Tu trafiają rzeczy zapomniane i nieaktualne, jak dawne ogłoszenia czy zasady, które już dawno przestały obowiązywać.

[REKRUTACJA] Szepty bogów

9 gru 2014, o 21:42

Obrazek
Nauka jest cmentarzyskiem obumarłych ludzi.
- Miquel de UnamunoPrzypadek półtorarocznej Amandine Cradlewood był od co najmniej pół wieku pierwszym potknięciem SRFu (Satiye Research Facility, Ośrodek Badawczy Satiye). Rozpoczęte siedem lat temu i zakrojone na szeroką skalę badania nad nowym, hybrydowym farmaceutykiem genotypowym weszły właśnie w fazę badań kliniczny i już na tym etapie zdawały się być odkryciem mającym zrewolucjonizować rynek medyczny. W HGM/3A/15 wielu zainwestowało swe nadzieje (i, co ważniejsze, także pieniądze) i teraz, po dramatycznym załamaniu badań, wielu zdawało się być pozostawionymi na lodzie. Haieliv, jak roboczo nazywano medykament mający być przełomem w dziedzinie rozwoju zaawansowanych terapii celowanych, nie spełnił pokładanych w nim oczekiwań, czyniąc to przy tym w sposób zupełnie niewyobrażalny, nie ujęty w prognozach żadnego ze szczegółowych planów badawczych, jakie składały się na obszerną dokumentację badań.
W środowisku naukowym szerzej znana jako Hlv-1 Amandine Cradlewood była pierwszą poddaną eksperymentalnej terapii. Cztery miesiące po urodzeniu zdiagnozowano u niej wczesnodziecięcą postać leukodystrofii globoidalnej - genetycznie uwarunkowanego zwyrodnienia układu nerwowego. Choroba Krabbego wciąż jest jedną z tych, na które, pomimo znacznego rozwoju medycyny, nie udało się odnaleźć leku. Dające początkowo nadzieję terapie uwzględniające przetaczanie krwi pępowinowej od niespokrewnionych dawców, przeszczep szpiku czy terapia genowa szybko okazały się być niewystarczającymi do zapewnienia chorym odpowiedniego standardu życia i niewydolnymi jeśli chodzi o leczenie przyczynowe. W takich okolicznościach powodzenie pierwszych faz badań SRFu pociągnęło za sobą wiele oczekiwań i jeszcze więcej nadziei. W momencie gwałtownego załamania projekt wciąż znajdował się zaledwie na wstępie badań klinicznych. Świetnie rokujący jeśli chodzi o kontrolę rozwoju układu nerwowego specyfik, opatrzony odpowiednimi, wstępnymi atestami, dopiero rozpoczęto podawać. Do etapu próby kontrolnej - pacjentom, którym zaordynowano by placebo - oraz większej próby badawczej wciąż było jeszcze daleko. I... Cóż, powściągliwość procedur dotyczących wprowadzania nowego farmaceutyku ocaliła w tym momencie wiele istnień.
Amandine zdążyła przyjąć dwie z pięciu przewidzianych dawek terapeutycznych, nim jej organizm uległ samodestrukcji. Mnogie stany zapalne rozwinęły się praktycznie z dnia na dzień, pień mózgu w ciągu kilkunastu godzin uległ deregulacji uniemożliwiającej mu kontrolę podstawowych czynności fizjologicznych. Przeprowadzona po śmierci dziewczynki sekcja ujawniła obszar zdewastowania organizmu tak rozległy, że wymykający się niemal wszystkim znanym zasadom, jakim podlegają biologiczne stany patologiczne.
Badania nad Haielivem w takiej formie, w jakiej prowadzono je dotychczas, zarzucono od ręki. Jednocześnie nowym celem stało się odnalezienie wyjaśnienia fenomenu nagłej śmierci Cradlewood - lek doskonale sprawdzający się podczas prób na zwierzętach (wykorzystano do nich myszy oraz człekokształtne) nagle stał się substancją tak czynną biologicznie, że nie sposób było kwalifikować go już jako medykamentu, a raczej jako nową broń. Dlaczego? W jaki sposób? Jasnym było, że odkrycie mechanizmu stojącego za taką a nie inną reakcją organizmu Hlv-1 stało się teraz zagadnieniem kluczowym.
Decyzją konsylium specjalistów SRFu oraz konsultantów niezależnych badania utajniono, zarządzając wstrzymanie jakichkolwiek publikacji na temat HGM/3A/15 do momentu sporządzenia pełnego raportu badawczego. Ostatnie oficjalne wieści mówiły o przeniesieniu zaangażowanych w projekt zespołów do położonego na Tyrze Instytutu Farmakogenetyki i Genetyki Poznawczej.
Przewidziane miejsca: 4-5, przy czym raczej 4;
Uwagi dot. postaci: ani rasa, ani fach, ani też klasa postaci nie jest tu ograniczeniem (tj. zgłosić może się każdy, kto ma na to ochotę), uprzedzam jednak lojalnie - powiązani z biotyką muszą liczyć się z dodatkowymi atrakcjami w postaci dodatkowej garści modyfikatorów, o których niżej.

Specyfika sesji:
Event w dużej mierze oparty jest na modyfikatorach. Ujemnych, dodatnich, związanych z walką lub z możliwościami fabularnymi. Tak, jak w samej rozgrywce będziecie mieli stosunkowo dużo swobody, tak daję sobie prawo do pewnych (także znacznych, jeśli dotrzecie do sytuacji, dla której taki kaliber jest przewidziany) ingerencji w postaci - w większości wyłącznie na czas eventu, przy czym, zależnie od Waszych poczynań, mogę wprowadzić modyfikatory obowiązujące także później, w czasie kolejnych sesji. Mówię o tym zawczasu, by, jeśli komuś nadmierne zbliżanie się MG do jego postaci przeszkadza, mógł się nad swą kandydaturą zastanowić.

Zasady rekrutacji:
Klasycznie - piszecie pod tym tematem, zgłaszając swą chęć. Jednocześnie jednak daję Wam możliwość zaproponowania własnego wyjaśnienia, w jaki sposób Wasza postać trafiła do SRFu (bo tam rozpoczyna się rozgrywka). Jeśli faktycznie o taki mały wstęp się pokusicie, bardzo proszę się do tego przyłożyć - choć Wasze wersje nie będą ostatecznymi, co więcej, może wcale ich nie wykorzystam, to nie chcę czytać o tym, że zwykły najemnik dostał do zaawansowanej placówki badawczej imienne zaproszenie lub, tym bardziej, że zakradł się tam niepostrzeżenie. Swoje propozycje możecie wysyłać na moje PW - i tylko tam. Tutaj zaznaczacie po prostu, że się zgłaszacie.
Przypominam jednak, że podobnego umotywowania nie wymagam. Możecie zgłosić się zwyczajnie, bez dodatkowego przebłysku twórczości.

Terminarz:
  • Rekrutacja: 9 - 12 grudnia, łącznie z piątkiem.
  • Preludium: czyli posty wprowadzające dla każdego z graczy oddzielnie. Gdy eventowi (nie)szczęśliwcy już się znajdą, każdy z nich otrzyma ode mnie indywidualne, wysłane na PW zawiązanie fabularne sesji. To o tyle istotne, że Szepty bogów jest obszernym sandboxem, a skoro tak, nie zamierzam nikomu narzucać jakichkolwiek decyzji. Możecie ze sobą współpracować lub nie, możecie opowiadać sobie wzajemnie, co Was tu sprowadziło lub nie - to Wasza decyzja. Ja zadbam o to, byście indywidualnie wiedzieli, co i jak z Waszą postacią, Wy decydujecie o reszcie. W każdym razie, na spisanie tychże wersji daję sobie weekend, 13 - 14 grudnia.
  • Początek sesji: tutaj zobaczymy. Jeśli do 14 grudnia (włącznie) zamknę kwestię rekrutacji oraz indywidualnych postów wstępnych, to pierwszy post inicjujący event pojawi się między 17 a 21 grudnia.
  • Posty: czyli kwestia powszechnie znanego deadline'u. Taki najpewniej wystąpi, jeśli nie na czas całego eventu, to przynajmniej na jego część. Nie będę wymagała jednak nie-wiadomo-jakiego tempa z prostego powodu - sama nie będę pisać szybko. Również uprzedzam od razu, żeby potem nie było niespodzianek. Zależy mi na jakości, nie tempie sesji, w związku z czym w tym momencie zdejmuję z siebie ciężar jakiejkolwiek presji - zgłaszając się, wiecie, na co się decydujecie. Event będzie długi, więc jeśli ktoś liczy na rozgrywkę błyskawiczną, to tu tego nie znajdzie. Chcę mieć czas na dopracowywanie postów i podobny czas dać Wam. Najpewniej sprowadzi się to do postów co 3 dni (lub więcej, na mniej proszę nie liczyć - jak się będziecie wyrabiać, a mi uda się Wam odpisywać szybciej, traktujcie to po prostu jako miłą niespodziankę, nie regułę i podstawę do późniejszych, ewentualnych zażaleń), choć kwestię tę omówię jeszcze bezpośrednio z zakwalifikowanymi już graczami.

