radexs123
Awatar użytkownika
Posty: 7
Rejestracja: 21 lis 2013, o 21:30
Miano: John ,,Ghost'' Walker
Wiek: 30
Klasa: Żołnierz
Rasa: Człowiek
Zawód: Kapral
Kredyty: 15.000

John ,,Ghost'' Walker

23 lis 2013, o 22:05


Miano: John ,,Ghost'' Walker
Wiek: Data urodzenia:14.12.2156, wiek 30 lat.
Rasa: Człowiek
Płeć: Mężczyzna
Specjalizacja: Żołnierz
Przynależność: Przymierze
Zawód: Kapral

Aparycja: Walker to wysoki mężczyzna (180cm), ważący 96 kg. Ma obcięte na rekruta, czarne włosy, niebieskie oczy i krótki zarost. Jego wzrok jest bardzo przenikliwy i uważny. Na twarzy nie ma blizn, jedynie na klatce piersiowej, rękach i nogach. Nie posiada żadnych tatuaży. Jest wysportowany,dobrze umięśniony. Jeżeli nie jest na służbie nosi niebieskie jeansy, szarą koszulkę i czarną kurtkę.

Osobowość: John to opanowany żołnierz, umiejący szybko podejmować decyzje. Zawsze pamięta, żeby zachować zimną krew. Wie dobrze, że stres to największy wróg. Opanowanie wyróżniało go wśród nastolatków. Kiedy miał 12 lat, grał w młodszej kadrze koszykarskiej. Lubił ten sport, choć nie wiedział czemu. Może mógł w czasie treningu wyładować złość, kiedy zdarzało mu się pokłócić z rodzicami, a może chciał udowodnić sobie na co go stać. Jego największym sukcesem jest wygranie pucharu Galaktycznych Mistrzostw. Nigdy nie zapomni, że przegrywali, że tak mało czasu zostawało do końca, że wszyscy na nich liczyli. Jednak uspokoił nerwy, zmobilizował drużynę i rzucił piłkę, zdobywając wymagana liczbę punktów i wygrywając, przynosząc chwałę całemu zespołowi. Jako dowódca nade wszystko próbuje utrzymać przy życiu każdego członka swojego oddziału. Czuje się za wszystkich odpowiedzialny. W jego rękach spoczywa najważniejsza wartość - życie. Chce ocalić każdego, na ile to możliwe, bo jak wiadomo na wojnie zawsze muszą być ofiary. Gdyby miał wybierać między życiem przyjaciela, a wykonaniem misji, wybrałby opcję pierwszą. Przyjaźń ma dla niego szczególne znaczenie. Jest jedynakiem i nie może doświadczyć wsparcia rodzeństwa. Za to zawsze może liczyć na wsparcie Najbliższego przyjaciela - Joela Blake'a. Nienawidzi piratów, terrorystów i innych przestępców. Zazwyczaj jest pogodny i lubi rozmawiać z członkami oddziału. Jednak gdy ktoś zapyta go o zdarzenia z jego przeszłości natychmiast staje się małomówny, jego oczy przybierają zabójczy wygląd i ledwie co powstrzymuje się przed podniesieniem głosu. W takich chwilach najlepiej po prostu nic nie mówić i zaczekać, aż mu przejdzie. Na misji nigdy się nie poddaje, nawet jeśli wróg ma miażdżącą przewagę liczebną czy siłową. Dobrze zna się na statkach kosmicznych, czyta o nich różne czasopisma i często sprawdza czy może stać go na jakiś. Lepiej nie dawać mu się rozgadać na te tematy, ponieważ o krążownikach i fregatach może rozmawiać godzinami. Czasami myśli, że byłby dobrym inżynierem, ale wie, że lepiej sprawdza się jako żołnierz. Jego ulubioną bronią są karabiny (szturmowe, snajperskie itp.), ale nie pogardzi dobrym pistoletem.

Historia: John ,,Ghost'' Walker pochodził z dość bogatej rodziny. Jego matka była znaną reporterką wojenną, a ojciec żołnierzem. John od zawsze interesował się wojskiem. Chodził z ojcem na strzelnicę, ścianę do wspinaczki, a z wychowania fizycznego miał bardzo dobre oceny. Kiedy skończył 15 lat, jego matka zginęła z rąk terrorystów. Po tym wydarzeniu poprzysiągł sobie, iż dowie się kim był przywódca przestępców. W wieku 17 lat, gdy jego ojciec był na misji, John został porwany przez niebezpiecznego przestępcę Adiena Evansa. Okazało się, że właśnie ojcu Walkera i jego oddziałowi powierzono misję pojmania Adiena. Gdy Evans z zakładnikiem był już przy swoim helikopterze, ojciec Johna ze swoim towarzyszem wysadzili drzwi budynku, w którym byli zamknięci i wydostali się na zewnątrz, tuż obok lądowiska. Przestępca widząc to, osłonił się chłopcem jak tarczą i nakazał żołnierzom rzucić broń. I ojciec Walkera, i jego towarzysz tak właśnie zrobili. Wówczas Evans wsiadł do helikoptera, szybko zastrzelił bezbronnego ojca Johna, a jego samego wyrzucił ze startującego helikoptera. Wtedy John znienawidził już do końca wszystkich przestępców -szczególnie Adiena i poprzysiągł pomścić rodziców. W wieku 20 lat dołączył do Przymierza. Do jego oddziału należeli: Jacob Brown, Levis Jones, Marc Smith i Joel Blake. Pseudonim ,,Ghost'' został nadany Johnowi podczas jednej z pierwszych operacji. On i jego oddział otrzymali zadanie, aby podłożyć ładunki wybuchowe w jednej z placówek Cerberusa. Gdy wrodzy żołnierze ostrzeliwali ich pozycję, ,,Ghost'' dostał rozkaz, by niezauważenie przejść przez oddziały Cerberusa. Było to prawie niemożliwe, ale John dał radę. Wtedy też chwilę przed podłożeniem ładunków, w pobliskiej bazie danych zobaczył wpis, z którego wynikało, iż Evans to ten sam przestępca, który zabił matkę Johna. Ta misja zakończyła się powodzeniem, a ponadto oddział nie poniósł żadnych strat. Jego życiowym, niespełnionym celem nadal pozostaje zemsta na Evansie...

Ekwipunek: M-8 Mściciel, Omni-Klucz z wbudowanym ostrzem
Środek transportu: Fregata Przymierza
Dodatkowe informacje: -Joel Blake był synem towarzysza broni ojca Johna.
-Większość blizn, które nosił "Ghost" pozostała mu po jednej z najcięższych misji, w czasie której ledwie co wydostał się z płonącego, ostrzeliwanego budynku.
-Wiadomość z ostatniej chwili (Dziennik Przymierza z dnia 6 maj 2171 rok): "Znana dziennikarka Alyss Walker została zamordowana przez terrorystów podczas zbierania materiału na temat misji Przymierza, mającej na celu uratowanie zakładników Cerberusa."
-Na grobie ojca ,,Ghosta'' jest napisane: James Walker 2138-2173 Przyjaciel Przymierza
Ostatnio zmieniony 25 gru 2013, o 20:00 przez radexs123, łącznie zmieniany 6 razy.
Kiru Heidr Varah
Awatar użytkownika
Posty: 665
Rejestracja: 3 cze 2013, o 22:04
Miano: Kiru Heidr Varah
Wiek: 100
Klasa: Szpieg
Rasa: Yahg
Zawód: Przemytnik
Lokalizacja: Cytadela
Status: ex-Krwawa Horda, jako Urdnot Kubera poszukiwana przez organizacje zwalczające przemyt
Kredyty: 48.138
Medals:

Re: John ,,Ghost'' Walker

23 lis 2013, o 22:36

1. 2186-2161= 25 nie 21.
2. Osobowość i historia są zdecydowanie za krótkie i to nie jest czepianie się. Naprawdę nie sądzę by w takim stanie twoja postać została zaakceptowana.
3. Matka była ambasadorem czego?
4. Czy tylko ona zginęła w trakcie ataku terrorystów? Kim oni byli? Napisz więcej na temat tego wydarzenia.
5. Adien Evans to nie jest turiańskie imię.
6. Dlaczego John został porwany?
7. Nikt nie wysłałby 20 latka na misję infiltracji grupy terrorystycznej.
8. Jak dla mnie 25 lat to za mało na N7 chyba, że miał więcej wybitnych osiągnięć.
9. Nie jestem pewna czy pozwolą ci mieć krążownik.
ObrazekObrazek Wyświetl wiadomość pozafabularną
radexs123
Awatar użytkownika
Posty: 7
Rejestracja: 21 lis 2013, o 21:30
Miano: John ,,Ghost'' Walker
Wiek: 30
Klasa: Żołnierz
Rasa: Człowiek
Zawód: Kapral
Kredyty: 15.000

Re: John ,,Ghost'' Walker

23 lis 2013, o 22:59

9.Zmieniłem na myśliwiec.
5.Teraz Adien Evans to nie turianin.
Jutro zmienię więcej bo teraz jest za późno
Ezra
Awatar użytkownika
Posty: 97
Rejestracja: 13 lis 2013, o 17:21
Miano: Elijah N. Crane
Wiek: 26
Klasa: Adept
Rasa: Człowiek
Zawód: Samozwańczy Agent
Kredyty: 3.425

Re: John ,,Ghost'' Walker

23 lis 2013, o 23:03

Pomijając to, co zostało już napisane:
Zawód: Zgodnie z historią wstępuje do wojska mając 20 lat i żeby zostać porucznikiem w tak krótkim czasie potrzeba nielada zasług w czasie służby, nie wspominając o szkoleniach.
Sprawa druga: N7 to nie jest takie "byle co". Jeśli nie bardzo ogarniasz temat, to pisz na PW, opowiem trochę o tym.

Aparycję i osobowość zaczynasz od tych samych zwrotów, imieniem postaci. Jest masa innych sposób na rozpoczęcie opisu wyglądu postaci.
Jego wzrok jest bardzo przenikliwy i uważny.
Nie bardzo rozumiem to zdanie. Przenikliwy, czyli jaki? Rozwiń to trochę, poprzyj czymś.
Osobiście też uważam, że wychowanie fizyczne, strzelnica i ściana wspinaczkowa to nie są jedyne cechy stanowiące dobrego żołnierza.
Osobowość: Dla mnie, trochę za krótko. Podajesz naprędce kilka cech charakteru, ale właściwie nie są one ukazane i zabierają postaci jej głębię i "to coś". Zdecydowanie do rozwinięcia o przynajmniej kilkanaście zdań.
Historia: To co wyżej, za krótko. Z takiej historii nie wynika właściwie nic, a przecież jest ona po to, aby MG w przypadku sesji miał z czego czerpać, żeby ogółem gra była przyjemniejsza.
Opisz to na podstawie wspomnień, ukaż jakąś perspektywę. Zaciekaw czytającego, inaczej wątpię, byś dostał akceptację karty.
I tak jak powiedziano wcześniej: krążownika nie dostaniesz, liczyłbym na fregatę, chyba że posiadasz na to naprawdę twarde argumenty.
Co do imienia turianina to na dA jest taki generator imion w uniwersum ME: KILK
9.Zmieniłem na myśliwiec.
Pamiętaj, że w myśliwcu polecisz solo :)
Jutro zmienię więcej bo teraz jest za późno
Nikt cię nie pogania, zrób raz a dobrze.

Jeszcze taka sprawa: jeśli dostaniesz akcept karty, to zgłoś się do administracji o zmianę loginu. Obecny niezbyt wpisuje się w uniwersum.
Powiem jeszcze tyle, żebyś poczytał zaakceptowane karty.
ObrazekObrazek Bonusy: +10% do obrażeń od mocy|| Tempter NPC
ARMOR || OUTFIT
Ananthe’Viroccum vas Eboracum
Awatar użytkownika
Posty: 312
Rejestracja: 23 mar 2013, o 21:40
Miano: Ananthe vas Eboracum
Wiek: 28
Klasa: Szpieg
Rasa: Quarianka
Zawód: Najemnik
Postać główna: Ananthe'Viroccum vas Eboracum
Status: Członek Zaćmienia Pierwszego Stopnia
Kredyty: 1.200
Lokalizacja: Złotoryja

Re: John ,,Ghost'' Walker

23 lis 2013, o 23:27

Błagam Ciebie jako istotę ludzką (być może), poczytaj coś o uniwersum, najlepiej nasz dział SOC, potem wiki, jeszcze raz SOC i ze 5-10 KP akceptowanych. Potem napisz swoją.... od nowa..... serio. Nie mam nic do ciebie, ale proszę o minimum wkładu :) Na chwilę obecną, stanowczo na NIE!
ObrazekObrazek Jeśli piszesz do mnie, używaj rodzaju męskiego, jeśli do Ananthe, rodzaju żeńskiego. Theme postaci
Konrad Strauss
Awatar użytkownika
Posty: 861
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:03
Wiek: 29
Klasa: Inżynier
Rasa: Człowiek
Zawód: Specjalista N2
Lokalizacja: Treches
Status: Starszy sierżant. Doświadczenie z obcą technologią(trzy razy). Po załamaniu nerwowym, jest na przymusowym urlopie.
Kredyty: 38.570
Medals:

Re: John ,,Ghost'' Walker

27 lis 2013, o 17:29

Nie dam tutaj oceny karty, ale od siebie zaproponuję, by zacząć jako szeregowy, bez żadnego specjalistycznego szkolenia. Ja tak zrobiłem i proszę bardzo, dostałem sierżanta i N2. Wniosek jest prosty, tutaj można awansować postać i tworzyć jej historię na bieżąco. Tobie będzie łatwiej i będziesz mógł się wykazać, a i inni, którzy mają coś przeciwko twojej kp i nieścisłościach w historii, to stracą choć jeden argument, by być przeciwko. Niech twa postać będzie początkująca, a nie weteranem i niech nabiera doświadczenia razem z tobą, na przestrzeni kolejnych wydarzeń w jakie będzie zaangażowana.
ObrazekObrazek Theme Ubiór cywilny

Wszystko co słyszymy jest opinią, a nie faktem.Wszystko co widzimy jest perspektywą, a nie prawdą. - Marek Aureliusz
radexs123
Awatar użytkownika
Posty: 7
Rejestracja: 21 lis 2013, o 21:30
Miano: John ,,Ghost'' Walker
Wiek: 30
Klasa: Żołnierz
Rasa: Człowiek
Zawód: Kapral
Kredyty: 15.000

Re: John ,,Ghost'' Walker

28 lis 2013, o 17:49

Dzięki za radę Konrad ;). Zmieniłem na szeregowego.
Iris Fel
Awatar użytkownika
Mistrz Gry
Posty: 2095
Rejestracja: 10 maja 2012, o 17:36
Miano: Iris Fel
Wiek: 35
Klasa: Adept - Bastion
Rasa: Człowiek
Zawód: Przedstawiciel Ludzkości w Radzie Cytadeli
Lokalizacja: Ksienszyc
Kredyty: 86.760
Medals:

Re: John ,,Ghost'' Walker

30 lis 2013, o 20:14

Przymierze nie ma swoich ambasadorów. Mogła być na przykład jednym z dyplomatów wchodzących w skład sztabu, który pracował z Przedstawicielem Ludzkości na Cytadeli. Albo po prostu dyplomatką na ziemi, zajmującą się interesami Przymierza.

Historia może i krótka, ale poprawna. Właściwie innych uwag nie mam.
theme ~ voice ~ armor~
ObrazekObrazek

Wyświetl wiadomość pozafabularną
radexs123
Awatar użytkownika
Posty: 7
Rejestracja: 21 lis 2013, o 21:30
Miano: John ,,Ghost'' Walker
Wiek: 30
Klasa: Żołnierz
Rasa: Człowiek
Zawód: Kapral
Kredyty: 15.000

Re: John ,,Ghost'' Walker

2 gru 2013, o 20:46

Ok, więc zmieniłem tyle:
-Zmieniłem range na Kapral
-Teraz jego wiek to 30 lat
-Przedłużyłem trochę osobowość
-Dodałem do dodatkowych informacji krótki opis śmierci matki Johna i co jest napisane na grobie jego ojca.
-Zmieniłem prace matki Walkera na reporterkę
Mam nadzieje że teraz się spodoba :)
radexs123
Awatar użytkownika
Posty: 7
Rejestracja: 21 lis 2013, o 21:30
Miano: John ,,Ghost'' Walker
Wiek: 30
Klasa: Żołnierz
Rasa: Człowiek
Zawód: Kapral
Kredyty: 15.000

Re: John ,,Ghost'' Walker

2 gru 2013, o 21:43

A i jeszcze zamieniłem środek transportu na fregatę.
Core
Awatar użytkownika
Mistrz Gry
Posty: 320
Rejestracja: 14 lip 2012, o 16:12
Wiek: 26
Klasa: Inżynier
Rasa: Człowiek
Zawód: Pilot / Najemnik / Mechanik
Kredyty: 1.000
Medals:

Re: John ,,Ghost'' Walker

3 gru 2013, o 10:13

Po samej historii stwierdzam, że nie za bardzo znasz realia Mass Effecta... Historia krótka i brzmi dziwnie znajomo, jak by kiedyś już coś podobnego słyszał.... po drugie imiona żołnierzy również wydają się skądś inonś znane. Stawiam na najnowszą część Call of Duty Ghost.
Ten urywek co napisałeś w historii może być jakimś zwieńczeniem. Napisz coś co działo się wcześniej, nim John skończył te 15 lat. Z kim zostawał jak matka i ojciec wyjeżdżali? Co robił za młodu(poza tym że chodził z ojcem na strzelnicę)? Bawił się z rówieśnikami? Miał kolegów? Przyjaciół? Był zakochany? Czy był odludkiem? Może stwórz jakiś motyw czemu zawdzięcza swój pseudonim. Nie wiem, przeniknął do wnętrza bazy terrorystów wydarł jakieś pliki i niepostrzeżenie się ulotnił?

Ogólnie jest cała masa takich "szczegółów" które dopełniają postać z samej historii. Choćby te helikoptery... w tym czasie silnik spalinowy jest już przetopiony na puszki i inne metalowe badziewia.

Co jeszcze do środka transportu, wątpię żeby szeregowy dostał fregatę na gwiazdkę. Skąd John ją ma? Tylko bez darowizn z pracy i spuścizny od rodziców, bo to jest grubymi nićmi szyte. No i sam opis bo sama notka że posiada nie wystarczy.
radexs123
Awatar użytkownika
Posty: 7
Rejestracja: 21 lis 2013, o 21:30
Miano: John ,,Ghost'' Walker
Wiek: 30
Klasa: Żołnierz
Rasa: Człowiek
Zawód: Kapral
Kredyty: 15.000

Re: John ,,Ghost'' Walker

3 gru 2013, o 15:01

Imiona żołnierzy są przypadkowe (z wyjątkiem nazwiska Walker). Call of Duty Ghosts nie mam, oglądałem tylko pierwszą misje na YouTube. A historie wymyśliłem sam i nie wzorowałem się niczym.
radexs123
Awatar użytkownika
Posty: 7
Rejestracja: 21 lis 2013, o 21:30
Miano: John ,,Ghost'' Walker
Wiek: 30
Klasa: Żołnierz
Rasa: Człowiek
Zawód: Kapral
Kredyty: 15.000

Re: John ,,Ghost'' Walker

25 gru 2013, o 20:12

Okej przedłużyłem osobowość. Jutro zajmę się historią ,,Ghosta''
Carmen Ortega
Awatar użytkownika
Grafik
Posty: 1179
Rejestracja: 10 maja 2012, o 17:32
Wiek: 32
Klasa: Szturmowiec
Rasa: Człowiek
Zawód: Oficer Cerberusa
Lokalizacja: Aite
Status: Agentka Cerberusa działająca pod przykrywką fałszywej tożsamości, pirat.
Kredyty: 9.300
Medals:

Re: John ,,Ghost'' Walker

10 sty 2014, o 13:23

O ile aparycja i osobowość jest od biedy do przyjęcia (od biedy, bo nieszczególnie podoba mi się Twój styl pisania), o tyle historia jest naszpikowana brakami merytorycznymi, dodatkowo jest krótka i... No, nie można tego tekstu nazwać treściwym, a raczej mało mówiącym. Sprawia wrażenie pisania na kolanie, a nie masz przecież powodu, by się spieszyć.

Sama historia nie posiada dużo rzeczy, ale na aktualnym etapie nie ma tam uwzględnionego żadnego uzasadnienia dla zabicia matki bohatera (Terroryści, wiem. Ale jak? Po co? Dlaczego?), brak też wyjaśnienia dlaczego on sam został porwany i jakim cudem tamten facet zabił jego ojca, który był rzekomo "bezbronny" zachowując całe swoje uzbrojenie i będąc członkiem oddziału. Całość jest do gruntownej poprawy, albo nawet do napisania od nowa. Dlatego przenoszę do odrzuconych i czekam na ew. nowe akta.
Mundur Ubiór cywilny Theme Carcharias Wraith GG: 5800060
ObrazekObrazek
+70% do obrażeń od mocy +15% do obrażeń od broni +15% do celności
Obrazek

Wróć do „Podania odrzucone”