Amanda Reid
Awatar użytkownika
Posty: 2
Rejestracja: 8 lut 2016, o 22:58
Kredyty: 20.000

Amanda Reid

8 lut 2016, o 23:32

W wojsku kobieta musi zrobić więcej by być traktowaną na równi z mężczyznami.
4842
MIANOAmanda Reid
DATA UR.04.03.2160
MIEJSCE UR.Detroit
RASACzłowiek
PŁEĆKobieta
OBYWATELSTWAZiemskie
SPECJALIZACJASzpieg
PRZYNALEŻNOŚĆSpołeczność galaktyczna
ZAWÓDWolny strzelec
[wyksztalcenie]średnie[/wyksztalcenie] [mieszkanie]małe mieszkanie w Okręgach, Cytadela[/mieszkanie]
[boxmid]Czarne proste włosy regularnie ścina do ramion, okalają one pociągłą twarz o lekko zarysowanych kościach policzkowych. Ciemna karnacja, którą zawdzięcza swoim kolumbijskim przodkom dodaje jej uroku i egzotyki. Szczupła sylwetka w kombinezonie może przypominać modelkę jednak po jego zdjęciu okazuje się, że Ami składa się praktycznie z samych mięśni. Nie ma co się oszukiwać, jest chuda co szczególnie dobrze widać jako, że wzrostem dorównuje przeciętnemu mężczyźnie. Porusza się zgrabnie i czujnie, ktoś spostrzegawczy może zauważyć dryg charakterystyczny dla kogoś obeznanego z walką. Najczęściej zakłada czarne jednoczęściowe kombinezony zapinane z przodu z racji na ich praktyczność. Nawyk ubierania się w jednolite ubranie często jest powodem siostrzanych docinków na temat jej wojskowej "tresury". Gdy stara się wydobyć informacje w inny sposób niż włamanie ubiera się adekwatnie do swojej legendy, dlatego w domu posiada dość pokaźną kolekcję ciuchów, których praktycznie nie zakłada.[/boxmid][boxmin][b]Wzrost i waga:[/b] 178 cm 64 kg [b]Skóra:[/b] śniada [b]Oczy:[/b] brązowe [b]Włosy:[/b] czarne, proste, sięgające ramion [b]Znaki szczególne:[/b] nierówna blizna na lewym przedramieniu, kolejna po postrzale na brzuchu i jeszcze trzecia długa oraz cienka biegnąca przez udo.[/boxmin]
[boxmid]Spokój z ducha wyniosła z wojska, rzadko kiedy okazuje zirytowanie w zwykłej rozmowie. W końcu gdy nie tracisz nerwów podczas szarży Kroganina na swoją pozycję, to nie stracisz ich rozmawiając z jakimś dupkiem. Jest rozważna i miła, potrafi zażartować czy spojrzeć na siebie z dystansem. Gdy zostaje postawiona przed jakimś problemem rozwiązuje go w jak najsprawniejszy sposób zamiast panikować czy narzekać, cecha również nabyta podczas służby. Zabijanie nie sprawia jej problemów, o ile jest to zasada “albo ja albo on”, rola skrytobójczyni zdecydowanie do niej nie pasuje. Lubi adrenalinę, ciężko temu zaprzeczyć. Najlepiej wydzielaną podczas walki czy akcji ale i innymi niebezpiecznymi sytuacjami nie pogardzi. Jako najcenniejszą w swoim życiu uznaje rodzinę, chociaż jakoś nie planuje ustatkować się w najbliższym czasie. Zaraz za jej siostrami plasuje się kasa, kredyty to kolejna rzecz, która ją napędza do działania. Obcych toleruje i nie okazuje im wrogości, uważa jednak, że ludzkość powinna się bardziej uniezależnić i zbudować niezależna potęgę.[/boxmid][boxmin][b]Zainteresowania:[/b] taniec i trzeba jej oddać, że jest w tym całkiem niezła. Nie chodzi o jakiś taniec towarzyski, klub i drink (albo pięć) to zdecydowanie jej sposób spędzania wolnego czasu. Kiedyś trenowała również walkę wręcz od dwa lata temu zaniechała jednak treningów i ciągle sobie obiecuje, że do nich wróci. Jako była wojskowa interesuje się bronią, to ten rzadki typ kobiety, który zamiast o modzie woli rozmawiać o najnowszym karabinie snajperskim. [b]Lęki:[/b] : Służąc w wojsku nauczyła się akceptować perspektywę przedwczesnej śmierci, gorzej jednak z kalectwem. To dzięki swojemu sprawnemu ciału osiągnęła wszystko co istotne w życiu, dlatego teraz boi się stracić nad nim panowania. [b]Przyzwyczajenia/zwyczaje:[/b] zawsze siada plecami do drzwi, gdy nie ma takiej możliwości robi się spięta. Lubi syntetyczną kawę, dzień zaczęty bez niej jest dniem straconym a jednym z jej marzeń jest spróbowanie naturalnej. [b]Uzależnienia:[/b] brak, chociaż za kołnierz nie wylewa.[/boxmin]
Jest drugą córką Michaela oraz Jane Fitz, jej dzieciństwo nie należało do lekkich. Matka była lekarzem, niezbyt dobrym i więcej czasu spędzała na urlopach niż zarabiając pieniądze. Nie była to jej wina, trzy córki wymagają uwagi. Czwartą nie zdążyła się niestety zajmować, zmarła przy porodzie. Michael pracował na dwie zmiany w stoczni przez co nie było go zbyt wiele w domu dlatego zajmowanie się młodszym rodzeństwem spadło na Amandę i o rok starszą Anne. Dzieciństwo spędzone w Detroit z jego znaczną przestępczością nie należało do najmilszych ale nauczyło obie dziewczyny radzić sobie w życiu. Były blisko, do tego stopnia by Anna czekała z spełnieniem swego marzenia aż jej siostra skończy osiemnaście lat. Gdy tylko to się stało obie zaciągnęły się do Przymierza. Siostry zdały egzaminy bez problemu i po rocznym szkoleniu dostały wspólny przydział na jednej z wysuniętych kolonii przy Systemach Terminusa. Amanda dostała się do garnizonu naziemnego na jednej z kolonii jako snajper i zwiadowca. Z czasem dostała przeniesienie na jeden z okrętów do oddziału desantowego.