    Inne uwagi dotyczące szczególnych ram czasowych pojawią w odpowiedniej chwili już podczas rozgrywki.

Czytała Krystyna Czubówna,
czyli w tym przypadku
wasza kochana Rebecca Dagan
:P
Mistrz Gry

Avatar użytkownika
 
Posty: 9003
Dołączył(a): 1 cze 2012, o 22:04

Re: [REKRUTACJA] Szepty bogów

9 gru 2014, o 22:16

Z powodu braku jakiegokolwiek zajęcia i nadmiaru chęci zgłaszam się. Ponieważ jednak zdajesz się mieć pewne standardy co do wstępu to pozwolę abyś sama wybrała coś stosownego dla Nex'a ;]
What Can Change The Nature Of A Man??

ObrazekObrazek

~ Strój cywilny ~ Pancerz Bojowy ~

Bonusy: +35% obrażenia od mocy biotycznych, +25% siła od mocy biotycznych, -25% koszt mocy biotycznych, +10% do celności Upiora, +30% moc tarczy, +1 pochłaniacz do każdej przenoszonej broni, +20% siła pancerza

Obrazek
Nexaron Dragonbite

Avatar użytkownika
 
Posty: 660
Dołączył(a): 13 sty 2013, o 18:28
Miano: Nexaron Dragonbite
Wiek: 26
Klasa: Szturmowiec
Rasa: Człowiek
Zawód: Najemnik
Lokalizacja: Omega
Kredyty: 29.625
Medale: 8
Rekrut (1) Kat (1) Wyzwoliciel (1) Medal za długą służbę (1) Podstawowe szkolenie (1) Operacja Archanioł (1) Operacja Szalony Geniusz (1) Operacja Psychopata (1)

Re: [REKRUTACJA] Szepty bogów

9 gru 2014, o 23:18

Coś mi mówi, że to idealne zadanie dla Olivii! Nie mniej, proszę o wyrozumiałość do 15.12. włącznie, ponieważ w ten dzień muszę oddać na uczelni konspekty terapii, tak więc mogą się pojawić zakłócenia w obecności, ale tylko do 15.12. i to nawet nie włącznie ( :
theme ~ voice ~ daily ~ armor~

ObrazekObrazek
+ 15% siły i obrażeń od mocy biotycznej
+ 10% zmniejszony koszt użycia mocy
+ 40% tarcz
+ 10% obrażeń przeciw pancerzom
+ przerwanie przeciwnikowi rzucania zdolności biotycznej, tym samym się przed nią broniąc (raz na walkę)


Ludzie byli kiedyś bliżej siebie. Musieli. Broń nie niosła daleko...
Iris Fel

Avatar użytkownika
 
Posty: 1517
Dołączył(a): 10 maja 2012, o 18:36
Miano: Iris Fel
Wiek: 31
Klasa: Adept
Rasa: Człowiek
Zawód: Przedstawiciel Ludzkości w Radzie Cytadeli
Lokalizacja: Cytadela
Kredyty: 27.360
Medale: 7
Wyzwoliciel (1) Medal za długą służbę (1) Skupiony (1) Najlepszy z najlepszych (1) Taktyk (1) Ultra-idealista (1) Elitarne szkolenie (1)

Re: [REKRUTACJA] Szepty bogów

9 gru 2014, o 23:24

Zgłaszam się. Szczegóły prześlę na priv :)
+10% DO OBRAŻEŃ W WALCE WRĘCZ | 75% SZANSY NA POWALENIE PRZY ATAKU OMNI-OSTRZEM
ObrazekObrazek
THEME - BATTLE - RAGE - CASUAL - ARMOR
Wiedza to tylko sąd, któremu ufasz dostatecznie, by na nim opierać swoje działania.
Skype - ganazowana. GG - 50192100, ale trzeba na mnie nakrzyczeć, żebym je włączyła.
Asaia Cassi

