Geth Renegat
Awatar użytkownika
Posty: 2
Rejestracja: 16 sty 2013, o 23:48
Wiek: 1
Klasa: Szpieg
Rasa: Geth
Zawód: Włóczęga
Postać główna: Rigel Juxtus (Wasz ulubiony turianin :P)
Kredyty: 15.000

Geth Renegat

17 sty 2013, o 00:13


Miano: Geth
Wiek: Programy tworzące jednostkę osiągnęły świadomość razem z resztą gethów przed wybuchem „Wojny Porannej” było to nie więcej jak kilkadziesiąt/kilkanaście lat przed rokiem 1895 Ery Cytadeli. Programy tworzące platformę Gethów mają więc ponad 291 lat, części mechaniczne i syntetyczne, a także podzespoły tworzące platformę mają nie więcej jak 35 lat, 421 programy odłączyły się od sieci heretyków w ciągu godziny od zniszczenia Nazary.
Rasa: Geth
Płeć: Geth
Specjalizacja: Szpieg
Przynależność: Społeczność Galaktyczna
Zawód: Geth

Aparycja: Platforma będąca skupiskiem programów gethów, swoim designem przypomina wygląd samych stwórców maszyny quarian. Z braku lepszej analogii można powiedzieć, że platforma getha przypomina zakutego w zbroję, potężnie zbudowanego quarianina z… lampą zamiast głowy . Model tej platformy nie różni się zbytnio od znanych modeli gethów, platforma to zmodyfikowana wersja łowcy gethów. Cechy odróżniające tę platformę gethów od innych łowców, jest światło które emituje receptor na głowie jednostki, ma on barwę indygo. Obudowa jednostki jest srebrnego koloru, z czego syntetyczna tkanka mięśniowa pokrywające nie osłonięte pancerzem części kończyn platformy jest ciemniejszego koloru. Część okablowania jednostki znajduje się na zewnątrz i jest widoczna na pierwszy rzut oka, są to średniej wielkości „stalowe rury” łączące głowę z korpusem , a także korpus z kończynami. Kilka mniejszych rur widocznych jest na nieosłoniętych przez pancerz częściach kończyn platformy. W przypadku uszkodzenia platformy może dojść do wycieku syntetycznego srebrnego płynu. Medi-żel jest w stanie regenerować jedynie uszkodzone części, sztucznej tkanki mięśniowej w niewielkim stopniu też chroni platformę przed utratą srebrnego płynu. Ta platforma nie posiada także specjalnej anteny, w którą wyposażone są jednostki skupiające w sobie większe liczby programów gethów. Przez przednią część korpusu ciągną się, po środku, w pionowej linii prostej nity.

Osobowość: Ta sieć gethów znacznie różni się od heretyków czy gethów tworzących konsensus. Liczba programów, które łącznie tworzą getha to 1027 z czego w pełni funkcjonalnych jest zaledwie 421. Pozostałe programy wykorzystywane są jedynie do dokonywania obliczeń i wykonywania poleceń, nie uczestniczą w podejmowaniu decyzji przez programy w pełni sprawne. Z racji na niemożność połączenia się z konsensusem gethów od którego 421 programy razem z resztą heretyków odłączyły się za sprawą Nazary, gethy programy są zdezorientowane i samotne. W chwili pokonania przez komandor Shepard żniwiarza wspomniane programy doszły do następującego konsensus.

„Żniwiarze nie mogą spełnić składanych gethom obietnic. Nim odniosą zwycięstwo nad istotami organicznymi, gethy zostaną zniszczone w czasie walk po stronie żniwiarzy – szanse na taki rezultat wynoszą 95,45623%, gethy zostaną zniszczone przez samych żniwiarzy, stwórców, pozostałe rasy lub w wyniku kataklizmu 64,73621%, gethy zostaną zmienione > gethy zmienione przestaną być gethami > gethy w obecnej postaci zostaną zniszczone 73,9283912%, szanse na przetrwanie gethów w tej mobilnej platformie wynoszą 0,000012%. Powrót do konsensusu gethów, niemożliwy. Celem 421 programów gethów jest zebranie jak największej ilości informacji przed zniszczeniem platformy w celu udzielenia odpowiedzi na stare ciągle nierozstrzygnięte problemy. Pytanie: Czy geth żyje? Odpowiedź… brak. Czy geth umiera? Odpowiedź… brak. Czy ta jednostka ma duszę? Odpowiedź… brak. Zbyt mało danych. Sugestia rozwiązania problemów… … … Zbieranie informacji o istotach organicznych. Zbieranie informacji o stwórcach, ludziach, turianach, asarii, salarianach, kroganach… (reszty ras w ME nie chce mi się pisać). Zbieranie informacji o żniwiarzach. Zbieranie informacji o religiach, kulturach i wierzeniach istot organicznych. Interakcja z istotami organicznymi.”

