Cytadela to ogromna stacja kosmiczna, skonstruowana ponad 50 milleniów temu, będąca polityczną, finansową i kulturową stolicą galaktyki i Rady Cytadeli. Dzieli się na sektor Prezydium, z ambasadami ras i Wieżą Cytadeli wewnątrz, oraz mieszkalne sektory okręgów.
LOKALIZACJA: [Mgławica Węża > Wdowa]

Przestrzeń wokół Cytadeli

14 maja 2012, o 16:25

Obrazek


Przestrzeń wokół Cytadeli otacza gęsta chmura, zwana Mgławicą Węża, dlatego też zasięg widoczności nie jest za duży. Wokół samej stacji orbituje wiele statków, w tym promy cywilne, wycieczkowe czy choćby pancerniki Destiny Ascension, przeznaczone do zadań specjalnych. Można też zauważyć sporą liczbę przekaźników masy - jak przystało na centrum galaktyki, Cytadela jest połączona węzłami masy z ogromną liczbą miejsc, dlatego jest ich aż tyle.
Widok na Cytadelę z przestrzeni jest wprost bajeczny - widać stację przypominającą kształtem gwiazdę, o rozświetlonych ramionach Okręgów i Okręgowi Prezydium, który spaja to wszystko. Jeszcze lepszym widokiem jest obraz zamykających się ramion, jednak ten rzadko kiedy można spotkać - tylko w wypadku nagłego zagrożenia. Ostatnio był nim atak Suwerena.
NPC ARMOR CASUAL VOICE THEME BATTLE THEME GG: 4208550
ObrazekObrazek
+77,5% do obrażeń od broni+20% do celności+40% tarcz+20% do obrażeń od mocy boj.+30% do pancerza
+5% szansy na krytyk+1 pochłaniacz ciepła do każdej broni

GOOD OL' PIRATES/THEME
Hawk

Avatar użytkownika
Administrator
 
Posty: 2103
Dołączył(a): 14 kwi 2012, o 23:37
Miano: Jeanette Hawkins
Wiek: 30
Klasa: Żołnierz
Rasa: Człowiek
Zawód: Pirat, najemnik
Lokalizacja: Wraith
Status: Widmo-renegat, ex-przymierze, poszukiwana przez Cerberusa.
Kredyty: 62.387
Medale: 13
Rekrut (1) Żołnierz (1) Kat (1) Arbiter (1) Nieproszony gość (1) Nieuchwytny cel (1) Medal za długą służbę (1) Szaleniec (1) Najlepszy z najlepszych (1) Taktyk (1) Podstawowe szkolenie (1) Zaawansowane szkolenie (1) Operacja Szalony Geniusz (1)

Re: Przestrzeń wokół Cytadeli

6 sie 2013, o 11:30Podróż do Cytadeli trwała kilka godzin a to wszystkie dzięki bezpośredniemu połączeniu galaktyk. Za pomocą wielkich przekaźników masy można była podróżować z prędkością nad świetlną. Technika, której człowiekowi dopiero była znana zaledwie od kilku lat a szybko ją opanowała. Kiedy prom wyszedł przez przekaźnik do mgławicy, mógł on na pierwszy rzut oka wydawać się wielką chmurą galaktyczną. Pasażerowie aż zerkali przez okna komentując olbrzymią stację jaką była Cytadela. W tym czasie Kraiven, który drzemał, siedział na niewygodnym krześle z ręką opartą o policzek. Ogłosy i krzyki dzieci zbudziły go niechętnie ze snu. Otworzył oczy lekko podirytowany tym całym zamieszaniem. Jasna sprawa, wiedział co to oznaczało. Dotarł na miejsce a sam również spoglądał przez swoją okiennice na stację. Ponownie zrobiła na nim wielkie wrażenie, ale nie aż takie jak kiedyś gdy przyleciał tu po raz pierwszy. Jedynie krążowniki turian i okręt flagowy rady robiły na nim wrażenie. Toteż popatrzył przez chwilę a następnie uruchomił omni-klucz pisząc wiadomość do Pana Blue, iż był na miejscu. Błękitny był bardzo ciekaw czy facet się pojawi i zapewni mu wejście bez kontroli SOC i zatrzymania jego ekwipunku. Nie po to się ulotnił z tego miejsca by teraz nagłaśniać o swoim powrocie wszystkim byłym kolegom z fachu ochroniarskiego. Czas pokaże co się wydarzy.

