Zanim uda ci się dostać do samej stolicy, musisz przejść przez kilka rutynowych czynności tutaj, w strefie celnej. Składając swoją kartę musisz zadbać o to, by twoje dane były prawdziwe, lub żaden z celników nie wytknął ci w niej niedorzeczności!

Chara Pride

25 sie 2017, o 19:12

Zapłać, a powiemy ci jakiej srajtaśmy używa twój wróg i zdradzimy jego zeznania podatkowe...


18419710

MIANO Chara "wiewiórka" Pride

DATA UR. 17.05.2172r

MIEJSCE UR. Ziemia, Anglia, Londyn

RASA Człowiek

PŁEĆ Kobieta

OBYWATELSTWA Ziemskie

SPECJALIZACJA Żołnierz

PRZYNALEŻNOŚĆ Społeczność galaktyczna

ZAWÓD Szczur kanałowyPodstawowe

Cała Cytadela, to jej dom


Chara jak prawie każde dziecko jest bardzo ciekawa świata. I właśnie to widać po jej sposobie poruszania się i ogólnym zachowaniu. Jest bardzo ruchliwa, lubi przypatrywać się temu, co robią inni i zadawać przy tym mnóstwo pytań. Jest przy tym tak uparta, że mało kto potrafi jej odmówić. A gdy ktoś spróbuje, to umie go wówczas tak podpuścić, że delikwent sam nawet nie zauważy, kiedy się przed nią wysypie. Co się natomiast tyczy wyglądu Chary, to jest to niewysoka dziewczynka o szczupłej budowie ciała. Czasami można nawet powiedzieć, że jest za chuda, ale to głównie w takich miesiącach, kiedy nie ma zleceń i przymiera głodem. Poza tym nastolatka ma jasną skórę, na której w niektórych miejscach (plecach, klatce piersiowej i ramionach) widać blizny i siniaki powstałe w trakcie szpiegowania innych lub bójkach z resztą dzieciaków. No cóż, nie z każdym Chara dogaduje się tak, jakby chciała. Choć potrafi być wobec innych uprzejma i bezkonfliktowa. To zwykle inni zaczynają bójki. Wracając jednak do sprawy wyglądu, dziewczynka ma krótkie, proste włosy w kolorze czerni, zielone oczy i wąskie usta. Rzadko kiedy się rumieni, a jej skóra słabo się opala, przez co prędzej się sparzy, niż nabierze brązowych odcieni.
Wzrost i waga: 140 cm wzrostu i 35 kg wagi
Skóra/karapaks: Jasna z bliznami i siniakami
Oczy: Zielone
Włosy: Krótkie, proste, czarne
Znaki szczególne: Zawsze nosi holo-medalion ze zdjęciem matki


Mówi się, że dzieci powinny być posłuszne i wykonywać polecenia rodziców. Chara jednak na przekór temu ma własny rozum i przestrzega tylko swoich zasad, a jedna z nich brzmi, że jeśli polecenie łamie jej poglądy na świat, to nie musi go wykonywać. Oczywiście nie jest jakimś bezczelnym, pyskatym bachorem, nie. Jeśli przedstawisz jej stosowne argumenty, to może się przychylić do twoich opinii i wspomóc w razie potrzeby. Bo trzeba wiedzieć, że Chara bardzo kocha pomagać innym. Jeśli ktoś jest w potrzebie, nie przejdzie obok niego obojętnie. Potrafi się nawet dzielić wszystkim, co ma z innymi, choć zwykle jest tego bardzo mało. Jest też spragniona wiedzy na wszystkie tematy. Gdy spotka jakąś interesującą osobę, to nie ma przebacz, wypyta ją o wszystko... Niemniej jednak... Choć wydaje się otwarta na innych, to w wielu sprawach jest też nieufna, zwłaszcza wobec ludzi, którzy zadają zbyt wiele pytań na jej temat. Innych zagada, ale sama woli pozostawić pewną dozę tajemnicy w przypadku jej osoby. Należy również dodać na zakończenie, że Chara jest świetną towarzyszką, jeśli chodzi o trudne chwile. Potrafi wysłuchać, pocieszyć i inne takie. Jak również nie jest zbyt pamiętliwa i potrafi wybaczyć wiele rzeczy. Jedyną osobą, której nigdy nie wybaczyła win, jest jej ojciec.
Zainteresowania: Interesuje ją dosłownie wszystko.
Lęki: : Boi się, że ojciec ją kiedyś znajdzie, oraz śmierci swoich przyjaciół.
Przyzwyczajenia/zwyczaje: Lubi gromadzić rzeczy. Nigdy nie wiadomo, co może się przydać.
Uzależnienia: Kocha czekoladę i przesadne gapienie się na innych.
Znaki szczególne: Czasami ma kłopoty z instynktem samozachowawczym. O innych się boi, lecz nie o siebie.


Chara urodziła się w Londynie, jako drugie dziecko bogatego biznesmena Luciena Pirde'a i jego żony Margareth. A przynajmniej taka była oficjalna wersja. Na szczęście, pomimo plotek na temat pochodzenia dziewczynki, pierwsze lata życia przebiegły jej spokojnie, ponieważ rodzice nie mieli wobec niej takich oczekiwań, jak wobec syna, który miał w przyszłości przejąć interesy ojca. Dziewczynka mogła więc spokojnie bawić się z innymi dziećmi, nie martwiąc się, że nie sprosta oczekiwaniom rodziców. Bo cóż... Uczyła się całkiem dobrze i państwo Pride nigdy nie musieli się za nią wstydzić. I to im w zupełności wystarczyło. Do czasu... Pewnego dnia, zdarzyła się bowiem tragedia. Jedyny syn państwa Pride zginął w strzelaninie, jaka miała miejsce na londyńskiej ulicy dnia 10 grudnia 2182 roku. Służby porządkowe stwierdziły wówczas, że były to porachunki dwóch grup przestępczych. Dopiero wtedy do państwa Pride dotarła wiadomość o tajnych interesach ich syna ze światkiem przestępczym. I w ten oto sposób, jedyną dziedziczką rodu stała się Chara. Dziewczynka jednak nie zamierzała iść w ślady ojca. Oskarżała go, że to przez niego James zginął. Nawet matka nie potrafiła przemówić jej do rozsądku i tak, po dwóch latach Chara zdecydowała się na ucieczkę z domu. Zabrała wszystkie swoje oszczędności i wdarwszy się na teren statku transportowego lecącego w stronę Cytadeli, zdołała przyłączyć się do tamtejszej grupki bezdomnych dzieciaków, dzięki którym mogła pozostać anonimowa. Zaczęła nawet szpiegować razem z nimi różnych typków, by za pieniądze przekazywać informacje o nich tym, którzy kontaktowali się ze szczurami kanałowymi. Szło jej to całkiem nieźle, choć czasami ryzykowała życiem, narażając się na wściekłość obserwowanych celów. Był zwłaszcza taki jeden, nieprzyjemny typ. Wszyscy w półświatka zwali go Nox. Handlował używkami, jednak SOC przez wiele lat nic mu nie mogło zrobić, ponieważ miał znajomości na wysokim szczeblu. Jedyne, co mówili w takich sytuacji, to że jest to naprawdę brudna sprawa i mogli jedynie dawać mu ostrzeżenia. Można się łatwo domyśleć, że w grę w chodziły pieniądze i nie wszyscy w SOC byli tak uczciwi jak wielu myślało. Dopiero przybycie na Cytadelę wściekłego Turianina, który po śmierci syna, chciał się zemścić na mężczyźnie, zakończyło życie wspomnianego typa. Chara z przyjemnością mu w tym pomogła, informując turianina o prawie każdym kroku handlarza i pokazując mu miejsce, gdzie mógł przygotować zasadzkę. Dostała za to kilka tysięcy kredytów i kulkę w ramię od jednego z współpracowników handlarza. Na szczęście pewna pani doktor zgodziła się przyjąć ją w swoim domu i za darmo zajęła się ramieniem dziewczynki. I można by przytoczyć jeszcze wiele przykładów działalności Chary, jednak zajęłoby to naprawdę dużo czasu...Nie posiada statku.- Standardowy generator tarcz.
- Omni-klucz "Primo".
- 20 tysięcy kredytów.
- Kilka kompletów ubrań.
- Jedzenie.
- Lornetka.
- Holo-medalion.

- Niektórym może się wydawać, że szczury kanałowe to tylko zwykła grupka bachorów. Ale tak naprawdę mają oni tam swoją hierarchię, w której Chara co prawda nie zajmuje najwyższej pozycji, ale jest też szanowana przez inne szczury.
- Ksywkę "'wiewióra" zdobyła podczas jednej z ucieczek przed celem, który zauważył, że jest obserwowany. Wykazała się wtedy szczególnymi umiejętnościami gimnastycznymi i po części akrobatycznymi.
- Marzy, by zostać lekarką.
- Bawi ją mowa salarian.
- Ma kumpla kroganina, imieniem Drex. Pomogła mu kiedyś szpiegując jego ukochaną asari i zdobywając dowody jej zdrady.
- Kiedyś inne dzieciaki poczęstowały ją alkoholem. Szybko tego pożałowała i od tamtego czasu trzyma się z dala od procentów.
- Nie jest wybredna w kwestii jedzenia.

Ostatnio edytowano 4 lis 2017, o 15:32 przez Chara, łącznie edytowano 16 razy
Chara

Avatar użytkownika
 
Posty: 3
Dołączył(a): 25 sie 2017, o 17:57
Miano: Chara "wiewiórka" Pride
Wiek: 14
Klasa: Żołnierz
Rasa: Człowiek
Zawód: Szczur tunelowy
Lokalizacja: Cytadela
Status: Poszukiwana przez ojca- Luciena Pride'a
Kredyty: 20.000

Re: Chara Pride

27 sie 2017, o 18:15

Zacznę od kilku błędów, które udało mi się znaleźć:

Aparycja:

Chara jak prawie każde dziecko, jest bardzo ciekawa świata.

zbędny przecinek.

Poza tym, nastolatka ma jasną skórę(...)

także zbędny przecinek.

Wracając jednak do sprawy wyglądu. Dziewczynka ma średniej długości, proste włosy

Wracając to imiesłów przysłówkowy, ale brakuje tu czasownika w funkcji orzeczenia. W takim razie zbędna jest kropka.

Osobowość:

Bo trzeba wiedzieć, ża Chara (...)

Że.

Potrafi się nawet dzielić wszystkim co ma z innymi, choć zwykle jest tego bardzo mało.

Brakuje przecinka pomiędzy "potrafi", a "ma".

... Lecz...

Zamieniłbym to na np. nie mniej jednak.

Jedyna osobą, której nigdy nie wybaczyła win, jest jej ojciec.

Jedyną.

W historii nie dostrzegłem nic rażącego, ale poczekam na ekspertów od tej dziedziny.

W takim razie pozostaje mi ocenić ogół postaci. Szczerze mówiąc, podoba mi zamysł dziecka/szczura kanałowego, wydaje mi się, że nie było tego na forum, ale nie mnie oceniać - jestem tu od niedawna. Jeśli uważasz, że taką postacią będzie Ci się dobrze grało, to w porządku.
Muszę zwrócić uwagę na długość historii postaci. Miałem ten sam problem. Rozumiem, że Twoja postać jest jeszcze młoda, jej historia dopiero się rozpoczyna, ale nie zaszkodzi dodać kilku punktów. Rozumiem, że jej brat został zamordowany, gdy Chara miała 10 lat. Pozostają 2 lata na ziemi - możesz opisać, jak zmieniły się jej relację z ojcem. Co ją zmusiło do podjęcia decyzji o ucieczce z domu? Kolejne dwa lata jako szczur kanałowy - może opisz, jak wyglądała jedna z jej przygód? Te dwa interesujące lata, podczas których trochę powinno się wydarzyć, ty opisałaś w dwóch zdaniach.

Na razie wstrzymuję się z wystawieniem Tak'a, do czasu, gdy wypowiedzą się osoby bieglejsze ode mnie.
ObrazekObrazek
Kalee’Vagaar

Avatar użytkownika
 
Posty: 16
Dołączył(a): 23 lip 2017, o 11:19
Miano: Kalee'Vagaar nar Rileya
Wiek: 20
Klasa: Inżynier
Rasa: Quarianka
Zawód: Mechanik
Lokalizacja: Omega
Status: W trakcie pielgrzymki
Kredyty: 5.750

Re: Chara Pride

31 sie 2017, o 23:52

Helou,

Na razie wczytałam się w historię, przyznam, bo od tego lubię zaczynać. I trochę nie trzyma się ona kupy. Jak jedna firma ma zabijać dziedzica fortuny w formie zemsy za brak sfinansowania jakiejś umowy? Przecież nie dość, że nie jest to opłacalne w żaden sposób, to jeszcze od razu leci na tę firmę pozew na miliony kredytów...
Za zabójstwo dziedzica ów wrogi koncern przypłaciłby sporo pieniędzy, pomijając sam fakt, że "zemsta" w postaci morderstwa wydaje się być mocno naciągana w świecie wielkich koncernów i biznesu, gdzie pieniądz jest wart więcej niż ludzkie życie.

PS: Prosiłabym o wybranie jakiegoś innego avka :P Staramy się tu trzymać jeden motyw graficzny avatarów, w który ten mało się wpisuje.

PS2: Postać wydaje się być też zdecydowanie zbyt młoda na to. Nikt nie wpuści takiej, np. dwunastolatki (zakładając, że ze dwa lata mieszka na Cytadeli), na pokład statku tylko trzymając za słowo, że matka jest w środku. Są listy pasażerów, na których od razu zaczną matki szukać. Lepiej będzie, jeśli wkradła się na jakiś transportowiec.
NPC ARMOR CASUAL VOICE THEME BATTLE THEME GG: 4208550
ObrazekObrazek
+77,5% do obrażeń od broni+20% do celności+40% tarcz+20% do obrażeń od mocy boj.+30% do pancerza
+5% szansy na krytyk+1 pochłaniacz ciepła do każdej broni

GOOD OL' PIRATES/THEME
Hawk

Avatar użytkownika
Administrator
 
Posty: 1900
Dołączył(a): 14 kwi 2012, o 23:37
Miano: Jeanette Hawkins
Wiek: 29
Klasa: Żołnierz
Rasa: Człowiek
Zawód: Pirat, najemnik
Lokalizacja: Wraith
Status: Widmo-renegat, ex-przymierze, pirat. Za jej głowę wyznaczono sporą nagrodę.
Kredyty: 62.387
Medale: 11
Rekrut (1) Żołnierz (1) Kat (1) Nieproszony gość (1) Nieuchwytny cel (1) Medal za długą służbę (1) Szaleniec (1) Najlepszy z najlepszych (1) Taktyk (1) Podstawowe szkolenie (1) Operacja Szalony Geniusz (1)

Re: Chara Pride

1 wrz 2017, o 00:19

Poprawiłam pierwszy i trzeci punkt, lecz Avatar będę mogła zmienić dopiero jutro na komputerze.
Chara

Avatar użytkownika
 
Posty: 3
Dołączył(a): 25 sie 2017, o 17:57
Miano: Chara "wiewiórka" Pride
Wiek: 14
Klasa: Żołnierz
Rasa: Człowiek
Zawód: Szczur tunelowy
Lokalizacja: Cytadela
Status: Poszukiwana przez ojca- Luciena Pride'a
Kredyty: 20.000

Re: Chara Pride

1 wrz 2017, o 19:19

W dobie turboglobalizacji i superinwigilacji w XXII wieku dziecko mogłoby uciec samemu na stację kosmiczną oddaloną o parę systemów? Trochę naciągane dla mnie :P. Uważam, że proste oznaczenie miejsca urodzenia postaci jako Cytadela byłoby właściwsze w tym miejscu. Żadnych mankamentów innych nie jestem w stanie stwierdzić i jestem na TAK, tyle że pierwszy GM będzie miał ciężki orzech do zgryzienia jak poprowadzić sesję dziecku by jednocześnie nie była zbyt... infantylna(?) i przesłodzona a jednocześnie ciekawa.
ObrazekObrazek
Valelo Edern

Avatar użytkownika
 
Posty: 64
Dołączył(a): 16 maja 2017, o 02:36
Miano: Valelo Edern
Wiek: 23
Klasa: Szpieg
Rasa: Salarianin
Zawód: Biolog-oportunista
Lokalizacja: Aluminium
Status: ex-Zaćmienie, obecnie niezwiązany z nikim
Kredyty: 11.750

Re: Chara Pride

1 wrz 2017, o 19:33

Biorąc pod uwagę post Hawk uznałam, że jest to możliwe.
Chara

Avatar użytkownika
 
Posty: 3
Dołączył(a): 25 sie 2017, o 17:57
Miano: Chara "wiewiórka" Pride
Wiek: 14
Klasa: Żołnierz
Rasa: Człowiek
Zawód: Szczur tunelowy
Lokalizacja: Cytadela
Status: Poszukiwana przez ojca- Luciena Pride'a
Kredyty: 20.000

Re: Chara Pride

1 wrz 2017, o 21:39

Jestem ciekaw jak potoczą się losy Twojej postaci, więc z czystym sumieniem dodaje kolejnego Tak'a do twojej kolekcji. *uśmiech*
ObrazekObrazek
Kalee’Vagaar

Avatar użytkownika
 
Posty: 16
Dołączył(a): 23 lip 2017, o 11:19
Miano: Kalee'Vagaar nar Rileya
Wiek: 20
Klasa: Inżynier
Rasa: Quarianka
Zawód: Mechanik
Lokalizacja: Omega
Status: W trakcie pielgrzymki
Kredyty: 5.750


Powrót do Strefa celna

KTO JEST ONLINE?

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość