Egan21
Awatar użytkownika
Posty: 2
Rejestracja: 4 cze 2014, o 12:06
Miano: Nexeris
Wiek: 188
Klasa: Adept
Rasa: Assari
Zawód: Złodziejka
Status: ex-Komandos Asari
Kredyty: 20.000

Nexeris

4 cze 2014, o 16:33


Miano: Nexeris
Wiek: 188
Rasa: Asari
Płeć: Kobieta
Specjalizacja: Adept
Przynależność: Społeczność galaktyczna
Zawód: Złodziejka
Aparycja:
Nexeris fizycznie to zwyczajna Assari, jest średniego wzrostu i posiada zwyczajną sylwetkę swojej rasy, jednak jej wyjątkowo blada skóra oraz oczy koloru intensywnego fioletu odróżniają ją od reszty. Jej odmienność sprawiła iż zaczęła uchodzić za jedną z atrakcyjniejszych wśród Assari. Nexeris lubi ubierać się w ciemne barwy, które kontrastują z jej skórą. Gustuje w skórzanych, sięgających lekko poniżej kolan butach, zawsze nosi również czarne obcisłe spodnie, na wzór Arii T'Loak.
Ma czerwone tatuaże na twarzy w kształcie cienkich, chaotycznych, aczkolwiek symetrycznych linii, które podkreślają jej kobiece rysy twarzy oraz mały tatuaż w kształcie węża na lewym barku, stanowiący pamiątkę po służbie wojskowej.

Osobowość:
Nexeris lubi korzystać z życia. Gdy zgromadzi większą sumkę kredytów, wydaję je w Zaświatach. Przez swoje częste przebywanie w tym miejscu zdobyła tu posłuch i kontakty. Stała się obiektem westchnień licznych przedstawicieli wszystkich ras. Nabrała przez to wysokiego poczucia własnej wartości. Nexeris nauczyła się to skutecznie wykorzystywać.
Nexeris jest pasjonatką biotyki. Od zawsze się nią fascynowała i miała do niej talent, zawsze jest na bieżąco jeśli chodzi o wzmacniacze biotyczne.
Uwielbia podróżować i zwiedzać obce światy. Bardzo interesuje się fauną galaktyczną, ma sympatie do ziemskich kotów.
Jest cierpliwa i zdeterminowana w dążeniu do celu. Posiada wyrobiony podczas pracy w Zaświatach dar przekonywania.
Nigdy nie interesowała się kulturą swojej rasy, nie była również wierząca, nie interesowała się historią. Dla Nexeris Ważne jest to co dzieje się teraz i to co nadejdzie.
Jako umysł ścisły, Nexeris nie lubi wszelkiego rodzaju poezji. Gustuje w muzyce elektronicznej, lubi do niej tańczyć.
Nexeris jest z reguły dobrze nastawiona do innych jednak bardzo nie lubi gdy ktoś chwali się zanadto swoim bogactwem. Ceni rozsądek i opanowanie. Nienawidzi egoizmu. Zawsze stara się trzeźwo oceniać sytuację i logicznie dokonywać wyborów.

Historia:
Nexeris przyszła na świat na Illium. Była wynikiem romansu Turiańskiego oficera i Assari. Ojca nigdy nie znała. Matka była naukowcem, badała proteańską technologię. Często podróżowała po całej galaktyce w poszukiwaniu nowych proteańskich ruin, przez co Nexeris rzadko ja widywała - jednak bardzo ją kochała. W wieku 20 lat zaczęła uczęszczać do szkoły. Już wtedy narodziła się jej fascynacja biotyką. Była zaintrygowana możliwościami jakie daje umysł. Jak wiele Asari fascynowały ją Egzekutorki, głównie ich potęga biotyczna, ale również bezwzględne oddanie Kodeksowi.
W szkole uczyła się głównie historii i kultury Asari co zresztą bardzo ją nudziło. Oprócz tego, uczęszczała na lekcje biologii gdzie nauczyła się podstaw anatomii wszystkich ras humanoidalnych. Była zainteresowana medycyną, zaczęła myśleć o profesji lekarza.
W szkole przeżyła kilka miłosnych przygód, jednak żadna nie trwała dłużej niż rok. Nexeris traktowała to bardziej jako rozrywkę aniżeli zobowiązanie.

W wieku 68 lat Nexeris została sama na świecie. Jej matka po prostu nie wróciła z wykopalisk. Dowiedziała się iż krwawa horda zabiła wszystkich naukowców z ekipy badawczej, w której jej matka pracowała. Nikt nie znał powodów jakimi się kierowali. Nexeris pałała żądzą zemsty, chciała zabić odpowiedzialnego za tą masakrę. Wiedziała iż sama nic nie zdziała więc postanowiła wstąpić do wojska.

Przez 10 lat przechodziła szkolenie na komandosa Asari. W wojsku nauczyła się podstawowej obsługi broni, panowania nad ciałem i umysłem. Po szkoleniu przydzielono ją do jednostki walki z piratami. Jej służba polegała głównie na ochronie szlaków handlowych i portów kosmicznych. Dzięki temu miała okazję zwiedzić sporą część przestrzeni Asari, zobaczyć wiele światów.
W wojsku również nabyła kilka nowych znajomości, wraz z kilkoma komandoskami zrobiła sobie tatuaż w kształcie węża na lewym barku na znak przyjaźni i wierności.
Pewnego razu, podczas rutynowego patrolu, statek na której służyła Nexeris dostał powiadomienie dotyczące miejsca lądowania kilku statków krwawej hordy, na których rzekomo miały znajdować się kradzione wzmacniacze biotyczne. Skan orbitalny wykazał iż na powierzchni, w pobliżu statków było 20 członków krwawej hordy w tym kroganin ścigany listem gończym, resztę stanowiły Vorche. Dawało to 2 komandoski na jednego najemnika hordy. Rozkazy brzmiały następująco: Odzyskać ładunek, pojmać kroganina. Nie było w nich mowy o walce, jednak do niej doszło. Vorche nie stanowiły problemu, jednak potężnie opancerzony i wściekły kroganin zabił 5 komandosek w tym 2 przyjaciółki, z którymi Nexeris wytatuowała sobie węża. Wykorzystując zamieszanie, Nexeris skupiła się i wycelowała w nogi kroganina najsilniejszy rzut biotyczny jaki kiedykolwiek udało się jej wykonać powalając go na ziemię. Szybko podbiegła i wpakowała mu w głowę cały pochłaniacz jej wojskowego mściciela.
I w tym miejscu skończyła się kariera wojskowa Nexeris, została zawieszona na czas nieokreślony za nie wykonywanie rozkazów. Nexeris przyznała się przed sobą do błędu, wiedziała że poniosły ją emocje.

Po powrocie do cywilnego życia postanowiła zamienić na kredyty cały swój dobytek i wyruszyła na Omegę. Tam pracowała jako barmanka w Zaświatach, a później jako tancerka i kelnerka. Przez to niemal zapomniała o swoim dawnym życiu. Przez pracę na Omedze zaczęła bardzo dobrze dogadywać się z przedstawicielami innych ras. Na Illium kontakt z innymi rasami był sporadyczny. Tutaj jednak mogła wspaniale rozwinąć umiejętność perswazji, również dzięki swojej nieprzeciętnej, nawet jak na Asari, urodzie. Szybko nauczyła się również typowej, jednak ostatnio już zapomnianej kradzieży kieszonkowej, jak również łamania zabezpieczeń sejfów i datapadów, przez co mogła utrzymać wygodny poziom życia jakiego nie mogłaby osiągnąć poprzez samą pracę w Zaświatach.

Nexeris zajmowała się również zdobywaniem informacji dla Arii T'Loak, która zaraz po dostrzeżeniu talentów Nexeris, przyłączyła ją do swojej sieci informatorów. Nexeris podziwiała Arię za jej umiejętność sprawowania twardej i silnej władzy w takim miejscu jak Omega.


Ekwipunek:
-Standardowy generator tarcz
-Omni-klucz "Primo"
-20000 kredytów

Środek transportu:
-Brak, podróżuje promami i statkami handlowymi

Dodatkowe informacje:
-Przeszła szkolenie komandosa Asari
-Umiejętność kradzieży i hakowania średnio zaawansowanych systemów zabezpieczeń.
-Uwielbia ziemskie koty
-Doskonała umiejętność perswazji
-Woli korzystać z biotyki niż broni konwencjonalnej.
-Nienawidzi Krwawej Hordy.
Ostatnio zmieniony 5 cze 2014, o 08:52 przez Egan21, łącznie zmieniany 4 razy.
Kiru Heidr Varah
Awatar użytkownika
Posty: 660
Rejestracja: 3 cze 2013, o 22:04
Miano: Kiru Heidr Varah
Wiek: 100
Klasa: Szpieg
Rasa: Yahg
Zawód: Przemytnik
Lokalizacja: Cytadela
Status: ex-Krwawa Horda, jako Urdnot Kubera poszukiwana przez organizacje zwalczające przemyt
Kredyty: 48.138
Medals:

Re: Nexeris

4 cze 2014, o 20:27

1. Aparycja powinna być co najmniej trzy razy dłuższa.
2. Osobowość dwa razy dłuższa. Napisz więcej o samej Nex, bo jak na razie połowa tego akapitu to opis jej zawodu.
3. Kto zajmował się Nex w czasie podróży matki?
4. Biotyka u asari cechą rasową więc nie sądzę by miały specjalne szkoły dla biotyków.
5. Krwawa Horda nie pasuje raczej do handlu niewolnikami, prędzej do całkowitej masakry.
6. Dlaczego odeszła z wojska? Pozwolono jej odejść ot tak?
7. Napisz więcej o szkoleniu wojskowym.
8. Nie wiem skąd Nex wzięła środek wystarczająco mocny żeby odurzyć kroganina tak, by padł jak ścięty.
9. Kroganin przetrzymywał przez tyle lat szczegółowe dane dotyczące niewiele znaczącej grupki niewolników?
10. Nie można mieć broni na start, może przepuszczą ci tego Kata jeśli napiszesz, że jest nieodwracalnie uszkodzony.
ObrazekObrazek Wyświetl wiadomość pozafabularną
Marcus de Silva
Awatar użytkownika
Posty: 328
Rejestracja: 13 sty 2014, o 15:40
Miano: Marcus de Silva "Scarecrow"
Wiek: 35
Klasa: Szturmowiec
Rasa: Człowiek
Zawód: Przemytnik
Postać główna: Nakmor Gavos
Lokalizacja: Treches
Status: "Poszukiwany przez Radę i dwie bezimienne organizacje"
Kredyty: 12.432
Medals:

Re: Nexeris

4 cze 2014, o 20:32

Aparycja:
Nie jest źle choć przydałoby się ciut rozwinąć opis ogólny postaci. Dwa ostatnie zdania zdają się być tak trochę bezosobowe :).

Osobowość:
Dość skromnie, same ważne fakty. Można by powiedzieć, że w porządku.

Historia:
Tu mogę się doczepić do jednej lub paru rzeczy.
Krwawa Horda nie musi mieć powodów aby zrobić gdzieś jakąś rozpierduchę. Szukanie u nich jakichś głębszych przemyśleć i celów takich działań raczej nie ma sensu :). Choć wyjątki się zdarzają to jednak rzadko.
Po pół wieku trafia na kroganina, który posiada ciągle takie dane? To bardzo grubo naciągane a wręcz bym powiedział zakrawające na niemożliwe :).

Tyle ode mnie, inni pewnie znajdą więcej dziur w KP.
ObrazekObrazek Bonusy:+20% obrażenia od mocy, +20% do Tarcz, +5% na krytyka Theme /Battle ThemeOutfit /Outfit 2
Egan21
Awatar użytkownika
Posty: 2
Rejestracja: 4 cze 2014, o 12:06
Miano: Nexeris
Wiek: 188
Klasa: Adept
Rasa: Assari
Zawód: Złodziejka
Status: ex-Komandos Asari
Kredyty: 20.000

Re: Nexeris

5 cze 2014, o 00:18

Historia została mocno przebudowana, rozwinięty został wątek służby wojskowej, usunięty został wątek "kroganina" w zaświatach.
Opis osobowości został rozszerzony o kilkanaście szczegółów.
"Talent biotyczny" został usunięty z dodatkowych informacji
"M-6 Kat" został usunięty z ekwipunku.

Czekam na dalsze spostrzeżenia :)

Wyświetl wiadomość pozafabularną
Ezra
Awatar użytkownika
Posty: 97
Rejestracja: 13 lis 2013, o 17:21
Miano: Elijah N. Crane
Wiek: 26
Klasa: Adept
Rasa: Człowiek
Zawód: Samozwańczy Agent
Kredyty: 3.425

Re: Nexeris

5 cze 2014, o 23:49

To ja zacznę od tego, co mnie najbardziej w oczy kole: biotyka.
Pójście do szkoły w wieku 20 lat jakoś bym przebolał, ale jednocześnie postać nie mogłaby być biotykiem. Takie sprawy załatwia się już w dzieciństwie. Każda asari przejawia naturalne skłonności biotyczne i każda szkoła asari ma w programie szkolenie biotyczne. Później to już kwestia implantów. W tym wypadku wypadałoby rozwinąć ten wątek, zwłaszcza, że postać jest zafascynowana biotyką. Ten etap edukacji na pewno wywarł na niej jakieś wrażenie. Szczególnym specjalistą w tym zakresie nie jestem, jednak i mnie to dopadło kiedy tworzyłem swoją postać.
Po drugie: szkolenie komandosek asari. Osobiście uważam, że to nie jest takie "byle co" i także wymaga większego opisu.
Po trzecie: akcja z Krwawą Hordą stanowi jakiś trzon i tutaj zdecydowanie potrzebne jest duże rozwinięcie. Kilka pobieżnych zdań nie jest satysfakcjonujących, kiedy przedstawia się postać. Dobrym kawałkiem można pochwalić się więcej, niż pobieżną znajomością uniwersum ME. W związku też z tym, wydalenie Nexeris ze służby musiało jakąś na nią wpłynąć.
W sumie powtarzam trochę to, co już podano ci wyżej.
Aparycja mało mówi mi o postaci. Tatuaż na barku to raczej informacja mniej ważna w wyglądzie, chyba że nie ma rękawów i to widać.
Osobowość za to jest zbiorem chaotycznych zdań. Szybko przechodzisz z jednego zainteresowania do drugiego, jakby to była ankieta osobowa a nie prezentacja postaci. Uwielbienie ziemskich kotków mogłoby być ozdobione jakimś drobnym wydarzeniem. Generalnie, potrzeba tu uporządkowania w spójną całość, która powinna wywrzeć wrażenie.
Co jeszcze... Ostatni akapit wydaje mi się nieco naciągany. Pozornie Aria mogła wziąć ją konkurencję i wyeliminować, w końcu nie lubi, jak ktoś robi coś bez jej wiedzy. Niemniej mogłaby wyjść z tego ciekawa historyjka wieńcząca całość.
"Doskonała umiejętność perswazji" - co do tego miałbym zastrzeżenia. Nie znalazłem tego nigdzie w historii ani osobowości.
Tak samo z przewagą biotyki nad bronią, to też wypadałoby gdzieś wrzucić w historię(choćby szkolenie komandosek)
Jest też trochę błędów w pisowni, ale z racji później pory liczę, że znajdzie się ktoś jeszcze, kto będzie na tyle miły i ci je wskaże.
Póki co, jestem na nie.

EDIT: O zmianę nicka zgłoś się do Carmen/Hawk. Powinny załatwić to bez problemu.

Wyświetl uwagę administratora
EDIT 11/06/14: Mój błąd, dzięki Carmen. Zapomniałem o tej cudowności bycia asari. W każdym razie, moim zdaniem, asari zaczynają naukę dość wcześnie. Przynajmniej tę podstawową, a u nich biotyka jest "programie nauczania", ale jeśli w karcie będzie naprawdę dobrze ujęty powód opóźnionej nauki i wy to zaakceptujecie, ja nie widzę problemu.
ObrazekObrazek Bonusy: +10% do obrażeń od mocy|| Tempter NPC
ARMOR || OUTFIT
Carmen Ortega
Awatar użytkownika
Grafik
Posty: 1179
Rejestracja: 10 maja 2012, o 17:32
Wiek: 32
Klasa: Szturmowiec
Rasa: Człowiek
Zawód: Oficer Cerberusa
Lokalizacja: Aite
Status: Agentka Cerberusa działająca pod przykrywką fałszywej tożsamości, pirat.
Kredyty: 9.300
Medals:

Re: Nexeris

25 lip 2014, o 18:29

Autor widocznie nie jest już zainteresowany kartą, dlatego przenoszę do odrzuconych. Jeśli będziesz chciał ją odkopać, pisz do mnie lub Hawk na PW.
Mundur Ubiór cywilny Theme Carcharias Wraith GG: 5800060
ObrazekObrazek
+70% do obrażeń od mocy +15% do obrażeń od broni +15% do celności
Obrazek

Wróć do „Podania odrzucone”