To właśnie tutaj znaleźć możesz nowe informacje pochodzące z programu Wiadomości Galaktycznych, które zadbają o dostarczenie ci zarówno reportaży z sytuacji w galaktyce, jak i zwykłych plotek na temat gwiazd.

Wiadomości Galaktyczne
Awatar użytkownika
Posty: 94
Rejestracja: 19 maja 2012, o 16:57
Wiek: 0
Medals:

Atak Cerberusa na Orionis; brak postępów w śledztwie.

14 kwie 2013, o 16:03

Do tej pory nie udało się nic ustalić w sprawie ataku Cerberusa, na statek jednego z Widm, Vanessy Chorisso. Przypomnijmy, że ponad miesiąc temu doszło, do zuchwałego ataku na Orionis Crusier. Według informacji, jakie udało się nam zdobyć, w tym starciu Cerberus wystawił podobno dwa pancerniki, lub nawet trzy. Mówi to więc o tym, że posiadają oni własną stocznię, oraz wystarczająco dużo ludzi, do przeprowadzenia takiej akcji. Nierówna walka, przed jaką stanęli dzielni marynarze Widma, mogła się okazać przegrana dla nich, gdyby nie pomoc Hierarchii Turian. Udało nam się także porozmawiać z jednym, z marynarzy, jacy wtedy przebywali na Orionis, podczas ataku. Przebywający na Ziemi, na szkoleniu N2, starszy sierżant, Konrad Strauss.
------ Marcus Cromartie: Witam i dziękuję, że zechciał pan ze mną rozmawiać, sierżancie. Rozumiem, że jest pan zajęty na szkoleniu przez Przymierze i dlatego to doceniam.

Konrad Strauss: Również witam i przyznam, że nie spodziewałem się jakiegokolwiek wywiadu ze mną.

MC: Łatwiej było pana znaleźć, niż pana przełożoną. Przejdźmy jednak do pytań. Co się właściwie stało na Orionis? Dlaczego doszło do ataku?

KS: Nie jesteśmy do końca pewni dlaczego nas zaatakowano, ale wybrano wtedy idealny moment na to. Odbywało się wtedy przyjęcie, z okazji mojego awansu oraz ukończenia pielgrzymki przez moją quariańską koleżankę. Świętowaliśmy i między innymi to zaważyło o naszym nieprzygotowaniu do odparcia ataku. Doszło do abordażu i błyskawicznego przejęcia większości statku.

MC: Jakim cudem Cerberusowi udało się wejść na pokład bez większych problemów? W końcu powinni zostać ostrzelani prawie natychmiast, jakby się pojawili, prawda?

KS: Prawda, ale okazało się, że na pokładzie mieliśmy sabotażystę, który dokonał zniszczenia ważnych systemów statku i przez to atak czy choćby obrona były mocno utrudnione. Ta walka była z góry ustawiona i postarano się, by Cerberus wygrał.

MC: Całe szczęście, że na sygnał SOS odpowiedział turiański pancernik, bo inaczej mógłbym nie mieć okazji rozmawiać z panem.

KS Przepraszam za te słowa, bo nie byłem w stanie obserwować walki kosmicznej, ale w moich oczach Turianie zawiedli. Gdyby ostrzelali zacumowaną do nas jednostkę to wielu z załogi Orionisa nie zostałoby wziętych do niewoli!

MC: Dziękuję za rozmowę, panie sierżancie. To był starszy sierżant Konrad Stra...

KS: Chwila. Chcę coś jeszcze powiedzieć. Latynoska lasko, jeżeli to słuchasz, to pamiętaj; znajdę Ciebie.

MC: To by było na tyle. Do usłyszenia.

Marcus Cromartie

Wróć do „Wiadomości galaktyczne”