Archiwum rozwiązań starych i wszelakich. Cytadela przez lata miała wiele systemów i rozwiązań, które na dłuższą metę okazały się bardziej komplikować rozgrywkę niż ją ułatwiać i wzbogacać. Tutaj są zgromadzone, pogrzebane na wieki wieków, lub, kto wie...

Uważasz, że sesje powinny być "zawsze" grupowe?

TAK
7
33%
NIE
14
67%
 
Liczba głosów: 21

William Kraiven
Awatar użytkownika
Posty: 677
Rejestracja: 17 gru 2012, o 21:19
Miano: Will
Wiek: 29
Klasa: Żołnierz
Rasa: Człowiek
Zawód: Najemnik
Lokalizacja: Horyzont
Status: ex-Przymierze, Były komandos "Delta", Były porucznik SOC, Były najemnik Błękitnych Słońc. Uważany za zmarłego.
Kredyty: 62,872
Lokalizacja: Cytadela
Medals:

Mistrzowanie - Solówki czy Grupowe?

29 kwie 2014, o 09:33

Od dłuższego czasu się nad tym zastanawiałem i pora chyba wyjść nieco z inicjatywą. Jak dobrze wiemy, sytuacja z GMami nie jest za ciekawa. Cały czas są braki, to ktoś odchodzi. Ostatecznie kończy się na tym, że obecni mistrzowie są zalewani masowymi pytaniami odnośnie poprowadzenia sesji. Domyślam się raczej, że ta gruba większość to prosi o sesje solówkowe - pytanie teraz do mistrzów gry, czy im to naprawdę odpowiada? Moim zdaniem, sesje na forum powinny być prowadzone w grupie. Minimum 2 osoby. Dlaczego? Dlatego, że większość graczy nie miała jeszcze możliwości zagrania, albo już tym bardziej nie grała od dłuższego czasu. Niektórzy gracze zapewne napiszą "Omg, co ty sobie myślisz, and shit", ale ja wam powiem, że nie jesteście jedyni na tym forum.
Obrazek ObrazekObrazek| +55% obrażeń od broni | +20% obrażeń od strzałów krytycznych | +1 pochłaniacz do każdej przenoszonej broni |
| +20% pancerza | 30% przywróconej maksymalnej mocy po utracie tarcz, pochłaniając przy tym 2 dawki omni-żelu |
| (15% jeżeli dostępna jest tylko 1 dawka omni-żelu) |
Obrazek |Obrazek| "Słowa" | [url=gg://28020261]Obrazek[/url] | "Myśli" | Obrazek | Obrazek Dla MG:Wyświetl wiadomość pozafabularną
Marshall Hearrow
Awatar użytkownika
Posty: 630
Rejestracja: 4 mar 2014, o 19:41
Miano: Marshall "Arrow" Hearrow
Wiek: 29
Klasa: Żołnierz
Rasa: Człowiek
Zawód: Podporucznik Przymierza
Lokalizacja: Cytadela
Kredyty: 56.600
Medals:

Re: Mistrzowanie - Solówki czy Grupowe?

29 kwie 2014, o 09:35

Dobrze gada, polać mu :)
OUTFIT -- UNIFORM -- ARMOR -- VOICE -- MAIN THEMEObrazekObrazekObrazek-Problem nie jest problemem. Problemem jest twoje podejście do problemu-Bonusy:
+20% do obrażeń od broni
+30% do obrażeń w walce wręcz
+1PA do ataku wręcz
20% szans na podpalenie przeciwnika przy ataku omni-ostrzem
+5% szansa na strzał krytyczny
+20% do pancerza
+1 pochłaniacz do każdej przenoszonej broni
Obrazek
Pixie
Awatar użytkownika
Posty: 312
Rejestracja: 10 kwie 2013, o 22:26
Miano: Emma Swift
Wiek: 26
Klasa: Inżynier
Rasa: Człowiek
Zawód: Mechanik, haker, sabotażysta
Lokalizacja: Cytadela -> Klub "Czyściec"
Status: członkini rady Swift militaries
Kredyty: 11.540

Re: Mistrzowanie - Solówki czy Grupowe?