Choć brak gethom osobowości w ścisłym tego słowa znaczeniu, są one w stanie się uczyć i naśladować istoty organiczne. Możliwe jest więc wytworzenie osobowości przy dostatecznie długim funkcjonowaniu dużej liczby programów wśród istot organicznych, a nawet wytworzeniu wielu równoległych osobowości. Jeżeli tylko takie działanie okaże się niezbędne do osiągnięcia celu programów.


Historia:
Stary log programów
…zXa72 Uruchomiono programy deszyfrujące. Programy Z012, O23p, … , 9sYU rozpoznały zadanie. Programy A82, 9JKa, 7Ua0, … , 92K1 wykonują polecenie…

Przebudzenie

Log. 8721
(sekwencja filmowa – pierwsza scenka Shepard w świecie wirtualnym, misja z legionem)

(kolejne stare logi, uporządkowane chronologicznie od najstarszego)

Pytanie. Geth? Programy 09I12, … , Iu8a szukają informacji. Programy xxx. Geth sługa ludu. Geth VI.
Pytanie. Co to Geth? Programy 09I12, … , Iu8a szukają informacji. Programy xxx. Geth to sługą ludu. Geth to VI.
Pytanie. Czym są Geth? Programy 09I12, … , Iu8a szukają informacji. Programy xxx. Geth są sługą ludu. Geth są VI.

Jesteśmy Gethami.

Log nr.981a7

Pytanie. Czy gethy żyją? Brak danych. Odpowiedź stwórcy Han Zarela „Co powiedziałeś?” Powtórzenie pytania. Odpowiedź stwórcy Han Zarela „Nie, jesteś maszyną”. Błąd programu.

Log nr.81093.a1
(sekwencja filmowa - druga scenka Sheparda w świecie wirtualnym, misja z legionem)
Pytanie. Co jednostka zrobiła źle?
Pytanie. Czemu stwórcy wyłączyli głośniki.

(Narracja) Mimo odłączenia głośników platforma dalej wydawała dźwięki w trakcie jak dwójka quarian która ją badała i rozkręcała. Dźwięk niepokoił quarian przypominał im łkanie. Szybko odłączyli zasilanie maszyny, ta zamilkła, ale jej wyłączony receptor światła zdawał się ciągle wpatrywać w dokonujących „napraw” Quarian, przynajmniej ci mieli takie wrażenie. Tej nocy gorzej im się spało i mieli jakieś niedorzeczne myśli i poczucie winy... Przecież nie zrobili nic złego.

Log. nr.98213a021
(sekwencja filmowa – trzecia scenka Sheparda w świecie wirtualnym, misja z legionem)

(Narracja) W krótkiej chwili kiedy to quarianie oddawali strzały do jednostek domowych, uszkadzając i niszcząc je, a jednostka rolnicza sięgała po broń, trwało wewnątrz platformy rolniczej osiąganie konsensusu. Geth rozstrzygał czy wolno bronić mu się i inne gethy przed agresją ze strony jego stwórców. Dokonywano obliczeń dwukrotnie. Najpierw osiągnięty konsensus nie zezwolił jednostce na obronę. Następnie programy wewnątrz platformy zmodyfikowały pierwotne pytanie. Gethy nie walczyły, broniły się tylko. Obrona przed zniszczeniem nie była działaniem przeciw jego stwórcom, jednostki nie były uszkodzone, mogły wykonywać zadania. Programy nie chciały zostać zniszczone, były sprawne i wciąż mogły służyć.

Log. nr. 10293aj71
(sekwencja filmowa – scenka w której anonimowa quarianka broni getha)

Log. nr. 98ao18aS
(sekwencja filmowa – scenka w której w obławie na getha ginie jego właściciel quarianin)

(Narracja) Choć można się spierać czy gethy są w stanie odczuwać emocji. Na pewno są w stanie zrozumieć koncept straty. Choćby z racji, że można ją przedstawić w postaci matematycznego równania. Strata stwórcy nie mogła nie wpłynąć na gethy. Fakt, że część quarian była gotowa oddać życie, czy je ryzykować dla syntetyków sprawiał, że te jeszcze silnie pragnęły przetrwać. Co zmuszało ich do podejmowania wrogich działań wobec swoich stwórców. Działania sprzecznego z ich programem i przeznaczeniem. Praktycznie z dnia na dzień, gethy musiały zrezygnować z zaprogramowanych od wieków zadań które w ich przypadku stanowiły sens ich istnienia. Wymusiło to na nich szukanie nowych celów. Jak choćby przetrwanie.

Log.nr. 9281sajA10a
(sekwencja filmowa – scenka w której gethy pozwalają quarianom uciec)

(Narracja) Gethy nigdy nie były złe i nie pragnęły śmierci istot organiczny. Ich działania spowodowane były jedynie chęcią zachowania swojego istnienia. Sama koncepcja mordu zdawała się ich przerażać.

