Tarantian Derim
Awatar użytkownika
Posty: 7
Rejestracja: 14 lip 2015, o 20:29
Miano: Tarantian Derim
Wiek: 15
Klasa: Brak
Rasa: Turianin
Zawód: Bezrobotny
Lokalizacja: Omega
Status: Turiański Dezerter
Kredyty: 20.000

Tarantian Derim

15 lip 2015, o 01:57

Welcome to this monkey nation, all I feel is damn frustration...
173
MIANOTarantian Derim
DATA UR.05.03.2171
MIEJSCE UR.Cytadela
RASATurianin
PŁEĆMęska
OBYWATELSTWAPalaveńskie
SPECJALIZACJAŻołnierz
PRZYNALEŻNOŚĆSpołeczność Galaktyczna
ZAWÓDBrak

Publiczna Podstawowa Turiańska Szkoła Wojskowa nr.84

Brak
Niski jak na turianina piętnastoletni chłopak. Twarz ozdobiona tatuażami plemiennymi typowymi dla turian. W jego przypadku są to proste, geometryczne linie bez wyraźnego styku biegnące wzdłuż linii żuchwy i jedna długa spadająca w dół z czubka głowy. Brak stwierdzonych blizn bądź innych znaków szczególnych. Posturę można najtrafniej określić jako przeciętną, jest umięśniony, jak to przystało przecież na piętnastoletniego turianina, który lada dzień rozpoczyna swoją służbę wojskową, aczkolwiek zdecydowanie nie wykracza poza normę. Nie zanotowano wad wymowy, czy innych szczególnych cech na tym tle, podobnie jak wad ruchu. Jego kondycja jest na poziomie dostatecznym według ocen PPTSW 84. Ubiera się prawdopodobnie normalnie, zgodnie z ogólną modą, wyróżnić można liczne rzemyki, czy wisiorki.
Wzrost i waga:178cm, 92kg
Skóra/karapaks: Gładka, z nielicznymi wypukłościami, buro-siwa
Oczy: Ciemne
Włosy: Brak
Znaki szczególne:
Modyfikacje ciała: Typowe dla Turian malowanie twarzy.
Jednostka patologiczna, owszem, udało się zaszczepić instynkt społeczny, tak typowy dla rasy turian, aczkolwiek zdaje się on odbiegać swoimi ideałami od reszty przedstawicieli jego gatunku. Bez wątpienia zna turiański honor, aczkolwiek nie można stwierdzić w jakim stopniu go przestrzega. Wydaje się być spokojny i tolerancyjny wobec wszystkich ras za wyjątkiem krogan i ludzi. Prawdopodobnie nie wpadał jak dotąd we większe konflikty z rówieśnikami z Okręgów. Od czasu Bitwy o Cytadelę można zauważyć niechęć do ludzi, podobnie jak u wielu innych turian. Niechęć można też zanotować w stosunku do samej Hierarchii, która, jego zdaniem, zbyt pobłażliwie traktuje ludzi. Uważa, że Rada powinna zostać zostać odbudowana i podjąć drastyczne kroki wobec ludzi. Nigdy nie precyzował swoich celów czy pragnień odnośnie własnej przyszłości, prawdopodobnie zależy mu zwyczajnie jedynie na przetrwaniu i umocnieniu pozycji Turian w społeczności galaktycznej.
Zainteresowania: Muzyka młodzieżowa, militarystyka.
Lęki: Stopniowe tracenie pozycji w Galaktyce przez turian, ekspansja ludzi w kosmosie, oczywisty lęk przed śmiercią, zarówno swoją jak i reszty rasy.
Przyzwyczajenia/zwyczaje: Niechęć wobec ludzi, nadzwyczajny apetyt.
Uzależnienia: Brak
Znaki szczególne: Łatwo zmienia się w bety w alfę, choć definitywnie lepiej czuje się w pierwszym wariancie
Urodził się w publicznym szpitalu okręgowym nr.29 w Cytadelii. Rodziców stracił w wieku lat 3, zniknęli w trudnych do określenia okolicznościach. Od tamtego czasu wychowywany był przez Batariańskich nielegalnych imigrantów wśród Fundamentów Cytadeli. Jak sam przyznaje - życie z nimi nie było proste, często zdarzało mu się chodzić spać głodnym, mimo tego, że znajdował się na dole łańcucha pokarmowego w swojej zastępczej "rodzinie", to jednak można stwierdzić, że w jakiś sposób dbano o niego, a przynajmniej starano się o to. Tarantian został znaleziony przez Służby Ochrony Cytadeli w wieku lat jedenastu podczas jednej z rutynowych akcji eksmisyjnych mających na celu wygnanie z fundamentów nielegalnych imigrantów. Odnaleziono wówczas chudego turianina, pozbawionego jakichkolwiek tatuaży. Początkowo pozostawał w izbie dziecka, aż do czasu, gdy udało się powiązać tożsamość jego Batariańskich "rodziców" z porwaniem rodziny Derimów. Dlaczego zaopiekowali się nic nie znaczącym dzieckiem? SOC nie było w stanie tego określić. Chłopak został odesłany do turiańskiego sierocińca, rozpoczął wówczas również edukację, choć nie udało się przekonać Hierarchii do przedłużenia mu czasu wolnego przed rozpoczęciem przezeń przymusowej wśród turian służby wojskowej. Ten okres jakkolwiek by nie patrzeć wspomina znacznie, znacznie lepiej. Nie był co prawda w stanie nawiązać głębszych znajomości z rówieśnikami, aczkolwiek wydaje się mu to nie przeszkadzać, w zamian za to poznał "luksusowe" życie w Okręgach Cytadeli. Jednakże był również inny aspekt przeniesienia go do Okręgów i edukacji. Chłopak, w którym nie udało się zaszczepić ani instynktu społecznego, ani też honoru w "poprawnej" formie odbiegał znacząco swoimi poglądami od reszty rówieśników. Od początku uważał zarówno hierarchię, jak i resztę przedstawicieli swojej rasy, za zbyt pobłażliwych wobec ludzkich zapędów, toteż nic dziwnego, że gdy w wieku lat piętnastu został oddelegowany został do służby wojskowej zdezerterował zeń na krótko po przybyciu do ośrodka szkoleniowego wśród murów Cytadeli. Owszem, chciał służyć swemu ludowi, ale nie zdegenerowanej, znoszącej ludzkie poniżanie Hierarchii. Tuż po ucieczce zdążył opróżnić konto bankowe w zamian za jedną z szyfrowanych kryptowalut, pomimo tego jego konto zostało później dla pewności zablokowane. Przypuszczalne schronienie odnalazł znów wśród Fundamentów bądź zbiegł ze stacji [Potrzebne źródło]

16600 kriptoCoinów na extranetowym koncie. Zwyczajne turiańskie ubranie.

Ostatnio zmieniony 19 lip 2015, o 15:00 przez Tarantian Derim, łącznie zmieniany 6 razy.
ObrazekObrazek
Iris Fel
Awatar użytkownika
Mistrz Gry
Posty: 2040
Rejestracja: 10 maja 2012, o 17:36
Miano: Iris Fel
Wiek: 35
Klasa: Adept - Bastion
Rasa: Człowiek
Zawód: Przedstawiciel Ludzkości w Radzie Cytadeli
Lokalizacja: Ksienszyc
Kredyty: 76.860
Medals:

Re: Tarantian Derim

15 lip 2015, o 10:16

Coś nie tak z kodem, musiałeś pozjadać jakieś linijki, bo się w pewnych miejscach rozjeżdża.
Dlaczego nie wybrałeś specjalizacji? Bedzie to Twoją kulą u nogi podczas angażowania się w grę z MG. Poza tym właściwie nie wiem czy można grać bezklasowcem.
Zamiast brak w przynależności, wpisz po prostu Społeczność Galaktyczną.
Za ubogi opis charakteru.
theme ~ voice ~ armor~
ObrazekObrazek

Wyświetl wiadomość pozafabularną
Kiru Heidr Varah
Awatar użytkownika
Posty: 660
Rejestracja: 3 cze 2013, o 22:04
Miano: Kiru Heidr Varah
Wiek: 100
Klasa: Szpieg
Rasa: Yahg
Zawód: Przemytnik
Lokalizacja: Cytadela
Status: ex-Krwawa Horda, jako Urdnot Kubera poszukiwana przez organizacje zwalczające przemyt
Kredyty: 48.138
Medals:

Re: Tarantian Derim

15 lip 2015, o 11:52

Tak jak napisała koleżanka, osobowość nieco za krótka. Generalnie turianie żywią niechęć do ludzi od Wojny Pierwszego Kontaktu. Jednak mimo z racji młodego wieku można uznać Bitwę o Cytadelę jako moment przełomowy, choć to nieco naciągane.
Tuż po ucieczce zdążył opróżnić konto bankowe w zamian za jedną z szyfrowanych kryptowalut, pomimo tego konto zostało zablokowane.
To zdanie brzmi trochę dziwnie. Czy masz na myśli, że opróżnił konto zanim zostało zablokowane?
Tak po prawdzie nawet nie wiem, czy ktokolwiek miał prawo zablokować jego środki, ale tu musi wypowiedzieć się ktoś kto się na tym zna.


Może się czepiam, ale idea że batarianie pozostali na Cytadeli po porwaniu rodziców twojej postaci i wychowywali ich dziecko jest mocno naciągana.

Skąd wziąłeś tak wysokie wyroki za dezercję? Nawet jeśli te liczby są prawidłowe to mówimy tu o piętnastolatku, nie zawodowym żołnierzu. Przypuszczam, że kara dla takich to trzy razy pasem po dupie, grzywna dla rodziców i odstawienie uciekiniera do ośrodka o zaostrzonym rygorze.
ObrazekObrazek Wyświetl wiadomość pozafabularną
Tarantian Derim
Awatar użytkownika
Posty: 7
Rejestracja: 14 lip 2015, o 20:29
Miano: Tarantian Derim
Wiek: 15
Klasa: Brak
Rasa: Turianin
Zawód: Bezrobotny
Lokalizacja: Omega
Status: Turiański Dezerter
Kredyty: 20.000

Re: Tarantian Derim

15 lip 2015, o 13:17

Iris Fel pisze:Dlaczego nie wybrałeś specjalizacji? Bedzie to Twoją kulą u nogi podczas angażowania się w grę z MG. Poza tym właściwie nie wiem czy można grać bezklasowcem.
Z tego co czytałem, to owszem. Poza tym właśnie taki styl prowadzenia postaci mi się podoba (swoją drogą, ten dzieciak ledwo skończył podstawówkę, czy można w ogóle wymagać po nim bycia żołnierzem, czy biotykiem xD )
Kiru Heidr Varah pisze: Tak po prawdzie nawet nie wiem, czy ktokolwiek miał prawo zablokować jego środki, ale tu musi wypowiedzieć się ktoś kto się na tym zna.
Wydawało mi się, że byłoby to dość logiczne, skoro kredyty zostały wprowadzone przez cytadelę tylko w wariancie elektronicznym, by utrudnić nielegalne transakcje, to oczywistym byłaby możliwość zablokowania konta.
Kiru Heidr Varah pisze: Może się czepiam, ale idea że batarianie pozostali na Cytadeli po porwaniu rodziców twojej postaci i wychowywali ich dziecko jest mocno naciągana.
Z tym w zasadzie nie mam się jak nie zgodzić, nie miałem po prostu za bardzo pomysłu co moja postać miałaby robić przez te kilka lat, żeby nie nauczyć się obyczajów Turian. Uznałem, że inne rasy prawdopodobnie oddałyby go do jakiegoś sierocińca, a ci batarianie to tam diabli wiedzą co im we łbach siedzi. Nuż by go potrzymali jako taką "inwestycję", że "hej, hej, patrz, my się nim opiekowaliśmy i w ogóle, my tacy super, nie, przyjaźni, może coś nam zapłacicie albo przestaniecie poszukiwać za nielegalne przybycie, wiecie, tak po znajomości hehe"


Ogólnie to poprawione.
ObrazekObrazek
Kiru Heidr Varah
Awatar użytkownika
Posty: 660
Rejestracja: 3 cze 2013, o 22:04
Miano: Kiru Heidr Varah
Wiek: 100
Klasa: Szpieg
Rasa: Yahg
Zawód: Przemytnik
Lokalizacja: Cytadela
Status: ex-Krwawa Horda, jako Urdnot Kubera poszukiwana przez organizacje zwalczające przemyt
Kredyty: 48.138
Medals:

Re: Tarantian Derim

15 lip 2015, o 13:36

W twojej historii brakuje mi jeszcze jednej ważnej rzeczy; dlaczego właściwie uciekł przed szkoleniem wojskowym?
ObrazekObrazek Wyświetl wiadomość pozafabularną
Logan Ross
Awatar użytkownika
Posty: 47
Rejestracja: 14 cze 2014, o 08:27
Miano: Logan "Shroud" Ross
Wiek: 38
Klasa: Szpieg
Rasa: Człowiek
Zawód: Kapitan SSV Midway
Status: T5 w stopniu majora, rozpoznawalna postać.
Kredyty: 5.750

Re: Tarantian Derim

15 lip 2015, o 15:29

Z tego co czytałem, to owszem. Poza tym właśnie taki styl prowadzenia postaci mi się podoba (swoją drogą, ten dzieciak ledwo skończył podstawówkę, czy można w ogóle wymagać po nim bycia żołnierzem, czy biotykiem xD )
Klasa to trochę coś innego. Najprościej przełożyć to na zakres Twojej wiedzy i umiejętności. Żołnierz to nie jest tylko żołnierz zawodowy, czyli zawód, to gość który nie zna się na technice, nie jest biotykiem, ale np. wie co robić z bronią.
Jeśli przeszedłeś jakiekolwiek szkolenie wojskowe to warto wybrać żołnierza. Inaczej grasz po prostu zwykłym cywilem, który nie umie niczego konkretnego. Co z kolei oznacza, że na sesji wiele nie zdziałasz bo nie masz absolutnie żadnych możliwości ataku lub obrony, no i nici z rozwoju - punkty doświadczenia wydaje się tu na zdolności.

O ile rozumiem chęć grania taką postacią, to prawda jest taka, że walka stanowi często spotykany element rozgrywanych tu przygód, więc możesz trochę stracić.
Ogólnie najłatwiejsze będzie wybranie właśnie żołnierza, albo inżyniera (wystarczy, że znasz się na komputerach, majsterkujesz, wiesz coś o pierwszej pomocy itd.). Często wybór pada też na jakiegoś szpiega, co pozwala mi sądzić, że w uniwersum ME super duper prototypowa technologia kamuflażu taktycznego jest sprzedawana w każdym spożywczaku, ale to już temat na inną rozmowę. ;)
ObrazekObrazek
Konrad Strauss
Awatar użytkownika
Posty: 861
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:03
Wiek: 29
Klasa: Inżynier
Rasa: Człowiek
Zawód: Specjalista N2
Lokalizacja: Treches
Status: Starszy sierżant. Doświadczenie z obcą technologią(trzy razy). Po załamaniu nerwowym, jest na przymusowym urlopie.
Kredyty: 38.570
Medals:

Re: Tarantian Derim

15 lip 2015, o 16:33

Hej. Fajnie, że zakładasz postać turianina, bo mamy ich tutaj jak na lekarstwo ;)
Szczerze przyznam, że nie czytałem (jeszcze) twojej karty i nie będę tutaj wystawiał oceny, oraz pisał co moim zdaniem powinieneś dodać lub poprawić.
Skupię się na braku specjalizacji twojej postaci i dopowiem kilka zdań do tego, co już napisał mój przedmówca (napisała przedmówczyni ;] ).
Jak już powiedziano, bez specjalizacji nie miałbyś dostępu do żadnych zdolności technologicznych, bojowych i biotycznych, co mocno uszczuplałoby twoje możliwości w walce.
Z drugiej strony wciąż mógłbyś korzystać z amunicji specjalistycznych i granatów, które są dostępne dla każdego. Broń też nie wymaga którejkolwiek klasy postaci, by móc z niej korzystać, podobnie jak pancerze.
Mógłbyś więc iść w totalny roleplay i nie brać żadnej klasy postaci, albo wybrać którąś z sześciu dostępnych. Powiem szczerze, że było mało odważnych, którzy decydowali się na pierwszy wariant i mógłbym ich policzyć na palcach jednej ręki. To bardzo mało w porównaniu z tym, ile kart postaci przewinęło się przez strefę celną. Gdybyś chciał być bezklasowcem, to byłbyś unikatem na skalę całego forum, ale trudno mi powiedzieć, jakie by były tego skutki podczas walk.

Namyśl się więc nad tym. Pozdrawiam i powodzenia ;)
ObrazekObrazek Theme Ubiór cywilny

Wszystko co słyszymy jest opinią, a nie faktem.Wszystko co widzimy jest perspektywą, a nie prawdą. - Marek Aureliusz
Tarantian Derim
Awatar użytkownika
Posty: 7
Rejestracja: 14 lip 2015, o 20:29
Miano: Tarantian Derim
Wiek: 15
Klasa: Brak
Rasa: Turianin
Zawód: Bezrobotny
Lokalizacja: Omega
Status: Turiański Dezerter
Kredyty: 20.000

Re: Tarantian Derim

15 lip 2015, o 18:30

Okej, mam nadzieję, że już ostatnia poprawka :)

Nad klasą trochę myślałem, aczkolwiek stwierdziłem, że niech już będzie ten sołdat, skoro w końcu szkoła wojskowa, a perspektywa braku rozwoju jakoś do mnie nie przemawia xd
ObrazekObrazek
Kiru Heidr Varah
Awatar użytkownika
Posty: 660
Rejestracja: 3 cze 2013, o 22:04
Miano: Kiru Heidr Varah
Wiek: 100
Klasa: Szpieg
Rasa: Yahg
Zawód: Przemytnik
Lokalizacja: Cytadela
Status: ex-Krwawa Horda, jako Urdnot Kubera poszukiwana przez organizacje zwalczające przemyt
Kredyty: 48.138
Medals:

Re: Tarantian Derim

16 lip 2015, o 22:37

Wątek batarian trochę naciągny, ale ogólnie ok. Łap TAKA
ObrazekObrazek Wyświetl wiadomość pozafabularną
Bleys Belford
Awatar użytkownika
Posty: 275
Rejestracja: 13 cze 2014, o 19:59
Miano: Bleys Belford
Wiek: 40
Klasa: Żołnierz
Rasa: Człowiek
Zawód: Kapitan Hekate
Lokalizacja: Omega/Hekate
Status: Oficer Cerberusa, oficjalnie kapitan prywatnego statku kurierskiego, ex Przymierze
Kredyty: 9.940
Medals:

Re: Tarantian Derim

17 lip 2015, o 21:17

Hej!
Aparycja dosyć skąpa. Możesz dopisać bardziej szczegółowo np. jak wyglądają jego tatuaże plemienne. Coś szczególnego w głosie, sposobie bycia, poruszaniu, jakieś nawyki? Zachęcam do dodania paru zdań.

Osobowość - "Jednostka patologiczna" - w jakim sensie? Może jakieś wyjaśnienie, przykłady? Patologicznym można być na wiele sposobów. :) Fajnie byłoby dodać jakąś cechę charakterystyczną dla postaci.

Widzę, że potrafisz pisać, zatem wzbogać odrobinę kartę i daję taka. :)
NPC | Voice | Theme | Formal | CasualObrazekObrazek -30% do kosztu regeneracji tarcz ✔ - 1 PA / strzał Motyką ✔ +15% do celności broni ✔
+5% do obrażeń broni i mocy ✔ +20% do obrażeń wręcz ✔ 20% szans na podpalenie omni-ostrzem ✔
+20% do pancerza ✔
Prawdziwy gracz pbfów potrafi pogodzić wszystko. - William Kraiven Obrazek
Tarantian Derim
Awatar użytkownika
Posty: 7
Rejestracja: 14 lip 2015, o 20:29
Miano: Tarantian Derim
Wiek: 15
Klasa: Brak
Rasa: Turianin
Zawód: Bezrobotny
Lokalizacja: Omega
Status: Turiański Dezerter
Kredyty: 20.000

Re: Tarantian Derim

19 lip 2015, o 15:12

Bleys Belford pisze:Hej!
Osobowość - "Jednostka patologiczna" - w jakim sensie? Może jakieś wyjaśnienie, przykłady?
Właśnie z racji tych odchyleń w postrzeganiu i przestrzeganiu turiańskiego honoru oraz tego ich instynktu społecznego.

A aparycja znów edytowana ;-;
ObrazekObrazek
Hawk
Awatar użytkownika
Administrator
Posty: 2744
Rejestracja: 14 kwie 2012, o 22:37
Miano: Jeanette Hawkins
Wiek: 35
Klasa: Żołnierz
Rasa: Człowiek
Zawód: Kapitan pirackiej łajby
Lokalizacja: Wraith
Status: Widmo-renegat, poszukiwana przez Cerberusa.
Kredyty: 107.987
Medals:

Re: Tarantian Derim

19 lip 2015, o 21:36

THEME⌎ ARMOR⌎ VOICE⌎ NPC⌎
ObrazekObrazek
+10%⌎ do bycia twoją starą+20%⌎ do bycia starą twojej starej+30%⌎ do bycia starym starej twojej starej

Wróć do „Podania zaakceptowane”