Zeto’Seya
Awatar użytkownika
Posty: 388
Rejestracja: 17 maja 2014, o 22:04
Miano: Zeto'seya
Wiek: 26
Klasa: Inżynier
Rasa: Quarianin
Zawód: Pilot - Złota Rączka
Lokalizacja: Treches
Status: Maskotka Drużyny
Kredyty: 220
Lokalizacja: Breslau

De Profundis - Czyli gra za pomocą listów

11 kwie 2016, o 21:37

Cześć! Dzięki za zainteresowanie tematem i podjęcie (chociaż tyle) inicjatywy. Jeśli ominąłeś ten temat, to pewnie tego nie czytasz, ale i tak muszę to powiedzieć: (albo nie, bo będzie ban).
No dobrze, dobrze - koniec owijania w bawełnę. To co chcę wam przedstawić to już nie nowy RPG: De Profundis. Jest to gra oparta o wysyłanie listów utrzymanych w określonej konwencji. Oczywiście nie muszą być to listy, może być też Mail, ale papier, pióro, charakter pisma - sto razy bardziej klimatyczne. Szukam sobie sympatycznej drużyny do zagrania w tę ciekawą grę. Konwencja jest do ustalenia, autorzy co prawda oparli wszystko na Lovecrafcie, ale niejednokrotnie wspominają, że można zagrać też w innych klimatach. Osobiście proponuję czasy pierwszej lub drugiej wojny światowej, jakiś okultyzm - wiecie.
Obrazek
Załączam przykładową kartę towarzystwa (takie określenie na grupę graczy). Podręcznik można (wiadomo) ukraść z internetu, albo (jak ja) zakupić za nieduże pieniądze w RPG'owym sklepie. Tak czy psiak jest to bardziej zbiór wskazówek. Książka ma ukierunkować i wskazać parę przydatnych mechanik (jak tabelki i psychodramę).
Liczę na was ;)

PS: Przykładowa karta towarzystwa, wzięta od pewnego gracza z pewnej grupie, na pewnej stronie społecznościowej:
https://drive.google.com/file/d/0B4j2yx ... VzRW8/view
Ostatnio zmieniony 13 kwie 2016, o 17:48 przez Zeto’Seya, łącznie zmieniany 1 raz.
ObrazekObrazek Wyświetl wiadomość pozafabularną Obrazek
Pixie
Awatar użytkownika
Posty: 312
Rejestracja: 10 kwie 2013, o 22:26
Miano: Emma Swift
Wiek: 26
Klasa: Inżynier
Rasa: Człowiek
Zawód: Mechanik, haker, sabotażysta
Lokalizacja: Cytadela -> Klub "Czyściec"
Status: członkini rady Swift militaries
Kredyty: 11.540

Re: De Profundis - Czyli gra za pomocą listów

12 kwie 2016, o 21:19

Dla mnie brzmi to całkiem ciekawie, więc bardzo chętnie. Może czasy wojenne za bardzo mnie nie przekonują, ale zapewne jak jakoś ogarnę klimat to się wciągnę. Okultyzm też da radę. W tym momencie staram się ogarnąć podręcznik.
Jakby co jestem chętna i jeśli zaliczam się do sympatycznego grona, to weźcie mnie pod uwagę :)
Wdzianko|Ciuszek bojowy|Efektowne wejście|Kolorowych snów|Quarianie!Strzeżcie się! ObrazekObrazek BONUSY: +35% do tarcz, -20% do kosztu użycia mocy, +20% premii technologicznej
Zeto’Seya
Awatar użytkownika
Posty: 388
Rejestracja: 17 maja 2014, o 22:04
Miano: Zeto'seya
Wiek: 26
Klasa: Inżynier
Rasa: Quarianin
Zawód: Pilot - Złota Rączka
Lokalizacja: Treches
Status: Maskotka Drużyny
Kredyty: 220
Lokalizacja: Breslau

Re: De Profundis - Czyli gra za pomocą listów

13 kwie 2016, o 18:04

Znalazł się kolejny gracz, (a dokładniej graczka) która chce się dołączyć do zabawy. Tutaj dodam też, że edytowałem posta i dodałem przykładową kartę towarzystwa. W tym poście pojawi się też wieczorem zdjęcie paru przydatnych kartek z podręcznika. Motyw przewodni i świat jest do ustalenia, przydałoby się ogarnąć jakąś gurpę gdzie można o tym w spokoju porozmawiać. Osobiście proponuję czas między 1914 a 1950 bo to czasy przed, w trakcie i powojenne. Czyli takie kiedy działy się okropne rzeczy, świat zbierał się po wojnach, desperacja mogła pchnąć ludzi w objęcia najdziwniejszych kultów. Znajdzie się tu dobry motyw na (tajnych-wojskowych, cywilnych lub wynajętych) poszukiwaczy artefaktów i tak dalej - w końcu Niemcy wywieźli masę rzeczy z okupowanych krajów, co jest doskonałym tematem na poszukiwania a sam temat okultystycznych nazistów jest niesamowicie nośny :D Można grać nawet wcześniej, np: tajną komórką inkwizycji w której każdy specjalizuje się w czym innym ale działa na własną rękę. Raczej proponuję iść w tył niż do przodu, bo im bliżej naszych czasów tym racjonalniej i naukowo podchodzi się do rzeczy.

Dobra, zamykam rekrutację bo mam miot graczy z innych źródeł. W razie czego reaktywuję temat :P
ObrazekObrazek Wyświetl wiadomość pozafabularną Obrazek

Wróć do „Stary Bar”