Służba nie należała do lekkich ale obie Fitz zdawały się urodzone do tego, ich działania odznaczały się wysoką skutecznością. Sporą część żołdu przesyłały do domu dzięki czemu ojciec mógł mniej pracować a młodsze siostry zdobyć wykształcenie. Kariera Anny była błyskawiczna, już w obozie szkoleniowym dostała się na kurs podoficerski a w przeciągu dwóch lat dosłużyła się porucznika. Trzeba jej oddać, że nie zawdzięczała tego ładnej twarzy a swoim umiejętnościom i zdolnościom taktycznym. Nie ważne było co musiała zrobić, ważne, że cel postawiony przed nią zawsze był realizowany. Amanda nie pięła się tak błyskawicznie po szczeblach kariery ale po półtorej roku dochrapała się kaprala a trochę po trzech latach sierżanta. Ten ostatni awans dostała za odparcie ataku łowców niewolników, jej przełożeni zginęli (Anna wtedy miała przydział już gdzie indziej) a ona sprawnie przejęła dowodzenie i nie tylko zapobiegła rozbiciu oddziału a i odbiła porwanych kolonistów.

Kariera Ami nie trwała zbyt długo. W czwartym roku została zdegradowana o stopień za romans z podkomendnym. Zostało to uznane za wykorzystanie zależności służbowych. Szeregowy Ray Evans z którym sypiała przestraszył się, że uwaga góry związana z ich miłostką może ujawnić jego machlojki i zeznał, że obiecała mu awans za “korzyści seksualne”. W ten sposób zepchnął uwagę pionu wewnętrznego na Amandę. Półtorej roku później za odmówienie wykonania rozkazu (spacyfikowania zbuntowanej kolonii bez prób negocjacji) wyleciała z wojsk Przymierza.

Bez pracy i jedynie z umiejętnością strzelania do innych czekał ją najpewniej los najemnika, którym pogardzała. Z pomocą przyszły młodsze siostry Agatha i Angelica mieszkające na Cytadeli. Obie wykształciły się za pieniądze ojca i sióstr a gdy zaczęły swoją karierę nie zapomniały komu zawdzięczają tak wiele. Pierwsza z nich pracowała jako dziennikarka GN a druga była zdolną hakerką. Najciekawsze informacje ciężko zdobyć w oficjalny sposób a nie wszystko można wygrzebać w ekstranecie dlatego do swojej małej spółki wciągnęły Amandę. Od tamtej pory Agatha szukała tematu, Angela zbierała o nim informacje a Amanda jako kret zdobywała dowody. Jej wyszkolenie zwiadowcy otworzyło niejedne drzwi a umiejętności zdobyte podczas służby pomogły radzić sobie z niejednymi szumowinami. Aby uniknąć powiązań z znaną reporterką zmieniła nazwisko a Angelica pomogła pozacierać ślady w ekstranecie.
[statek][/statek][boxmid][/boxmid]
[ekwipunek]- standardowy generator tarcz; - omni-klucz “Primo”; - czarny, jednoczęściowy kombinezon; - nóż z stałym ostrzem.[/ekwipunek] [dodatkowe]- jej dane z służby są utajnione z racji na powiązania z pacyfikacją, to nie jest coś czym Przymierze lubi się chwalić; - z Anną ma najzimniejszy kontakt, starsza siostra uważa, że Amanda przez własną głupotę straciła szansę na karierę; - najstarsza z Fitz obecnie służy w N7 i nie ukrywa, że marzy o zostaniu Widmem; - ich babka z strony matki była kolumbijką; - ojciec ciągle żyje na Ziemi, na starość to córki mu pomagają; - czasem pracuje jako prywatny detektyw, kontaktuje się jednak tylko przez sieć a dokładniej przez Angelicę; - pociągają ją tylko ludzcy mężczyźni a i tak dość lekko podchodzi do spraw związków; - za to Agatha żyje z dyplomatką Asari; - a Angelica niedługo bierze ślub z oficerem S.O.C.; - nóż gwizdnęła podczas swojej pierwszej roboty z siostrami, leżał obok komputera, który hackowała i jej się spodobał, wcześniej należał do Ziemskiego dyplomaty finansującego gangi w celu wymuszania odpowiednich reakcji u osób z którymi negocjował; - niechętnie mówi o swoich bliznach często na ten temat kłamiąc, wydaje się ich wstydzić.[/dodatkowe]
Ostatnio zmieniony 10 lut 2016, o 12:27 przez Amanda Reid, łącznie zmieniany 1 raz.
Konrad Strauss
Awatar użytkownika
Posty: 861
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:03
Wiek: 29
Klasa: Inżynier
Rasa: Człowiek
Zawód: Specjalista N2
Lokalizacja: Treches
Status: Starszy sierżant. Doświadczenie z obcą technologią(trzy razy). Po załamaniu nerwowym, jest na przymusowym urlopie.
Kredyty: 38.570
Medals:

Re: Amanda Reid

9 lut 2016, o 21:11

Cześć! Przeczytałem twoją kartę od pierwszej literki do ostatniej kropki i muszę przyznać, że było tam dla mnie kilka interesujących rzeczy, no ale wszystko po kolei.
Zauważyłem, że osobowość masz rozpisaną całkiem mocno, jednak aparycję już nie tak bardzo, choć mało tam też nie jest(Nie wiem jakie są obecne wymagania dotyczące wielkości aparycji). Mnie się jednak wydaje, że mogłabyś coś jeszcze tam dodać. Fakt, jest tam wzmianka o ubiorze stosowanym w trakcie akcji, ale... nie wiem no... może jeszcze informacja o tym, co nosi jak nie ma zamiaru nikogo zabijać? :P I nie, ta wiedza nie jest mi potrzebna do mojej teczki stalkera ;D Może pomyślisz o czymś jeszcze, co też warto tam dodać.

Druga rzecz to jej wiek. Rozumiem chęć posiadania młodej postaci, ale trudno mi uwierzyć, że Amanda byłaby w stanie osiągnąć tak wiele do dwudziestego szóstego roku życia. Tak, nie umknęła mi rzecz związana z szybkim awansowaniem i w ogóle, ale... (przypomina sobie o postaci Hawk). Wiesz co? Zapomnij. Jest dobrze.

Zainteresował mnie epizod w jej służbie, który przyczynił się do jej zakończenia. Pacyfikacja zbuntowanego świata nie wygląda na rzecz robioną standardowo przez siły Przymierza Układów/Systemów(who cares?) i podchodzi mi to pod niesławną linię B. Z tym wyjątkiem, że niesubordynacja u nich jest raczej karana gorzej niż wywaleniem. Wysyłają raczej swoich niechcianych na zielone pola Elizejskie. Nie, nie chodzi mi o tą zieloną planetę na granicy z Hegemonią. Chodzi mi o zabicie i zatarcie śladów, ot wypadek przy niebezpiecznej pracy.
No, ale skoro przy tym jesteśmy, to nie dopatrzyłem się nigdzie wzmianki o tym, gdzie tak właściwie służyła i co robiła. Domyślam się, że nie była oficerem pokładowym na jakimś okręcie, tylko była wysyłana na misje naziemne, no ale brakuje mi jej miejsca w szeregu i stąd trudno mi coś więcej się o niej dowiedzieć.

Co zaś tyczy się samej Amandy jako osoby, to wydaje się ona płaska. To się zdarza u żołnierzy bo jak to już ktoś mówił, są jakby "produkowani" i w efekcie tracą część siebie na rzecz bycia bardziej efektywnymi w tym co robią. Tutaj jednak zdaje się, że Amanda nie musiała być poddawana żadnej obróbce w takcie szkolenia i wykonywania służby w Przymierzu, bo była taka od zawsze. Postaraj się to zmienić, albo jakoś wyjaśnić. Daj jej emocje i osobowość, może nawet kawałek po kawałku je dodawaj lub zabieraj dziewczynie, ale nie czyń z niej kartki papieru.

Wspominane są też blizny, dlatego myślę, że w historii mogłabyś wspomnieć przy jakich okazjach je zdobyła.

Hmm... to chyba tyle z mojej strony na tą chwilę. Karta ma potencjał, ale potrzeba kilka rzeczy dodać, kilka zmienić a jeszcze inne wyjaśnić. ;)
ObrazekObrazek Theme Ubiór cywilny

Wszystko co słyszymy jest opinią, a nie faktem.Wszystko co widzimy jest perspektywą, a nie prawdą. - Marek Aureliusz
Amanda Reid
Awatar użytkownika
Posty: 2
Rejestracja: 8 lut 2016, o 22:58
Kredyty: 20.000

Re: Amanda Reid

9 lut 2016, o 21:44

Dzięki za ciepłe słowo, już się bałam, że karta jest do niczego. Pozwól, że odpowiem w punktach, dzięki temu nic nie zgubię.