Wyświetl wiadomość pozafabularną
Obrazek

ObrazekObrazek
| +55% obrażeń od broni | +20% obrażeń od strzałów krytycznych | +1 pochłaniacz do każdej przenoszonej broni |
| +20% pancerza | 30% przywróconej maksymalnej mocy po utracie tarcz, pochłaniając przy tym 2 dawki omni-żelu |
| (15% jeżeli dostępna jest tylko 1 dawka omni-żelu) |
Obrazek |Obrazek| "Słowa" | Obrazek | "Myśli" | Obrazek | Obrazek

Dla MG:
Wyświetl wiadomość pozafabularną
William Kraiven

Avatar użytkownika
 
Posty: 677
Dołączył(a): 17 gru 2012, o 22:19
Lokalizacja: Cytadela
Miano: Will
Wiek: 29
Klasa: Żołnierz
Rasa: Człowiek
Zawód: Najemnik
Lokalizacja: Horyzont
Status: ex-Przymierze, Były komandos "Delta", Były porucznik SOC, Były najemnik Błękitnych Słońc. Uważany za zmarłego.
Kredyty: 62,872
Medale: 5
Rekrut (1) Arbiter (1) Wyzwoliciel (1) Medal za długą służbę (1) Podstawowe szkolenie (1)

Re: Przestrzeń wokół Cytadeli

16 sty 2014, o 14:17

Kiedy korweta Hunter przybyła wreszcie na Cytadelę, cała załoga spoglądała na monitory, obserwując jak przez kamerę piękny widok wielkiego monstrum dryfującego pośród chmur. Sam Vergull był nawet zafascynowany widokiem, choć skrzętnie to ukrywał, mrużąc tylko oczy. Korweta przeleciała szybko i sprawnie przez gęste chmury, oraz obok wielkiego pancernika Rady zwanego "Destiny Ascension". Musiał przyznać, że pomimo iż uważał asari jako przedstawicielki, które motały sercami wielu mężczyzn, to znały się na budowaniu i kunsztu okrętów. Toż to było większe niż okręty turiańskie klasy - Drednot. Nie mniej statek minął go, wlatując w przestrzeń turiańską.
- Mamy cię na ekranie. Zidentyfikuj się - padło pytanie przez komunikatory w centrum dowodzenia. Vallokius, który do tej pory siedział z opartą ręką o policzek, zdjął ją, wciskając na przycisk na swoim fotelu - Korweta "Hunter". Prosimy o pozwolenie na dokowanie w doku 237 - odparł cichym jak nad wyraz chłodnym głosem. Przez chwilę była chwila ciszy, aż w końcu główny pilot statku jakim był młody turianin prosto ze akademii lotniczej, odpowiedział - Mamy zgodę na lądowanie kapitanie - Jedni pomyśleli by, że to głupi pomysł by przydzielać taki okręt niedoświadczonemu w boju turianinowi, ale ci co znali Kurosa, wiedzieli, że to była tylko mrzonka. Był świetnym pilotem, który ukończył Akademię przez zaledwie trzy lata, gdzie innym zajęło by to z całe sześć. To już samo za siebie mówiło. Nie mniej, kontrola lotów zezwoliła na lądowanie, a Hunter po raz pierwszy zacumował na Cytadeli.

Wyświetl wiadomość pozafabularną
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

ObrazekObrazek

BONUSY: 20% zniżki przy zakupach [implant] | Raz podczas walki auto.sukces podczas testu na trafienie [implant]
Vergull Vallokius

Avatar użytkownika
 
Posty: 254
Dołączył(a): 30 cze 2013, o 01:06
Miano: Vergull Vallokius
Wiek: 37
Klasa: Szpieg
Rasa: Turianin
Zawód: Wojskowy
Postać główna: William Kraiven
Lokalizacja: Karath
Status: Ex-kapitan 10. Oddziału Specjalnego / Kapitan jednostki Zwiadowczo-Uderzeniowej
Kredyty: 56.550
Medale: 2
Pionier (1) Wyzwoliciel (1)

Re: Przestrzeń wokół Cytadeli

17 sty 2014, o 10:35

Statek Vergulla Vallokiusa zacumował z typową dla turiańskich jednostek ciężkością. Nim jednak turianin zdążył podjąć jakiekolwiek kroki na Cytadeli, przez mikrofon na mostku dowodzenia odezwał się znany mu głos admirała Virany, oszczędnego w słowach genialnego taktyka, jak to o nim mówiono w akademii.

- Vergull, tu Virana. Mam dla ciebie zadanie. - zaczął rzeczowym tonem, nie wdając się ani w uprzejme wymiany zdań ani nic, co wykraczałoby poza służbową codzienność - Skontaktuj się z Zeervusem Haazheel, skoro jesteś na Cytadeli. - tak, w wojsku niewiele da się ukryć. Na omni-klucz Vergulla przesłano w tej samej chwili dane kontaktowe Zeerbusa - Potem udajcie się do Hades Gamma. Waszym calem będzie odnalezienie statku z Porucznikiem Dernosem na pokładzie. Wyruszył on z niewielką załogą i jedną cyilną na pokładzie. Status ich misji- ściśle tajna, więc nie mogę podać wam więcej informacji. Straciliśmy z nimi kontakt, musisz to zbadać jak szybko to będzie możliwe. Czy masz jakieś pytania?

Wyświetl wiadomość pozafabularną
Mistrz Gry

Avatar użytkownika
 
Posty: 9111
Dołączył(a): 1 cze 2012, o 22:04

Re: Przestrzeń wokół Cytadeli

17 sty 2014, o 14:00

Vergull wyprostował się na siedzeniu, usłyszawszy w komunikatorze głos Admirał Virany. Z początku lekkie zdziwienie go opanowało w postaci ponownego zmrużenia oczu. Załoga również spojrzała ze zdziwieniem na swojego kapitana. Nikt nie spodziewał się takiego rozwoju wydarzeń, a już tym bardziej sam ich kapitan. Dostali jasną i klarowną misję od samego naczelnego Generała z Palaven. Mieli zignorować rozkaz i wykonać ten, który został teraz nałożony? Vallokius mógłby się sprzeczać, mógłby powołać się na ta, ale nie zrobił tego. Skoro misja jest priorytetowa to z pewnością Virana musiała liczyć się z tym, iż "Hunter" był na innej misji. Zapewne wszystko zostało już ustalone i ktoś inny powziął sensowne kroki związane z terrorystką na Illum. Nie podobało się to Vallokiusowi, gdyż najnormalniej w świecie poczuł się jak głupiec wystawiony w wiatr. Kapitan westchnął, po czym schyliwszy głowę, odpowiedział chłodnym głosem przez komunikator, wciskając uprzednio przycisk na fotelu - Potrzebuje konkretnych danych odnośnie jednostki jakim leciał Porucznika Dernos, oraz kiedy i jak stracono z nimi łączność - Vergull podparł się prawą ręką o prawy policzek, spoglądając na oficera łącznościowego jakim był obecnie jego zastępca. Kiwnął mu głową z aprobatą zezwalając na coś. Ten jednak błyskawicznie odgadł intencje dowódcy, odwracając się do monitora i wysyłającego wiadomość komunikacyjną o dalekim zasięgu na omni-klucz Zeervusa Haazheela.

Wyświetl wiadomość pozafabularną
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

ObrazekObrazek

BONUSY: 20% zniżki przy zakupach [implant] | Raz podczas walki auto.sukces podczas testu na trafienie [implant]
Vergull Vallokius

Avatar użytkownika
 
Posty: 254
Dołączył(a): 30 cze 2013, o 01:06
Miano: Vergull Vallokius
Wiek: 37
Klasa: Szpieg
Rasa: Turianin
Zawód: Wojskowy
Postać główna: William Kraiven
Lokalizacja: Karath
Status: Ex-kapitan 10. Oddziału Specjalnego / Kapitan jednostki Zwiadowczo-Uderzeniowej
Kredyty: 56.550
Medale: 2
Pionier (1) Wyzwoliciel (1)

Re: Przestrzeń wokół Cytadeli

18 sty 2014, o 16:15

W części doków przeznaczonej dla turiańskiego wojska, Zeervus odebrał swój ekwipunek i przebrał się w mundur i pancerz. Następnie zapakował wszystko co sądził, że będzie mu potrzebne, w tym broń, by ostatecznie udać się do doku, gdzie zacumowała jednostka mieniąca się wdzięczną nazwą "Hunter". Jadąc w windzie, mężczyzna przyglądał się wdzięcznym kształtom turiańskiej korwety. Jednostka musiała mieć grubo ponad 100 m, choć jego ojciec pewnie wiedziałby dokładniej, nie mówiąc już o rodzajach silników i uzbrojeniu. Nieraz staruszek mógł go mocno zawstydzić swoją wiedzą na temat broni i jednostek wojskowych. Jednakże wszystko jeszcze było przed nim i nadejdzie czas, gdy przewyższy ojca.

Ostatecznie winda niosąca Zeervusa stanęła przed wejściem do jednostki. Mężczyzna wszedł do komory dezynfekującej w środku statku, aby maszyny mogły pozbawić go i jego ekwipunek ewentualnych skażeń, które mogłyby negatywnie wpłynąć na załogę. Zastanawiał się po co tutaj został wezwany, jednakże był niemal pewien, iż niedługo uzyska wyjaśnienia w tej sprawie. Kiedy cała procedura się zakończyła, turianin nacisnął przycisk intercomu i odparł.

- Porucznik Zeervus Xanthus Haazheel z 60. Dywizji Desantowej. Proszę o pozwolenie na wejście na pokład.

Następnie puścił przycisk i oczekiwał odpowiedzi ze strony załogi, bądź dowódcy statku. W końcu po stagnacji na Cytadeli będzie mógł ponownie poczuć stal pokładu, która była bliska jego sercu bardziej, niż cokolwiek innego. Wiadomość z protokołem turiańskiej armii nie mogła być zignorowana przez żołnierza.

Wyświetl wiadomość pozafabularną
ObrazekObrazek
Zeervus Haazheel

Avatar użytkownika
 
Posty: 104
Dołączył(a): 14 wrz 2013, o 17:08
Miano: Zeervus Xanthus Haazheel
Wiek: 25
Klasa: Żołnierz
Rasa: Turianin
Zawód: Porucznik 60. Dywizji Desantowej
Postać główna: Zeervus Haazheel
Status: Weteran Bitwy o Cytadelę, Jego rodzina służy w wojsku od Wojny Zjednoczeniowej
Kredyty: 5.680


Powrót do Cytadela

KTO JEST ONLINE?

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość