Cipritine nie odróżnia się od innych miast Palavenu zbyt wieloma elementami architektonicznymi, choć jest co prawda większe i bardziej rozbudowane, jak przystało na stolicę. Miejsce tutaj znalazły siedziby większych ośrodków znajdujących się na planecie.

Mistrz Gry
Awatar użytkownika
Posty: 12105
Rejestracja: 1 cze 2012, o 21:04
Medals:

Sklep "Armax Arsenal"

24 maja 2012, o 22:20

Armax Arsenal jest głównym dostawcą militarnych jednostek turian, zaopatrującym je w wysokiej jakości bronie oraz pancerze, często nieosiągalne dla nie-turian, co ma znaczący wpływ na duże ceny nabywanych produktów. Firma produkuje również średniej jakości omni – klucze, które w przeciwieństwie do reszty towarów, są ogólnodostępne dla wszelkich ras.
Towary, które są przeznaczone dla nie-turian nie są dostępne na otwartym rynku, zlokalizowanie ich więc i zakupienie wymaga nie lada kontaktów i determinacji. Jeżeli jednak pragniesz spróbować swego szczęścia, lub jesteś dumnym turianinem, sklep stoi przed Tobą otworem. Kilkupiętrowa budowla udostępnia najniższy poziom na potrzeby sklepu podczas, gdy jej wyższe lokacje są poza zasięgiem odwiedzających. Armax Arsenal pozwala swym klientom wypróbować chcianą broń na tyłach piętra, które zaprojektowane zostało na pomniejszych rozmiarów strzelnicę.
Teren jest ściśle chroniony i monitorowany, możliwość kradzieży więc, bądź zakłócenia porządku, panującego w sklepie jest maksymalnie ograniczona.
Tas’Neda nar Rayya
Posty: 186
Rejestracja: 22 sie 2013, o 13:50
Miano: Tas'Neda nar Rayya
Wiek: 35
Klasa: Szpieg
Rasa: Quarianka
Zawód: Podróżnik
Status: Łażenie po Żniwiarzu.
Kredyty: 5.500

Re: Sklep "Armax Arsenal"

28 sie 2013, o 20:08

Wyświetl wiadomość pozafabularną
W końcu, po krótkim zwiedzaniu Tas'Neda udała się do sklepu. Uznała że "Armax Arsenal" powinno miec odpowiednie elementy... w końcu tworzą tu broń, więc mają i magazynki, i lasery do wycinania części...

Weszła więc do sklepu, podeszła do lady i powiedziała:
- Witam... Potrzebowałabym kilku bloków amunicyjnych, tak z osiem... Do tego przydałoby się trochę narzędzi... macie może jakieś stare urządzenia do wycinania pocisków z bloków amunicyjnych? Nie muszą miec kompletnego oprogramowania, bo i tak nie zamierzam ich wykorzystac w broni...
Zastanowiła się chwilkę, po czym dodała:
- A, i przydałyby się też magnesy... jak najmniejsze, ale jednocześnie nie za słabe... Chodzi o to by utrzymac elementy około dwóch na pół na pół centymetra...

Następnie przyłożyła rękę do hełmu, udając zastanawianie się, po czym powiedziała:
- Jeśli byłoby to możliwe, przydałaby się także jakaś uszkodzona broń... pewnie macie coś, co się nie udało, prawda? Szczególnie pistolety maszynowe... Mam na statku broń do naprawy, a kilka razy już jej dokonywałam.
ObrazekObrazek
Bonusy:
Wyświetl wiadomość pozafabularną
Wyświetl wiadomość pozafabularnąWyświetl wiadomość pozafabularną

Statystyki broni własnej roboty:
Wyświetl wiadomość pozafabularną
Mistrz Gry
Awatar użytkownika
Posty: 12105
Rejestracja: 1 cze 2012, o 21:04
Medals:

Re: Sklep "Armax Arsenal"

