Zanim uda ci się dostać do samej stolicy, musisz przejść przez kilka rutynowych czynności tutaj, w strefie celnej. Składając swoją kartę musisz zadbać o to, by twoje dane były prawdziwe, lub żaden z celników nie wytknął ci w niej niedorzeczności!

Paleed Von

7 cze 2017, o 08:10

Bez przesady, to nie jest tyle warte.


M4001759

MIANO Paleed Von

DATA UR. 2167

MIEJSCE UR. Irune

RASA Volus

PŁEĆ Mężczyzna

OBYWATELSTWA Irune, Omega

SPECJALIZACJA Inżynier

PRZYNALEŻNOŚĆ Omega

ZAWÓD KSW - Konserwator Systemów WentylacyjnychInstytut Nauk Matematycznych Irune

Niewielkie jednopokojowe mieszkanie z aneksem kuchennym i komorą higieniczną dostosowaną do potrzeb i fizjonomii Volusów. Małe ciasne ale prawie własne.


Jest Volusem a to już w znacznej mierze definiuje jego wygląd. Kulisty skafander ciśnieniowy skutecznie zakrywa jego ciało i szczegóły jego urody. Dla znakomitej większości galaktycznej społeczności jest kolejnym baniatym pokurczem pętającym się wszędzie tam gdzie można ubić jakiś interes. Poza rodzinną planetą fizyczna strona jego jestestwa nie ma znaczenia, bo cóż po wysokiej atrakcyjności i przymiotach ciała za którymi voluskie kobiety szaleją skoro i tak wszystko to musi skrywać się pod kombinezonem. Pomimo voluskiej tuszy nie jest do końca niezgrabny i ociężały. Można by nawet przyjąć, że jak na standardy tej małej rasy cechuje go spora sprawność fizyczna.
Wzrost i waga: 140 cm 50 kg
Kombinezon:Brązowo-czarny z żółtymi pasami i przybornikami.
Podświetlenie oczu: Żółte.
Znaki szczególne: Skafander jest poskładany z części pochodzących z różnych modeli. Jest dostosowany do sylwetki Paleeda (przez to nie jest tak niezgrabny).


Paleed to młody i zafascynowany galaktyką Volus, który dopiero co przybył na Omegę. Jest ciekawy świata i na wszystko i wszystkich spogląda z mieszanką strachu i podziwu. Jest dość nieśmiały a w stresujących sytuacjach zaczyna się jąkać. To co jest dla Paleeda stresującą sytuacja to oddzielna kwestia i łapie się w to nawet zamówienie drinka u atrakcyjnej kelnerki. Choć nie stroni od towarzystwa to nigdy nie był jego duszą; najczęściej jest niedostrzegany i pomijany co mu jednak nie przeszkadza. Samotność nie przeraża go i ceni sobie chwile kiedy może pobyć ze swoimi myślami sam na sam. Wtedy też najlepiej mu się pracuje. Ceni sobie spokojne życie; nie musi być dostanie.
Zainteresowania:Interesuje się złomem i różnymi podzespołami elektrycznymi i elektronicznymi. Lubi demontować części i rozbierać je na czynniki pierwsze. Kolekcjonuje oporniki.
Lęki: Jest nieśmiały. Przez co bardzo często nie przejawia inicjatywy wtedy kiedy się tego od niego oczekuje. Co gorsza: im większy stres/oczekiwania tym bardziej, niepewnie się czuje. Często wątpi w to czy coś dobrze zrobił. Zwłaszcza gdy efekt pracy może być przez kogoś oceniany.
Przyzwyczajenia/zwyczaje:Lubi patrzeć na tancerki asari. Jeżeli może sobie pozwolić chodzi do klubów i przygląda się zmysłowym kobiecym ciałom, marząc jednocześnie o tym, że kiedyś jakaś piękna błękitno-skóra zwróci na niego uwagę.
Uzależnienia: Brak.
Znaki szczególne: Brak