Avatar użytkownika
 
Posty: 171
Dołączył(a): 15 lut 2014, o 21:29
Miano: Asaia Cassi
Wiek: 246
Klasa: Adept
Rasa: Asari
Zawód: Lekarz
Postać główna: Irene Dubois
Lokalizacja: Cytadela
Status: Ex-lekarz Drugiej Floty Asari
Kredyty: 3.850

Re: [REKRUTACJA] Szepty bogów

10 gru 2014, o 12:12

Oczywiście zgłaszam się, Będzie miło spotkać znajome twarze z operacji :)
ObrazekObrazek


You should not trust me, I can be treacherous.

Wouldn't you mind a little bit of confrontation?
Jacob Nelson

Avatar użytkownika
 
Posty: 61
Dołączył(a): 22 paź 2012, o 23:55
Miano: Jacob "Monk" Nelson
Wiek: 26
Klasa: Strażnik
Rasa: Człowiek
Zawód: Bezrobotny
Lokalizacja: Omega
Status: Poszukiwany przez organizację piracką "Czarna Róża"
Kredyty: 5.375
Medale: 2
Medal za długą służbę (1) Operacja Szalony Geniusz (1)

Re: [REKRUTACJA] Szepty bogów

13 gru 2014, o 11:14

W porządku, zgłosiły się cztery osoby więc wszystkie cztery wezmą udział w evencie. Jak pisałam w pierwszym poście, w ciągu weekendu postaram się rozesłać Wasze fabularne wprowadzenia do sesji, byście wiedzieli, na czym stoicie. Przypominam, że właściwa rozgrywka nie rozpocznie się przed 17 grudnia (a najpewniej termin startu przesunie się bliżej 19-ego), jeśli więc chcecie jeszcze rozegrać jakąś szybką sesję towarzyską bądź pohandlować trochę, macie na to czas.

EDIT. Ogłoszenie parafialne. Wysłanie postów wprowadzających nieco się opóźni, przy czym data rozpoczęcia eventu nie ulega zmianie - post inauguracyjny pojawi się w przedziale od 17 do 21 grudnia.
STRÓJ CYWILNY PANCERZ NPC GG 1317043

ObrazekObrazek

+ 35% do obrażeń od mocy technologicznych
- 10% kosztu użycia mocy technologicznych
+ 10% do obrażeń w walce wrecz
75% szans na powalenie przy ataku omni-ostrzem
+ 15% do obrażeń przeciw pancerzom, 25 cm penetracji
+ 40% tarcz
+ 15% w rzutach na dostęp do baz Przymierza
+ 30% premii technologicznej


Wyświetl wiadomość pozafabularną

Obrazek
Rebecca Dagan

Avatar użytkownika
Mistrz Gry
 
Posty: 469
Dołączył(a): 22 maja 2013, o 19:42
Miano: Rebecca Dagan
Wiek: 24
Klasa: Inżynier
Rasa: Człowiek
Zawód: Chorąży Przymierza
Lokalizacja: Cytadela
Kredyty: 18.190
Medale: 3
Determinacja (1) Medal za długą służbę (1) Operacja Szalony Geniusz (1)

Re: [REKRUTACJA] Szepty bogów

11 sty 2015, o 16:06

Uwaga, uwaga, ogłoszenie. W związku z brakiem jakiegokolwiek zaangażowania ze strony Olivii i Jacoba nie tylko w sesję, ale też kontakty ze mną, zwalniają się dwa miejsca w evencie. Sesja wprawdzie się zaczęła, w związku z tym potencjalni chętni będą mieli stratę jednego dnia fabularnego, nie jest to jednak coś, z czym nie można sobie poradzić. Jeśliby więc ktoś chciał jeszcze na Szepty bogów się załapać, to bardzo proszę - zgłoszenia podobnie jak przy pierwszej rekrutacji, tutaj, a ewentualny pomysł na uzasadnienie swej obecności na SRFie na PW.
Nieoczekiwana rekrutacja uzupełniająca nie będzie trwała wiecznie, umówmy się jednak, że dopóki nie zakończę w sesji etapu dnia zerowego, dopóty można się jeszcze dopisać.
STRÓJ CYWILNY PANCERZ NPC GG 1317043

