Hawk
Awatar użytkownika
Administrator
Posty: 2743
Rejestracja: 14 kwie 2012, o 22:37
Miano: Jeanette Hawkins
Wiek: 35
Klasa: Żołnierz
Rasa: Człowiek
Zawód: Kapitan pirackiej łajby
Lokalizacja: Wraith
Status: Widmo-renegat, poszukiwana przez Cerberusa.
Kredyty: 107.987
Medals:

Nathala T'Kori

14 paź 2015, o 21:03

Zmiana Harvardu na Uniwersytet Oksfordzki naprawdę nie robi różnicy. Wybacz, ale naprawdę asari tak młoda (mimo wszystko), ale studiująca na ziemskim uniwersytecie (pisał Peter, jak aplikowała? Czemu mieliby dla niej zrobić wyjątek? Czemu wybrała się na planetę rasy, z którą pierwszy kontakt (w dodatku wrogi, turian), zaczął się, gdy ona miała już 18 lat? Myślisz, że po tak krótkim czasie ziemskie szkoły miałyby już opcję przyjmowania obcych? Bo ja nie sądzę.
Wybacz, ale ta część musi się niestety zmienić.
THEME⌎ ARMOR⌎ VOICE⌎ NPC⌎
ObrazekObrazek
+10%⌎ do bycia twoją starą+20%⌎ do bycia starą twojej starej+30%⌎ do bycia starym starej twojej starej

Nathala T’Kori
Awatar użytkownika
Posty: 65
Rejestracja: 11 paź 2015, o 11:40
Miano: Nathala T'Kori
Wiek: 47
Klasa: Adeptka
Rasa: Asari
Zawód: Ziemska archeolog, tancerka, krupierka
Lokalizacja: Cytadela
Kredyty: 4.750

Re: Nathala T'Kori

14 paź 2015, o 21:15

Nigdy nie było tam żadnego Harvardu, nie wiem skąd się to w ogóle wzięło. ;) Skoro moja postać widocznie tutaj kompletnie nie przejdzie, to wychodzi na to, że po prostu będę musiała sobie odpuścić, bo wy chcecie kompletnie zamysł całej mojej postaci zmienić. W 2165 roku została założona ambasada na Cytadeli, 15 lat to chyba wystarczająco dużo czasu na to, żeby ludzkość zaczęła przyjmować niektórych obcych na swoją planetę (biorąc pod uwagę fakt, jak prędko się rozwijali. Te wszystkie kolonie etc.) Widać, że tutaj trzeba zrobić tancerkę-asari i to już na 100% przejdzie.
GG: 52739159 Steam: natalias967
ObrazekObrazek
ARMOUR OUTFIT #1 OUTFIT #2 (CITADEL)
Zeto’Seya
Awatar użytkownika
Posty: 388
Rejestracja: 17 maja 2014, o 22:04
Miano: Zeto'seya
Wiek: 26
Klasa: Inżynier
Rasa: Quarianin
Zawód: Pilot - Złota Rączka
Lokalizacja: Treches
Status: Maskotka Drużyny
Kredyty: 220
Lokalizacja: Breslau

Re: Nathala T'Kori

14 paź 2015, o 21:46

Hawk, Harvarda wymyślił sobie Peter. Dobra, źle powiedziane. Podał to bodajże jako przykład. Z resztą pomyślmy też inaczej, może uczelnia sama chciałaby przyjąć osobę innej rasy. Otworzyłoby to przed nią nowe perspektywy. Otworzenie się na studentów z innych planet, może wykładowcy inni, z innym podejściem. Myślę, że można do tego też tak podejść. Wiesz, dawniej na Praski Uniwersytet ludzie jeździli z różnych Państw w różnych sytuacjach. Nawet podczas wojen husyckich (1419-1436) na uczelnię przybywali zagraniczni studenci (no może poza niemieckimi :D)
Twój argument z Wojną Pierwszego Kontaktu odzwierciedlałaby niechęć do niej, o której Nathala wspomniała.
ObrazekObrazek Wyświetl wiadomość pozafabularną Obrazek
Hawk
Awatar użytkownika
Administrator
Posty: 2743
Rejestracja: 14 kwie 2012, o 22:37
Miano: Jeanette Hawkins
Wiek: 35
Klasa: Żołnierz
Rasa: Człowiek
Zawód: Kapitan pirackiej łajby
Lokalizacja: Wraith
Status: Widmo-renegat, poszukiwana przez Cerberusa.
Kredyty: 107.987
Medals:

Re: Nathala T'Kori

15 paź 2015, o 07:27

Słyszałam o karcie więcej niż czytałam gdy się pojawiła, wiec myślałam że to zmieniła. Peter tez mnie nie poprawił :P
I nie, 15 lat to nie jest wystarczająco. Ludzie dopiero zaczynają grać istotną rolę w galaktyce (dopiero na przestrzeni wieku innych ras), to nie tak ze się pojawili i od razu zmienili system szkolnictwa.
Nie dość, że tak młoda asari to jeszcze wybyla od razu w nieznane. Kto by zgodził się brać za nią odpowiedzialność? Jakąkolwiek?
Przykro mi, ale nie uwzielam się na ciebie ani nie wadzi mi całokształt. Po prostu moim zdaniem uniwersytet ludzki nie przyjalby takiego "szczypiora" innej rasy, a T'Kori nikt by też nie puścił takiej młodej na planetę, która przed chwila dosłownie była w stanie wojny z rasa cytadeli.
Poza tym, tak krótko po odkryciach asari zwyczajnie nie nauczyłaby się wiele przydatnego w ziemskiej szkole. Czemu miałaby marnować czas na wymarlych przodków ludzi, bo, rzecz jasna, badania nad proteanami nie mają prawa być na ziemi tak dobrze rozwinięte? To nie tak ze ona będzie miała wykształcenie Liary z ME. Będzie o proteanach wiedziała mniej niż po innych studiach, może poza lokalnymi odkryciami na Marsie.
Co do samego bycia na ziemi.
Jeśli zależy Ci na tym tak bardzo, wymysł jakiś powód dla którego twoja postać trafiła na Ziemię. Trochę więcej niż sama przyjaciółka znana tylko 2 lata. Może poszukiwania drugiego, biologicznego rodzica?

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka
THEME⌎ ARMOR⌎ VOICE⌎ NPC⌎
ObrazekObrazek
+10%⌎ do bycia twoją starą+20%⌎ do bycia starą twojej starej+30%⌎ do bycia starym starej twojej starej

Gavyn Ramsey
Awatar użytkownika
Posty: 69
Rejestracja: 7 paź 2015, o 22:03
Miano: Gavyn Ramsey
Wiek: 29
Klasa: Szpieg
Rasa: Człowiek
Zawód: Najemnik
Postać główna: Zeto'Seya
Lokalizacja: Cytadela
Status: ex-Przymierze
Kredyty: 5.200
Lokalizacja: Breslau

Re: Nathala T'Kori

15 paź 2015, o 08:43

Z tym ze ona nie interesowała się proteanami. Historia ludzkości ją fascynuje, to hobby. Te 5 lat to dla niej tyle co nic, więc mogła sobie na to pozwolić. A ludzie wcale nie muszą pojmować 40 letnich Asari jak dzieci.
ObrazekObrazek
Nathala T’Kori
Awatar użytkownika
Posty: 65
Rejestracja: 11 paź 2015, o 11:40
Miano: Nathala T'Kori
Wiek: 47
Klasa: Adeptka
Rasa: Asari
Zawód: Ziemska archeolog, tancerka, krupierka
Lokalizacja: Cytadela
Kredyty: 4.750

Re: Nathala T'Kori

15 paź 2015, o 09:02

Nie rozumiem skąd w ogóle jest pomysł, że Nathala interesuje się proteanami. Wie z tego tyle, co słyszała w Cytadeli, czy gdziekolwiek indziej, czyli o wiele mniej od takiego Sheparda. 40-letnia asari zdecydowanie według miary ludzkiej nie jest dzieckiem, dla nich 40 lat to jest już wiek średni (nawet jeśli żyją do 150 lat), a 100 lat to dobrze zakonserwowana babunia (reakcja załogi na wiek Liary). Tak jak pisałam, wiedza którą moja postać by pozyskała na Ziemi nie jest wcale duża, a dla jej rasy nawet niewystarczająca do czegokolwiek. Ma wykształcenie ziemskiej archeolog, czyli nie ma 50-letniego doświadczenia Liary T'Soni. Uzasadnienie jej pasji? A jak inni zaczynają się pasjonować czymkolwiek? Jak Liara zaczęła interesować się proteanami? Pasja do czegoś nie raz pojawia się niespodziewanie, a nikt nie mówi, że tej młodej asari się to kiedyś nie odwidzi. Tak jak pisałaś, jest nadal młoda, jest dzieckiem, ale tylko według miary jej rasy, która bądź co bądź, nie ma takiego samego podejścia do swoich dzieci. Wracając do naszej doktor T'Soni, to nawet jeśli nie miała posłuchu wśród jej rasy, to nadal miała skądś ten tytuł doktora. Ja sama podwyższyłam wiek postaci do 40 lat, co jest mniej więcej podobnym wiekiem do tego, w którym nasza badaczka z Mass Effect kończyła swoją naukę i chciała wyruszyć w świat (choć nadal nie wiemy, co robiła przed badaniem każdej drobinki piasku w poszukiwaniu śladów protean). Powodem mojej postaci do nauki na Ziemi nie jest to, że ma stamtąd przyjaciółkę, a to, że tam właśnie podobno miała szansę jeszcze bardziej rozwinąć własną wiedzę o historii i kulturze tej rasy. Bardzo mi się podoba też argument Zeto, że ludzie sami chcieliby się otworzyć na inne rasy, w myśl integracji galaktycznej. Swoisty eksperyment, zwłaszcza, że ich przedstawiciele w kosmosie sami zintegrowali się z asari, turianami czy innymi rasami, rozmawiając z nimi jak równy z równym.
GG: 52739159 Steam: natalias967
ObrazekObrazek
ARMOUR OUTFIT #1 OUTFIT #2 (CITADEL)
Nakmor Gavos
Awatar użytkownika
Posty: 245
Rejestracja: 18 paź 2013, o 20:34
Miano: Nakmor Gavos
Wiek: 269
Klasa: Adept
Rasa: Kroganin
Zawód: Krogański Szaman
Lokalizacja: Omega
Status: Członek załogi Wraitha
Kredyty: 7.492
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Nathala T'Kori

15 paź 2015, o 15:18

Argumenty jak najbardziej logiczne i słuszne. Nie każdy wszak musi być żołnierzem, piratem, szpiegiem, kupcem, politykiem, inne. Może też być taki pasjonat danej rasy - świeżej i nowej dla innych ras (asari, turianie itd). Zatem nie widzę problemu, by jakaś ciekawska asari chciała się dowiedzieć więcej o tej niepokornej rasie. Młodość też rządzi się swoimi prawami, nastoletni okres buntu i ciekawości. Czemu zatem tak usilnie się upieracie, żeby nie przepuścić takiej postaci? Bo co, bo rzaaadko spotykana taka osoba, well ale jednak. Bo sprzeczne z kanonem? Well - mamy tutaj chyba kilka takich sprzecznych z kanonem rzeczy i jakoś przeszły.
Podtrzymuję swojego AKCEPTA
ObrazekObrazekBonusy: +15% obrażenia od broni, +30% obrażenia wręcz (-1PA), +30% Tarcze, +35% obrażenia od mocy, -20% koszt użycia mocy, +15% prem technologicznaTheme /Battle ThemeVoice "Co zrobisz w przypadku zła, którego nie możesz pokonać sprawiedliwością ?
Zwalczysz zło złem, czy też zaakceptujesz fakt, że sprawiedliwość z nim przegrała ?
- Tak czy inaczej, zło pozostanie. "
Hawk
Awatar użytkownika
Administrator
Posty: 2743
Rejestracja: 14 kwie 2012, o 22:37
Miano: Jeanette Hawkins
Wiek: 35
Klasa: Żołnierz
Rasa: Człowiek
Zawód: Kapitan pirackiej łajby
Lokalizacja: Wraith
Status: Widmo-renegat, poszukiwana przez Cerberusa.
Kredyty: 107.987
Medals:

Re: Nathala T'Kori

15 paź 2015, o 17:16

Dobrze. Więc podsumujmy - wciel się w Nathalę. Masz koleżankę z innego kraju, załóżmy ty jesteś z Francji, ona z Gruzji, czy innego mniej zaawansowanego technologicznie państwa. Masz lat 16, twoja koleżanka wraca do swojego kraju kilka lat po zakończonej wojnie. Ty, jako szesnastolatka, opuszczasz Francję, twoja matka na to się zgadza, przemierzasz mapę do zapuszczonej Gruzji bo jesteś ciekawa tubylców i "bo twoja przyjaciółka stamtąd jest". A potem podejmujesz tam studia i, cóż, wybierasz małe standardy i nieprzydatną wiedzę w przypadku Nathali, marnując na to kilka lat swojego życia. A wszystko to, bo fascynujesz się tubylcami, którzy, jak szybko się okazuje, nie są zbyt wiele różni od asari. Chodzi to, gada, kultura nieco inna, historia też.

Obecnie Nathali decyzja łatwo jest potępiana przez każdą, starszą asari, oceniana jako lekkomyślna i naiwna, a sama dziewczyna, choć zdobyła edukację, to nie posiada żadnych opcji zatrudnienia na Cytadeli z nią związanych.
Napisz tylko, że akceptujesz ten werdykt i masz akcepta ode mnie. Twoja postać, twoja decyzja.
THEME⌎ ARMOR⌎ VOICE⌎ NPC⌎
ObrazekObrazek
+10%⌎ do bycia twoją starą+20%⌎ do bycia starą twojej starej+30%⌎ do bycia starym starej twojej starej

Nathala T’Kori
Awatar użytkownika
Posty: 65
Rejestracja: 11 paź 2015, o 11:40
Miano: Nathala T'Kori
Wiek: 47
Klasa: Adeptka
Rasa: Asari
Zawód: Ziemska archeolog, tancerka, krupierka
Lokalizacja: Cytadela
Kredyty: 4.750

Re: Nathala T'Kori

15 paź 2015, o 17:24

Ale czemu moja asari miałaby być z jakiegokolwiek kraju? Nie rozumiem kompletnie tego, przecież urodziła się na Thesii, nie na Ziemi.
GG: 52739159 Steam: natalias967
ObrazekObrazek
ARMOUR OUTFIT #1 OUTFIT #2 (CITADEL)
Zeto’Seya
Awatar użytkownika
Posty: 388
Rejestracja: 17 maja 2014, o 22:04
Miano: Zeto'seya
Wiek: 26
Klasa: Inżynier
Rasa: Quarianin
Zawód: Pilot - Złota Rączka
Lokalizacja: Treches
Status: Maskotka Drużyny
Kredyty: 220
Lokalizacja: Breslau

Re: Nathala T'Kori

15 paź 2015, o 17:42

To było takie porównanie. Ogólnie wydaje mi się, że to wszystko to o czym sobie gadalismy. Zgadza się na accepta Hawk? Ogólnie postawiła sprawę jasno i masz okazję zdecydować :)

Wyświetl uwagę administratora
ObrazekObrazek Wyświetl wiadomość pozafabularną Obrazek
Nathala T’Kori
Awatar użytkownika
Posty: 65
Rejestracja: 11 paź 2015, o 11:40
Miano: Nathala T'Kori
Wiek: 47
Klasa: Adeptka
Rasa: Asari
Zawód: Ziemska archeolog, tancerka, krupierka
Lokalizacja: Cytadela
Kredyty: 4.750

Re: Nathala T'Kori

15 paź 2015, o 18:38

Po rozmowie na czacie, akceptuję te warunki. ^^
GG: 52739159 Steam: natalias967
ObrazekObrazek
ARMOUR OUTFIT #1 OUTFIT #2 (CITADEL)
Hawk
Awatar użytkownika
Administrator
Posty: 2743
Rejestracja: 14 kwie 2012, o 22:37
Miano: Jeanette Hawkins
Wiek: 35
Klasa: Żołnierz
Rasa: Człowiek
Zawód: Kapitan pirackiej łajby
Lokalizacja: Wraith
Status: Widmo-renegat, poszukiwana przez Cerberusa.
Kredyty: 107.987
Medals:

Re: Nathala T'Kori

15 paź 2015, o 19:57

THEME⌎ ARMOR⌎ VOICE⌎ NPC⌎
ObrazekObrazek
+10%⌎ do bycia twoją starą+20%⌎ do bycia starą twojej starej+30%⌎ do bycia starym starej twojej starej

Wróć do „Podania zaakceptowane”