Cynthia Raginis
Awatar użytkownika
Posty: 16
Rejestracja: 18 cze 2018, o 19:47
Miano: Cynthia Raginis
Wiek: 26
Klasa: Żołnierz
Rasa: Człowiek
Zawód: Medyk 99. dywizji piechoty morskiej, Kapral
Lokalizacja: Ziemia
Status: Przynależna do Przymierza układów
Kredyty: 2.575

RP, RPG, RPGiątko czyli o różnych sposobach grania

29 kwie 2019, o 00:24

Jak pierwszy raz zaczynałem grać w ogóle w RPG było to na obozie rycerskim, gdzie zostałem wprowadzony w ten świat. Do teraz pamiętam śmierć mojej pierwszej postaci, którą był krasnolud, hiena cmentarna z Warhammera. Zostałem uderzony przez mutanta i pozostawiony przez resztę graczy na śmierć po nieudolnej próbie uleczenia przez drużynowego medyka.Tamten krasnolud odszedł bezpowrotnie, jednak miłość do RPG pozostała. W następnym roku również pojechałem na ten sam obóz, żeby jeszcze raz móc pograć w jakąś sesję. Przez rok oczywiście próbowałem coś zrobić w gronie własnych znajomych, co niestety średnio wyszło. Kolejny obóz, po raz kolejny płomień miłości został podniecony i wtedy już zajawka odgrywaniem mi pozostała. Teraz jestem już od chyba 6 lat w temacie i z każdym rokiem czegoś się uczę, zacząłem od czytania o sztuce prowadzenia, przez granie w środowisku znajomych, następnie trafiłem na pbf-y które dały mi potężnego kopa jeśli chodzi i bycie mg, a ostatnio zacząłem grać na Discordzie.
W temacie discorda chciałbym się właśnie wypowiedzieć. O tyle o ile jest tam dużo niedokończonych serwerów RP, część ma głupie zasady lub administracje i tak bawię się tam przednio, nie jest to co prawda rozrywka na poziomie pbf-ów, ale nadal jest to coś wspaniałego. Akcja na większości z nich dzieje się o niebo szybciej niż np tutaj (nie mówiąc jak to teraz wygląda na cytadeli). Nie znajdzie się tam jednak takiego samego miejsca jakim jest choćby Cytadela, choć nie mówię, że nie ma tam czegoś podobnego. Tak czy inaczej osobiście uważam taki sposób rp pisanego za równie dobry, nawet jeśli uboższy.
Innym rodzajem grania internetowego są strony pokroju roll20. Osobiście nie grałem nigdy, ale inicjatywa mi się podoba. Daje możliwość grania osobą, które są za granicą i nie chcą grać w obcym dla siebie języku na przykład. Nie wiem czy sam bym się skusił na coś takiego, ale zawsze jest to miła odskocznia od innych rodzajów roleplay'u.
A jakie jest wasze doświadczenie z innymi formami grania? Gracie może na jakimś serwerze discord i jest możliwość wspólnie się pobawić tam i tutaj?
ObrazekObrazek Pochłaniacze: 5 | Magazynek M-15: 27 / 162 M-15 | Obrażenia: 60 | Celność: 20 | Odrzut: 10

Wróć do „Stary Bar”