29 kwie 2014, o 09:45

Nope. Tu się z Tobą nie zgodzę, że wszystkie sesje powinny być grupowe. Tak, wiem, że ostatnio naszych MG jest mało i nie mogą prowadzić dziesięciu sesji na raz. Jednak są osoby, które potrzebują dla własnych postaci osobnej sesji, by np. coś rozwiązać/zmienić w życiu postaci. Nie zawsze da się to pogodzić z dodatkowymi graczami. Należy tylko dobrze wybrać czas takiej sesji i tyle. Teraz nie pasuje, to iść na grupową. Pojawią się nowi MG to wtedy zapytać kogoś wolnego o solówkę i tyle.
Wdzianko|Ciuszek bojowy|Efektowne wejście|Kolorowych snów|Quarianie!Strzeżcie się! ObrazekObrazek BONUSY: +35% do tarcz, -20% do kosztu użycia mocy, +20% premii technologicznej
Core
Awatar użytkownika
Mistrz Gry
Posty: 320
Rejestracja: 14 lip 2012, o 16:12
Wiek: 26
Klasa: Inżynier
Rasa: Człowiek
Zawód: Pilot / Najemnik / Mechanik
Kredyty: 1.000
Medals:

Re: Mistrzowanie - Solówki czy Grupowe?

29 kwie 2014, o 09:55

Tak na szybko. Zacznijmy od tego, że solówki łatwiej się prowadzi no i jak by nie patrzeć jak obie strony są często na forum, przebiegają dość szybko. Parę postaci chciało by prowadzić swoje jakieś wątki osobiste, wynikające z historii i raczej ciężko było by szukać tej drugiej osoby tylko po to, żeby spełniać limit, a tak naprawdę ta osoba była by wciągnięta w to na siłę. Jak ktoś chce grać w parze, zawsze znajdzie chętnego.
Rozumiem, że jest ostatnio spory deficyt prowadzących na forum, ale to nie powód, żeby szukać radykalnych rozwiązań. Sesje jak to ująłeś "grupowe" stanowią, więcej pracy dla MG niż "solówki" (coś o tym wiem), a im więcej pracy musi włożyć MG żeby zrobić odpis tym mniejsze chęci do tego ma. Jak już robi sesje grupową to się na to przygotowuje.
A co z sytuacjami, kiedy jedna z osób rezygnuje w trakcie? (z różnych powodów). Szukamy następnej osoby do pary?
Jak dla mnie ten pomysł nie ma sensu.
Ajia Paran
Awatar użytkownika
Posty: 97
Rejestracja: 7 gru 2013, o 09:59
Miano: Ajia Paran
Wiek: 28
Klasa: Inżynier
Rasa: Drellka
Zawód: Sierżant SOC
Postać główna: Ananthe'Viroccum vas Eboraccum
Kredyty: 43.000

Re: Mistrzowanie - Solówki czy Grupowe?

29 kwie 2014, o 10:52

Zgodzę się z przedmówcami. Jak dla mnie osią postaci są właśnie sesje solowe, lub prawie solowe, a więc maksymalnie dla 2 graczy. Dlaczego? Cóż, przede wszystkim tempo odpisów, oraz znacznie większe możliwości rozwoju relacji pomiędzy postaciami a także powiązania z jej historią, które normalnie nie mogą się pojawić na masówce. Poza tym wolę bardziej kameralny nastrój i możliwość łatwego uzgodnienia pewnych spraw.
Vergull Vallokius
Awatar użytkownika
Posty: 254
Rejestracja: 30 cze 2013, o 00:06
Miano: Vergull Vallokius
Wiek: 37
Klasa: Szpieg
Rasa: Turianin
Zawód: Wojskowy
Postać główna: William Kraiven
Lokalizacja: Karath
Status: Ex-kapitan 10. Oddziału Specjalnego / Kapitan jednostki Zwiadowczo-Uderzeniowej
Kredyty: 56.550
Medals:

Re: Mistrzowanie - Solówki czy Grupowe?