28 sie 2013, o 20:20

Stojący za ladą mężczyzna zmierzył wzrokiem quariankę od stóp do głów, słysząc jej dziwne zamówienie. Analizował przez chwilę jej słowa, myśląc przy tym najpewniej, czy ma w ogóle takowe rzeczy na składzie.
- Wiesz, że to będzie kosztować, prawda? - spytał, jakby nawiązując do tej maszyny do wycinania amunicji, jak nazwała to Tas. Najwyraźniej nie chciał bawić się w formalności więc formułkę "Pani" na wstępie sobie pominął.
- Elementy wykonane z? - zadał kolejne pytanie odnośnie magnesów, mierząc quariankę niezbyt przychylnym spojrzeniem. - Nie liczy się wielkość, a waga przedmiotu - dodał bardziej do siebie niż do nar Rayyi.
- Jakieś niedoróbki może się znajdą, ale jeśli liczysz, że za to wszystko zapłacisz 5 tysięcy kredytów, albo coś koło tego, to grubo się mylisz - odrzucił z nutą drwiny, krzyżując ręce na wysokości klatki piersiowej.
Tas’Neda nar Rayya
Posty: 186
Rejestracja: 22 sie 2013, o 13:50
Miano: Tas'Neda nar Rayya
Wiek: 35
Klasa: Szpieg
Rasa: Quarianka
Zawód: Podróżnik
Status: Łażenie po Żniwiarzu.
Kredyty: 5.500

Re: Sklep "Armax Arsenal"

28 sie 2013, o 20:29

- Elementy z metalu do amunicji... sama nie wiem, to mój pierwszy raz... po prostu chcę odpocząc od zwykłej pracy... - powiedziała zakłopotana Tas'Neda. No tak, trochę to to będzie...
- Jeśli chodzi o wycinarki, to może faktycznie wystarczy jedna... Ile może kosztowac, to nie wiem, nigdy ich nie kupowałam... Ale skoro broń zaczyna się od siedmiu tysięcy...
Prawdopodobnie twarz quarianki była bardziej czerwona od jej wizjeru. Prawdopodobnie, bo nikt, nawet ona sama tego nie wiedziała.
- Jak o niej mowa... może macie jakieś zwroty? Uszkodzenia nie muszą byc najmniejsze, w końcu i tak pójdzie na części... Niestety, łącznie mogę wydac około 9 tysięcy kredytów...
ObrazekObrazek
Bonusy:
Wyświetl wiadomość pozafabularną
Wyświetl wiadomość pozafabularnąWyświetl wiadomość pozafabularną

Statystyki broni własnej roboty:
Wyświetl wiadomość pozafabularną
Mistrz Gry
Awatar użytkownika
Posty: 12105
Rejestracja: 1 cze 2012, o 21:04
Medals:

Re: Sklep "Armax Arsenal"

28 sie 2013, o 20:37

Widząc zakłopotanie quarianki, które od razu rzuciło się mężczyźnie w oczy pomimo faktu, że jej twarzy nie widział, wywołało u niego parsknięcie śmiechem. Oparł dłonie o blat lady, za którą stał, przenosząc na Tas'Nedę wyczekujące spojrzenie.
- 9 tysięcy? - spytał niezbyt przychylnym tonem, a rozbawienie na twarzy momentalnie ustąpiło miejsca zwykłej frustracji. - Słońce, stary Predator kosztuje 7 i to jego najniższa cena. Przynajmniej sprawnego. A ty chcesz jeszcze wycinarkę i pierdyliard innych rzeczy, jak chcesz zrobić coś lepszego niż to, wróć tu z większą sumą - dodał, przenosząc wzrok na holograficzny ekran komputera, który miał w tym momencie przed sobą.
- Zobaczmy... Za 9 tysięcy mogę ci kopsnąć wycinarkę, cztery bloki amunicji i parę najmocniejszych magnesów jakie mamy, choć i tak nie wiem, czy to odpowiednie spoiwo, jeżeli chcesz wytwarzać broń - przeniósł swój wzrok w stronę wizjera quarianki, bo tylko to był w stanie w tej chwili dostrzec. - Mamy też kilka części, które ci się przydadzą, ale je mogę ci dać jak wrócisz po resztę zakupów. Oferta tylko dla stałych klientów - dorzucił po chwili, szczerząc przebiegle w jej stronę.
Tas’Neda nar Rayya
Posty: 186
Rejestracja: 22 sie 2013, o 13:50
Miano: Tas'Neda nar Rayya
Wiek: 35
Klasa: Szpieg
Rasa: Quarianka
Zawód: Podróżnik
Status: Łażenie po Żniwiarzu.
Kredyty: 5.500

Re: Sklep "Armax Arsenal"

28 sie 2013, o 20:55

Tas wbiła wzrok w ziemię, jakby mając nadzieję, że ta rozstąpi się pod nią...
- Nie... Te magnesy nie miały byc do broni, tylko naprawdę do zabawki... Takiej figurki, wiesz, że masz ręce i nimi ruszasz... Nie takie silne...
Jednocześnie udawała, że w jednej ręce trzyma korpus, a drugą rękę, którą kręci.
- W sumie faktycznie mam trochę za mało środków do robienia broni... A masz może słabszą wersję tych wycinarek? Jedną z tych starych, które cięły metal za wolno do celów militarnych? Albo gdybym mogła tu skorzystac... dałabym ci jedną z tych zabawek... Nawet postaram się by cię przypominała!

Wyświetl wiadomość pozafabularną
ObrazekObrazek
Bonusy:
Wyświetl wiadomość pozafabularną
Wyświetl wiadomość pozafabularnąWyświetl wiadomość pozafabularną

Statystyki broni własnej roboty:
Wyświetl wiadomość pozafabularną
Mistrz Gry
Awatar użytkownika
Posty: 12105
Rejestracja: 1 cze 2012, o 21:04
Medals:

Re: Sklep "Armax Arsenal"

28 sie 2013, o 21:00

Widząc jej próby, na jego twarzy pojawiło się zmęczenie - jakby nie dość, że musiał przychodzić codziennie do pracy, to jeszcze zmuszony był targować się z niesforną quarianką.
- Niepotrzebne mi twoje zabawki - burknął, słysząc jakieś wzmianki o tym. Resztę puścił mimo uszu, bo niezbyt interesowało go to, co Tas'Neda chce wyrabiać z zakupionymi u niego rzeczami.
- Dobra, mogę ci to wszystko załatwić, ale w niższej jakości - odrzucił, wydobywszy z siebie ciche westchnienie. - Na pewno drugiego Napastnika sobie z tego nie zbudujesz. Moment - dodał po chwili, opuszczając ją na sekundę i znikając w pomieszczeniu przylegającym do głównej sali sklepowej.
Po kilku minutach wrócił, wyrzucając części na ladę. Były wśród nich magnesy, niektóre wyraźnie używane bo zabrudzone. Wyjął także kilka części do, jak mogła rozpoznać, prawdopodobnie Shurikena, choć co do tego pewna być nie mogła. Oprócz tego rzucił małą wycinarkę, także taką, która lata świetności miała już za sobą, ale chyba coś jeszcze po winna z siebie wykrzesać. Tylko bloki amunicji wydawały się być w idealnym stanie.
- Ciesz się, że mam dobry dzień, dzieciaku - odrzucił, nie mając pojęcia ile quarianka ma lat, ale nazywając ją z góry tak przez jej dziwne upodobanie do zabawek. A przynajmniej to wywnioskował z jej zachowania i wypowiedzi.
- Dawaj te 9 tysięcy kredytów i jesteśmy kwita - dodał po chwili, patrząc na nią ponurym wzrokiem.
Tas’Neda nar Rayya
Posty: 186
Rejestracja: 22 sie 2013, o 13:50
Miano: Tas'Neda nar Rayya
Wiek: 35
Klasa: Szpieg
Rasa: Quarianka
Zawód: Podróżnik
Status: Łażenie po Żniwiarzu.
Kredyty: 5.500

Re: Sklep "Armax Arsenal"

28 sie 2013, o 21:18

- Dziękuję... - powiedziała Tas, dokonując płatności - po ośmiu latach izolacji od świata trochę mi odbija... - dodała, po czym zabrała zakupione elementy i udała się w kierunku statku. Kiedy już tam dotarła, rozpoczął się dialog.

RK-01: Stwórco Tas'Neda, brak danych. Zdefiniuj: Twoja izolacja
- Izolacja to wtedy, kiedy... zaraz, MOJA izolacja?
RK-01: Potwierdzam.
- Czy ty się o mnie troszczysz? Keelah, we flocie nikt by nie uwierzył... Zrozum, RK, może i byłam nieprzytomna przez długi czas, ale po ośmiu latach kontaktu z platformami syntetycznymi...
RK-01: Pojęcie Geth znajduje się w bazie danych.
- Przyjęłam... no więc nawet kiedy mam kontakt z takimi wspaniałymi gethami jak ty, potrzebuję nadal kontaktu z innymi platformami organicznymi...
RK-01: Przyjąłem. Analiza... zakończona. Brak danych. Zdefiniuj cel akcji: tworzenie zabawki.

Wyświetl wiadomość pozafabularną
ObrazekObrazek
Bonusy:
Wyświetl wiadomość pozafabularną
Wyświetl wiadomość pozafabularnąWyświetl wiadomość pozafabularną

Statystyki broni własnej roboty:
Wyświetl wiadomość pozafabularną

Wróć do „Cipritine”