Rider
Awatar użytkownika
Posty: 108
Rejestracja: 13 lip 2012, o 14:28
Wiek: 16
Klasa: Adept
Rasa: Turianka
Zawód: Pilot / Przemytnik / Posłaniec
Postać główna: Stark
Kredyty: 5.000

Myśliwiec Silver

14 lip 2012, o 14:56

Obrazek


Silver
Silver jest nowatorskim salariańskim myśliwcem. Turianka go krótko mówiąc ukradła i przechrzciła zmieniając jego barwę z czarnego na srebrny.
Jest piekielnie szybki i doskonale zwrotny. Dzięki najnowszym technicznym nowinkom jego ogniwa paliwowe są niesłychanie wydajne, co przysparza oszczędności właścicielowi. Silver posiada dwa mniejsze działka obsługiwane przez pilota, bądź WI, do tego większy kaliber w wysuwanym z "brzucha" myśliwca gnieździe. Działka niestety w tym momencie są marnej siły.
Jednostka ma dwa fotele: dla pilota i dla operatora działka poniżej. Jest na tyle duży, by pod przezroczystą częścią poszycia zmieścić owalną kwaterę z łazienką i systemem komputerowym. Dodatkowym atutem myśliwca jest to, że jego skrzydła są częściowo składane - można je złamać i postawić pionowo w górę co znacząco zmniejsza szerokość myśliwca.

Największą wadą myśliwca jest brak bezpośredniego dostępu do systemów chłodzących, ogniw paliwowych i silników. Można się do nich dostać jedynie kanałami technicznymi i dokonać ewentualnie prowizorycznych napraw. Pełen dostęp można uzyskać jedynie od zewnątrz.


Pokłady
Pokład I
- Kabina pilota
  • - system nawigacyjny z mapą galaktyki
    - pokładowy WI - Spark
    - CIB
    - monitoringi wszystkich systemów i podzespołów
- Kajuta mieszkalna
  • - sypialnia
    - łazienka
    - systemy podtrzymywania życia
    - serce WI
Podpokład
- gniazdo strzelnicze


Załoga
- Pilot - Rider
- WI - Spark

Obrazek

Obecne położenie
Doki Cytadeli
Ostatnio zmieniony 5 lip 2013, o 20:40 przez Rider, łącznie zmieniany 2 razy.
ObrazekObrazek
Core
Awatar użytkownika
Mistrz Gry
Posty: 320
Rejestracja: 14 lip 2012, o 16:12
Wiek: 26
Klasa: Inżynier
Rasa: Człowiek
Zawód: Pilot / Najemnik / Mechanik
Kredyty: 1.000
Medals:

Re: Myśliwiec Silver

31 lip 2012, o 20:41

Wyświetl wiadomość pozafabularną
Core po załatwieniu swoich spraw na korwecie udał się w stronę zadokowanego Silvera Rider. Trochę pobłądził po dokach nim znalazł odpowiedni przedział w którym stał myśliwiec. Stanął w przejściu czekając na wysunięcie rękawa. Gdy wreszcie wejście się otworzyło chłopak wszedł do środka. - Dobra robota, wciąż żyjemy. Malo osób może się tym poszczycić po walce z grupą gethów, a na lodowej planecie z amoniakową atmosferą to już szczególnie - uśmiechnął się wspominając tą akcję jak by teraz to nie wydawało się takie straszne - no ale nie zapominajmy, że lecieliśmy na Ziemię. Przeglądałem w drodze powrotnej extranet w poszukiwaniu czegoś więcej na temat tej Madame DeLuxe. Powiem ci, że ma całkiem prężną organizację pełną różnorakich zleceń, a jedno szczególnie powinno cię zainteresować. - szybkim ruchem Core przesłał ze swojego omni-klucza na omni-klucz Rider fragment wiadomości z extranetu

Wyświetl wiadomość pozafabularną

- Co ty na to? Piszą, że potrzebują ekipy, ale my jak narazie świetni dajemy sobie radę.
Rider
Awatar użytkownika
Posty: 108
Rejestracja: 13 lip 2012, o 14:28
Wiek: 16
Klasa: Adept
Rasa: Turianka
Zawód: Pilot / Przemytnik / Posłaniec
Postać główna: Stark
Kredyty: 5.000