ObrazekObrazek

+ 35% do obrażeń od mocy technologicznych
- 10% kosztu użycia mocy technologicznych
+ 10% do obrażeń w walce wrecz
75% szans na powalenie przy ataku omni-ostrzem
+ 15% do obrażeń przeciw pancerzom, 25 cm penetracji
+ 40% tarcz
+ 15% w rzutach na dostęp do baz Przymierza
+ 30% premii technologicznej


Wyświetl wiadomość pozafabularną

Obrazek
Rebecca Dagan

Avatar użytkownika
Mistrz Gry
 
Posty: 469
Dołączył(a): 22 maja 2013, o 19:42
Miano: Rebecca Dagan
Wiek: 24
Klasa: Inżynier
Rasa: Człowiek
Zawód: Chorąży Przymierza
Lokalizacja: Cytadela
Kredyty: 18.190
Medale: 3
Determinacja (1) Medal za długą służbę (1) Operacja Szalony Geniusz (1)

Re: [REKRUTACJA] Szepty bogów

11 sty 2015, o 21:59

Ja chętnie wejdę za kogoś z nich! Z tematem zapoznam sie dzisiejszej nocy i wtedy też może wymyślę jakieś uzasadnienie dla swojej obecności tam gdzieś, gdzie toczy sie akcja.
ObrazekObrazek


ObrazekObrazekObrazekObrazek

Osiągnięcia postaci, informacje dla MG

Wyświetl wiadomość pozafabularną
Szeol Gate

Avatar użytkownika
 
Posty: 141
Dołączył(a): 16 maja 2014, o 17:45
Miano: Szeol Gate
Wiek: 27
Klasa: Szturmowiec.
Rasa: Człowiek.
Zawód: Łowca głów, pilot
Lokalizacja: Dominikana (posiadłość)
Kredyty: 22.020
Medale: 1
Medal za długą służbę (1)

Re: [REKRUTACJA] Szepty bogów

15 sty 2015, o 17:57

Ja, jak się na coś nadam :)
ObrazekObrazek
Silje Berhanne

Avatar użytkownika
 
Posty: 46
Dołączył(a): 25 lip 2014, o 23:55
Miano: Silje Berhanne
Wiek: 30
Klasa: adept
Rasa: człowiek
Zawód: Lekarz
Lokalizacja: Cytadela
Kredyty: 1.615

Re: [REKRUTACJA] Szepty bogów

16 sty 2015, o 00:00

Ok, przygarnę, oczywiście, Was oboje. Szeol, i jak, będziesz myślał coś sam czy mam nad Tobą kombinować? Ty, Silje, nie masz co się obawiać o przydatność. Biotyk, w dodatku lekarz, odnajdziesz się na SRFie. :3

Wasza gra rozpocznie się w pierwszym dniu fabularnym (obecnie rozgrywamy dzień "zero"). Do tego czasu ustalimy Wasze prologi (czyli wspomniane już wyjaśnienia, co Was do ośrodka sprowadziło). Kiedy dokładnie to będzie? Nie wiem, ale na pewno nie będziecie czekać jakoś tragicznie długo. Zależy to wprawdzie nie tylko ode mnie, ale też od Nexa i Asaii, myślę jednak, że pójdzie sprawnie.
Dam Wam znać, kiedy będziecie zaczynali grę.
STRÓJ CYWILNY PANCERZ NPC GG 1317043

ObrazekObrazek

+ 35% do obrażeń od mocy technologicznych
- 10% kosztu użycia mocy technologicznych
+ 10% do obrażeń w walce wrecz
75% szans na powalenie przy ataku omni-ostrzem
+ 15% do obrażeń przeciw pancerzom, 25 cm penetracji
+ 40% tarcz
+ 15% w rzutach na dostęp do baz Przymierza
+ 30% premii technologicznej


Wyświetl wiadomość pozafabularną

Obrazek
Rebecca Dagan

Avatar użytkownika
Mistrz Gry
 
Posty: 469
Dołączył(a): 22 maja 2013, o 19:42
Miano: Rebecca Dagan
Wiek: 24
Klasa: Inżynier
Rasa: Człowiek
Zawód: Chorąży Przymierza
Lokalizacja: Cytadela
Kredyty: 18.190
Medale: 3
Determinacja (1) Medal za długą służbę (1) Operacja Szalony Geniusz (1)


Powrót do Archiwum

KTO JEST ONLINE?

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości