Tu trafiają rzeczy zapomniane i nieaktualne, jak dawne ogłoszenia czy zasady, które już dawno przestały obowiązywać.

Carmen Ortega
Awatar użytkownika
Grafik
Posty: 1179
Rejestracja: 10 maja 2012, o 17:32
Wiek: 32
Klasa: Szturmowiec
Rasa: Człowiek
Zawód: Oficer Cerberusa
Lokalizacja: Aite
Status: Agentka Cerberusa działająca pod przykrywką fałszywej tożsamości, pirat.
Kredyty: 9.300
Medals:

Kwestionariusz mass effectowy

10 wrz 2013, o 14:31

Znalazłam w sieci trochę pytań, których jako "komplecik" nie szkodzi zadać tutaj, wśród fanów serii i poznać ich opinie na temat różnych zagadnień z gier. Pytania oczywiście były po angielsku, ale co za problem zadać je po polsku. Zaczynam więc:
  • 1. Moja ulubiona część serii to:
    2. Męski czy żeński Shepard? Uzasadnij dlaczego.
    3. Moja ulubiona klasa to:
    4. Idealista czy renegat?
    5. Moja ulubiona postać to (tylko postaci z drużyny Sheparda):
    6. Mój ulubiony towarzysz płci męskiej to (chodzi o squadmate'a):
    7. Mój ulubiony towarzysz płci żeńskiej to (jak wyżej):
    8. Najmniej lubiany przeze mnie towarzysz to (również jak wyżej):
    9. Mój ulubiony romans jest z:
    10. Najmniej lubiany przeze mnie romans rozgrywa się z:
    11. Moja ulubiona rasa:
    12. Mój ulubiony NPC to (postaci spoza drużyny Sheparda):
    13. Moja ulubiona misja główna to:
    14. Moja ulubiona misja lojalnościowa to:
    15. Moja ulubiona misja poboczna to:
    16. Moje ulubione DLC to:
    17. Najmniej lubiana przeze mnie misja to:
    18. Moim ulubionym antagonistą jest:
    19. Najlepszy aspekt gry (np. przyjaźń, miłość, walka, etc.):
    20. Najgorszy aspekt gry:
    21. Najtrudniejszy aspekt gry:
    22. Najsmutniejszy moment w grze:
    23. Moja opinia o genofagium:
    24. Moja opinia o wojnie quarian i gethów:
    25. Miejsce w grze, które najbardziej chciałbym odwiedzić:
    26. Mój ulubiony kawałek z soundtracków:
    27. Zniszczenie, kontrola czy synteza? Uzasadnij dlaczego.
    28. Co następne (jaki gatunek gry w tym uniwersum)?
    29. Moja ogólna opinia o serii:
Czekam na odpowiedzi. :>
Mundur Ubiór cywilny Theme Carcharias Wraith GG: 5800060
ObrazekObrazek
+70% do obrażeń od mocy +15% do obrażeń od broni +15% do celności
Obrazek
Tas’Neda nar Rayya
Posty: 186
Rejestracja: 22 sie 2013, o 13:50
Miano: Tas'Neda nar Rayya
Wiek: 35
Klasa: Szpieg
Rasa: Quarianka
Zawód: Podróżnik
Status: Łażenie po Żniwiarzu.
Kredyty: 5.500

Re: Kwestionariusz mass effectowy

10 wrz 2013, o 14:45

  • 1. Moja ulubiona część serii to 1, bo jest jedyną w którą miałem okazję zagrac, a na dodatek nie miała systemu magazynków (really, wth?)
    2. Żeński Shepard - bo zawsze w grach mając wybór biorę kobiety :D
    3. Moja ulubiona klasa to: Szturmowiec. Choc i tak przyznam się że mocy użyłem tylko raz, na początku gry
    4. Idealista
    5. Moja ulubiona postać to (tylko postaci z drużyny Sheparda): Tali
    6. Mój ulubiony towarzysz płci męskiej to (chodzi o squadmate'a): Garrus
    7. Mój ulubiony towarzysz płci żeńskiej to (jak wyżej): Tali
    8. Najmniej lubiany przeze mnie towarzysz to (również jak wyżej): Kaidan
    9. Mój ulubiony romans jest z: Tali (niestety, nie miałem okazji przetestowac, ale od czego jest jutub...
    10. Najmniej lubiany przeze mnie romans rozgrywa się z: Ashley
    11. Moja ulubiona rasa: Quarianie 4ever!
    12. Mój ulubiony NPC to (postaci spoza drużyny Sheparda): hmm... ciężki wybór. Chyba Saren.
    13. Moja ulubiona misja główna to: Misja z Torianem :D
    14. Moja ulubiona misja lojalnościowa to: Brak danych :(
    15. Moja ulubiona misja poboczna to: Bring down the sky
    16. Moje ulubione DLC to: Jak wyżej
    17. Najmniej lubiana przeze mnie misja to: hmm... walka z matką Benezją. I etap z walką, bo rachni były fajne.
    18. Moim ulubionym antagonistą jest: Harbringer
    19. Najlepszy aspekt gry (np. przyjaźń, miłość, walka, etc.): Fabuła.
    20. Najgorszy aspekt gry: Miłośc. Not enough!
    21. Najtrudniejszy aspekt gry: Mako...
    22. Najsmutniejszy moment w grze: Zniszczenie Toriana.
    23. Moja opinia o genofagium: Twórcy tego pomysłu (w grze, nie twórcy gry) coś brali.
    24. Moja opinia o wojnie quarian i gethów: Quarianom odbiło :(
    25. Miejsce w grze, które najbardziej chciałbym odwiedzić: Cytadela :D
    26. Mój ulubiony kawałek z soundtracków: Nie pamiętam :(
    27. Zniszczenie. Żniwiarze są zbyt niebezpieczni, by ich zostawic - nawet martwi na ciebie oddziałują!
    28. RTS!
    29. Moja ogólna opinia o serii: 6-/6
ObrazekObrazek
Bonusy:
Wyświetl wiadomość pozafabularną
Wyświetl wiadomość pozafabularnąWyświetl wiadomość pozafabularną

Statystyki broni własnej roboty:
Wyświetl wiadomość pozafabularną
Valerius Metellus
Awatar użytkownika
Posty: 50
Rejestracja: 28 cze 2013, o 22:01
Miano: Valerius Mettelus Vurpex
Wiek: 24
Klasa: Szturmowiec
Rasa: Turianin
Zawód: Obywatel Hierarchii/najemnik
Postać główna: Axandr Likulus
Kredyty: 16.000

Re: Kwestionariusz mass effectowy

10 wrz 2013, o 15:36

Cóż ktoś musi być pierwszy ;)

1. Póki co trójka, ale do jedynki mam większy sentyment niż do drugiej części, to pewnie kwestia lepszego wątku głównego
2. Żeński. To proste lepsze filmiki i przyjemniej się patrzy jak biega :P
3. Szturmowiec. Jestem leniwy, nie lubię biegać, mój shepard też nie lubił ;P
4. Grałem idealistą, ale renegat miał parę fajnych akcji ;)
5. Cóż ulubiona postać to trudne. W każdej części kto inny nią był... ale jako całość to muszę wskazać chyba Garrusa. Prawdziwy Pleya
6. Jak wyżej
7. Kolejne trudne pytanie. Więc wygra pani z największymi... znaczy najczęściej występująca w grze Liara :D (Nyreen i Tali powodzenia następnym razem)
8. Kaidan, Thane, Ashley, Jacob, EDI i ten co zginął w jedynce na pierwszej misji Jenkins;P
9. Nyreen i Aria, FShepard i Liara, Tali i Garrus, na pierwszym miejscu jakoś tak nic mnie nie urzekło ponad pewien poziom. Były ok (Romans z Viconią z BG2 wciąż lepszy :P)
10. Proste. EDI i Joker... nie będę się rozwodził dlaczego... Czemu nie mogli dać legiona w trójce zamiast EDI do drużyny :(
11. Turianie (powiedzmy że was zaskoczyłem ;P)
12.
13. I walka z Sarenem z ME 1, i misja z genofagium z 3
14. Proces Tali
15. Zabawa w consensusie gethów
16. The Citadele DLC (chyba jak większości), nie ma jak porozbijać się po klubie :D
17. Misja Jacoba
18. Saren
19. Świat i ciekawe postacie
20. Nie wiem, nic mnie jakoś tak mega nie ruszyło. Więc dam Jacob
21. Rozgryzienie jak ubić reapera na ranochu. Może samo ubicie tego typa nie było trudne, ale nim rozgryzłem jak strzelać z tego działka zginąłem chyba z 20 razy
22. Zakończenie Overlorda, śmierć Mordina w 3
23. Wyleczyłem z niego Krogan.
24. Winę ponosili Qurianie, ale ocaliłem ich i pomogłem się dogadać z gethami
25. Cytadela.
26. Kawałek Legiona z 2
27. Zniszczenie, jedyny pewny sposób by uporać się ze żniwiarzami. Mogłaby być też kontrola ale Shepard VI musiałby od razu popełnić samobójstwo wlecieć żniwiarzami w słońce czy w czarną dziurę. Lepiej w słońce. Szkoda tylko gethów, ale może uda się ich naprawić.
28. Survival horror, w klimacie wojny pierwszego kontaktu :P
29. Good game man ;P, najlepsze rpg sci-fi w jakie grałem ;D


O kotś mnie uprzedził :D
Xirys
Awatar użytkownika
Posty: 188
Rejestracja: 3 kwie 2013, o 22:13
Miano: Xirys
Wiek: 36
Klasa: Inżynier
Rasa: Hanar
Zawód: Najemnik, spec od walk technologicznych
Status: Ex-SOC, dawny pracownik korporacji technologicznej na Kahje
Kredyty: 18.340
Lokalizacja: Norwegia

Re: Kwestionariusz mass effectowy

10 wrz 2013, o 16:21

  • 1. Moja ulubiona część serii to: Trojka jest taka... epicka. I to bardzo.
    2. Męski czy żeński Shepard? Uzasadnij dlaczego: Meski. Nie umiem grac zenskimi postaciami...
    3. Moja ulubiona klasa to:
    4. Idealista czy renegat? Renegat jest mi bliski serca ale przychodzi co do czego to zawsze idealista ;;;---;;;
    5. Moja ulubiona postać to (tylko postaci z drużyny Sheparda): Legion albo Mordin albo Javik... Uhhh... Legion, zdecydowanie.
    6. Mój ulubiony towarzysz płci męskiej to (chodzi o squadmate'a): Mordin! (Legion plci nie ma, ostatecznie).
    7. Mój ulubiony towarzysz płci żeńskiej to (jak wyżej): EDI (tak, mam slabosc do syntetykow)
    8. Najmniej lubiany przeze mnie towarzysz to (również jak wyżej): Jimmy jest taki... nudny na tle innych?
    9. Mój ulubiony romans jest z: z Jack
    10. Najmniej lubiany przeze mnie romans rozgrywa się z: z Kaidanem
    11. Moja ulubiona rasa: HANARZY!!!!!
    12. Mój ulubiony NPC to (postaci spoza drużyny Sheparda):
    13. Moja ulubiona misja główna to: Brak danych, Misja Samobojcza wyglada zajebiscie.
    14. Moja ulubiona misja lojalnościowa to: Brak danych
    15. Moja ulubiona misja poboczna to: Brak danych
    16. Moje ulubione DLC to: Cytadela jest zdecydowanie liderem.
    17. Najmniej lubiana przeze mnie misja to: Brak danych
    18. Moim ulubionym antagonistą jest: Czlowiek Iluzja.
    19. Najlepszy aspekt gry (np. przyjaźń, miłość, walka, etc.): Uczucia jakie rozgrywaja sie miedzy czlonkami druzyny i Shepem.
    20. Najgorszy aspekt gry: Brak danych
    21. Najtrudniejszy aspekt gry: Brak danych
    22. Najsmutniejszy moment w grze: Jestem rozdarty miedzy miedzy poswieceniami Mordina, Legiona i Grunta.
    23. Moja opinia o genofagium: Leczyc! Kroganie zasluguja na szanse na normalne zycie.
    24. Moja opinia o wojnie quarian i gethów: Popieram gethy, co nie oznacza, ze smierc quarian mnie nie smuci...
    25. Miejsce w grze, które najbardziej chciałbym odwiedzić: Cytadela.
    26. Mój ulubiony kawałek z soundtracków: Aralakh Company http://www.youtube.com/watch?v=Uas1hQuw ... E808DD1BBF
    27. Zniszczenie, kontrola czy synteza? Uzasadnij dlaczego. Synteza. Zniszczenie zabija gethy i EDi, czego nie znioslbym. Kontrola pozostawia zbyt duzo wladzy w rekach Shepa, jakkolwiek dobra osoba by nie byl. Synteza pozostawia wszystich przy zyciu i spelnia wielo milionowy plan Wyświetl wiadomość pozafabularną.
    28. Co następne (jaki gatunek gry w tym uniwersum)? Strategia bylaby ciekawa jak dla mnie, ale nie jestem pewien jakby to wypadlo w Mass Effekcie wlasnie.
    29. Moja ogólna opinia o serii:
Jedna z najbardziej wartych uwagi seria sci-fi, ktora nie jest przesiaknieta absurdem i jest dobrze wytlumaczona.
ObrazekObrazek
| Obrażenia od mocy technologicznych: +10%| Zmniejszenie kosztu mocy technologicznych: 10% |
Combat theme Calming after the storm theme Ancient Protean Philosophy: "Violence is not a good solution, the airlock is a better one" Bonus: Son of Shepard Mistah J
Daniel Frost
Awatar użytkownika
Posty: 640
Rejestracja: 22 paź 2012, o 14:28
Wiek: 31
Klasa: Szpieg
Rasa: Człowiek
Zawód: Najemnik-freelancer
Status: Były sierżant noveryjskich ERCS. Patologiczny pirofobik i cheimatofil. Ścigany przez Cerberusa.
Kredyty: 21.810

Re: Kwestionariusz mass effectowy

10 wrz 2013, o 17:06

1. Moja ulubiona część serii to: Nie będę oryginalny. Trójka :P
2. Męski czy żeński Shepard? Uzasadnij dlaczego. Męski. Bo ja też jestem facetem.
3. Moja ulubiona klasa to: Szpieg!
4. Idealista czy renegat? Jeśli mam koniecznie wybierać, to Idealista, ale wolę Paragade (miks obu).
5. Moja ulubiona postać to (tylko postaci z drużyny Sheparda): Waham się między Garrusem a Jamesem Vegą.
6. Mój ulubiony towarzysz płci męskiej to (chodzi o squadmate'a): Jak wyżej.
7. Mój ulubiony towarzysz płci żeńskiej to (jak wyżej): Tali.
8. Najmniej lubiany przeze mnie towarzysz to (również jak wyżej): Ashley.
9. Mój ulubiony romans jest z: Tali.
10. Najmniej lubiany przeze mnie romans rozgrywa się z: Mirandą.
11. Moja ulubiona rasa: Człowiek :P.
12. Mój ulubiony NPC to (postaci spoza drużyny Sheparda): Joker.
13. Moja ulubiona misja główna to: atak na bazę Zbieraczy.
14. Moja ulubiona misja lojalnościowa to: Misja Garrusa.
15. Moja ulubiona misja poboczna to: nie mam żadnej ulubionej.
16. Moje ulubione DLC to: Leviathan do ME3.
17. Najmniej lubiana przeze mnie misja to: początkowe misje ME2, które ciągną się jak flaki z olejem :P
18. Moim ulubionym antagonistą jest: Zwiastun.
19. Najlepszy aspekt gry (np. przyjaźń, miłość, walka, etc.): Motyw braterstwa w drużynie Sheparda.
20. Najgorszy aspekt gry: nie mogę nic wymyślić :P
21. Najtrudniejszy aspekt gry: zdobycie najlepszego zakończenia ME3 bez grania w multi xD
22. Najsmutniejszy moment w grze: zakończenie "Zniszczenie" w ME3.
23. Moja opinia o genofagium: nieetyczne, ale potrzebne.
24. Moja opinia o wojnie quarian i gethów: nie doszłoby do niej, gdyby quarianie odpowiednio szybko wyzbyli się kompleksu wyższości wobec gethów.
25. Miejsce w grze, które najbardziej chciałbym odwiedzić: archiwa na Marsie.
26. Mój ulubiony kawałek z soundtracków: motyw z finałowej bitwy ME2.
27. Zniszczenie, kontrola czy synteza? Uzasadnij dlaczego. Synteza. Jest przyspieszeniem czegoś, do czego istoty organiczne i tak same by doszły za kilkaset lat.
28. Co następne (jaki gatunek gry w tym uniwersum)? RTS!
29. Moja ogólna opinia o serii: jedna z absolutnie najlepiej przemyślanych, jakie mogło stworzyć BioWare.
ObrazekObrazek
Bonusy: +10% szybkość ładowania mocy , +10% tarcze, +5% do obrażeń od broni, +10% do skuteczności strzałów w głowę
Nie mówię, że jestem sadystycznym MG, ale lepiej przynieś pełną Butelkę Estusa.
[Ocalony] [Zabójca] [Wrak]
[Frostbite]
Core
Awatar użytkownika
Mistrz Gry
Posty: 320
Rejestracja: 14 lip 2012, o 16:12
Wiek: 26
Klasa: Inżynier
Rasa: Człowiek
Zawód: Pilot / Najemnik / Mechanik
Kredyty: 1.000
Medals:

Re: Kwestionariusz mass effectowy

10 wrz 2013, o 17:53

  • 1. Moja ulubiona część serii to: Mam mentalny bój między 2 a 3. Bardziej skłaniam się ku 2 ale tylko odrobinę ;>
    2. Męski czy żeński Shepard? Uzasadnij dlaczego. Męski :) Jakoś bardziej pasuje mi do roli bohatera wszechświata :D albo może z tego powodu, że sam jestem facetem? :)
    3. Moja ulubiona klasa to: Inżynier. Deszyfracja, elektronika, sabotaż...
    4. Idealista czy renegat? Zdecydowanie Idealista, bo ja z natury jestem dobry i pomocny :)
    5. Moja ulubiona postać to (tylko postaci z drużyny Sheparda): Garrus i Legion (nie potrafię zdecydować który bardziej)
    6. Mój ulubiony towarzysz płci męskiej to (chodzi o squadmate'a): Joker..... jak by można było go wybrać a tak to Garrus :D
    7. Mój ulubiony towarzysz płci żeńskiej to (jak wyżej): Miranda.
    8. Najmniej lubiany przeze mnie towarzysz to (również jak wyżej): Grunt
    9. Mój ulubiony romans jest z: Tali :D n/c
    10. Najmniej lubiany przeze mnie romans rozgrywa się z: Liara
    11. Moja ulubiona rasa: Turianie
    12. Mój ulubiony NPC to (postaci spoza drużyny Sheparda): Kpt Anderson
    13. Moja ulubiona misja główna to: Ciężki wybór... tyle tego tam było...
    14. Moja ulubiona misja lojalnościowa to: misja Legiona
    15. Moja ulubiona misja poboczna to: Arrival....
    16. Moje ulubione DLC to: Nadzorca (ale nie grałem we wszystkie... podobno Leviatan jest równie powalający)
    17. Najmniej lubiana przeze mnie misja to: Lojalnościówka Samary
    18. Moim ulubionym antagonistą jest: Człowiek Iluzja :)
    19. Najlepszy aspekt gry (np. przyjaźń, miłość, walka, etc.): walka o wielką sprawę.
    20. Najgorszy aspekt gry: a jest taki?
    21. Najtrudniejszy aspekt gry: Dopilnowanie wszystkiego :D Jak komuś zależy na efekcie końcowym musi się nabiegać i nagadać
    22. Najsmutniejszy moment w grze: Widzieliście śmierć Mordnia? Zatłukł bym własnoręcznie osobę która wybrała tą drogę :(
    23. Moja opinia o genofagium: Nie zazdroszczę decyzji radnym ras. Zło konieczne. Inaczej Rebelie krogańskie zniszczyły by galaktykę szybciej niż Żniwiarze. Ale uleczenie genofagium po iluś tam latach jest jak najbardziej w porządku :D
    24. Moja opinia o wojnie quarian i gethów: Jedno wielkie nieporozumienie. Quarianie bali się reakcji gethów po tym jak przekroczyły możliwości SI, a gethy nie znały istot organicznych.
    25. Miejsce w grze, które najbardziej chciałbym odwiedzić: Illium
    26. Mój ulubiony kawałek z soundtracków: Dużooo tego...
    27. Zniszczenie, kontrola czy synteza? Uzasadnij dlaczego. Prawdziwy paladyn-idealista-bohater wybiera dobro dla wszystkich nie bacząc na swoje bezpieczeństwo i przyszłość.
    28. Co następne (jaki gatunek gry w tym uniwersum)? Chciało by się pofantazjować o MMO w tym świecie. Ale myślę że jakieś kolejne przygody z własną wykreowaną postacią i historią (Bioware z EA potrafi choćby początki z Dragons Age'a 1 niby 4 ale dawały fajne poczucie różnorodności )
    29. Moja ogólna opinia o serii:
Mówcie co chcecie. Kocham świat S-F i Space Age przez co kocham świat Mass Effecta. Jak dla mnie gra stulecia.
Tobias Creed
Awatar użytkownika
Posty: 38
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 11:22
Miano: Tobias "Baron" Creed
Wiek: 27
Klasa: Żołnierz
Rasa: Człowiek
Zawód: Najemnik, Łowca głów
Status: ex-Przymierze
Kredyty: 6.000

Re: Kwestionariusz mass effectowy

10 wrz 2013, o 18:57

1. Moja ulubiona część serii to: Dwójeczka - trzymała jeszcze klimat, było dużo akcji i była Miranda xD
2. Męski czy żeński Shepard? Męski - taki typowy człowiek-żołnierz, twardziel, który ratuje świat.
3. Moja ulubiona klasa to: Żołnierz - to głównie przez wymaxowany skok adrenaliny i niszczenie wszystkich zanim zdążą wyciągnąć broń :P
4. Idealista czy renegat? Idealista z mieszanką Renegata (choć warto spróbować obu opcji)
5. Moja ulubiona postać to (tylko postaci z drużyny Sheparda): Garrus Vakarian - przywiązałem się i zżyłem z tym panem już od pierwszej części! Chwała temu, który stworzył tę postać!
6. Mój ulubiony towarzysz płci męskiej to (chodzi o squadmate'a): Wrex - zwyczajnie miażdży jaja!
7. Mój ulubiony towarzysz płci żeńskiej to (jak wyżej): Miranda Lawson - hmm... ciekawe dlaczego... xD
8. Najmniej lubiany przeze mnie towarzysz to (również jak wyżej): Vega/Kaidan - tacy szarzy i nudni
9. Mój ulubiony romans jest z: Mirrrranda!
10. Najmniej lubiany przeze mnie romans rozgrywa się z: Kaidanem?
11. Moja ulubiona rasa: Luuuudzie
12. Mój ulubiony NPC to (postaci spoza drużyny Sheparda): Kai Leng
13. Moja ulubiona misja główna to: Misja Samobójcza - coś zajebistego!
14. Moja ulubiona misja lojalnościowa to: proces Tali
15. Moja ulubiona misja poboczna to: Misja dla Garrusa z ME 1 - na statku tego doktora. Sama opowieść Garrusa i ten dreszczyk na statku były zabójcze! Taki lekki klimacik Dead Space'a :P
16. Moje ulubione DLC to: Właściwie nie pamiętam. Miałem taki ogromny pack DLC, chociaż chciałbym spróbować Leviathana...
17. Najmniej lubiana przeze mnie misja to: początki ME1
18. Moim ulubionym antagonistą jest: Człowiek Iluzja
19. Najlepszy aspekt gry (np. przyjaźń, miłość, walka, etc.): Fabuła, walka
20. Najgorszy aspekt gry: Zakończenie - liczyłem na jakąś wielką bitwę z fajerwerkami, wybuchami, pościgami i innymi! Dostałem Marauder Shieldsa i umierającego Sheparda.
21. Najtrudniejszy aspekt gry: Ukończenie jej w 100%
22. Najsmutniejszy moment w grze: Śmierć Legiona|Śmierć Thane|Śmierć Mordina
23. Moja opinia o genofagium: No uleczyłem krogan, należy się im.
24. Moja opinia o wojnie quarian i gethów: Sojusz jest najlepszym rozwiązaniem. Żal mi się zrobiło gethów gdy widziałem obrazy, co robili im quarianie.
25. Miejsce w grze, które najbardziej chciałbym odwiedzić:
26. Mój ulubiony kawałek z soundtracków: Końcówka jedynki jak Shep wchodzi na tę skałę (czy to to tam jest) po pokonaniu Sarena|Końcówka dwójki i przemowa Shepa
27. Zniszczenie, kontrola czy synteza? Zniszczenie - ostateczna obrona przed Żniwiarzami. Chociaż dalej jestem przy tezie o indoktrynacji Sheparda i on żyje zakopany pod gruzami Londynu, by wstać i rozegrać tę bitwę do końca! Deal with it!
28. Co następne (jaki gatunek gry w tym uniwersum)? Kolejne przygody z inną postacią, chociaż moglibyśmy w jakiejś retrospekcji wracać do Sheparda. Liczę na dużą swobodę i mnóstwo wyborów w kreacji własnego bohatera. Chodzi o tło fabularne i historyczne.
29. Moja ogólna opinia o serii: Świetna seria, cieszę się, że się do niej przekonałem po takim czasie mówienia "ech, to pewnie nuda". Zadowolony jestem :)
Ahmed Murray
Awatar użytkownika
Posty: 86
Rejestracja: 27 sie 2012, o 10:16
Kredyty: 10.000

Re: Kwestionariusz mass effectowy

10 wrz 2013, o 20:24

1.Każda część oferowała co innego, więc każdą lubię po równo. 1 była najbardziej tajemnicza, 2 pełna akcji, coś jak Blade Runner + Serenity, a 3 epicka :p0
2. Męski Shepard. Nie umiem grać kobietami, a ponadto FemShep była jakaś taka patetyczna, kiedy Sheploo był takim fajnym gościem.
3. Szturmowiec i szpieg. Szturmowiec ma fajniejsze moce biotyczne niż adept, a zawsze lubiłem być czarodziejem w grach, tutaj to taki space wizard. Szpieg zaś, tutaj to już przyzwyczajenie z wielu innych gier, może nawet trochę powiązanie do mojego charakteru. Zawsze niedogodności lubiłem załatwiać szybko i po cichu, a taką możliwość daje snajperka i kamuflaż taktyczny.
4. Trudno odpowiedzieć, ale chyba coś w stylu Renegona. Tu również odzwierciedlam mój charakter – impulsywność, pewna doza arogancji, często dążenie do celu po trupach. Tak jak musiał zrobić to mój Shep. Jeżeli pewne ofiary teraz mają ocalić miliony istnień, to jestem gotów podjąć ryzyko i odpowiedzialność za czyny.Z drugiej strony chętnie pomagam ludziom, jestem altruistą. Przykładem może być pomoc Sameshowi Bhatii przy odzyskaniu ciała żony. Uważałem, że było to nie fair.
Rozłożyłbym więc to na 70 % renegade i 30 % paragon
5. Zdecydowanie Legion. Jest to jedna z najlepiej zbudowanych postaci. Łącznik między życiem syntetycznym, a organicznym. Myśli racjonalnie jak to komputer, ale z czasem pojawiają się u niego emocje i nie wszystko jest tak czarno białe jak mu się wcześniej wydawało. Ponadto ma zupełnie inny pogląd na świat, co jest wspaniałe. Legion uczy się od nas bycia organikiem, my zaś przyswajamy jego wiedzę.
6. Javik. Postać o zupełnie odmiennej mentalności od dzisiejszych ras. Lubi się wywyższać, jednak jego kąśliwe, cyniczne uwagi, jego rady i pomoc w podniesieniu się po ciężkich stratach sprawiają, że jest jedną z lepiej zbudowanych postaci, dla mnie tuż za Legionem.
7. Miranda Lawson bądź Samara. Obie posłuszne rozkazom, opanowane, dobre biotyczki no i jest na co popatrzeć gdy nie zaczyna się walka :3
8. Kasumi. Jej lojalka była fajna, ale nic poza tym. Nie oferuje zbyt wiele jako postać, zarówno pod względem dialogów jak i możliwości bojowych.
9. Miranda. Pierwszy raz przechodziłem trylogię posiadając romans z Liarą, który nie powiem, był fajny. Jednakże przy kolejnych podejściach zauważyłem wydawałoby się drobną rzecz: kontynuuje ten romans z poczucia winy. Pokochałem Miri, jednakże nie potrafiłem powiedzieć NIE osobie, której też tą miłość wyznałem. Jednak Miranda wygrała, moim zdaniem mentalnie Liara jest nadal zbyt dziecinna w pewnych sprawach.
10. Ashley. Nigdy nie lubiłem tej postaci, dlatego zawsze zabijam ja na Virmirze. Jest ksenofobiczna, uparta, zadufana w sobie. I ma pretensje do ciebie przez pół trylogii.
11. Protheanie, Gethy, Kroganie. Protheanie mają świetny design pradawnych samurajów o systemie państwa? Militarnego. Gethy ze względu na to że są syntetykami. Zawsze miałem słabość do blaszaków. Kroganie bo są trochę jak Polacy albo Rosjanie po wielu głębszych tylko, że bez picia :D
12. Admirał Anderson. Można by rzec, iż jest to ojczym Sheparda. W najtrudniejszych sprawach wstawia się za nim, stawiając na szali swoją rangę i szacunek innych. Genialny dowódca, świetny przyjaciel.
13. Ilos i martwy Żniwiarz. Obie ze względu klimatu. Na Ilos czujesz zbliżający się koniec, wymarłą rasę Protean, zarówno spokój jak i niepokój ( i nie mówię tu o walczeniu z Gethami, tylko jest tu zbyt podejrzanie spokojnie jak na planetę pełną tajemnic). Martwy Żniwiarz zaś przypomina mi opowieści z mitologii Cthulhu, chociażby przez cytat: Nawet martwy bóg wciąż śni. Oba miejsca i misje z nimi związane to mistrzostwo.
14. Misja dla Samary i Legiona.
15. Bring Down the Sky i Rachni z kompanią Aralakh
16. Trudne pytanie, bo lubię wszystkie. Więc może tak: Do 1 części Bring down the sky, do 2 Nadzorca i Kryjówka Handlarza Cieni, zaś do 3 wszystkie 4
17. Początkowe z ME2
18. Człowiek Iluzja, bez dwóch zdań Best Villain Ever.
19. Braterstwo, walka ramię w ramię, miłość, nietuzinkowe postacie z zajebistymi historiami.
20. Mechanika.Sterowanie z ME1 było koszmarem. I nie mówię tu o Mako, które wszyscy hejtują. Tym akurat najlepiej mi się sterowało. Mówię o strzelaniu, interfejsie pauzy, samych mocach biotycznych.
21. Czasami na Horyzoncie trudno było przetrwać Praetoriana i Sciony na poziomie trudnym.
22. Śmierć Andersona, śmierć Legiona, śmierć Mordina, opuszczanie Ziemi, zakończenie DLC Cytadeli, czerwone zakończenie ME3
23. W tamtych czasach zło konieczne, teraz powinno zostać wyleczone. Kroganie zasługują na 2 szanse, dostatecznie się wycierpieli.
24. Quarianie byli sami sobie winni, więc jeżeli nie mogę zawiązać między tymi 2 rasami pokoju, to wybieram Gethy.
25. Ilos, Omega, Cytadela
26. Illusive Man, Suicide Mission, Charges of Treason, Shuttle Ride, An End, Once and for all, Final Conversation, Facial Reconstruction, Vigil, The End Reprise, Love theme, Infusion, M4, Mass Effect theme, Normandy.
27. Kontrola daje Shepowi za dużo władzy. Synteza jest dobrym wyborem, jednakże gdy wszyscy o nim wiedzą. Jeżeli wszystko dokonuje się za zamkniętymi drzwiami to już problem. Co jeżeli organicy nadal nie są gotowi ? Co jeżeli nie wszyscy chcą hybrydyzacji ? Wolna wola wciąż istnieje, a tak Shepard walczy z nią, jeżeli dokona tego wyboru. Zniszczenie natomiast zabija Gethy i EDI. Za tą drugą bym nie płakał, ale nie po to ożywiłem Gethy, żeby zaraz je zabić. Wypróbowałem wszystkich wyborów i jak to mówiła pewna osoba: jestem za, a nawet przeciw. Wszystkie sa na swój sposób złe jak i dobre.
28. Oczekuję RTSa, może nawet na podobę settlersów online. Tak, miałaby być to gra online, ponieważ większość graczy chce działać wraz z grupą przyjaciół. Mogłoby to się odbywać na zasadzie gry ekonomicznej bądź Galaxy at War. MMO typu GW byłoby fajne, ale takiej gry bym oczekiwał, wątpie, by BioWare podniosło się po klęsce SWTOR.
29. Gra dekady, jeżeli nie stulecia. Gdybym kiedyś miał dzieci, na pewno poleciłbym im zagrać w tą serie, nawet jeżeli trzeba by było mieć jakiś emulator czy coś. Dziękuję Caseyowi Hudsonowi za to, że wraz ze scenarzystami stworzył uniwersum porównywalne z tym od SW, w niektórych momentach nawet lepsze.
Peter King
Awatar użytkownika
Posty: 708
Rejestracja: 27 lut 2013, o 23:05
Wiek: 33
Klasa: Strażnik
Rasa: Człowiek
Zawód: Człowiek renesansu
Lokalizacja: Illium
Status: Freelancer, ex-sierżant Przymierza. Cerberus go nie lubi, bo ukradł im statek. Uważany za zmarłego.
Kredyty: 35.877
Medals:

Re: Kwestionariusz mass effectowy

10 wrz 2013, o 21:19

  • 1. Mass Effect 2 za wprowadzenie do sagi praktycznie wszystkich najlepszych postaci.
    2. Męski, bo sam jestem facet i nie gram babami.
    3. Strażnik - zawsze miałem słabość do zamachowców z wybuchowymi kamizelkami.
    4. Idealista, chociaż od czasu do czasu lubię dać w mordę pewnej dziennikarce.
    5. Ciężko wybrać jedną, ale będzie jednak Mordin
    6. Mój ulubiony towarzysz płci męskiej to (chodzi o squadmate'a): Garrus
    7. Mój ulubiony towarzysz płci żeńskiej to (jak wyżej): w sumie nie wiem, ale niech będzie Ashley cos Aj am sou in lowe :*:*:*
    8. Najmniej lubiany przeze mnie towarzysz to (również jak wyżej): Jack
    9. Mój ulubiony romans jest z: Ash <3 <3 <3
    10. Najmniej lubiany przeze mnie romans rozgrywa się z: Miranda, bo ten romans sprowadza się do rozmowy o sztucznych cyckach i uformowanych na poziomie genetycznym półdupków.
    11. Moja ulubiona rasa: Ludzie IMBA.
    12. Mój ulubiony NPC to (postaci spoza drużyny Sheparda): David Anderson.
    13. Moja ulubiona misja główna to: proste że misja samobójcza.
    14. Moja ulubiona misja lojalnościowa to: Samara - CSI:Illium. ;)
    15. Moja ulubiona misja poboczna to: chyba Wrecked Merchant Freighter
    16. Moje ulubione DLC to: Cytadela za poczucie humoru.
    17. Najmniej lubiana przeze mnie misja to: Arrival DLC.
    18. Moim ulubionym antagonistą jest: Człowiek Iluzja, bo oprócz niego to bida z nędzą.
    19. Najlepszy aspekt gry (np. przyjaźń, miłość, walka, etc.): postacie i w sumie wszelkie integracje z nimi, na wszystkie możliwe sposoby.
    20. Najgorszy aspekt gry: Da Fuq?
    21. Najtrudniejszy aspekt gry: Wypraszam sobie, ale jestem Miszczu Laserowej Dzidy i nie ma dla mnie trudnych aspektów.
    22. Najsmutniejszy moment w grze: finał misji z quariami i gethami w ME3 z poświęceniem Legiona.
    23. Moja opinia o genofagium: rzekomo najlepsza armia w galaktyce, czyli turianie dostawali bęcki od krogan i w końcu postanowili kopnąć ich w jaja ... w sumie całkiem dosłownie.
    24. Moja opinia o wojnie quarian i gethów: Go Go Tostery! Śmierć Kosmicznym Cyganom!
    25. Miejsce w grze, które najbardziej chciałbym odwiedzić: Cytadela
    26. Mój ulubiony kawałek z soundtracków: Normandy Reborn
    27. Zniszczenie, kontrola czy synteza? Uzasadnij dlaczego. Zniszczenie ... bo lubię niszczyć.
    28. Co następne (jaki gatunek gry w tym uniwersum)? Dalej będą klepać RyPyGy.
    29. Moja ogólna opinia o serii:
W sumie to uważam, że jest do dupy. Płytkie postacie, liniowa fabuła, dziwny świat i śmieszne niebieskoskóre mackowate potwory, nie tego oczekiwałem po tytule z takim hypem ... A tak poważnie, żeby nie było - to najlepszy RPG w klimatah S-F. Jest epicka i na pewno jeszcze wieeeeele razy do niej wrócę.
You called down the thunder, now reap the whirlwind.ObrazekObrazek[center]Theme Obrazek Voice Obrazek Outfit Obrazek Armor Obrazek NPC Obrazek GG: 7393255[/center][/size] Wyświetl wiadomość pozafabularną
Borys Tokarow
Awatar użytkownika
Posty: 323
Rejestracja: 3 cze 2013, o 09:12
Miano: Borys Tokarow
Wiek: 26
Klasa: Inżynier
Rasa: Człowiek
Zawód: Freelancer
Lokalizacja: StarCaster
Status: ex-Zaćmienie, (poszukwany za zabójstwo współpracowników)
Kredyty: 4.150

Re: Kwestionariusz mass effectowy

10 wrz 2013, o 22:29

1: Trójeczka (mimo crapowatego zakończenia i braku pojazdu naziemnego to tam miałem największą frajdę)
2: Męski ofc, gdyż... męska solidarność :D
3: Szturmowiec FTW (tylko ta klasa dawała Shepardowi to, że jest unikalny)
4: W głębi serca jestem renegatem, ale logiką w grze... Idealistą.
5: Legion. Maszyny rlz!
6: Thane. Za swoje podejście do życia.
7: Tali'Zorah :)
8: Zaeed Massani (za duży problem z jego lojalką)
9: Liarą T'soni (romans na całą trylogię) :3
10: Steve Cortez (homofobia; dla mnie to po prostu dewiacja)
11: Raloi (bądź Gethy, w zależności od punktu widzenia)
12: Aria T'Loak
13: Wizyta w Konsesusie Gethów (let's get the format started)
14: Tali na Rayyi
15: Klasztor Ardat-Yakshi na Lessusie
16: Cytadela!!!
17: Na Haestromie (często tam zdychałem żeby dorwać karabin gethów...)
18: Klon Sheparda z Cytadeli
19: Walka
20: Zbędna gadanina...
21: Łamigłówki w jedynce (wieża hanoi w rdzeniu Miry -> Szczyt 17 -> Noveria)
22: Spartaczona lojalka członka drużyny
23: Dobre na pierwsze 500 lat, a potem jest zbędna moim zdaniem.
24: Kardynalny błąd o konsekwencjach wielkości anihilacji całej rasy -.-
25: Świat macierzysty raloi
26: Kawałek z pancernika gethów -> http://www.youtube.com/watch?v=TeQpuXhqh2I
27: Synteza. Największe korzyści (osiągnięcie szczytu ewolucji, wznajemnego zrozumienia syntetyków i organików etc.), kosztem anihilacji Sheparda
28: Mass Effect 4 powinien być... Space-Simem (takim jak Star Citizen \ Elite: Dangerous \ X: Rebirth etc.) bądź RTSem
29: Pomysł Genialny, Wykonanie Dobre... w skrócie: 86 pktów na 100 i jestem zadowolony :)
CIUCH | PANCERZ | MAIN THEME | KWATERA OSOBISTA | COMBAT THEME
STATEK | [url=gg://6893006]GG: 6893006[/url]
ObrazekObrazek [center]"Calm the f*ck down and think!" - A. Jensen [DX:HR][/center]
[center]Bonusy: BRAK[/center]
Aephax
Awatar użytkownika
Posty: 106
Rejestracja: 5 sie 2013, o 15:50
Miano: Aephaxos Kytham
Wiek: 24
Klasa: Strażnik
Rasa: Turianin
Zawód: Koroner, technik, obibok.
Lokalizacja: kubeł
Kredyty: 14.770

Re: Kwestionariusz mass effectowy

11 wrz 2013, o 12:04

1. Moja ulubiona część serii to: Mass Effect 2 ze względu na postacie.
2. Męski czy żeński Shepard? Uzasadnij dlaczego: Męski, dziewczyny rozumu nie mają.
3. Moja ulubiona klasa to: Adept.
4. Idealista czy renegat? Niepoprawny altruista. Inspirujący przykład idealisty dla towarzyszy renegackie metody wobec wrogów i niekompetencji organów decyzyjnych.
5. Moja ulubiona postać to (tylko postaci z drużyny Sheparda): Mordin i Thane.
6. Mój ulubiony towarzysz płci męskiej to (chodzi o squadmate'a): Garrus i Wrex
7. Mój ulubiony towarzysz płci żeńskiej to (jak wyżej): EDI
8. Najmniej lubiany przeze mnie towarzysz to (również jak wyżej): Miranda
9. Mój ulubiony romans jest : między EDI i Jokerem. Na swój sposób ciekawy i tragikomiczny.
10. Najmniej lubiany przeze mnie romans rozgrywa się z: Kaidanem w wykonaniu męskiego Sheparda.
11. Moja ulubiona rasa: salarianie, ewentualnie turianie.
12. Mój ulubiony NPC to (postaci spoza drużyny Sheparda): Saren, Aria, trio salarianina, człowieka i turianina obchodzące „wieczór kawalerski” pierwszego z nich.
13. Moja ulubiona misja główna to: może Virmir?
14. Moja ulubiona misja lojalnościowa to: misja dla Thane’a chociaż z Garrusem i Gruntem też było zabawnie.
15. Moja ulubiona misja poboczna to: misja Garrusa z pierwszej części
16. Moje ulubione DLC to: każde które jest darmowe.
17. Najmniej lubiana przeze mnie misja to: wszystkie sztucznie przedłużające rozgrywkę
18. Moim ulubionym antagonistą jest: Człowiek Iluzja
19. Najlepszy aspekt gry (np. przyjaźń, miłość, walka, etc.): historia i świat przedstawiony potocznie nazywane „fabułą”.
20. Najgorszy aspekt gry: tunelowy charakter lokacji, uczucie niedosytu jakie pozostawia po ukończeniu.
21. Najtrudniejszy aspekt gry: konieczność dokarmiania rybek bez zautomatyzowanego podajnika pokarmu.
22. Najsmutniejszy moment w grze: momenty związane z utratą towarzyszy (i ryb).
23. Moja opinia o genofagium: starczy tego, dać im lekarstwo.
24. Moja opinia o wojnie quarian i gethów: chętnie zobaczyłbym rozejm.
25. Miejsce w grze, które najbardziej chciałbym odwiedzić: Cytadela.
26. Mój ulubiony kawałek z soundtracków: motyw przewodni z części pierwszej, muzyka dolnego poziomu „Zaświatów”
27. Zniszczenie, kontrola czy synteza? Uzasadnij dlaczego: Zniszczenie. Bo wam nie ufam łajzy a synteza jest równie nierealna co sen utopisty.
28. Co następne (jaki gatunek gry w tym uniwersum)? : nic, to zamknięta całość.
29. Moja ogólna opinia o serii: zajmująca i ciekawa nawet pomimo uproszczeń i niedociągnięć.
ObrazekObrazek Obrazek
William Kraiven
Awatar użytkownika
Posty: 677
Rejestracja: 17 gru 2012, o 21:19
Miano: Will
Wiek: 29
Klasa: Żołnierz
Rasa: Człowiek
Zawód: Najemnik
Lokalizacja: Horyzont
Status: ex-Przymierze, Były komandos "Delta", Były porucznik SOC, Były najemnik Błękitnych Słońc. Uważany za zmarłego.
Kredyty: 62,872
Lokalizacja: Cytadela
Medals:

Re: Kwestionariusz mass effectowy

11 wrz 2013, o 12:38

1. Moja ulubiona część serii to: Mass Effect 2
2. Męski czy żeński Shepard? Uzasadnij dlaczego. Naprawdę muszę tłumaczyć dlaczego facet woli grać facetem? xD
3. Moja ulubiona klasa to: Soldiero
4. Idealista czy renegat? Mieszanka tego i tego
5. Moja ulubiona postać to (tylko postaci z drużyny Sheparda): Garrus
6. Mój ulubiony towarzysz płci męskiej to (chodzi o squadmate'a): Garrus :)
7. Mój ulubiony towarzysz płci żeńskiej to (jak wyżej): Liara
8. Najmniej lubiany przeze mnie towarzysz to (również jak wyżej): Hmmm...Ashley
9. Mój ulubiony romans jest z: Liara (boooobsyyyy)
10. Najmniej lubiany przeze mnie romans rozgrywa się z: Ashley
11. Moja ulubiona rasa: Turianie
12. Mój ulubiony NPC to (postaci spoza drużyny Sheparda): Anderson
13. Moja ulubiona misja główna to: Illos, kręcą mnie strasznie takie klimaty
14. Moja ulubiona misja lojalnościowa to: Price of Revenge
15. Moja ulubiona misja poboczna to: Badanie wraku Normandii SR1
16. Moje ulubione DLC to: Shadow Broker
17. Najmniej lubiana przeze mnie misja to: Hamerhead. To jeżdżenie bez eksploracji był beznadziejny.
18. Moim ulubionym antagonistą jest: TIM (tylko ten z dwójki of course)
19. Najlepszy aspekt gry (np. przyjaźń, miłość, walka, etc.): Powiedziałbym, że wszystkie te wymienione, aczkolwiek nie ukrywam, że wątki romansowe są priorito.
20. Najgorszy aspekt gry: Zdobycie wszystkich osiągnięć na 100% które i tak nie miało dużego wpływu na zakończenie ME3
21. Najtrudniejszy aspekt gry: Powiem szczerze, że grając na najwyższym poziomie trudności to w ME3 na Tuchance, gdzie musiałeś wyratować turiański oddział było cholernie ciężko. Chyba z dziesięć razy przechodziłem jednego checkpointa.
22. Najsmutniejszy moment w grze: Śmierć Mordina
23. Moja opinia o genofagium: Uleczyć skurwysynów, ale pilnować by się nie rozbrykali.
24. Moja opinia o wojnie quarian i gethów: Rozejm. Ta wyniszczająca bezsensowna wojna jaką zapoczątkowali quarienie była niepotrzebna.
25. Miejsce w grze, które najbardziej chciałbym odwiedzić: Cytadela
26. Mój ulubiony kawałek z soundtracków: Krąg Prezydium z ME1
27. Zniszczenie, kontrola czy synteza? Uzasadnij dlaczego. Zniszczenie. Synteza jest narzuceniem a kontrola trzymaniem za mordę.
28. Co następne (jaki gatunek gry w tym uniwersum)? Kosmiczne ptaki dodo! (niby potwierdzone w uniwersum)
29. Moja ogólna opinia o serii: 9/10 (dat ending)
Obrazek ObrazekObrazek| +55% obrażeń od broni | +20% obrażeń od strzałów krytycznych | +1 pochłaniacz do każdej przenoszonej broni |
| +20% pancerza | 30% przywróconej maksymalnej mocy po utracie tarcz, pochłaniając przy tym 2 dawki omni-żelu |
| (15% jeżeli dostępna jest tylko 1 dawka omni-żelu) |
Obrazek |Obrazek| "Słowa" | [url=gg://28020261]Obrazek[/url] | "Myśli" | Obrazek | Obrazek Dla MG:Wyświetl wiadomość pozafabularną
Stark
Awatar użytkownika
Posty: 292
Rejestracja: 12 lip 2012, o 11:23
Miano: Jessica Andromeda Stark
Wiek: 33
Klasa: Szpieg
Rasa: Człowiek
Zawód: Komandor Sztabowy, N5
Kredyty: 80.000
Medals:

Re: Kwestionariusz mass effectowy

1 paź 2013, o 13:35

  • 1. Moja ulubiona część serii to: ME 3, choć ME 2 też było świetne
    2. Męski czy żeński Shepard? Uzasadnij dlaczego: Żeński! Bo jestem kobietą i gram kobietami, nudno tak jak to wciąż facet jest bohaterem i to facet wszystkiego dokonuje, babeczka też może ratować galaktykę, a w serii, rozgrywka nie traci na wyborze żeńskiej płci.
    3. Moja ulubiona klasa to: Szpieg
    4. Idealista czy renegat?: Oczywiście, że Renegat, nie potrafię grać w tą serię paladynem XD
    5. Moja ulubiona postać to (tylko postaci z drużyny Sheparda): Wrex
    6. Mój ulubiony towarzysz płci męskiej to (chodzi o squadmate'a): Vakarian oczywiście
    7. Mój ulubiony towarzysz płci żeńskiej to (jak wyżej): nie ma takiego, ale jeśli mam wskazać, to chyba Jack
    8. Najmniej lubiany przeze mnie towarzysz to (również jak wyżej): Miranda
    9. Mój ulubiony romans jest z: Nie wiem T_T Tane i Garrus są na równi u mnie, nie potrafię wybrać
    10. Najmniej lubiany przeze mnie romans rozgrywa się z: Alenko
    11. Moja ulubiona rasa: Turianin
    12. Mój ulubiony NPC to (postaci spoza drużyny Sheparda): Joker!! <3
    13. Moja ulubiona misja główna to: Ostatnia samobójcza w ME 2
    14. Moja ulubiona misja lojalnościowa to: Miranda miała fajną, choć samej postaci nie lubię
    15. Moja ulubiona misja poboczna to: asteroida (z ME 1 chyba)
    16. Moje ulubione DLC to: (Nie grałam jeszcze w najnowsze) więc póki co Overlord
    17. Najmniej lubiana przeze mnie misja to: Noveria z ME1
    18. Moim ulubionym antagonistą jest: Kai Leng
    19. Najlepszy aspekt gry (np. przyjaźń, miłość, walka, etc.): WSZYSTKO ;D a tak na powaznie to linia fabularna i stosunki między postaciami.
    20. Najgorszy aspekt gry: Skanowanie planet w poszukiwaniu surowców - nienawidzę tego
    21. Najtrudniejszy aspekt gry: wybory są czasami ciężkie, mechanicznie nic, bo jak coś jest za trudne, wystarczy poziom trudności dopasować.
    22. Najsmutniejszy moment w grze: Kiedy po romansie z Tanem w ME 2 on umiera w ME 3 i to po walce z Lengiem... Co on mówi do Shepki przed śmiercią... dawno tak nie ryczałam jak wtedy.
    23. Moja opinia o genofagium: Dobrze, że ukrócili rebelie Krogan i zahamowali ich rozmnażanie bo faktycznie zalali by galaktykę, ale chyba jednak troszkę przesadzili...
    24. Moja opinia o wojnie quarian i gethów: Quarianie dostali to na co sobie sami zapracowali. Dobrze im tak, to czegoś ich nauczyło, choć nie powiem, szkoda mi ich trochę.
    25. Miejsce w grze, które najbardziej chciałbym odwiedzić: Normandia <3 A jeśli chodzi o coś większego to Cytadela, z planet to chyba Virmir
    26. Mój ulubiony kawałek z soundtracków: Nie może być nic innego jak Protectors of the Erth - to ze zwiastunów, nie z samej gry, ale wymiata
    27. Zniszczenie, kontrola czy synteza? Uzasadnij dlaczego: Zniszczenie. Od samego początku do tego dążyłam - zniszczyć Żniwiarzy i mieć święty spokój. Cena duża bo szlag trafia Edi i Gethy, z którymi zawarłam pokój i które miały współpracować z Quarianami tak jak to powinno być od początku, ale cóż... Żniwiarze zostali pokonani. Renegat z resztą innej opcji nie mógł wybrać!
    28. Co następne (jaki gatunek gry w tym uniwersum)?: Nie wiem, ale biorę wszystko!
    29. Moja ogólna opinia o serii: Zajebista. Chce się wracać <3 Epicka historia!
ObrazekObrazek

Moje avki: ~1~, ~2~, ~3~
Hawk
Awatar użytkownika
Administrator
Posty: 2752
Rejestracja: 14 kwie 2012, o 22:37
Miano: Jeanette Hawkins
Wiek: 35
Klasa: Żołnierz
Rasa: Człowiek
Zawód: Kapitan pirackiej łajby
Lokalizacja: Wraith
Status: Widmo-renegat, poszukiwana przez Cerberusa.
Kredyty: 107.987
Medals:

Re: Kwestionariusz mass effectowy

19 paź 2013, o 03:50

  • 1. Moja ulubiona część serii to: ME2
    2. Męski czy żeński Shepard? Uzasadnij dlaczego. Żeńskim grałam na początku i wciąż słabość pozostała, bo jednak lepiej mi się gra gdy tworzę "main Shep" podejmującą wybory, które jednocześnie ja bym obstawiła.
    3. Moja ulubiona klasa to: Żołnierz ftw
    4. Idealista czy renegat? Paragade raczej, nigdy nie grałam czystym główną Shep.
    5. Moja ulubiona postać to (tylko postaci z drużyny Sheparda): Garrus zdecydowanie! Wrex w jedynce, w dwójce także Jack, w trójce doszedł Vega. (:s)
    6. Mój ulubiony towarzysz płci męskiej to (chodzi o squadmate'a): Zależy od części. W dwójce Garrus/Mordin.
    7. Mój ulubiony towarzysz płci żeńskiej to (jak wyżej): To samo. Liara w trójce, I guess.
    8. Najmniej lubiany przeze mnie towarzysz to (również jak wyżej): Jacoob
    9. Mój ulubiony romans jest z: nie jestem w stanie wybrać ;-;
    10. Najmniej lubiany przeze mnie romans rozgrywa się z: Jacobem xD
    11. Moja ulubiona rasa: Turianie/Kroganie
    12. Mój ulubiony NPC to (postaci spoza drużyny Sheparda): Joker <3
    13. Moja ulubiona misja główna to: Suicide Mission
    14. Moja ulubiona misja lojalnościowa to: Samary!
    15. Moja ulubiona misja poboczna to: łojej, za dużo!
    16. Moje ulubione DLC to: Lair of the Shadow Broker
    17. Najmniej lubiana przeze mnie misja to: Są pewnie jakieś, które mniej lubię, ale żeby jakoś specjalnie to raczej nope.
    18. Moim ulubionym antagonistą jest: Iluzja <3
    19. Najlepszy aspekt gry (np. przyjaźń, miłość, walka, etc.): Wszystko. Możliwość wpływu na fabułę, która też jest świetna, żywe postaci, z którymi nie sposób się nie zżyć (to godzinne ryczenie po przejściu ME3 - najpierw bo zakończenie, potem bo koniec trylogii).
    20. Najgorszy aspekt gry: zbieranie surowców w jedynce :P
    21. Najtrudniejszy aspekt gry: niektóre wybory
    22. Najsmutniejszy moment w grze: jest cała masa momentów, na których ryczałam jak bóbr, więc nie sposób mi wymienić. Wciąż pamiętam podjęcie złego wyboru w przypadku wojny quarian i gethów, obejrzenie ze łzami w oczach i szokiem na twarzy czynu Tali i rzucenie się by wyłączyć grę zanim odpali autosave'a :P
    23. Moja opinia o genofagium: uleczyć, a jakże!
    24. Moja opinia o wojnie quarian i gethów: nie wiem, czy była w ogóle potrzebna. rozejm i tak!
    25. Miejsce w grze, które najbardziej chciałbym odwiedzić: Omega, hej! Cytadela także. Planety były tak różnorodne, że dla każdej znajdą się powody, bym chciała na nie zawitać, więc nie ma co się rozwodzić.
    26. Mój ulubiony kawałek z soundtracków: Z ME2 oczywiście najlepsze Suicide Mission. Soundtrack ME3 to po prostu mistrzostwo i wielbię wszystkie, większość siedzi w mojej dramowej playliście i sprawia niekiedy, ze aż łzy napływają do oczu.
    27. Zniszczenie, kontrola czy synteza? Uzasadnij dlaczego. Zniszczenie oczywiście. Do tego dążyliśmy przez wszystkie części. Reszta jest zbyt niepewna - syntezować się z gnojami nie zamierzam, a i nie wierzę w to, że coś takiego da się bez zgrzytów kontrolować. No i przede wszystkim - do piachu z skurwielami. Czegokolwiek by nie oferowali w zamian i tak tylko jedną im widzę przyszłość.
    28. Co następne (jaki gatunek gry w tym uniwersum)? action RPG, still. :3
    29. Moja ogólna opinia o serii:
9/11 polecam piotr fronczewski
THEME⌎ ARMOR⌎ VOICE⌎ NPC⌎
ObrazekObrazek
+10%⌎ do bycia twoją starą+20%⌎ do bycia starą twojej starej+30%⌎ do bycia starym starej twojej starej

Nakmor Gavos
Awatar użytkownika
Posty: 245
Rejestracja: 18 paź 2013, o 20:34
Miano: Nakmor Gavos
Wiek: 269
Klasa: Adept
Rasa: Kroganin
Zawód: Krogański Szaman
Lokalizacja: Omega
Status: Członek załogi Wraitha
Kredyty: 7.492
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Kwestionariusz mass effectowy

25 paź 2013, o 18:20

1. Moja ulubiona część serii to: ME 2
2. Męski czy żeński Shepard? Uzasadnij dlaczego. - Męski z uwagi na płeć, żeński przy robieniu femme fatale :)
3. Moja ulubiona klasa to: Szpieg
4. Idealista czy renegat? - Idealista, choć z fragmentami renegata :)
5. Moja ulubiona postać to (tylko postaci z drużyny Sheparda): Wrex
6. Mój ulubiony towarzysz płci męskiej to (chodzi o squadmate'a): Garrus
7. Mój ulubiony towarzysz płci żeńskiej to (jak wyżej): Liara
8. Najmniej lubiany przeze mnie towarzysz to (również jak wyżej): Jacob
9. Mój ulubiony romans jest z: Liara
10. Najmniej lubiany przeze mnie romans rozgrywa się z: Ashley
11. Moja ulubiona rasa: Kroganie/Asari
12. Mój ulubiony NPC to (postaci spoza drużyny Sheparda): Joker
13. Moja ulubiona misja główna to: Suicide/Tuchanka
14. Moja ulubiona misja lojalnościowa to: Thane
15. Moja ulubiona misja poboczna to: za dużo
16. Moje ulubione DLC to: Shadow Broker, Cytadela
17. Najmniej lubiana przeze mnie misja to: hmmm
18. Moim ulubionym antagonistą jest: Iluzja
19. Najlepszy aspekt gry (np. przyjaźń, miłość, walka, etc.): Fabuła, miłość
20. Najgorszy aspekt gry: sam się zastanawiam...
21. Najtrudniejszy aspekt gry: wybory
22. Najsmutniejszy moment w grze: śmierć Thane'a, Mordina...
23. Moja opinia o genofagium: Powinno zostać wyleczone oczywiście
24. Moja opinia o wojnie quarian i gethów: Quarianie sami sobie naważyli piwa ale pomogło się im dla pokoju ostatecznego
25. Miejsce w grze, które najbardziej chciałbym odwiedzić: Cytadela
26. Mój ulubiony kawałek z soundtracków: zbyt dużo by wymieniać...
27. Zniszczenie, kontrola czy synteza? Uzasadnij dlaczego. - Zniszczenie tylko i wyłącznie. Nie po to walczyłem, krwawiłem i traciłem towarzyszy by na końcu odpuścić. Synteza - decyzja zbyt poważna dla jednej osoby a kontrola w końcu by doprowadziła do szaleństwa, poza tym trzymanie przy życiu tych, którzy mają na koncie miliardy zabitych jest niemoralne i złe w stosunku do tych, którzy przetrwali masakry.
28. Co następne (jaki gatunek gry w tym uniwersum)? 30-50 lat później, trochę mniejszy rozmach ? :)
29. Moja ogólna opinia o serii: Zmieniła moje spojrzenie na gry sci-fi. Czekam na cd.
ObrazekObrazekBonusy: +15% obrażenia od broni, +30% obrażenia wręcz (-1PA), +30% Tarcze, +35% obrażenia od mocy, -20% koszt użycia mocy, +15% prem technologicznaTheme /Battle ThemeVoice "Co zrobisz w przypadku zła, którego nie możesz pokonać sprawiedliwością ?
Zwalczysz zło złem, czy też zaakceptujesz fakt, że sprawiedliwość z nim przegrała ?
- Tak czy inaczej, zło pozostanie. "

Wróć do „Archiwum”