Status: Maskotka Drużyny
Kredyty: 220
Lokalizacja: Breslau

Re: Mechanika 2.0

5 paź 2015, o 21:59

Dobra, piszę tego posta jeszcze raz bo nieznana mi kombinacja klawiszy posłała go w niebyt.

Broń ciężka
Fajna, fajna - do zrobienia, ale jest w tej dyskusji mało istotna. Jednak z chęcią bym ją zobaczył. To już mówiłem w poście wyżej

Mechanika
Nie będę kłamał. Totalnie mi się nie podoba. Ilość cyferek i zmiennych czyni ją totalnie nie intuicyjną i mam ochotę wyłączyć monitor lub wołać kogoś innego by mi to policzył. Proponuję rozwiązanie z neuroshimy które jednocześnie uprości korzystanie z procentowych bonusów dodatków do broni. Tam sumowało się procenty i z tego wnioskowało trudność testu. Przykład? Proszę bardzo:
Przeciętny - mniejszy lub równy 10% - utrudnienia barak
Problematyczny - mniejszy lub równy 30% - -2 do rzutu
Trudny - mniejszy lub równy 60% - -5 do rzutu
Bardzo trudny - mniejszy lub równy 90% - -8 do rzutu

And so on, and so on
Całość mechaniki jest w aplikacji na androida "Terminal Taktyczny Neuroshima"
Jest łatwiejsza i bardzo przyjemna.
Oczywiście pod uwagę trzeba wziąć, że nie mamy tu modyfikatorów z umiejek i raczej się nie pojawią. Ale propozycja moja padła. W każdym razie mechanika albo nowa albo trzeba nią zatrząść w równym stopniu co futuryści ortografią - dobra trochę dziwne porównanie, no ogólnie rozłożyć zestaw lego i złożyć coś innego z tych samych części (wow, na prawdę aż tak kiepsko u mnie z porównaniami?!).

Rozwinięcie bonusowego rozpierdolu

Opisowość jest okej, jestem na pewno za, ale sporo się będzie musiało zmienić. Ogólnie wszystko musiałoby zostać zweryfikowane pod tym kątem. Rzeczy które mają przełożenie tylko na liczby do modyfikacji lub kosza, dodać coś nowego może.

Jak to zrobić?
Wyznaczyć ludzi za to odpowiedzialnych. Na prawdę okaże się to skuteczniejsze. Oczywiście takie osoby zostaną obarczone wielką odpowiedzialnością. Przedstawić coś co zadowoli cytadelę i sprosta wymaganiom adminów. W tej chwili naszą dyskusję porównam do pewnego historycznego wydarzenia (takie hobby, historia mnie kręci). Był sobie Luter, Kalwin i cała reszta, każdy miał swoją wizję kościoła. Czy to było dobre? Był podział, wojny i nienawiść. Sobór trydencki miał rozwiązać tę kwestię - co też zrobił. Mniejsza grupa rozwiązała sprawy kościoła które od dawien, dawna mu ciążyły. Wyświetl wiadomość pozafabularną
Dlatego sądzę, że znalezienie osób które się tym zajmą jest jedynym rozsądnym rozwiązaniem. Proszę was o przemyślenie tego pomysłu i odpowiedź.

Dziękuję za uwagę.
ObrazekObrazek Wyświetl wiadomość pozafabularną Obrazek
Ankar Gomesh
Awatar użytkownika
Posty: 56
Rejestracja: 14 wrz 2015, o 14:40
Miano: Ankar Gomesh
Wiek: 33
Klasa: Szpieg
Rasa: Człowiek
Zawód: Barman/Agent Handlarza Cieni na Omedze.
Lokalizacja: Omega, Zaświaty
Kredyty: 1.500

Re: Mechanika 2.0

5 paź 2015, o 22:32

Proponuję rozwiązanie z neuroshimy które jednocześnie uprości korzystanie z procentowych bonusów dodatków do broni. Tam sumowało się procenty i z tego wnioskowało trudność testu. Przykład? Proszę bardzo:
Przeciętny - mniejszy lub równy 10% - utrudnienia barak
Problematyczny - mniejszy lub równy 30% - -2 do rzutu
Trudny - mniejszy lub równy 60% - -5 do rzutu
Bardzo trudny - mniejszy lub równy 90% - -8 do rzutu
And so on, and so on
Całość mechaniki jest w aplikacji na androida "Terminal Taktyczny Neuroshima"
Jest łatwiejsza i bardzo przyjemna.
Zostało już gdzieś przez Petera napisane, że nie będzie wykorzystana żadna gotowa mechanika. Co najwyżej fragmenty. A już na pewno nie opierałbym się na Neuroshimowej mechanice, która spierdolona jest (wybaczcie bluzgi) po całości i grywalna jest praktycznie wcale (o realności nie wspomnę) ;)
Dodatkowo - PBFowa mechanika powinna być prosta i szybka, ale jednocześnie dająca pewną dozę realizmu co proste do wprowadzenia nie jest.
Progi testowe są spoko, ale to już lepiej zmodyfikować mechanikę np ZC, która na procentach się opiera, żeby dostosować ją do tego co jest obecnie, aby nie pisać od począteczku.
ObrazekObrazek +20% premii technologicznej | +10% do obrażeń w walce wręcz | 75% szans na odrzut
+20% do pancerza | +20% do tarcz
Peter King
Awatar użytkownika
Posty: 708
Rejestracja: 27 lut 2013, o 23:05
Wiek: 33
Klasa: Strażnik
Rasa: Człowiek
Zawód: Człowiek renesansu
Lokalizacja: Illium
Status: Freelancer, ex-sierżant Przymierza. Cerberus go nie lubi, bo ukradł im statek. Uważany za zmarłego.
Kredyty: 35.877
Medals:

Re: Mechanika 2.0

6 paź 2015, o 06:12

Zeto’Seya pisze:Mechanika
Nie będę kłamał. Totalnie mi się nie podoba. Ilość cyferek i zmiennych czyni ją totalnie nie intuicyjną i mam ochotę wyłączyć monitor lub wołać kogoś innego by mi to policzył. Proponuję rozwiązanie z neuroshimy które jednocześnie uprości korzystanie z procentowych bonusów dodatków do broni. Tam sumowało się procenty i z tego wnioskowało trudność testu. Przykład? Proszę bardzo:
Przeciętny - mniejszy lub równy 10% - utrudnienia barak
Problematyczny - mniejszy lub równy 30% - -2 do rzutu
Trudny - mniejszy lub równy 60% - -5 do rzutu
Bardzo trudny - mniejszy lub równy 90% - -8 do rzutu

And so on, and so on
Całość mechaniki jest w aplikacji na androida "Terminal Taktyczny Neuroshima"
Jest łatwiejsza i bardzo przyjemna.
Oczywiście pod uwagę trzeba wziąć, że nie mamy tu modyfikatorów z umiejek i raczej się nie pojawią. Ale propozycja moja padła. W każdym razie mechanika albo nowa albo trzeba nią zatrząść w równym stopniu co futuryści ortografią - dobra trochę dziwne porównanie, no ogólnie rozłożyć zestaw lego i złożyć coś innego z tych samych części (wow, na prawdę aż tak kiepsko u mnie z porównaniami?!).
Akurat to jest jeden z elementów, który pojawi się w nowej mechanice. W sensie nie do końca taki typowo Neuroshimowy. Po prostu na chwilę obecną mamy modyfikatory, ale w praktyce nie wiem czy ktokolwiek tutaj w ogóle jest w stanie z nich korzystać. Posty są pisane trochę bezmyślnie i w trakcie walki niektórzy MG nie wiedzą chyba nawet jakie panują tam warunki. Widziałem sytuacje gdzie gracz dostawał ujemny modyfikator za odległość z której strzelał, wewnątrz pokoju. Totalny absurd.
Dlatego chciałem to uprościć i dać takie ogólne modyfikatory, czytaj jak masz normalny test to 0, jak trudny to +10 do testu itd. W sensie pogrupować to w jakieś ogólne wartości, bo może wtedy ludziom będzie trochę prościej to pojąć.

No i ogólnie tak w odniesieniu do tego co pisał Ankar o tym, że nie kopiujemy nic gotowego z żadnej konkretnej mechaniki. Tutaj bardziej chodzi o to, że problemem jest dostosowanie tego do naszych potrzeb. W ME, a więc tym samym na forum, nie ma czegoś takiego jak cechy postaci, na których bazuje każdy inny system. Gdyby je wprowadzić dobranie odpowiednich rasowych modyfikatorów byłoby po prostu totalną masakrą (już nie wspominając o tym, że z uwagi na brak konkretów, czasem byłoby to wręcz niemożliwe, bo niby drell jest silniejszy od człowieka, ale o ile silniejszy?). Dlatego większość klasycznych mechanik musi zostać zmieniona pod forumowe realia, tak jak miało to miejsce z elementami Warhammerowymi.

Poza tym lol Neuroshima jako przykład uproszczonej mechaniki :P
Zeto’Seya pisze:Jak to zrobić?
Wyznaczyć ludzi za to odpowiedzialnych. Na prawdę okaże się to skuteczniejsze. Oczywiście takie osoby zostaną obarczone wielką odpowiedzialnością. Przedstawić coś co zadowoli cytadelę i sprosta wymaganiom adminów. W tej chwili naszą dyskusję porównam do pewnego historycznego wydarzenia (takie hobby, historia mnie kręci). Był sobie Luter, Kalwin i cała reszta, każdy miał swoją wizję kościoła. Czy to było dobre? Był podział, wojny i nienawiść. Sobór trydencki miał rozwiązać tę kwestię - co też zrobił. Mniejsza grupa rozwiązała sprawy kościoła które od dawien, dawna mu ciążyły. Wyświetl wiadomość pozafabularną
Dlatego sądzę, że znalezienie osób które się tym zajmą jest jedynym rozsądnym rozwiązaniem. Proszę was o przemyślenie tego pomysłu i odpowiedź.
Sorry, ale nie będzie żadnego wyznaczania ludzi. Robiłem już takie rzeczy i teraz mamy na forum takie, a nie inne implanty, pokracznie działający omni-żel itd. W tym wypadku wszystko robię sam, a potem najwyżej rzucę do tematu żeby zobaczyć jak ludzie to widzą. Przy czym chociażby w takiej konspirze ludziom nie chciało się nawet napisać czy im się podoba w efekcie musiałem czekać tydzień po każdym nowym elemencie aż zacznę mieć tak głęboko opinię innych, że nie przeszkadza mi to w siedzeniu i mogę wrócić do pracy (fajnie, nie? ;) ), więc tutaj też na wiele nie liczę, ale zobaczymy.
You called down the thunder, now reap the whirlwind.ObrazekObrazek[center]Theme Obrazek Voice Obrazek Outfit Obrazek Armor Obrazek NPC Obrazek GG: 7393255[/center][/size] Wyświetl wiadomość pozafabularną
Peter King
Awatar użytkownika
Posty: 708
Rejestracja: 27 lut 2013, o 23:05
Wiek: 33
Klasa: Strażnik
Rasa: Człowiek
Zawód: Człowiek renesansu
Lokalizacja: Illium
Status: Freelancer, ex-sierżant Przymierza. Cerberus go nie lubi, bo ukradł im statek. Uważany za zmarłego.
Kredyty: 35.877
Medals:

Re: Mechanika 2.0

6 paź 2015, o 09:36

Aktualizacja pierwszego posta:
- rozpiska zmian pod mechanikę wraz z zakresami i planowanymi terminami.
You called down the thunder, now reap the whirlwind.ObrazekObrazek[center]Theme Obrazek Voice Obrazek Outfit Obrazek Armor Obrazek NPC Obrazek GG: 7393255[/center][/size] Wyświetl wiadomość pozafabularną
Zeto’Seya
Awatar użytkownika
Posty: 388
Rejestracja: 17 maja 2014, o 22:04
Miano: Zeto'seya
Wiek: 26
Klasa: Inżynier
Rasa: Quarianin
Zawód: Pilot - Złota Rączka
Lokalizacja: Treches
Status: Maskotka Drużyny
Kredyty: 220
Lokalizacja: Breslau

Re: Mechanika 2.0

6 paź 2015, o 10:05

Dobra Peter. Zrób to sam, i daj znać. Będę oczekiwał wyników twojej pracy, z chęcią podzielę się opinią
ObrazekObrazek Wyświetl wiadomość pozafabularną Obrazek
Ankar Gomesh
Awatar użytkownika
Posty: 56
Rejestracja: 14 wrz 2015, o 14:40
Miano: Ankar Gomesh
Wiek: 33
Klasa: Szpieg
Rasa: Człowiek
Zawód: Barman/Agent Handlarza Cieni na Omedze.
Lokalizacja: Omega, Zaświaty
Kredyty: 1.500

Re: Mechanika 2.0

6 paź 2015, o 13:14

Zauważę 1 rzecz - dobre tempo prac ;)

No i :
Planowany czas realizacji: do 6.12
Prezenty na Mikołaja ;)
ObrazekObrazek +20% premii technologicznej | +10% do obrażeń w walce wręcz | 75% szans na odrzut
+20% do pancerza | +20% do tarcz
Peter King
Awatar użytkownika
Posty: 708
Rejestracja: 27 lut 2013, o 23:05
Wiek: 33
Klasa: Strażnik
Rasa: Człowiek
Zawód: Człowiek renesansu
Lokalizacja: Illium
Status: Freelancer, ex-sierżant Przymierza. Cerberus go nie lubi, bo ukradł im statek. Uważany za zmarłego.
Kredyty: 35.877
Medals:

Re: Mechanika 2.0

6 paź 2015, o 14:16

Ankar Gomesh pisze:Zauważę 1 rzecz - dobre tempo prac ;)

No i :
Planowany czas realizacji: do 6.12
Prezenty na Mikołaja ;)
Ta, a walkę wręcz dopnę na wszystkich świętych :P
You called down the thunder, now reap the whirlwind.ObrazekObrazek[center]Theme Obrazek Voice Obrazek Outfit Obrazek Armor Obrazek NPC Obrazek GG: 7393255[/center][/size] Wyświetl wiadomość pozafabularną

Wróć do „Stare ogłoszenia”