1. Strój
Rozbuduje a raczej uściślę bo Amanda ubiera się dość monotonnie.

2. Wiek
To nie jest nic dziwnego a przynajmniej nie przesadnie. W wieku 18 lat dostała się do wojska, rok na szkolenie (już podczas niego można zostać skierowanym na szkolenie podoficerskie) w przypadku Amany załóżmy, że wyszła z starszym szeregowym. Po półtorej roku służby i to dobrej śmiało mogła dostać awans o stopień czyli na kaprala. Po mniej więcej tym samym czasie kolejny, tutaj już wspomniane za co. Pominęłam wszystkie stopnie pośrednie (w US Army jest naprawdę dużo stopni) podobnie jak to miało miejsce w grze (spotykało się szeregowych, sierżantów itp. ale już nie Master Gunnery Sergeant). Dziewczyna po prostu była zdolna i miała szczęście.

3. Pacyfikacja
Tutaj bardziej niż na Mass Effect wzorowałam się na prawdziwych sytuacjach. Podczas konfliktu pacyfikacja nie jest czymś rzadkim, chociażby podczas misji stabilizacyjnych USA co raz miało różne incydenty. Po prostu je tuszowano, uznałam, że w Przymierzu jest podobnie (nie składa się z samych Andersonów). Inni, w tym osoba, która wydała rozkaz również mogli polecieć. Jedni za niesubordynacje drudzy za zbrodnie.

4. Przydział
A to dodam na pewno. Dzięki!

5. Osobowość
Cóż... Myślę, że podczas gry się wyklaruje. Widziałam nie raz bardzo złożone postacie, które później okazywały się niegrywalne dlatego wolę rozbudowywać osobowość postaci prowadząc ją.

Zmiany postaram się wprowadzić zaraz. Przynajmniej ich część.
Pixie
Awatar użytkownika
Posty: 312
Rejestracja: 10 kwie 2013, o 22:26
Miano: Emma Swift
Wiek: 26
Klasa: Inżynier
Rasa: Człowiek
Zawód: Mechanik, haker, sabotażysta
Lokalizacja: Cytadela -> Klub "Czyściec"
Status: członkini rady Swift militaries
Kredyty: 11.540

Re: Amanda Reid

10 lut 2016, o 23:11

To co ja widzę, to dotyczy historii postaci.

Na Twoim miejscu jednak pokusiłabym się o rozpisanie w historii momentu z łowcami niewolników. Na przykład jak zginęli przełożeni, co dokładniej się stało.

Jest też sprawa romansu. Nie sądzę, by ten szeregowy nie został prześwietlony od góry do dołu w trakcie wywiadu. W wojsku od tak nie można powiedzieć "moja przełożona mnie molestuje" i zniknąć. On też zostałby wystawiony na ostrzał pytań tak samo jak jego kumple, bo przecież może to właśnie ten szeregowy chce coś zyskać na udupieniu przełożonej i skłamał. Mówiąc o romansie a zwłaszcza o tym, że Amanda chciała go przekupić, sam siebie wkopał jeśli miał coś na sumieniu.

Radziłabym jeszcze się zastanowić na tymi dwiema rzeczami.
Wdzianko|Ciuszek bojowy|Efektowne wejście|Kolorowych snów|Quarianie!Strzeżcie się! ObrazekObrazek BONUSY: +35% do tarcz, -20% do kosztu użycia mocy, +20% premii technologicznej
Kiru Heidr Varah
Awatar użytkownika
Posty: 660
Rejestracja: 3 cze 2013, o 22:04
Miano: Kiru Heidr Varah
Wiek: 100
Klasa: Szpieg
Rasa: Yahg
Zawód: Przemytnik
Lokalizacja: Cytadela
Status: ex-Krwawa Horda, jako Urdnot Kubera poszukiwana przez organizacje zwalczające przemyt
Kredyty: 48.138
Medals:

Re: Amanda Reid

11 lut 2016, o 07:17

A mnie akurat ciekawi ta kolonia. Co tam się stało, że Przymierze od razu przystąpiło do pacyfikacji?
ObrazekObrazek Wyświetl wiadomość pozafabularną

Wróć do „Podania odrzucone”