Urodził się na Irune, tam też wychował i wykształcił. Na tle swych pobratymców wyróżniał się nieśmiałością i ciekawością świata. Uczył się sumiennie choć najlepszych ocen nie zgarniał; musiał ciężko pracować by utrzymać się w szkole i później na studiach. Cechy i praca którą w siebie włożył ostatecznie wytworzyły z Paleeda całkiem zdolnego inżyniera jednak trochę bojaźliwego. Na rodzinnej planecie nie zrobił wielkiej kariery. Praca której się podejmował nie satysfakcjonowała go i szybko się nią nudził więc często zmieniał pracodawców. A w zasadzie to oni zmieniali go; nie potrzebowali technika, który nie potrafił szybko podjąć stosownej decyzji a Paleed właśnie taki był. Pracodawcy po czasie rozpoznali się na nim i wszelkie ścieżki kariery zostały zamknięte przed Vonem. Nie mógł znaleźć sobie miejsca dla siebie. Gdy trafił na ofertę pracy na Omedze zdecydował się ją przyjąć choć wiedział co nie co o stacji i o tym jakiego rodzaju jest to miejsce. A może właśnie było na odwrót? Nie wiedział w co się pakuje? Tak czy inaczej, Paleed trafił na Omegę i na porcję solidnego, brutalnego i przestępczego łomotu psychiki. I spodobało mu się to. Polubił to miejsce, bowiem Omega, choć surowa, była prosta w obsłudze i nikt nie miał wobec niego wielkich oczekiwań. Mógł żyć tak jak sobie chciał bez wymagań starszych klanu i korporacyjnych przełożonych. Zatrudnił się jak konserwator systemów wentylacyjnych stacji i do tej pory sumiennie wykonuje swoje obowiązki. Nikt mu nie wchodzi w drogę a w razie czego zna kilka dobrych kryjówek w szybach wentylacyjnych.

Przez całe swoje - krótkie raczej życie - był sam. Z nikim się tak naprawdę nie przyjaźnił. Koledzy ze szkolnych ław byli ledwie znajomkami; nigdy nie był na tyle ważną częścią grupy by być zapraszanym na różne imprezy czy inne spotkania. Nikt nigdy nie nazwał go przyjacielem. Paleedowi średnio to przeszkadzało choć podświadomie tęsknił do jakiejś bliższej znajomości. Irune pod tym względem doświadczyła go mocno. Nawet rodzina - w której od pokoleń istniały silne bankierskie tradycje - odcinała się od syna który chciał zostać "tylko" inżynierem.
Omega okazała się być powiewem świeżości nawet na tym polu.
Nie, nie oznacza to, że Paleeda nagle otoczył wianuszek znajomych, wręcz odwrotnie. Został kompletnie odcięty nawet od szczątkowej więzi jaką miał ze swoją rodziną i znajomkami. Poznał jednak kogoś wyjątkowego.
Miała na imię Lalith i była tancerką Asari w Zaświatach. Ani razu nie zebrał się na to by do niej zagadać. Stać go było tylko na to by siedzieć kilka stolików obok i wpatrywać się w jej zmysłowe i pełne gracji ruchy. Urzekała go. Fascynowała i rozbudzała jego wyobraźnię. Sprawiała, że wracał w Zaświaty niczym narkoman pragnący kolejnej dawki błogiego zapomnienia. Paleed był nią bez reszty zafascynowany. Oczywiście Lalith ani razu nie zwróciła uwagi na małego i pękatego Volusa którego stać było tylko na to by opłacić wejściówkę do lokalu i wykupienie porcji najtańszego rodzaju drinka. Ani razu na niego nie spojrzała. Nigdy - w żaden sposób nie dała po sobie poznać - by obecność Paleeda została przez nią dostrzeżona.
Jakże wielkie było zdziwienie Paleeda gdy pewnego wieczoru to właśnie ona przyszła do jego mieszkania prosząc go o pomoc w rozwiązaniu pewnej sprawy.
- standardowy generator tarcz
- omni-klucz "Primo"
- 2 tysięcy kredytów na koncie.
- 10 tysięcy kredytów w złomie, częściach i narzędziach.
- pasy z przybornikami na narzędzia.
- plecak (najczęściej pusty; służy mu do przenoszenia większych elementów i złomu)
Ostatnio edytowano 12 cze 2017, o 11:12 przez Paleed Von, łącznie edytowano 3 razy
Paleed Von

Avatar użytkownika
 
Posty: 3
Dołączył(a): 6 cze 2017, o 09:33
Miano: Paleed Von
Wiek: 19
Klasa: Inżynier
Rasa: Volus
Zawód: KSW
Lokalizacja: Urząd Celny
Kredyty: 20.000

