Tu trafiają rzeczy zapomniane i nieaktualne, jak dawne ogłoszenia czy zasady, które już dawno przestały obowiązywać.

Carmen Ortega
Awatar użytkownika
Grafik
Posty: 1179
Rejestracja: 10 maja 2012, o 17:32
Wiek: 32
Klasa: Szturmowiec
Rasa: Człowiek
Zawód: Oficer Cerberusa
Lokalizacja: Aite
Status: Agentka Cerberusa działająca pod przykrywką fałszywej tożsamości, pirat.
Kredyty: 9.300
Medals:

Opinia o Cytadeli

17 gru 2013, o 22:38

Hej, drodzy Cytadelowicze. ; )

Troszeczkę się nas już tutaj nazbierało przez te +/- dwa i pół roku, ostatnimi czasy widujemy także coraz więcej graczy, dlatego uznałam, że jest to bardzo dobry moment na pytanie tego rodzaju. Jakie macie opinie o naszym forum? Co wam się podoba, a co już niekoniecznie?
Zadaję je głównie dlatego, byśmy wiedzieli w jakim kierunku powinniśmy zmierzać, by właśnie wam odpowiadać jako gwarant dobrej rozrywki (no i zgadliście - byście też mieli okazję do połechtania naszego ego, bo czemu nie : P).

Liczę na uargumentowane opinie. : )
Mundur Ubiór cywilny Theme Carcharias Wraith GG: 5800060
ObrazekObrazek
+70% do obrażeń od mocy +15% do obrażeń od broni +15% do celności
Obrazek
Tas’Neda nar Rayya
Posty: 186
Rejestracja: 22 sie 2013, o 13:50
Miano: Tas'Neda nar Rayya
Wiek: 35
Klasa: Szpieg
Rasa: Quarianka
Zawód: Podróżnik
Status: Łażenie po Żniwiarzu.
Kredyty: 5.500

Re: Opinia o Cytadeli

17 gru 2013, o 22:59

Plusy:
+Fajni ludzie
+Genialne uniwersum
+Duża swoboda przy kreacji postaci
+Ogromna baza danych
+Mechanika
Minusy:
-Luki i niedoróbki w mechanice (limity do walki wręcz, zasada jedna-baza-surowcowa-do-wszystkich-broni-i-kogo-obchodzi-objętość-i-rodzaj)
-Peter-wiem-wszystko
-Część broni niepasująca do odpowiedników z gier (np. Phaenstorm, jeden z celniejszych karabinów (także w opisie na stronie) ma celność 7)
-Brak niektórych najciekawszych zdolności (rozumiem że chodzi o mechanikę w wypadku bardziej skomplikowanych jak Geth Turret, ale te dające tymczasowe buffy można by wprowadzić...
-Nieuwzględnienie części ras w mechanice (rozumiem że można dać programy symulacyjne Skok Adrenaliny u, dajmy na to, gethów, ale powodzenia przy takim przyspieszaniu działania Elkorów. Jak już mowa o Elcorach, podejrzewam że przedstawiciel tej rasy miałby problem z nabyciem odpowiedniego uzbrojenia, bo fabularnie jest wspomniane że w razie sytuacji bojowej używają minigunów i rakiet z systemami auto-namierzania...
-Ukryte, nigdzie nie wspomniane zmiany do mechaniki, nie wspomniane... nawet w mechanice! (Bazowa wartość tarczy podstawowej: 650. Wspomniany w mechanice żołnierz z podkreśleniem tego, że ma sam podstawowy ekwipunek: 750 tarcz. Można się o tej zmianie dowiedzieć tylko z poziomu SOC, z tematu o generatorach tarcz...)
-Wzrost kosztów średnich (w tym podniesienie kosztów broni niegdyś początkowych do poziomu najdroższej z nich) przy (ponoć) zachowaniu tych samych średnich nagród za misje. Nie dość że startowe pieniądze są niższe niż stara wartość najgorszej startowej broni i stare startowe pieniądze razem wzięte, to nie da się mieć od początku dwóch broni... przy dawnych cenach za te 20k byś je dostał)
- A nawet gdybyś miał dwie bronie od początku, to i tak twoja postać jest taką ofiarą losu, że umie nosić tylko jedną broń naraz. Umiejętność korzystania z plecaka to taki uberskill, że kosztuje 50k za poziom - 250% startowych pieniędzy. Ile trzeba na to zarabiać, pół roku?


Podsumowanie: Jest dobrze, ale może być o wiele lepiej. Jeżeli chodzi o zmiany, należałoby zacząć od naprawienia systemu finansów...
Ostatnio zmieniony 18 gru 2013, o 18:26 przez Tas’Neda nar Rayya, łącznie zmieniany 1 raz.
ObrazekObrazek
Bonusy:
Wyświetl wiadomość pozafabularną
Wyświetl wiadomość pozafabularnąWyświetl wiadomość pozafabularną

Statystyki broni własnej roboty:
Wyświetl wiadomość pozafabularną
Ajia Paran
Awatar użytkownika
Posty: 97
Rejestracja: 7 gru 2013, o 09:59
Miano: Ajia Paran
Wiek: 28
Klasa: Inżynier
Rasa: Drellka
Zawód: Sierżant SOC
Postać główna: Ananthe'Viroccum vas Eboraccum
Kredyty: 43.000

Re: Opinia o Cytadeli

18 gru 2013, o 09:34

Dobre strony:
-Niesamowite możliwości przy kreacji postaci
-SB :3
-Klimat
-Uniwersum
-Odbieganie od kanonicznej linii fabularnej
-Mechanika
-Świetni ludzie
-Sympatyczna administracja
-Ciekawie prowadzone i rozgrywane sesje
-Pokaźna baza SOC
-Ładny design i przejrzysta budowa forum
-Achiki, bronie i w końcu crafting :)
-Świetnie wykonane Karty Statystyk
Niedoróbki:
-Czasem kapkę zabugowany slideshow u góry z ogłoszeniami
-Słabo rozwinięte informacje o niektórych organizacjach w SOC (Zaćmienie, Błękitne Słońca, Krwawa Horda, Szpony, agenci Handlarza Cieni, Hegemonia Batarian...) i brak jasno określonych profitów i strat związanych z członkostwem w nich.
-Dalszy brak chociaż minimalnego rozpisania statków (tak wiem Peter pracujesz nad tym, ale nadal tego nie ma i oczywiście nie jest to niczyja wina, ale muszę i tak o tym napomknąć).
-Horrendalny wzrost cen, przy jednoczesnym braku dostępu do racjonalnego sposobu na zarabianie. W momencie gdy nie każda postać jest killerem który już dawno kupił drugiego Krwawego Smoka i Szablę, taka podwyżka czyni kapkę awykonalnym zarobienie na coś więcej niż podstawową broń plus maksymalnie napierśnik w mniej niż pół roku. Ja rozumiem że nie każdy musi mieć najlepszy ekwipunek, ale 120 tysięcy kredytów za pancerz? Już te 50 tysięcy było trudno osiągnąć, patrząc na fakt że za prawie trzy miesięczną Operację wynagrodzenie stanęło na 13 tysiącach kredytów. W tym momencie wyekwipowanie postaci czy zakup implantu praktycznie graniczy z cudem, jeśli nie jest zupełnie awykonalny dopóki ceny nie spadną co najmniej o połowę.
-Brak paru grup na forum (Szpony, Konsensus...)
-Cała sprawa z bronią na start wydaje mi się kapkę dziwna. Rozumiem że ma to poprawić balans czy coś, ale po prostu komicznie wygląda Widmo, czy najemnik bez żadnej pukawki przy pasie ( a tym bardziej geth, czy kroganin). Skoro chcemy balansować to niech będą dajmy na to 4 podstawowe bronie, np.: Predator, Modliszka, Mściciel i Katana, spośród których wybiera się 1 na start +20k kredytów i wtedy wszyscy będą równi sobie i fabularnie nie będzie problemu. Bo jak na razie jest po prostu śmiesznie.
-Kapkę "martwe" Wiadomości Galaktyczne :/
-Brak autoodświeżania się listy kto jest online.

Finalizując: Jest świetnie, bombowo i naprawdę nie spodziewałem się że zabawie tutaj już prawie rok :) Więc na serio wszystkie te drobne niedociągnięcia są naprawdę nikłe i choć naprawa ich z pewnością poprawiłaby parę szczegółów, to ogólny obraz i tak jest fajny.
Faerie Nache
Awatar użytkownika
Posty: 228
Rejestracja: 1 lis 2013, o 13:08
Miano: Faerie Nache
Wiek: 283
Klasa: Szpieg
Rasa: Asari
Zawód: Agentka operacyjna
Postać główna: Nakmor Gavos
Lokalizacja: Omega
Status: Widmo, Wyznaczona nagroda za jej głowę przez Zaćmienie
Kredyty: 19.060
Medals:

Re: Opinia o Cytadeli

18 gru 2013, o 13:02

Cóż ja mogę powiedzieć po tym miesiącu spędzonym na forum. Niewiele ale:

+ Świetni ludzie
+ Klimat i universum :)
+ Spore nawiązania i możliwość zmian w fabule
+ Możliwość grania nie tylko człowiekiem (oo tak duży pluus)
+ Ciągle rozwijająca się baza SOC i mechanika
+ Nowe i stare znajomości (cześć Siri :P )
+ Mistrzowie Gry i ich starania :)

- Co było już wspomniane wyżej, to grubo przesadzone w górę ceny za sprzęt. O ile również w górę proporcjonalnie nie pójdą zarobki to jakoś nie widzę zbytnio szans na zdobycie zaplanowanego sprzętu (który też nie jest z najwyższej półki).

Ogólnie zatem myślę że zostanę tutaj na dłużej i jeszcze trochę :).
ObrazekObrazek Bonusy: +30% moce tech, +10% obrażenia od broni, +20% obrażenia w głowę, +30% obrażenia wręcz, +15% tarcze, +20% premia techBattle Theme /Femme Fatal Theme/ThemeVoice
Peter King
Awatar użytkownika
Posty: 708
Rejestracja: 27 lut 2013, o 23:05
Wiek: 33
Klasa: Strażnik
Rasa: Człowiek
Zawód: Człowiek renesansu
Lokalizacja: Illium
Status: Freelancer, ex-sierżant Przymierza. Cerberus go nie lubi, bo ukradł im statek. Uważany za zmarłego.
Kredyty: 35.877
Medals:

Re: Opinia o Cytadeli

18 gru 2013, o 14:36

Ja może odniosę się do ogólnie pojętego hejtu na ceny w sklepach, bo prawdę powiedziawszy od czytania tych Waszych smutów kichy wywracają mi się na drugą stronę.
Przy czym na wstępnie zaznaczę, że nie piszę tego jako prowadzący i osoba, która cały czas forsowała podniesienie cen za sprzęt, a po prostu gracz.

Czy Wy naprawdę graliście w jakąkolwiek grę (MMO, SP, RTS, RPG, łotever), w której po wykonaniu jednej misji można było dostać najlepszą broń w danej kategorii? Właśnie taka sytuacja miała miejsce na forum do tej pory. Anka odbębnił jakąś kilku stronicową sesję próbną, chyba Scropiona i jeb ma Wdowę - top 3 snajperek w grze.
Ja sam byłem w stanie kupić sobie Pancerz Krwawych Smoków po rozegraniu w zasadzie jednej sesji.
Niby z jakiej paki taki stan rzeczy? Gdzie w tym układzie satysfakcja ze zdobycia nowej broni, nawet jeśli nie jest jakaś uber? Po co Ci Windykator, skoro wystarczy go pchnąć za pół ceny, dorzucić jakieś tępe 2 tysiące kredytów i mieć Błotniaka? Gdzie tu zabawa?
Tak Tas, będziesz musiał grać pół roku, bo system gry tak został zaprojektowany, żeby funkcjonował jak najdłużej, a nie wyczerpywał wszystkie opcje po miesiącu, żeby zaspokoić Wasze potrzeby posiadania wszystkiego co najlepsze już tu i teraz, a o których podłożu psychologicznym wolę się nie wypowiadać. Nie po to ludzie męczą się przygotowując tak bogaty wachlarz przedmiotów, żebyś mógł mieć ich w dupie, iść do sklepu i za drobniaki kupić sobie najlepszy stuff, całkowicie olewając trud włożony w przygotowanie tego słabszego / gorszego asortymentu.
Ile trzeba łupać w takiego WoWa żeby dorwać najlepsze przedmioty? Niby dawno nie grałem, ale top sety chyba nadal nie wypadają z potworów, które rąbie się po wyjściu z pierwszego miasta?
To PBF, tu się przychodzi tworzyć postacie, a nie sępić na kredyty. Po prostu skupcie się na tym co jest naprawdę istotne - rozgrywajcie sesje, bierzcie udział w eventach. Do tego wcale nie potrzebujecie najlepszej broni, ja pitolę do tego nie potrzebujecie czasami jakiejkolwiek broni. Sprzęt się znajdzie, albo w końcu pojawią się kredyty, które pozwolą Wam za niego zapłacić.
You called down the thunder, now reap the whirlwind.ObrazekObrazek[center]Theme Obrazek Voice Obrazek Outfit Obrazek Armor Obrazek NPC Obrazek GG: 7393255[/center][/size] Wyświetl wiadomość pozafabularną
Tas’Neda nar Rayya
Posty: 186
Rejestracja: 22 sie 2013, o 13:50
Miano: Tas'Neda nar Rayya
Wiek: 35
Klasa: Szpieg
Rasa: Quarianka
Zawód: Podróżnik
Status: Łażenie po Żniwiarzu.
Kredyty: 5.500

Re: Opinia o Cytadeli

18 gru 2013, o 14:56

Ja się odniosę do wypowiedzi Petera.

Czy grałeś kiedyś w grę, w której skompletowanie jakiegokolwiek pancerza - podkreślam, że jakiegokolwiek, z niedopasowanych części - zajmuje pół roku? Czegoś takiego nie ma nawet w papierowych rpg...

Noszenie jednej broni ogranicza potencjał taktyczny. Jeśli jesteś nowy i pragniesz być skuteczny, musisz się dołączyć do kogoś innego... Inaczej albo jesteś beznadziejny na daleki dystans, albo na krótki...

Dawna wdowa kosztowała ok. 50k kredytów - nie jestem pewien. To było za mało, co nie jest powodem do jej usuwania. Dawna czarna wdowa kosztowała ponad 200k kredytów. Sprawdź obecną cenę.

Nie czepiam się WSZYSTKICH kosztów. Problemem jest to, że w KAŻDEJ grze rpg masz choć jedną nową rzecz po misji. W obecnej sytuacji na najtańszą broń przypadają 2-3 misje. Najtańszą, a nie jakąś przekokszoną jak wdowa.


Co dalej? Chcesz motywacji? Mamy w sklepie kilka karabinów poniżej 20 tysięcy. Jestem pewien że nowy gracz kupi ten najgorszy tylko po to, by potem zdobywać te lepsze, które mógł mieć na start.

Sprzęt klasy Q1 powinien być tańszy. Sprzęt klasy Q3 powinien jeszcze podrożeć. Co do Q2, jest wart mniej więcej tyle co obecnie, może mniej.

Co do sesji z Anką i Skorpionem, to może trzeba było reagować wtedy, a nie karać całą społeczność za to, że ktoś dostał za dużo kasy/za dobry loot?

*edit*
Jeszcze jedno.
Peter King pisze:Czy Wy naprawdę graliście w jakąkolwiek grę (MMO, SP, RTS, RPG, łotever), w której po wykonaniu jednej misji można było dostać najlepszą broń w danej kategorii?
Dark Souls, szpikowanie strzałami ogona smoka?
ObrazekObrazek
Bonusy:
Wyświetl wiadomość pozafabularną
Wyświetl wiadomość pozafabularnąWyświetl wiadomość pozafabularną

Statystyki broni własnej roboty:
Wyświetl wiadomość pozafabularną
Peter King
Awatar użytkownika
Posty: 708
Rejestracja: 27 lut 2013, o 23:05
Wiek: 33
Klasa: Strażnik
Rasa: Człowiek
Zawód: Człowiek renesansu
Lokalizacja: Illium
Status: Freelancer, ex-sierżant Przymierza. Cerberus go nie lubi, bo ukradł im statek. Uważany za zmarłego.
Kredyty: 35.877
Medals:

Re: Opinia o Cytadeli

18 gru 2013, o 15:15

Granie przez forum to nie jest napieprzanie postów dla satysfakcji ludzi, którzy widocznie mają za dużo wolnego czasu. Grałem na PBFach sesje, które rozgrywało się latami (nawet po 2-3) i jakoś nikt nie robił z tego problemu. Sorry, ale jeśli tak strasznie Cię to boli, może po prostu nie jest to zabawa dla Ciebie?
Noszenie jednej broni ogranicza potencjał taktyczny. Jeśli jesteś nowy i pragniesz być skuteczny, musisz się dołączyć do kogoś innego... Inaczej albo jesteś beznadziejny na daleki dystans, albo na krótki...
No i dobrze, to się nazywa realizm. Kolejne kompleksy, które sprawiają, że chcesz latać samodzielnie i dziurawić armie wrogów?
Dawna wdowa kosztowała ok. 50k kredytów - nie jestem pewien. To było za mało, co nie jest powodem do jej usuwania. Dawna czarna wdowa kosztowała ponad 200k kredytów. Sprawdź obecną cenę.
Jaki sens porównywać ceny? Koszt dawnej czarnej wdowy był błędem, dlatego został zmieniony.
Nie czepiam się WSZYSTKICH kosztów. Problemem jest to, że w KAŻDEJ grze rpg masz choć jedną nową rzecz po misji. W obecnej sytuacji na najtańszą broń przypadają 2-3 misje. Najtańszą, a nie jakąś przekokszoną jak wdowa.
Zastanówmy się, w swojej pierwszej sesji znalazłem Sejmitara, w swojej obecnej sesji znalazłem Karabin Gethów i Projektor Błyskawic (a daleko bynajmniej nie zawędrowaliśmy). No offense, ale zaczynam wyraźnie widzieć, że masz zwyczaj pieprzyć głupoty bez faktycznych podstaw, a opierając się na swojej mocno zniekształconej perspektywie. Tak jak quarianie są bogaci (bo Tobie się tak wydaje), chociaż wystarczy znać choć odrobinę uniwersum by wiedzieć, że to 100% bzdura. Rozegraj kilka sesji (tak, wiem, Twoja obecna się wlecze, nie jesteś jedynym który ma ten problem), sprawdź jak sprawa wygląda w praktyce i wtedy włącz się do dyskusji.
Co do sesji z Anką i Skorpionem, to może trzeba było reagować wtedy, a nie karać całą społeczność za to, że ktoś dostał za dużo kasy/za dobry loot?
W zasadzie dlatego podałem argument ze swoim pancerzem, ale widać selektywne czytanie, dla wygody argumentacji zawsze spoczi.
Kolejny przykład? Po sesji swoją drugą postacią - Maarvem, poleciałbym sobie na Korlus (wliczając cenę promu), sprzedał Katanę i kupił Graala albo Claymora, jeszcze zostałoby mi na powrót. To nie były wyjątki, to były reguły. Miałeś 15k na start, za sprzedaną broń dostawałeś połowę ceny, co i tak dawało w okolicach 5k. Najdroższe bronie były za 20-25k, słowem wystarczyło dostać 5k i była szansa, że jeszcze zostanie Ci trochę drobnych na pochłaniacze. Teraz rozumiesz istotę problemu, czy to nadal niezbyt jasne?
Dark Souls, szpikowanie strzałami ogona smoka?
Zastanówmy się teraz dlaczego gra bynajmniej rynku nie podbiła. ;)
You called down the thunder, now reap the whirlwind.ObrazekObrazek[center]Theme Obrazek Voice Obrazek Outfit Obrazek Armor Obrazek NPC Obrazek GG: 7393255[/center][/size] Wyświetl wiadomość pozafabularną
Nexaron Dragonbite
Awatar użytkownika
Posty: 660
Rejestracja: 13 sty 2013, o 17:28
Miano: Nexaron Dragonbite
Wiek: 26
Klasa: Szturmowiec
Rasa: Człowiek
Zawód: Najemnik
Lokalizacja: Omega
Kredyty: 29.625
Medals:

Re: Opinia o Cytadeli

18 gru 2013, o 15:38

Plusów nie będę wymieniać, bo za dużo tego. Zamiast tego wymienię co mi się nie podoba:
- tempooooooooooooooooooo
Ale ponieważ nic na to nie poradzicie muszę z tym żyć dalej ;]
What Can Change The Nature Of A Man??