29 kwie 2014, o 10:55

Sesja w związku z historią postaci. Mhm...Zawsze można poszukać partnera do pomocy i rusz wykreować ciekawy wątek miast ciągnąc go samego. Po co szukać na siłę, jak można napisać zaproszenie do kogoś, z kim się grało i się zna. Może ta osoba już czeka na sesje i nie ma jak zagrać, a ty jej to zagwarantujesz? Zawsze jak wypadnie z sesji to trudno. Wątek może być kontynuowany dalej. Jestem zwolennikiem sesji grupowych, gdyż nie dość, że jest raźniej jak z kimś się gra, to jeszcze GMowi ułatwi sprawę pod kątem tego ciągłego pytania "Masz czas na sesję za jakiś czas?" Jest dużo osób co prawda co lubi grać solówki, ale...wel...to tylko moja propozycja dla nich.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek ObrazekObrazek BONUSY: 20% zniżki przy zakupach [implant] | Raz podczas walki auto.sukces podczas testu na trafienie [implant]
Nexaron Dragonbite
Awatar użytkownika
Posty: 660
Rejestracja: 13 sty 2013, o 17:28
Miano: Nexaron Dragonbite
Wiek: 26
Klasa: Szturmowiec
Rasa: Człowiek
Zawód: Najemnik
Lokalizacja: Omega
Kredyty: 29.625
Medals:

Re: Mistrzowanie - Solówki czy Grupowe?

29 kwie 2014, o 12:24

Solo vs Multi?

Wszystko zależy od okoliczności jak już parę osób przede mną zaznaczyło. Osobiście preferuje sesje prywatne, ale ponieważ ma być to dyskusja na argumenty od razu zaznaczę dlaczego. W przeciwieństwie do poprzedników nie będę próbował udawać, że chodzi tutaj o jakieś rozwijanie postaci czy inne farmazony. Jak Vergull słusznie zaznaczył to tylko kwestia chęci aby z sesji prywatnej zrobić sesję grupową. Ja jako facet mam jednak podejście bardziej praktyczne do zagadnienia i z doświadczenia wiem, że jak jest więcej osób to ludzie ociągają się z odpisywaniem, albo nie zgłaszają nieobecności i sesja trwa wieki. Ma to swoje zalety, bo gm ma więcej czasu na ogarnięcie pozostałych sesji, ale dla mnie to katorga. Dlatego zgodzę się z Core, że solówki są tak szybkie na ile pozwalają możliwości gracza i gm'a.
Ostatecznie jednak zagłosowałem na tak, bo rozumiem, że "zawsze" nie będzie oznaczało zawsze, a sesje grupowe mimo swych wad są znacznie ciekawsze i zabawniejsze.
What Can Change The Nature Of A Man??

ObrazekObrazek

~ Strój cywilny ~ Pancerz Bojowy ~

Bonusy: +35% obrażenia od mocy biotycznych, +25% siła od mocy biotycznych, -25% koszt mocy biotycznych, +10% do celności Upiora, +30% moc tarczy, +1 pochłaniacz do każdej przenoszonej broni, +20% siła pancerza

Obrazek
Nakmor Grarr
Awatar użytkownika
Posty: 19
Rejestracja: 27 mar 2015, o 12:28
Kredyty: 20.000
Medals:

Re: Mistrzowanie - Solówki czy Grupowe?

10 kwie 2015, o 16:04

Sesje grupowe, of course. Nie zapominajmy jednak, że chyba przydadzą się też zawsze niezależnie od tego MG do sytuacji poza sesjami (np. spotkanie... gdziekolwiek).

Wróć do „Sprawy techniczne”