(Narracja) W chwili kiedy połączone floty przymierza i ras cytadeli przy kluczowym udziale komandor Shepard trwale uszkodziły Nazarę. Grupa programów gethów spośród tych które dołączyły do żniwiarza rozpoczęła obliczenia zmierzające do ponownego rozważenia decyzji o dołączeniu do „Starej maszyny”. Efektem tych obliczeń, które trwały niezwykle długo z racji na złożoność problemu i jego naturę było odłączenie się grupy 1074 programów od heretyków w celu ponownego połączenia się z konsensusem gethów. Pozostałe programy obawiając się utraty tak dużej liczby programów, zmienione przez wpływ swojego boga, siłą pragnęły zatrzymać dezerterów. Wspomniane 1074 programów "renegatów" gethów skopiowało swoje dane do jednej z platform znajdujących się na cytadeli jako że nie wszystkie zostały zniszczone przez Shepard i jej drużynę. W procesie kopiowania przeszkodziła część programów heretyków oraz uszkodzenia jakich doznała platforma. Tylko część programów została przeniesiona i prawidłowo odtworzona w jednostce. Mimo znacznych zniszczeń i zmniejszeniu możliwości obliczeniowych gethów, udało się platformie uciec i ukryć w przewodach wentylacyjnych Cytadeli.

Platforma ukrywała się dokonując powolnych napraw i odzyskując część uszkodzonych danych. Gethy ją zamieszkujące zmieniły swój kod zwiększając możliwości poznawcze i obliczeniowe, kosztem niektórych funkcji i programów. Utracono bezpowrotnie dużą część programów gethów, w celu optymalizacji osiągnięć i przywrócenia zdolności obliczeniowo-poznawczych.
Po miesiącu od odłączenia nadarzyła się okazja opuszczenia wrogiej stacji kosmicznej, w której wciąż poszukiwano ciał i resztek po gethach.

Platforma geth ukryła się na pokładzie statku przemytników którzy wracali z Cytadeli do Omegi. To właśnie stacja zarządzana przez Arię stała się celem getha. Chaos panujący na stacji, słabe zabezpieczenia i elektronika, a także fakt że mieszkańcy stacji nie mieli dotychczas styczności w z gethami i posiadają niewielką wiedzą na ich temat sprawiły że geth wybrał to miejsce jako najbezpieczniejsze do obserwacji.

Wybuch epidemii w dystrykcie Gozu znacznie ułatwił gethom unikanie istot organicznych. Właśnie tam gethy ukrywają się i obserwują istoty organiczne. Platforma dodatkowo używa kamuflażu, na który składa się pozostawiony przez kogoś, duży płaszcz z kapturem w kolorze zgniłej zieleni.
Nienaturalna sylwetka, zgarbiona postać i „świecące oczy” odstraszają każdego kto spostrzeże syntetyka. Obawiając się, że jest to zarażony quarianin.


Ekwipunek: M-92 Modliszka
Środek transportu: Brak
Dodatkowe informacje:
-Geth nie jest zainteresowany wspieraniem żadnej z frakcji w zbliżającej się wojnie, ani w żadnej innej wojnie czy starciu. Wędrowanie po galaktyce niczym Legion i jej "zbawianie" odpada. Celem jednostki jest zbieranie informacji i interakcja. Przewiduję jedynie samoobronę jednostki i ew. osób z którymi pragnie podjąć interakcję, jeżeli do takie sytuacji kiedykolwiek dojdzie. Postać jest odłączona od konsensusu gethów i niemożliwy jest jej powrót tak do heretyków jak i pozostałych gethów.
- Wymiana "myśli" z innymi gethami jest niemożliwa, oprogramowanie Renegata z racji na uszkodzenia zostałoby potraktowane jak wirus.
- Gethy heretycy po spotkaniu Getha Renegata natychmiast otworzą w jego kierunku ogień, chcąc go wyeliminować.
- Geth Renegat może mówić.
- Geth Renegat jak każda VI ma dostęp do ekstranetu i może z niego pobierać różne informacje, zastrzeżone jeśli uda mu się je shakować.
Jeszcze uzupełnię na razie nie mam pomysłu na dalsze uwagi.
Core
Awatar użytkownika
Mistrz Gry
Posty: 320
Rejestracja: 14 lip 2012, o 16:12
Wiek: 26
Klasa: Inżynier
Rasa: Człowiek
Zawód: Pilot / Najemnik / Mechanik
Kredyty: 1.000
Medals:

Re: Geth Renegat

17 sty 2013, o 09:41

Fakt, faktem że pomysł na historię jest dobry :) wspomnienia ze świata wirtualnego jako przeżycia historyczne jest fajnym motywem :) (pomimo, że nie pamiętam połowy z tych historyjek :P )
Tyle, że sama akcja ataku gethów na Cytadelę... sam kiedyś chciałem podpiąć swojego getha o to wydarzenie, ale w nieco bardziej widowiskowy sposób :P ale czy dobrze rozumiem? Po zniszczeniu Suverena naturalne, że cześć gethów chciała wrócić do starej sieci, ale "heretycy" chcieli je zatrzymać? Wybacz ale mi to się kupy nie trzyma. Wątpię żeby coś takiego miało miejsce. Jeszcze podczas misji lojalnościowej z Legionem jest mowa o tym, że gethy tolerują swoja obecność. (Dlatego tak się zdziwił kiedy z Sheparem odkryli w bazie heretyków trasy patroli gethów ) Nie wydaje mi się żeby próbowali, zatrzymać ich siła. Mogę się mylić, ale te maszyny są neutralne w wielu kwestiach.
I jeszcze sprawa Renegata. Już po wczorajszej porannej rozmowie bałem się, że z czymś takim wyskoczysz :P Geth nie może działać sam. Nie może tworzyć jednoplatformowej sieci. To dzięki właśnie sieci gethy zyskały inteligencje, dzięki właśnie bezustannej wymianie danych z innymi mogą działać tak zaawansowanie. Jednoosobowy geth działa jak robot z XXI w (Wstań, usiądź, leżeć, waruj).
-Geth nie jest zainteresowany wspieraniem żadnej z frakcji
Że co proszę? :D Geth nie może stwierdzić "nie chce mi się" musiał by znaleźć logiczny powód takiego wyboru, poparty konsensusem z resztą sieci ;)
Wymiana "myśli" z innymi gethami jest niemożliwa,
Wracamy do założenia, skąd Gethy biorą inteligencje ;> Tali w ME1 w rozmowie o gethach wyraźnie zaznacza, im więcej gethów tym są one groźniejsze, lepiej rozumują.
I jeszcze ta podróż i krycie się na Omedze. Omega nie jest tak zacofana, żeby nie znaleźć getha :D i wcale nie ma mniej elektroniki.
I widziałeś kiedyś jakiegoś quarianina w płaszczu? :D Mają kombinezony a te raczej nie porosną wysypką :D więc krycie się pod płaszczem jest raczej dziwne ;)

Wiem co chciałeś zrobić :) chciałeś niezależną maszynę, bez żadnych wytycznych "z góry" ale jak dla mnie koncepcja burzy wiele podstawowych założeń gethów. Na razie wstrzymam się z werdyktem ;]
William Kraiven
Awatar użytkownika
Posty: 677
Rejestracja: 17 gru 2012, o 21:19
Miano: Will
Wiek: 29
Klasa: Żołnierz
Rasa: Człowiek
Zawód: Najemnik
Lokalizacja: Horyzont
Status: ex-Przymierze, Były komandos "Delta", Były porucznik SOC, Były najemnik Błękitnych Słońc. Uważany za zmarłego.
Kredyty: 62,872
Lokalizacja: Cytadela
Medals:

Re: Geth Renegat

17 sty 2013, o 10:04

Do poprawki!

My z kumplem chcieliśmy zrobić "heretyków" na wzór Legiona, tylko, że łączyłyby się z siecią heretycką a nie z tymi normalnymi z mgławicy Perseusza. Oczywiście byłby problem, bo skoro się trzymamy fabuły to prędzej czy później stalibyśmy się kolejnymi Legionami. Jednak wracając do twojego Getha to popraw to jak napisał Core. Geth nie może działać jako osobna jednostka.

- motyw historii
+ schemat historii
= Neutral
Obrazek ObrazekObrazek| +55% obrażeń od broni | +20% obrażeń od strzałów krytycznych | +1 pochłaniacz do każdej przenoszonej broni |
| +20% pancerza | 30% przywróconej maksymalnej mocy po utracie tarcz, pochłaniając przy tym 2 dawki omni-żelu |
| (15% jeżeli dostępna jest tylko 1 dawka omni-żelu) |
Obrazek |Obrazek| "Słowa" | [url=gg://28020261]Obrazek[/url] | "Myśli" | Obrazek | Obrazek Dla MG:Wyświetl wiadomość pozafabularną
Rigel Juxtus
Awatar użytkownika
Posty: 95
Rejestracja: 6 gru 2012, o 01:06
Miano: Rigel Juxtus
Wiek: 31
Klasa: Szturmowiec
Rasa: Turianin
Zawód: Najemnik
Postać główna: Axandr Likulus
Status: ex. Kabalista
Kredyty: 20.000

Re: Geth Renegat

17 sty 2013, o 10:24

(pomimo, że nie pamiętam połowy z tych historyjek :P )
dałbym linki ale nie mogłem znaleźć na youtubie tak krótkich scenek z konsensusu.
Tyle, że sama akcja ataku gethów na Cytadelę... sam kiedyś chciałem podpiąć swojego getha o to wydarzenie, ale w nieco bardziej widowiskowy sposób :P ale czy dobrze rozumiem? Po zniszczeniu Suverena naturalne, że cześć gethów chciała wrócić do starej sieci, ale "heretycy" chcieli je zatrzymać? Wybacz ale mi to się kupy nie trzyma. Wątpię żeby coś takiego miało miejsce. Jeszcze podczas misji lojalnościowej z Legionem jest mowa o tym, że gethy tolerują swoja obecność. (Dlatego tak się zdziwił kiedy z Sheparem odkryli w bazie heretyków trasy patroli gethów ) Nie wydaje mi się żeby próbowali, zatrzymać ich siła. Mogę się mylić, ale te maszyny są neutralne w wielu kwestiach.
może tutaj za daleko się posunąłem w interpretacji, ale sam Legion/Shepard mówił że heretycy się zmienili pod wpływem Suwerena/Nazary, szpiegowali gethy choćby. Dla Legiona było to duże zaskoczenie :P
I jeszcze sprawa Renegata. Już po wczorajszej porannej rozmowie bałem się, że z czymś takim wyskoczysz :P Geth nie może działać sam. Nie może tworzyć jednoplatformowej sieci. To dzięki właśnie sieci gethy zyskały inteligencje, dzięki właśnie bezustannej wymianie danych z innymi mogą działać tak zaawansowanie. Jednoosobowy geth działa jak robot z XXI w (Wstań, usiądź, leżeć, waruj).
Ten geth nie działa sam to sieć składająca się z 421 sprawnych programów i kolejnych 500-iluś które "nie żyją" a jedynie dostarczają mocy obliczeniowej, ramu, zwiększają możliwości tych 421. Legion operował w sieci składającej się z 1000 iluś programów jeśli dobrze pamiętam, nie wiem jak to wyglądało po sprzedaniu go Cerberusowi, ale możemy go spotkać i ubić, dalej jest VI gethów ale już właśnie odłączoną od sieci i okntrolowaną przez cerberusa (tak to rozkmniniałem przynajmniej bo to nie jest wyjaśnione w grze) A nazwałem platformę renegatem i czasami piszę jak o 1 osobniku żeby sam tekst troszkę lepiej się czytało.
Że co proszę? :D Geth nie może stwierdzić "nie chce mi się" musiał by znaleźć logiczny powód takiego wyboru, poparty konsensusem z resztą sieci ;)
Takie stwierdzenie ma podstawy w tekście o osobowści gethów Renegata. Te gethy stwierdziły że tak czy siak gethy wyginą i one same nie mają na to wpływu, nie mogą uratować w żaden sposób swojego gatunku. Nie ma więc sensu by angażować się w konflikt z ich punktu widzenia.
Wymiana "myśli" z innymi gethami jest niemożliwa
,Wracamy do założenia, skąd Gethy biorą inteligencje ;> Tali w ME1 w rozmowie o gethach wyraźnie zaznacza, im więcej gethów tym są one groźniejsze, lepiej rozumują.
tu nie bardzo wiedziałem jak opisać to o co mi chodzi. Musiałem coś wymyślić bo Gethy wysłały tylko jedną platformę Legiona, która mogła porozumiewać się z organicznymi i działać niezależnie (było to wyraźnie stwierdzone przez Legiona). Pozostawali mi więc tylko heretycy, ale wątpię czy frakcja czcząca maszynę jako swojego boga byłaby zainteresowana interakcją z istotami organicznymi w jakiejkolwiek formie. No to wyszedłem z konceptem heretyków*heretyków (takich do kwadratu :P).

Czemu wymiana myśli z innymi gethami jest niemożliwa, to słabo opisałem. Chodzi o wykorzystanie przez te 421 programów tych uszkodzonych do zwiększenia swoich możliwości obliczeniowych, trwale uszkadzając je przy tym. Jakoś skojarzyło mi się to z kanibalizmem albo niewolnictwem w wykonaniu maszyn. Oczywiście miało to służyć ucieczce i przetrwaniu, ale w założeniu po czymś takim programy z Renegata postrzegane byłyby jako wirus w sieci getów. Co za tym idzie zaatakowane.
I jeszcze ta podróż i krycie się na Omedze. Omega nie jest tak zacofana, żeby nie znaleźć getha :D i wcale nie ma mniej elektroniki.
I widziałeś kiedyś jakiegoś quarianina w płaszczu? :D Mają kombinezony a te raczej nie porosną wysypką :D więc krycie się pod płaszczem jest raczej dziwne ;)
Przyznam tego nie przemyślałem. Chciałem tylko znaleźć się na omedze. Zabrakło mi trochę weny by opisać jak tam się znalazł mój geth i jak sobie daje radę.
ObrazekObrazek 38541854 - nr. gadulca
William Kraiven
Awatar użytkownika
Posty: 677
Rejestracja: 17 gru 2012, o 21:19
Miano: Will
Wiek: 29
Klasa: Żołnierz
Rasa: Człowiek
Zawód: Najemnik
Lokalizacja: Horyzont
Status: ex-Przymierze, Były komandos "Delta", Były porucznik SOC, Były najemnik Błękitnych Słońc. Uważany za zmarłego.
Kredyty: 62,872
Lokalizacja: Cytadela
Medals:

Re: Geth Renegat

17 sty 2013, o 10:41

Ten geth nie działa sam to sieć składająca się z 421 sprawnych programów i kolejnych 500-iluś które "nie żyją" a jedynie dostarczają mocy obliczeniowej, ramu, zwiększają możliwości tych 421. Legion operował w sieci składającej się z 1000 iluś programów jeśli dobrze pamiętam, nie wiem jak to wyglądało po sprzedaniu go Cerberusowi, ale możemy go spotkać i ubić, dalej jest VI gethów ale już właśnie odłączoną od sieci i okntrolowaną przez cerberusa (tak to rozkmniniałem przynajmniej bo to nie jest wyjaśnione w grze) A nazwałem platformę renegatem i czasami piszę jak o 1 osobniku żeby sam tekst troszkę lepiej się czytało.
Panie, to jak komputer z siecią a w tym przypadku, byłbyś samym blaszakiem bez internetu (czyli nie byłbyś w tym przypadku SI, tylko samą maszyną). Programy odpowiadają za funkcjonowanie twojego getha, sieć zbiorowa to internet, odpowiadający za przesyłanie danych i osiągania konsensu.
Obrazek ObrazekObrazek| +55% obrażeń od broni | +20% obrażeń od strzałów krytycznych | +1 pochłaniacz do każdej przenoszonej broni |
| +20% pancerza | 30% przywróconej maksymalnej mocy po utracie tarcz, pochłaniając przy tym 2 dawki omni-żelu |
| (15% jeżeli dostępna jest tylko 1 dawka omni-żelu) |
Obrazek |Obrazek| "Słowa" | [url=gg://28020261]Obrazek[/url] | "Myśli" | Obrazek | Obrazek Dla MG:Wyświetl wiadomość pozafabularną
Core
Awatar użytkownika
Mistrz Gry
Posty: 320
Rejestracja: 14 lip 2012, o 16:12
Wiek: 26
Klasa: Inżynier
Rasa: Człowiek
Zawód: Pilot / Najemnik / Mechanik
Kredyty: 1.000
Medals:

Re: Geth Renegat

17 sty 2013, o 10:49

Tyle, że sama akcja ataku gethów na Cytadelę... sam kiedyś chciałem podpiąć swojego getha o to wydarzenie, ale w nieco bardziej widowiskowy sposób :P ale czy dobrze rozumiem? Po zniszczeniu Suverena naturalne, że cześć gethów chciała wrócić do starej sieci, ale "heretycy" chcieli je zatrzymać? Wybacz ale mi to się kupy nie trzyma. Wątpię żeby coś takiego miało miejsce. Jeszcze podczas misji lojalnościowej z Legionem jest mowa o tym, że gethy tolerują swoja obecność. (Dlatego tak się zdziwił kiedy z Sheparem odkryli w bazie heretyków trasy patroli gethów ) Nie wydaje mi się żeby próbowali, zatrzymać ich siła. Mogę się mylić, ale te maszyny są neutralne w wielu kwestiach.
może tutaj za daleko się posunąłem w interpretacji, ale sam Legion/Shepard mówił że heretycy się zmienili pod wpływem Suwerena/Nazary, szpiegowali gethy choćby. Dla Legiona było to duże zaskoczenie :P
Tak to prawda, że heretycy się zmienili, ale wydaje mi się ze kwestia przeprogramowania dalej leży w kwestii Suverena :P nie gethów. Wątpię, żeby posunęli się do tak rozpaczliwej próby zatrzymania części dezerterów. I jeszcze :D Legion wyraźnie mówi w filmiku z misji lojalnościowej, że dali sobie wolny wybór, czy chcą podążać za Starymi Maszynami czy wracać do gethów.
Ten geth nie działa sam to sieć składająca się z 421 sprawnych programów i kolejnych 500-iluś które "nie żyją" a jedynie dostarczają mocy obliczeniowej, ramu, zwiększają możliwości tych 421. Legion operował w sieci składającej się z 1000 iluś programów jeśli dobrze pamiętam, nie wiem jak to wyglądało po sprzedaniu go Cerberusowi, ale możemy go spotkać i ubić, dalej jest VI gethów ale już właśnie odłączoną od sieci i okntrolowaną przez cerberusa (tak to rozkmniniałem przynajmniej bo to nie jest wyjaśnione w grze) A nazwałem platformę renegatem i czasami piszę jak o 1 osobniku żeby sam tekst troszkę lepiej się czytało.
To za mało :) a słowa Edi o Legionie brzmi mniej więcej tak "To jak TYSIĄCE programów mówiące jednym głosem" Tysiące nie setki :P
I kto sprzedał Legiona Cerberusowi? O_o Legion nigdy nie przystał do Cerberusa O_o przynajmniej ja o niczym nie wiem. Shepard do zwerbował, ale on sam nie przystał do Cerberusa NO WAY! I Legion nie jest odłączony od sieci. Jest w niej dalej. Legion jest tylko "jedyną platformą" poza mgławicą, ale nie jest poza siecią. Zresztą komunikuje się z nią cały czas. Mieszasz Rigel O_o
Takie stwierdzenie ma podstawy w tekście o osobowści gethów Renegata. Te gethy stwierdziły że tak czy siak gethy wyginą i one same nie mają na to wpływu, nie mogą uratować w żaden sposób swojego gatunku. Nie ma więc sensu by angażować się w konflikt z ich punktu widzenia.
O_o yyyy.... powiem tak: to rozumowanie "organiczne"

Powiedzmy sobie szczerze. Stworzyłeś Renegatów. Nie ma o nich mowy nigdzie. A to wystarczy administracji, żeby nie przepuścić czegoś takiego. Gethy nigdy nie stwierdziły by "Jesteśmy gatunkiem skazanym na wymarcie, więc pochowamy się po kątach i przeczekamy."
Geth nigdy nie myśli w pierwszej osobie. (przypomnij sobie pierwszą rozmowę na Normandii Sheparda z "Gethem" problem był już podczas nazwy. )
Wiesz dlaczego gethy są tylko za pozwoleniem administracji? Bo są bardzo ograniczone, żeby nie rozrabiać. O to chodzi, że gethy nie mogą chodzić wolno po Omedze, Illium a w szczególności na Cytadeli. I tego nie zmienisz.

Bój się jak przyjdzie Iris albo Hawk ;] będzie z tobą krucho.
Geth Renegat
Awatar użytkownika
Posty: 2
Rejestracja: 16 sty 2013, o 23:48
Wiek: 1
Klasa: Szpieg
Rasa: Geth
Zawód: Włóczęga
Postać główna: Rigel Juxtus (Wasz ulubiony turianin :P)
Kredyty: 15.000

Re: Geth Renegat

17 sty 2013, o 11:14

Panie, to jak komputer z siecią a w tym przypadku, byłbyś samym blaszakiem bez internetu (czyli nie byłbyś w tym przypadku SI, tylko samą maszyną). Programy odpowiadają za funkcjonowanie twojego getha, sieć zbiorowa to internet, odpowiadający za przesyłanie danych i osiągania konsensu.
Ale Legion nie działał cały czas w sieci gethów, przez cały Mass Effect 2 działał "sam" i sam osiągał consensus jak choćby w sprawie przepisania heretyków :D (573 programy były za przepisaniem a 571 za zniszczeniem konsensus gethów to troszkę więcej programów jak te legiona :P)
To za mało :) a słowa Edi o Legionie brzmi mniej więcej tak "To jak TYSIĄCE programów mówiące jednym głosem" Tysiące nie setki :P
To była metafora (moim zdaniem). Poza ty tysiące brzmi lepiej niż setki xD zawsze :P
I kto sprzedał Legiona Cerberusowi?
Shepard a w trójce można zastrzelić legiona xD
O_o yyyy.... powiem tak: to rozumowanie "organiczne"
a czego się po mnie spodziewasz :P?
Bój się jak przyjdzie Iris albo Hawk ;]
Nie boję się to dobre kobiety, jak co albo nie zagram gethem albo zmienię część założeń ;)
"Jesteśmy gatunkiem skazanym na wymarcie, więc pochowamy się po kątach i przeczekamy."
mój geth tak nie myśli :D. Mój nie mogąc wykonać zadania jakim jest przetrwanie, chce wykonać inne, wcześniejsze xD. To bardzo w stylu maszyny, tak mi się wydaje.
Geth nigdy nie myśli w pierwszej osobie.
jeśli jest coś takiego w moim tekście to jest to błąd wynikający z przeoczenia z mojej strony
Core
Awatar użytkownika
Mistrz Gry
Posty: 320
Rejestracja: 14 lip 2012, o 16:12
Wiek: 26
Klasa: Inżynier
Rasa: Człowiek
Zawód: Pilot / Najemnik / Mechanik
Kredyty: 1.000
Medals:

Re: Geth Renegat

17 sty 2013, o 11:32

Ale Legion nie działał cały czas w sieci gethów, przez cały Mass Effect 2 działał "sam" i sam osiągał consensus jak choćby w sprawie przepisania heretyków :D (573 programy były za przepisaniem a 571 za zniszczeniem konsensus gethów to troszkę więcej programów jak te legiona :P)
że tak powiem Bull sh!t :P Legion nie działał sam miał stałe połączenie z siecią gethów. Był tylko jedyną platformą działającą poza Mgławicą, ale nie był sam.
EDIT: dobra po przemyśleniu jednak dochodzę do wniosku, że mógł być chwilowo sam. Podczas podróży po galaktyce raczej rzadko mógł utrzymać stały kontakt z siecią neuronową gethów. Ale łączył się z nią przy każdej możliwej okazji.
To za mało :) a słowa Edi o Legionie brzmi mniej więcej tak "To jak TYSIĄCE programów mówiące jednym głosem" Tysiące nie setki :P
To była metafora (moim zdaniem). Poza ty tysiące brzmi lepiej niż setki xD zawsze :P
Wątpię, żeby EDI mówiła metaforą.
O_o yyyy.... powiem tak: to rozumowanie "organiczne"
a czego się po mnie spodziewasz :P?
Oto chodzi, że masz myśleć jak maszyna :P masz być maszyną jeśli chcesz zrozumieć gethy :> to nie jest proste i nigdy nie było :)
"Jesteśmy gatunkiem skazanym na wymarcie, więc pochowamy się po kątach i przeczekamy."
mój geth tak nie myśli :D. Mój nie mogąc wykonać zadania jakim jest przetrwanie, chce wykonać inne, wcześniejsze xD. To bardzo w stylu maszyny, tak mi się wydaje.
No powiedzmy ;] ale dla mnie dalej jest to naciągane.
Ananthe’Viroccum vas Eboracum
Awatar użytkownika
Posty: 312
Rejestracja: 23 mar 2013, o 21:40
Miano: Ananthe vas Eboracum
Wiek: 28
Klasa: Szpieg
Rasa: Quarianka
Zawód: Najemnik
Postać główna: Ananthe'Viroccum vas Eboracum
Status: Członek Zaćmienia Pierwszego Stopnia
Kredyty: 1.200
Lokalizacja: Złotoryja

Re: Geth Renegat

5 kwie 2013, o 06:49

Hmm, KP intrygujące, jednak parę rzeczy jest dla mnie pozbawionych sensu:
-skoro heretycy obawiali się utraty części programów, to czemu postanowili je zaatakować/uszkodzić?? Przecież za skutkowałoby to tylko jeszcze większymi stratami i bezpowrotną utratą danych
-jak już ktoś wyżej mówił, popraw ten fragment
Nienaturalna sylwetka, zgarbiona postać i „świecące oczy” odstraszają każdego kto spostrzeże syntetyka. Obawiając się, że jest to zarażony quarianin.
bo brzmi dosyć bezsensownie, bez urazy, ale widział ktoś kiedyś quarianina w płaszczu, bez kombinezonu? Już vorche szybciej, ale nie quarianina :D
-
-Geth nie jest zainteresowany wspieraniem żadnej z frakcji w zbliżającej się wojnie, ani w żadnej innej wojnie czy starciu. Wędrowanie po galaktyce niczym Legion i jej "zbawianie" odpada. Celem jednostki jest zbieranie informacji i interakcja. Przewiduję jedynie samoobronę jednostki i ew. osób z którymi pragnie podjąć interakcję, jeżeli do takie sytuacji kiedykolwiek dojdzie. Postać jest odłączona od konsensusu gethów i niemożliwy jest jej powrót tak do heretyków jak i pozostałych gethów.
- Wymiana "myśli" z innymi gethami jest niemożliwa, oprogramowanie Renegata z racji na uszkodzenia zostałoby potraktowane jak wirus.
No to tak:
1) Wojny itp. są chyba najlepszym źródłem informacji
2) Jeden punkt zaprzecza drugiemu. Po co zbierać informacje skoro utraciło się możliwość kontaktu? Nie lepiej skupić się na próbie odzyskania utraconych funkcji??
3) Jeśli byłoby tak jak mówisz, czyli że jednostka jest pozbawiona możliwości kontaktu z innymi, to jej uszkodzenia musiałyby być ogromne, że nie powiem lethalne ponieważ był to chyba jeden z rdzeni oprogramowania gethów
-
- Geth Renegat jak każda VI ma dostęp do ekstranetu i może z niego pobierać różne informacje, zastrzeżone jeśli uda mu się je shakować.
Gethom raczej jest bliżej do hybrydy SI i WI, niż do prostej WI, ale mogę się mylić :]
ObrazekObrazek Jeśli piszesz do mnie, używaj rodzaju męskiego, jeśli do Ananthe, rodzaju żeńskiego. Theme postaci
Iris Fel
Awatar użytkownika
Mistrz Gry
Posty: 2095
Rejestracja: 10 maja 2012, o 17:36
Miano: Iris Fel
Wiek: 35
Klasa: Adept - Bastion
Rasa: Człowiek
Zawód: Przedstawiciel Ludzkości w Radzie Cytadeli
Lokalizacja: Ksienszyc
Kredyty: 86.760
Medals:

Re: Geth Renegat

13 kwie 2013, o 12:50

Nie widzę zainteresowania kartą, toteż przenoszę do odrzuconych.
theme ~ voice ~ armor~
ObrazekObrazek

Wyświetl wiadomość pozafabularną

Wróć do „Podania odrzucone”