Re: Myśliwiec Silver

31 lip 2012, o 21:03

Po dokowaniu, trzeba było odstawić naszych nieszczęsnych quarian, w dobre ręce, a Darkah do szpitala. Oczywiście człowiekiem turianka nie bardzo się przejmowała, wciąż była na niego zła. No ale, każdy może mieć swoje. Pożegnała się z chłopcem i jego ciocią po czym wróciła na statek. -Wdzięczność Flotylli... proszę, Ner mi nie uwierzy! Ciekawę czy będę mogła tam kiedyś polecieć. - Zastanawiała się na głos, póki WI nie poinformowała, że ktoś czeka na zezwolenie na wejście na pokład. Core. Jego wpuściła i wzięła do kajuty mieszkalnej, tam gdzie leżała quarianka. Posprzątała szybko upychając resztę medykamentów do apteczek pokładowych i zasobników. -Mówiłam, że jestem dobrym pilotem. W sumie, nie miałam możliwości w pełni się wykazać, ale cóż. Drkah dał ciała. Nigdzie z nim więcej nie lecę, bo sama mu strzelę w plecy. - Odpowiedziała turianka ubrana już w cywilny, codzienny strój. Siadając na łóżku odebrała wiadomość od człowieka i przeczytała ją. -Niby fajne. Póki nie ma w planach strzelaniny to mi pasuje. - Dodała kiwając głową. -Chociaż tutaj też nie mieli do nas strzelać a walczyliśmy z armią gethów. Masakra. Nie spodziewałam się, że kiedyś zobaczę te syntetyki, a co dopiero mówić o walce z nimi. Kurde brat by mi nie uwierzył. - zaczęła znowu nadawać. Wracał jej humor, co było widać. Zarobiła niezłą sumkę i przeżyła niezłą przygodę do tego chyba Core będzie jej kumplem. -Możemy lecieć, ale wiesz co. Mamy chyba tyle kredytów by sprawić sobie pancerz. Kurde, po tej akcji nigdy nic nie wiadomo, a wolę mieć pancerz jak schodzę z pokładu, bo w tym pokładowym zwykłym skafandrze nie czułam się bezpiecznie. - Dodała i wyszczerzyła żuwaczki do człowieka.
ObrazekObrazek
Core
Awatar użytkownika
Mistrz Gry
Posty: 320
Rejestracja: 14 lip 2012, o 16:12
Wiek: 26
Klasa: Inżynier
Rasa: Człowiek
Zawód: Pilot / Najemnik / Mechanik
Kredyty: 1.000
Medals:

Re: Myśliwiec Silver

31 lip 2012, o 23:21

- Dobrym pilotem powiadasz... - wtrącił Core - no spoko po tym co widziałem twierdzę, jak to mawiał w akademii Przymierza podporucznik John Mc'Woody "coś umiesz, ale to na razie nie wyłania się z odmętów standardowości". Dobry oficer Przymierza, kiepski instruktor... - chłopak wyjął z kieszeni paczkę papierosów, wyciągnął jednego po czym odpalił zapalniczką. Prostym gestem skierował paczkę w stronę Rider, może też ma ochotę? Tak na dobrą sprawę Core nigdy nie zastanawiał się nad tym czy turianie palą papierosy. - no ale mniejsza. Co do Darkah, jest widać niedoświadczony jeszcze oraz młody w fachu. Właśnie problem w tym, że z takim podejściem szybko pożegna się z życiem według mnie, zanim nabierze większego doświadczenia i chyba nie był w wojsku skoro nie wie, że jak strzelają do ciebie to się chowasz. - Chwila przerwy na zaciągnięcie się papierosem i powolne wypuszczanie dymu - To czy obejdzie się bez strzelania nie jestem pewien. Jeśli doczytasz dokładnie ogłoszenie znajdują się tam informację, że ta Madame Deluxe wysłała już wcześniej swoich ludzi, po których ślad zaginał... może tamci też rozbili się na jakiejś planecie - zaśmiał się Core - w każdym razie te prymitywne ludy nie powinny być zbytnim problemem. - kolejna przerwa na papierosowego bucha, w którym ponownie dał się wygadać Rider - pancerze powiadasz? Może to nie był by faktycznie taki zły pomysł. Tyle, że pancerze są drogie. Z tego co mi wiadomo przynajmniej.
Rider
Awatar użytkownika
Posty: 108
Rejestracja: 13 lip 2012, o 14:28
Wiek: 16
Klasa: Adept
Rasa: Turianka
Zawód: Pilot / Przemytnik / Posłaniec
Postać główna: Stark
Kredyty: 5.000

Re: Myśliwiec Silver

1 sie 2012, o 11:14

No tak, dobrym pilotem. Musiała być dobrym pilotem i niezłym uciekinierem skoro do tej pory jej nie złapali i nie zawlekli na powrót do laboratorium na Palavenie. Proste, przynajmniej dla niej. -HEJ! - Krzyknęła kidy w końcu zrozumiała że słowa Cora były obraźliwe. -Ja Cie nie obrażałam! Jesteś u mnie! Chcesz lecieć na robotę i mnie obrażasz! Co Ty sobie myślisz do cholery?! - Krzyknęła zrywając się z miejsca, nawet nie zauważyła, że jej ciało otoczyła niebieska biotyczna poświata. Oj się dziewczyna zdenerwowała... tak miała, to się chyba nazywało rozchwianie emocjonalne! -Sam sobie leć na Ziemię jak tak mamy rozmawiać! Nie chce mi się pracować z osobami, które mnie obrażają tylko dlatego, że jestem dzieciakiem! Że nie byłam w wojsku i nie wiem co to jest GARDIAN! - Dodała zaciskając pięści. Oddychała szybko, ale chyba to pozwoliło jej rozładować nieco nerwy, bo nie czyniąc krzywdy rozmówcy odwróciła się i polazła na mostek by tam sobie klapnąć w fotelu pilota. -Każdy tylko patrzy na mnie z góry... albo z politowaniem... bo mniejsza, bo jestem młodsza, bo jestem sama, bo wiem mniej od innych. Ja tego nie chciałam, powinnam teraz siedzieć w akademii wojskowej na Palavenie... od roku... - Zaczęła mówić, w zasadzie to chlipać, po po pierwszym wyrazie łzy popłynęły jej po policzkach. -A gdybym nie była dobrym pilotem, to rozbiłabym się przy pierwszym skoku przez przekaźnik masy. Co z tego, że ledwo potrafię strzelać, i tak radzę sobie lepiej od przeciętnej osoby w moim wieku, ale kogo to obchodzi. Najlepiej pośmiać się z młodej samotnej turianki, bo przecież ona nic mi za to nie zrobi. Dlaczego mam jej nie obrazić nie pośmiać się... Wszyscy jesteście tacy sami... Do tej pory tylko Ludzie Za Szybką byli dla mnie mili... - Chlipnęła na zakończenie pociągając nosem i wykręcając sobie dłonie na padoku.
ObrazekObrazek
Core
Awatar użytkownika
Mistrz Gry
Posty: 320
Rejestracja: 14 lip 2012, o 16:12
Wiek: 26
Klasa: Inżynier
Rasa: Człowiek
Zawód: Pilot / Najemnik / Mechanik
Kredyty: 1.000
Medals:

Re: Myśliwiec Silver

1 sie 2012, o 12:11

Core stał lekko zszokowany reakcją turianki. - ej spokojnie... ja tu nikogo nie obrażam... - starał się mówić spokojnie - chciałem tylko powiedzieć, że cię nie znam! - Chłopak stał dalej wpatrując się w poczynania turianki. - Wow wow... spokojnie, wyluzuj... po co takie nerwy od razu... us-spo-kuj się... nikt cię tu nie traktuję jak dziec..... - chwila zadumania - jesteś dzieckiem? Z resztą nie ważne! Wiesz co? Ja też powinienem siedzieć teraz w akademii Przymierza! Ale nie, zrezygnowałem z tej drogi gdyż zauważyłem, że to do niczego nie prowadzi! Wiesz czego nauczyłem się poza akademią? Inni traktują cię z góry? Z politowaniem? Więc pokaż im, że się mylą... - chwila przerwy by sprawdzić reakcję Rider, - boshe ta turianka jest większym kłębkiem nerwów niż myślałem... - pomyślał Core - Poradziłaś sobie na tym lodowym olbrzymie, latasz, nie rozbijasz się po kątach, w akademii poznałem takich co nie potrafili nawet dobrze poderwać statku do lotu, to już wystarczy byś zmywała tych "wyższych" inaczej śmiechem... - chłopak skierował się w stronę wyjście ze statku - choć przejdziemy się postawię ci coś do picia... przyda ci się...
Rider
Awatar użytkownika
Posty: 108
Rejestracja: 13 lip 2012, o 14:28
Wiek: 16
Klasa: Adept
Rasa: Turianka
Zawód: Pilot / Przemytnik / Posłaniec
Postać główna: Stark
Kredyty: 5.000

Re: Myśliwiec Silver

1 sie 2012, o 12:45

Dziewczyna ledwo słyszała uspokajające słowa człowieka. Zdenerwowała się i już, ale kiedy tylko usiadła w fotelu biotyka zniknęła, a jej nerwy przeszły w łzy. -Ty zrezygnowałeś... to była Twoja decyzja... - jęknęła pociągając nosem i ocierając łzy. -Ja marzyłam o rozpoczęciu szkoleń i obozów. Liczyłam miesiące, dni. - Mruknęła, wytarła rękawem nos i oczy i zamilkła na chwilę. -Mam 16 lat. - Dodała by sprostować jego zdziwienie odnośnie jej wieku. To już nie był istotnie wiek dziecięcy, ale biorąc pod uwagę, że nie wstąpiła do akademii za dzieciaka mogła być uważana, to przecież rozpoczęcie szkoleń, było przełomowym w życiu turian. -Jak ja mogę pokazać komuś cokolwiek... jak nikt nie bierze mnie na poważnie... Ty też dopiero zmieniłeś podejście jak o mało nie rozmazałam Ci głowy na ścianie kajuty. Denerwuje mnie to. - Powiedziała wstając z fotela, minęła bez słowa człowieka i wróciła do kajuty sypialnej. Nie musiała, od tak chciała sobie dać kilka chwil samotności, że niby czegoś szuka. Po kilku minutach wróciła do śluzy. -Nie chcę pić. Dziwnie się po tym czuję. Zostanę przy sokach owocowych. No ale poszukajmy jakiegoś sklepu z pancerzami... no i żeby mieli też w ofercie takie dla turian, bo w te ludzkie wąskie się nie wcisnę. - Dodała otwierając śluzę i zostawiając Silvera pod opieką Spark.

<oboje zt>

Wyświetl wiadomość pozafabularną
ObrazekObrazek
Rider
Awatar użytkownika
Posty: 108
Rejestracja: 13 lip 2012, o 14:28
Wiek: 16
Klasa: Adept
Rasa: Turianka
Zawód: Pilot / Przemytnik / Posłaniec
Postać główna: Stark
Kredyty: 5.000

Re: Myśliwiec Silver

5 lip 2013, o 20:39

Nie chciała zostawać na Illium choć planeta bardzo jej sie podobała. Bała się, że to może byc pierwsze miejsce gdzie ta Madame Jakjejtam będzie jej i Core'a szukać. Zawsze chciała zobaczyć Cytadelę, jeszcze tam nie była. Dlatego wrócila na swój myśliwiec i póki oczy nie zaczęły jej się zamykać pilotowała, potem, ustawiła autopilota i poszła na zasłużony wypoczynek.

Gdy się wyspała była już w przestrzeni Cytadeli. Doprowadziła się do porządku, włączając w to swój pancerz po czym poprosiła o pozwolenie na dokowanie i posadziła myśliwiec we wskazanym luku.

<zt>
ObrazekObrazek

Wróć do „Środki transportu”