Re: Paleed Von

7 cze 2017, o 21:33

Karta napisana jest poprawnie. Jednak ze względu na jej długość nie jestem w stanie napisać wiele dobrego lub złego. Jesteś pewien, że nie chcesz rozszerzyć swojej historii? Ułatwi to, do pewnego stopnia, pracę GM'a podczas twojej gry i prawdopodobnie zmniejszy jego arbitralność przy określaniu cech twojego otoczenia. Decyzja jednak należy do ciebie. Niektóre pola jak "wykształcenie" wymagają uzupełnienia a jeszcze inne wymagają usunięcia zbędnych informacji by pozostawić je puste, jeżeli tak fabularnie planujesz. Jestem na tak, jednak myślę, że byłoby najlepiej gdyby osoby komentujące po mnie wstrzymały się z oceną do czasu estetycznego połatania karty.
ObrazekObrazek
Valelo Edern

Avatar użytkownika
 
Posty: 59
Dołączył(a): 16 maja 2017, o 02:36
Miano: Valelo Edern
Wiek: 23
Klasa: Szpieg
Rasa: Salarianin
Zawód: Biolog-oportunista
Lokalizacja: Aluminium
Status: ex-Zaćmienie, obecnie niezwiązany z nikim
Kredyty: 11.750

Re: Paleed Von

8 cze 2017, o 07:53

Historia jest zachowawcza bowiem nie do końca widzi mi się rozpisywanie jej dla samego rozpisywania i objętości. Losy Paleeda były do tej pory bardzo proste i nie wiem czy jest sens bym uzupełniał ją o nie wiadomo jak wielkie wydarzenia. Nie znaczy to, że nie mógłbym, ale chodzi o to, że mam ochotę na prostą postać. Bez odnajdywania przypadkiem dysków protean, bez przypadkowego nadeptywania na odcisk Krwawej Hordzie albo innym organizacjom tego typu, bez wielkich przygód na karku. Liczę na wielkie przygody przed sobą a nie za sobą. Od zera do bohatera. Spokojne i proste życie. Jeżeli znajdzie się MG, który chciałby poprowadzić takiego niezgrabnego Volusa to z nim chciałbym ewentualnie ustalić więcej szczegółów i ewentualnie wtedy - przed startem przygody - uzupełnić KP. Jeżeli jednak uznacie, ze moje podejście nie jest najlepszym dla tego pbf'a to się dostosuję.
Paleed Von

Avatar użytkownika
 
Posty: 3
Dołączył(a): 6 cze 2017, o 09:33
Miano: Paleed Von
Wiek: 19
Klasa: Inżynier
Rasa: Volus
Zawód: KSW
Lokalizacja: Urząd Celny
Kredyty: 20.000

Re: Paleed Von

10 cze 2017, o 09:03

Hej Paleed! Jak mówił nasz salarianin wcześniej, jednak warto by było kartę rozbudować. Ale nie chodzi o ratowanie galaktyki ani stawanie na odcisk komukolwiek, tylko o dodanie szczegółów, o które mógłby zahaczyć potem MG. Fajnie potem spotkać w sesji znajomego ze swojej kp, albo usłyszeć jak ktoś rozmawia o czymś, co wydarzyło się w historii. Nawet jeśli będzie to rozwalony generator w jakiejś fabryce. Możesz dopisać za co go wywalili, albo wspomnieć osoby, które miały jakiś wpływ na jego życie, nawet minimalny jeśli jest samotnikiem. To nie muszą być walki z kroganami ani polowanie na dzikie varreny. Dobrze piszesz i sama bym volusowi chętnie sesję poprowadziła, ale postać póki co jest bardzo blada :)
VERTIGO
+20% DO TARCZ | -10% DO TRAFIENIA IRENE | +40% DO OBRAŻEŃ WRĘCZ
ObrazekObrazek
CASUAL - FORMAL - ARMOR - THEME
Irene Dubois

Avatar użytkownika
Mistrz Gry
 
Posty: 1306
Dołączył(a): 27 mar 2014, o 17:41
Miano: Irene Dubois
Wiek: 24
Klasa: Szpieg
Rasa: Człowiek
Zawód: Złodziejka, technik okrętowy
Lokalizacja: Crescent
Status: Uznana za zmarłą
Kredyty: 5.615
Medale: 4
Rekrut (1) Medal za długą służbę (1) Taktyk (1) Operacja Szalony Geniusz (1)

Re: Paleed Von

12 cze 2017, o 11:14

OK. Rozbudowałem trochę historię. W takiej wersji może być? Zahaczka dla MGa moim skromnym zdaniem jest całkiem smaczna;)
Paleed Von

Avatar użytkownika
 
Posty: 3
Dołączył(a): 6 cze 2017, o 09:33
Miano: Paleed Von
Wiek: 19
Klasa: Inżynier
Rasa: Volus
Zawód: KSW
Lokalizacja: Urząd Celny
Kredyty: 20.000

Re: Paleed Von

12 cze 2017, o 18:41

Helou,
Kilka szybkich wskazówek:

  1. Musisz napisać gdzie mieszkanie Paleeda się znajduje.
  2. Nic praktycznie nie napisałeś o dzieciństwie volusa. Dobrze by było coś napomknąć. Poza tym i kilkoma literówkami dla mnie jest dobrze i pewnie będzie akcept jak uzupełnisz i poprawisz.
  3. Lalith to bardzo fajny punkt zaczepny dla MG muszę przyznać, ale proponuję ostatecznie wyrzucić akapit
  "Jakże wielkie było zdziwienie Paleeda gdy pewnego wieczoru to właśnie ona przyszła do jego mieszkania prosząc go o pomoc w rozwiązaniu pewnej sprawy."
  by dać mistrzowi większą dowolność.
  4. Zgodnie z zasadami każdemu przydzielone jest 20 tysięcy kredytów na start - Ty wymieniłeś jedynie 12. Radzę poprawić, no chyba, że świadomie rezygnujesz z części.

To wsio. Daj znać w poście jak naniesiesz poprawki.
Mundur Ubiór cywilny Theme Carcharias Wraith GG: 5800060
ObrazekObrazek
+70% do obrażeń od mocy +15% do obrażeń od broni +15% do celności
Obrazek
Carmen Ortega

Avatar użytkownika
Grafik
 
Posty: 1154
Dołączył(a): 10 maja 2012, o 18:32
Wiek: 32
Klasa: Szturmowiec
Rasa: Człowiek
Zawód: Oficer Cerberusa
Lokalizacja: Aite
Status: Agentka Cerberusa działająca pod przykrywką fałszywej tożsamości, pirat.
Kredyty: 9.300
Medale: 4
Rekrut (1) Ostatni świadek (2) Medal za długą służbę (1)

Re: Paleed Von

13 cze 2017, o 12:49

Zgadzam się z przedmówczynią, jak to zmienisz to ode mnie masz już TAKa :)
VERTIGO
+20% DO TARCZ | -10% DO TRAFIENIA IRENE | +40% DO OBRAŻEŃ WRĘCZ
ObrazekObrazek
CASUAL - FORMAL - ARMOR - THEME
Irene Dubois

Avatar użytkownika
Mistrz Gry
 
Posty: 1306
Dołączył(a): 27 mar 2014, o 17:41
Miano: Irene Dubois
Wiek: 24
Klasa: Szpieg
Rasa: Człowiek
Zawód: Złodziejka, technik okrętowy
Lokalizacja: Crescent
Status: Uznana za zmarłą
Kredyty: 5.615
Medale: 4
Rekrut (1) Medal za długą służbę (1) Taktyk (1) Operacja Szalony Geniusz (1)

Re: Paleed Von

13 cze 2017, o 14:59

Podtrzymuję swoje TAK. Dziękuję za wprowadzone zmiany.
ObrazekObrazek
Valelo Edern

Avatar użytkownika
 
Posty: 59
Dołączył(a): 16 maja 2017, o 02:36
Miano: Valelo Edern
Wiek: 23
Klasa: Szpieg
Rasa: Salarianin
Zawód: Biolog-oportunista
Lokalizacja: Aluminium
Status: ex-Zaćmienie, obecnie niezwiązany z nikim
Kredyty: 11.750


Powrót do Strefa celna

KTO JEST ONLINE?

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość