Tu trafiają rzeczy zapomniane i nieaktualne, jak dawne ogłoszenia czy zasady, które już dawno przestały obowiązywać.

Logan Ross
Awatar użytkownika
Posty: 47
Rejestracja: 14 cze 2014, o 08:27
Miano: Logan "Shroud" Ross
Wiek: 38
Klasa: Szpieg
Rasa: Człowiek
Zawód: Kapitan SSV Midway
Status: T5 w stopniu majora, rozpoznawalna postać.
Kredyty: 5.750

Sesje RPG

30 cze 2014, o 18:25

Tytuł dość ogólny, ale temat bardzo konkretny.
Nie pierwszy raz gram na forum tego typu i praktycznie zawsze trafiałem na sytuacje, gdzie ludzie chcieli spróbować czegoś innego, znaleźć jakąś odskocznie od swojej postaci lub kilku z nich, uniwersum itd.
Problem polega na tym, że to żadne poważne rzeczy i wcale nie wymagają zakładania nowego pbfa.

Przykładowo ja ostatnio zagrywam się w Neuroshimę Hex, dlatego jako fan samego systemu RPG, nabrałem powtórnej ochoty na sesję. Bo ponieważ nie ma chyba żadnego poważnego forum poświęconemu postapokalipsie, a ekipa z którą grałem na żywo wzięła się i ekhem, jestem w kropce.
Niestety mogę się założyć, że nie ja jedyny mam taki problem. Stąd moje pytanie, czy nie byłoby przeciwwskazań żeby na forum rozegrać taką przygodę w innym systemie/uniwersum niż ME? Jak dla mnie w zupełności wystarczy bar. Zakłada się dwa tematy, jeden na sesje, drugi na komentarze, poprzedza czymś w stylu [Neuroshima] i tyle. W razie czego można tematy podpiąć, żeby wszystko było w jednym miejscu.
Oczywiście nie mam tu na myśli zaraz 20 różnych sesji, raczej 1-2 kiedy zbierze się jakaś większa ekipa.
To może być fajna opcja również dla ludzi, którzy z jakichś powodów utkneli na sesji, ale nie chcą tworzyć nowej postaci, walczyć z akceptami itd.

Ten temat ma służyć 2 celom.
Po pierwsze jako pytanie do administracji czy mamy zielone światło.
Po drugie na deklaracje graczy, którzy byliby zainteresowani oraz jakim systemem lub po prostu uniwersum.

Ja jak już wspominałem jestem za Neuroshima, w tym tak jako gracz, jak i mistrz gry.
Powiedzmy, że mam jakieś doświadczenie w prowadzeniu. Powinienem spokojnie sobie poradzić ;)
ObrazekObrazek
Carmen Ortega
Awatar użytkownika
Grafik
Posty: 1179
Rejestracja: 10 maja 2012, o 17:32
Wiek: 32
Klasa: Szturmowiec
Rasa: Człowiek
Zawód: Oficer Cerberusa
Lokalizacja: Aite
Status: Agentka Cerberusa działająca pod przykrywką fałszywej tożsamości, pirat.
Kredyty: 9.300
Medals:

Re: Sesje RPG

30 cze 2014, o 21:52

Już wcześniej pisałyśmy, że można sobie prowadzić w barze własne sesje w innych uniwersach jak ktoś chce.
Mundur Ubiór cywilny Theme Carcharias Wraith GG: 5800060
ObrazekObrazek
+70% do obrażeń od mocy +15% do obrażeń od broni +15% do celności
Obrazek
Logan Ross
Awatar użytkownika
Posty: 47
Rejestracja: 14 cze 2014, o 08:27
Miano: Logan "Shroud" Ross
Wiek: 38
Klasa: Szpieg
Rasa: Człowiek
Zawód: Kapitan SSV Midway
Status: T5 w stopniu majora, rozpoznawalna postać.
Kredyty: 5.750

Re: Sesje RPG

2 lip 2014, o 14:20

Świetnie.
To teraz zostaje mi spytać czy są ludzie zainteresowani sesją?
Można zorganizować jakąś przygodę w świecie Neuroshimy, jak ktoś jest ciekawy tego ujęcia postapo, ale nie miał wcześniej styczności z systemem to również można zrobić z tego sesję wprowadzającą.
Ogólnie widzę to tak, że tworzymy karty w oparciu o mechanikę, ale potem to bardziej storytelling i kości używamy tylko w tych najbardziej wymagających tego sytuacjach.

Jak będzie zainteresowanie to podrzucę zarys samej przygody, ale najpierw chcę wiedzieć czy w ogóle jest sens ją opracowywać.
ObrazekObrazek
Zeto’Seya
Awatar użytkownika
Posty: 388
Rejestracja: 17 maja 2014, o 22:04
Miano: Zeto'seya
Wiek: 26
Klasa: Inżynier
Rasa: Quarianin
Zawód: Pilot - Złota Rączka
Lokalizacja: Treches
Status: Maskotka Drużyny
Kredyty: 220
Lokalizacja: Breslau

Re: Sesje RPG

13 gru 2014, o 23:42

Ja jestem chętny. Ale widzę, że twój post nie zrobił furory.
Jakby coś było to ślij PW.
ObrazekObrazek Wyświetl wiadomość pozafabularną Obrazek

Wróć do „Archiwum”