ObrazekObrazek

~ Strój cywilny ~ Pancerz Bojowy ~

Bonusy: +35% obrażenia od mocy biotycznych, +25% siła od mocy biotycznych, -25% koszt mocy biotycznych, +10% do celności Upiora, +30% moc tarczy, +1 pochłaniacz do każdej przenoszonej broni, +20% siła pancerza

Obrazek
Amon Pallin
Awatar użytkownika
Posty: 48
Rejestracja: 5 lip 2013, o 14:51
Miano: Amon Pallin
Wiek: 32
Klasa: Adept
Rasa: Turianin
Zawód: WiDMO
Postać główna: Bachus
Status: Zmarły R.I.P.
Kredyty: 15.000
Medals:

Re: Opinia o Cytadeli

18 gru 2013, o 15:49

Plusy:
+ Bardzo dobra atmosfera. Tak trzymać!
+ Jak atmosfera to i ludzie!
+ Jedyny pbf osadzony w tym uniwersum.
+ Kompetentni MG i Administratorki.
+ Swoboda w kreacji postaci.
+ Nieustanny rozwój.
+ Dynamika gry/walk/fabuły.
+ SOC
Minusy:
- Braki w SOC
- Przydałyby się jeszcze inne org. oprócz Błękitnych itd. Choć nie jest to priorytet ;)
- Brakuje kilku fajnych mocy/zdolności...
- Ograniczona liczba załogi statków (real player'ów).
- Zamiast plecaka, na który wszyscy narzekają (choć jest to rozwiązanie logiczne i sensowne), dodałbym UDŹWIG. Tak jak ma to miejsce w mass effect 3. Każda broń posiadałaby określony ciężar, a gracz określony udźwig. Nosiłby tyle broni ile udźwignie.

Bless!
ObrazekObrazek
* * * Spectre Status Recognized * * *
Kiru Heidr Varah
Awatar użytkownika
Posty: 665
Rejestracja: 3 cze 2013, o 22:04
Miano: Kiru Heidr Varah
Wiek: 100
Klasa: Szpieg
Rasa: Yahg
Zawód: Przemytnik
Lokalizacja: Cytadela
Status: ex-Krwawa Horda, jako Urdnot Kubera poszukiwana przez organizacje zwalczające przemyt
Kredyty: 48.138
Medals:

Re: Opinia o Cytadeli

18 gru 2013, o 17:34

Plusy:
+ Dobra atmosfera
+ Fajni ludzi
+ Jedyne naprawdę porządne PBF o Mass Effect
+ Bogata baza danych

Minusy
- Nie powiem by podobały mi się ceny w sklepach, ale widziałam gorsze.
- Brak możliwości prowadzenia sobie sesji
- Fakt, że karty statków nie zostały jeszcze sprawdzone, bo jednak chciałoby się wiedzieć ^^

Ogólnie nie jest źle, ale zawsze może być lepiej ;)

Amon, nie sądzę by udzwig był dobrym pomysłem choćby ze względu na różnice rasowe.
ObrazekObrazek Wyświetl wiadomość pozafabularną
Tas’Neda nar Rayya
Posty: 186
Rejestracja: 22 sie 2013, o 13:50
Miano: Tas'Neda nar Rayya
Wiek: 35
Klasa: Szpieg
Rasa: Quarianka
Zawód: Podróżnik
Status: Łażenie po Żniwiarzu.
Kredyty: 5.500

Re: Opinia o Cytadeli

18 gru 2013, o 18:49

Peter King pisze:(o jednej broni naraz)No i dobrze, to się nazywa realizm. Kolejne kompleksy, które sprawiają, że chcesz latać samodzielnie i dziurawić armie wrogów?
Realizm to także branie broni po przeciwnikach, by mieć na zapas. Bez stwierdzenia, że nie umiesz używać plecaka bez super-zaawansowanego kursu za 50k kredytów, więc nie weźmiesz czegoś na zapas.
Wzmianka o kompleksach z d... wzięta. Nie pierwsza, nie ostatnia zapewne.
Zastanówmy się, w swojej pierwszej sesji znalazłem Sejmitara, w swojej obecnej sesji znalazłem Karabin Gethów i Projektor Błyskawic (a daleko bynajmniej nie zawędrowaliśmy)
Dobra. Skoro na jednej sesji można znaleźć dwie (chyba) dobre bronie, to może wywalmy wszystkie koszta? Niech sklepy wydają uzbrojenie za darmo. Sorki, "broń za darmo wala się wszędzie" to jedyne co z tego wywnioskowałem.

A że dostałeś tyle stuffu to nie moja wina. "Czepiaj się" prowadzącego wam.
Tak jak quarianie są bogaci (bo Tobie się tak wydaje), chociaż wystarczy znać choć odrobinę uniwersum by wiedzieć, że to 100% bzdura.
Niech żyje offtopowanie tematem sprzed ponad miesiąca, bo nie ma się argumentów.
Jaki sens porównywać ceny? Koszt dawnej czarnej wdowy był błędem, dlatego został zmieniony.
Jaki jest sens porównywać ceny? No tak... bo zmiany obniżające high-endową broń czterokrotnie lub wywalającą ją z rynku, do tego podnoszenie kosztu broni startowych o ponad 200% to nic.
Zastanówmy się teraz dlaczego gra bynajmniej rynku nie podbiła. ;)
Bo port z....
A konsolowa wersja nie była rozpowszechniona.
ObrazekObrazek
Bonusy:
Wyświetl wiadomość pozafabularną
Wyświetl wiadomość pozafabularnąWyświetl wiadomość pozafabularną

Statystyki broni własnej roboty:
Wyświetl wiadomość pozafabularną
Ajia Paran
Awatar użytkownika
Posty: 97
Rejestracja: 7 gru 2013, o 09:59
Miano: Ajia Paran
Wiek: 28
Klasa: Inżynier
Rasa: Drellka
Zawód: Sierżant SOC
Postać główna: Ananthe'Viroccum vas Eboraccum
Kredyty: 43.000

Re: Opinia o Cytadeli

18 gru 2013, o 19:06

Może byście się do jasnej cholery zapytali najpierw skąd mam Wdowę?
Jak taki macie problem to zapytajcie się Konrada Straussa (o ile dobrze pamiętam od niego ją odkupiłem) za 16,5 tysiąca kredytów BO SIĘ NA TO ZGODZIŁ! A w tamtym momencie sama Wdowa w sklepie stała 20k...... Więc za przeproszeniem wasz argument jest inwalidą. Jego dobra wola że mi ją za tyle opchnął, jakbym chciał to mogę nowemu graczowi oddać ją za darmo i mam do tego prawo. Więc następnym razem dowiedzcie się i Ty i Tas do końca jak wszedłem w jej posiadanie zanim zacznie gadać jak potłuczeni. I apropo co do DS-> ogon smoka to chyba najsłabsza broń w grze, daje tylko sztuczną przewagę na jakieś 2-3 godziny gry. Więc Pete again zagraj, a potem się czepiaj. Ja rozumiem że masz dużą wiedzę o uniwersum, jesteś "największym proplayerem i game masterem na forum", ale nikt ciebie tutaj ani jako public relations, ani jako kata i sędziego nie wyznaczał. Na tym samym poziomie co ty mogę powiedzieć iż wiedząc o zmianach cenowych chamsko wykorzystałeś okazję i zaopatrzyłeś się w pancerz na który teraz mógłbyś co najwyżej popatrzeć. Miło nie? Więc może skończmy z osobistymi docinkami i kulturalnie pozwólmy ludziom pisać.
Poza tym tutaj miały być opinie o CYTADELI, nie prywatne docinki i odpowiedzi Petera do gawiedzi, także prosiłbym was o zabranie się do innego tematu, gdzie jeśli taka wasza wola możecie kontynuować tą smutną farsę, bo tylko śmiecicie tutaj.
EDIT: A za sesję ze Scorpionem dostałem adekwatne 1500 kredytów. Naprawdę tak trudno przeczytać co jest u mnie w KP napisane i w archiwum?

Wyświetl uwagę administratora
Bruce Connor
Awatar użytkownika
Posty: 181
Rejestracja: 6 sie 2012, o 18:04
Miano: Bruce Connor
Wiek: 34
Klasa: Żołnierz - Porucznik, N4
Rasa: Ludzik
Zawód: Żołnierz, z nastawieniem na pilota
Postać główna: Bruce Connor
Kredyty: 6.950

Re: Opinia o Cytadeli

18 gru 2013, o 21:17

Odnośnie plusów to zgadzam się z przedmówcami. Forum i ludzie tu - bajka i tyle w temacie.

Co do pierdółkowatych minusów to:
- Opisy broni w SOC, które często nijak się mają do statystyk jak i w przynajmniej jednym przypadku sam opis przeczy temu co było napisane w nim chwilę wcześniej.
- Broni faktycznie jest wybór spory, jednak odnoszę wrażenie, że poza kilkoma sztukami docelowymi, cała reszta właściwie nie różni się między sobą pod mechanicznym względem. Porównując celność i obrażenia, wychodzą kwiatki typu, że mściciel zadaje właściwie większe obrażenia od takiego argusa, windykatora czy niedużo mniejsze od motyki. Tu pojawia się pewien plus jeśli brać pod uwagę ceny, mianowicie nie warto tracić kasy na pośrednie egzemplarze i lepiej zainwestować w pancerz lub implanty.
- Ostatnie co mi na myśl przychodzi to przejrzystość forum. Od momentu wejścia wielu nowości, zacząłem odczuwać pewien malutki chaos. Ciężko mi to wytłumaczyć, ale odnoszę wrażenie jakby nie było to wszystko poukładane tak ładnie jak na początku.
ObrazekObrazek
Dolores
Awatar użytkownika
Posty: 147
Rejestracja: 24 lip 2012, o 23:45
Miano: Ali "Dolores" Portnoy
Wiek: 21
Klasa: strażnik
Rasa: człowiek
Zawód: najemniczka
Postać główna: Lillian Porter
Status: zbiegły "eksperyment" Cerberusa z zanikiem pamięci; była członkini londyńskiej organizacji przestępczej; rasistka
Kredyty: 16.070

Re: Opinia o Cytadeli

18 gru 2013, o 23:57

Dobra, plusów wymieniać nie będę, bo powtórzyłabym już te wypisane. No, dodam może tylko, że forum trwa i ma się w porządku, co rokuje bardzo dobrze na przyszłość. Czego sobie życzę, bo ME to ME, i o.

Minusów też szukać zanadto nie będę, bo przyznam - auć, ała, nie bijcie - że szczegółowo z mechaniką się nie zapoznawałam.

Jednak to właśnie wprowadzenie mechaniki jest moją największą bolączką i wcale nie muszę znać jej na wylot, aby to pisać. Zawsze przedkładałam storytelling nad rzuty kośćmi i regułki. Zasady, w moim mniemaniu, powinny być tylko szkieletem forum i wyznaczać raczej oczywistości, tak dla formalności.
To jest moim zdaniem główny atut słowa pisanego, że można pofolgować wyobraźni. Tak, tak, widziałam kiedyś na sb wypowiedź Petera, że dla niego jako MG i tak ważne będzie to, jak ktoś pisze posty, a nie czysta mechanika, ale nie oszukujmy się... to ona będzie rządziła misjami. Wprawdzie wprowadza to ciekawy czynnik losowości, który w grze - bo przecież PBF to gra - jest konieczny. Tylko, że ten można wykorzystywać od czasu do czasu, gdy taka zajdzie potrzeba. Mnie to podcina skrzydła, a orłem i tak nigdy nie byłam. ;)
W momencie wprowadzenia mechaniki moja Dolores traci na kolorycie - bo cóż z tego, że jest eksperymentem Cerberusa, który miał lepiej widzieć, słyszeć i reagować, być silniejszym i wytrzymalszym od przeciętnego człowieka itp. itd., skoro teraz każdym będą rządziły te same reguły? Ucierpiało moje ego, bo chciałam mieć wypasioną postać? Nie do końca, skoro mam także Lillian, która miała być taką przeciętniaczką z sercem do walki. Prawdę mówiąc co do ograniczeń na start też zawsze miałam obiekcje. Bo o ile rozumiem, że chodzi o równy start dla każdego, to nie do końca się z nim zgadzam. Jeden chce grać super wypaśnym komandosem czy widmem, drugi początkującym żołnierzykiem, który po nocach sika w gacie ze strachu przed kolejną misją. Chodzi o zabawę. Dla mnie na takim forum ważne jest odgrywanie postaci, a nie współzawodnictwo, żebym musiała się martwić, kto ma lepsze umiejki i giwerę niż ja.
Ja tylko odraczam chwilę wymieniania zdolności mojej strażniczki na nowe zwalając na brak czasu, bo niestety ulubione możliwości stracę, bu :(

Oczywiście to głos wołającego na puszczy, bo wiem, że większości osób pomysł wprowadzenia mechaniki przypadł do gustu. :)
ObrazekObrazek Obecny wygląd: http://oi41.tinypic.com/equnus.jpg + rękawice Ariake Tech. + tenisówki

A war in my mind
Dolores x Willard Theme
Lolita Theme

Wróć do „Archiwum”