Cadoc
Posty: 4
Rejestracja: 25 lis 2013, o 09:54
Miano: Cadoc Tyzuris
Wiek: 29
Klasa: Adept
Rasa: Turianin
Zawód: Cabal'owiec
Kredyty: 15.000

Cadoc Tyzuris

22 gru 2013, o 00:22

Miano: Cadoc Tyzuris.
Wiek: 2157 rok, 29 lat.
Rasa: Turianin.
Płeć: Mężczyzna.
Specjalizacja: Adept.
Przynależność: Hierarchia Turian.
Zawód: Cabal'owiec.

Aparycja:

Turianin jak turianin. Cadoc nie jest odskocznią od Palevańskiej normy. Ani się nie wyróżnia, ani nie jest zwykłym przedstawicielem swej rasy.
Płyty skórne są niczym śnieg. On sam czyści je z dokładnością świadczącej o próżności. Twarz Tyzurisa zdobią czarne tatuaże. Można z nich wyczytać tylko dwa fakty: pochodzi z Palevanu i jest Biotykiem. Z sylwetki szczupły, umięśniony. Co prawda, muskulaturą nie dorównuje kroganom, ale posiada lekkie mięśnie, charakterystyczne dla osób pracujących fizycznie. W Cadocu, największą uwagę przykuwają jego oczy - zielone, umieszczone głęboko w czaszce. Lecz nie jest to zwykła zieleń. Ciemny, głęboki odcień tego koloru, często jest uważany za osobną barwę. Po dwóch stronach lewej dłoni, zarówno wewnętrznej, jak i zewnętrznej, widnieje blizna.
Podczas misji, nosi biało-czarny pancerz. Nienawidzi osłaniać twarzy hełmem, zamiast niego nosi gogle z przyciemnionymi szkłami. Na co dzień, można go zobaczyć w garniturze bądź białej koszuli z podwiniętymi rękawami.

Osobowość: Zdecydowany - tym jednym słowem można opisać cały charakter Cadoca. Postępuje szybko, gwałtownie, lecz przedtem dokładnie wszystko analizuje. Zawsze dążył do doskonalenia swych umiejętności Biotycznych. Oschły i zimny w stosunku do nieznajomych, wyjątkiem są qurianki. Niezależnie w jakiej sytuacji, nie odbędzie się bez drobnego flirtu z nimi.
Jest typem samotnika. Nie potrafi nikim dowodzić, co nie znaczy że nie umie pracować w grupie.

Historia:
Urodził się rodzimej planecie turian Palavanie, jako syn Larenusa, strzelca wyborowego, który przeszedł do rezerwy, i Alfidii Tyzuris. Życie było tam satysfakcjonujące.
Gdy Cadoc miał ledwie 5 lat, uległ wypadkowi. Niezbyt ciężkiemu, co prawda, ale potrącenie przez prom, poskutkowało bólem w prawym barku. Różni lekarze przypisywali różne rzeczy - od opoczynku, do określonych ćwiczeń, a na lekach kończąc.

Między szóstym a siódmym rokiem życia, stwierdzono Biotyczne zdolności młodego Tyzurisa. Zarówno jego ojciec jak i matka, zaczęli gardzić synem a dotychczasowi przyjeciele odwrócili się od niego. Niedługo po tym wydarzeniu, wszczepiono przyszłemu Adeptowi implanty pozwalające kontrolować Pole Efektu Masy. Z czasem przyzwyczaił się do samotności, a nawet ją polubił. Miał czas na treningi. Jego jedynym celem było stać się Biotykiem idealnym. Wedział że nie będzie w tym tak dobry jak na przykład, asari, ale każdy ma złudzenia i marzenia.

Wielkimi krokami zbliżał się okres przymusowego szkolenia wojskowego. Zakończył je z wyróżnieniem. Następne kilka lat spędził kończąc uczelnię o profilu Biotycznym, z najlepszymi wynikami. Wtedy zainteresował się nim Cabal. Gdy w wieku dwudziestu dwóch lat, złożyli mu propozycję dołączenia do jednostki, nie zawahał się. Tak rozpoczął się nowy epizod w życiu Tyzurisa. Poczuł się lepiej w towarzystwie innych mu podobnych. Wielokrotnie zmieniał wtedy środki transportu. Najpierw przydzielono go, wraz z jego oddziałem, do małej fregaty Hyperion. Służył na nim prawie 3 lata. Robiłby to nadal, ale statek był po prostu za stary. Nie spełniał już odpowiednich wymagań. Ukochany okręt z którym wiązała się masa wspomnień, poszedł na złom.

Cadoc postanowił zrobić sobie roczną przerwę, którą spędził na Ziemi. Właśnie wtedy zakochał się w muzyce klasycznej, papierowych książkach, gramofonach i płytach winylowych.

Przepustka dobiegała końca, a Tyzuris powrócił na Palavan. Przebywał na swej ojczystej planecie zaledwie kilka dni, po czym przeprowadził się na Cytadelę. Był na tej stacji pierwszy raz. Oglądał wcześniej vidy, ale to nie to samo co zobaczenie czegoś na żywo. Nie nacieszył się nowym środowiskiem zbyt długo, bo chwilę potem wezwano go na misję. Celem głównym było przetestowanie nowego statku oddziału, Nemesis, w boju. Nowa baza wypadowa, o wiele różniła się od starej. Poprzedni statek, miał być szybki i zwinny. Nowy, był jego przeciwieństwem - ciężki, powolny, z toną uzbrojenia, dużymi systemami obronnymi. Bardziej nadawał się do robienia rozwałki z powietrza, niż do podrzucania oddziału Cabalu. Ostatecznie Hierarchia zrozumiała swój błąd. Nemesis przeszła do ciężkiej floty turian, a oddział Cadoca czekała nie lada niespodzianka. Odbudowano Hyperiona. Nawet Kabalim, który zazwyczaj nie wyrażał emocji i martwił się tylko o powodzenie misji, był podekscytowany.
Aktualnie czeka na rozkazy od Hierarchii turian.

Ekwipunek:
-Omni-klucz "primo"
-standardowy generator tarcz
-leki przeciwbólowe
-nóż z bliżej niekreślonego materiału
Środek transportu:
"Wsadź do promu i spieprzaj." - takie motto od zawsze przyświecało załodze Hyperiona, małej fregaty należącej do Hierarchii Turian. Statek w założeniu ma być szybki i zwinny. Szczątkowe uzbrojenie statku to jedynie dwie wieżyczki GARDIAN. Małą ilość broni nadrabia zaskakująco mocnym generatorem tarcz.
Dodatkowe informacje:
-Na skutek wypadku, cierpi na bóle w prawym barku.
-Uzależniony od leków przeciwbólowych.
-Ma słabość do qurianek.
-Uwielbia ludzką muzykę klasyczną i książki.
-Próżny, co jest rzadkością u turian.
-Oburęczny.
Ostatnio zmieniony 22 gru 2013, o 22:00 przez Cadoc, łącznie zmieniany 1 raz.
Ezra
Awatar użytkownika
Posty: 97
Rejestracja: 13 lis 2013, o 17:21
Miano: Elijah N. Crane
Wiek: 26
Klasa: Adept
Rasa: Człowiek
Zawód: Samozwańczy Agent
Kredyty: 3.425

Re: Cadoc Tyzuris

22 gru 2013, o 08:57

Więc tak:
Za krótko w historii. Tworzysz turiańskiego adepta, a u nich to nie jest norma i opisujesz w kilku zdaniach. To nie przejdzie. Potrzeba naprawdę konkretnego wydarzenia, które nada zdolności biotycznych. A Cabal to już inna sprawa. Ale z tego co się orientuję to trzeba być naprawdę wyjątkowym, żeby tam trafić. Poczekam na opinię Iris, ona wie więcej o tym.
Odnośnie nieścisłości:
Postępuje szybko, gwałtownie, lecz przedtem wszystko analizuje z dokładnością salarianina.
W historii nie ma żadnej wzmianki o tym, że turianin jest super inteligentny.
Cadoc postanowił zrobić sobie roczną przerwę, którą spędził na ziemi. Właśnie wtedy zakochał się w muzyce klasycznej, papierowych książkach, gramofonach i płytach winylowych. Nie interesowały go nawet tamtejsze qurianki!
Powinno być Ziemi, nazwy planet pisze się Wielką Literą. Po drugie całkiem duży babol: quarianki na Ziemi. Osobiście nie jest przekonany, by Przymierze pozwoliło byle quarianinowi wleźć do ich rodzimego układu, a co dopiero na ich "homeworld".
Najpierw przydzielono go, wraz z jego oddziałem, do małej fregaty Hyperion.
Co z tym oddziałem? Nie ma o nim ani słowa, a mógłby to być interesujący wątek dla MG.
Palevan
Palaven
Poprzedni statek, miał być szybki i zwinny. Nowy, był jego przeciwieństwem - zwrotny, ciężki, powolny, z toną uzbrojenia, dużymi systemami obronnymi.
Nieścisłość: zwrotny to jest mniej więcej to samo co szybki i zwinny, a piszesz, że to przeciwieństwo poprzedniego statku.
Rok później turianin awansował na stanowisko Kaprala.
Mam nadzieję, że masz pojęcie jak wygląda wojskowa doktryna turian? Osobiście brakuje mi znajomości tej części uniwersum. A tak poza tym, to przydałoby się opisać czym się zasłużył, że dostał awans.
Po dwóch stronach lewej dłoni, zarówno wewnętrznej, jak i zewnętrznej, widnieje blizna.
Ja bym nie nazwał turiańskiej kończyny górnej dłonią, bo to bardziej jakiś pazur przypomina, ale to już taki drobny szczegół ;)

Także na chwilę obecną jestem na: NIE
Poczekam, aż rozwiniesz wszystko i jestem przekonany, że inni gracze też się jakoś ustosunkują. Tak więc nic straconego.
ObrazekObrazek Bonusy: +10% do obrażeń od mocy|| Tempter NPC
ARMOR || OUTFIT
Iris Fel
Awatar użytkownika
Mistrz Gry
Posty: 2095
Rejestracja: 10 maja 2012, o 17:36
Miano: Iris Fel
Wiek: 35
Klasa: Adept - Bastion
Rasa: Człowiek
Zawód: Przedstawiciel Ludzkości w Radzie Cytadeli
Lokalizacja: Ksienszyc
Kredyty: 86.760
Medals:

Re: Cadoc Tyzuris

22 gru 2013, o 21:10

W kabale nie ma stopniu wojskowych. Jest się albo oficerem i dowódcą grupy, albo zwykłym członkiem.
theme ~ voice ~ armor~
ObrazekObrazek

Wyświetl wiadomość pozafabularną
Cadoc
Posty: 4
Rejestracja: 25 lis 2013, o 09:54
Miano: Cadoc Tyzuris
Wiek: 29
Klasa: Adept
Rasa: Turianin
Zawód: Cabal'owiec
Kredyty: 15.000

Re: Cadoc Tyzuris

22 gru 2013, o 22:31

Potrzeba naprawdę konkretnego wydarzenia, które nada zdolności biotycznych.
Hę? Z tego co mi wiadomo, to, owszem, u turian Biotyka to rzadkość, ale czynniki ją wywołujące są takie same jak u innnych ras.
W historii nie ma żadnej wzmianki o tym, że turianin jest super inteligentny.
Poprawione. To najpewniej wynikło z tego że gdy to pisałem byłem nieźle zmęczony.
quarianki na Ziemi. Osobiście nie jest przekonany, by Przymierze pozwoliło byle quarianinowi wleźć do ich rodzimego układu, a co dopiero na ich "homeworld".
Niby tak, ale skoro na Ziemi może być turianin, to i qurianin. Free space, man! Ale żeby nie wszczynać kłótni, poprawiłem.
Co z tym oddziałem? Nie ma o nim ani słowa, a mógłby to być interesujący wątek dla MG.
Oddział mam zamiar umieścić w wątku opisującym Hyperiona, jako załogę statku.
Nieścisłość: zwrotny to jest mniej więcej to samo co szybki i zwinny, a piszesz, że to przeciwieństwo poprzedniego statku.
Mój błąd wynikający, najprawdopodobniej ze zmęczenia.
Poczekam, aż rozwiniesz wszystko
Postaram się rozwinąć historię kiedy będę miał trochę czasu i siły.
W kabale nie ma stopniu wojskowych. Jest się albo oficerem i dowódcą grupy, albo zwykłym członkiem.
Poprawione.

Dziękuję za sugestie i czekam na kolejne słowa krytyki.
Ezra
Awatar użytkownika
Posty: 97
Rejestracja: 13 lis 2013, o 17:21
Miano: Elijah N. Crane
Wiek: 26
Klasa: Adept
Rasa: Człowiek
Zawód: Samozwańczy Agent
Kredyty: 3.425

Re: Cadoc Tyzuris

22 gru 2013, o 22:51

Hę? Z tego co mi wiadomo, to, owszem, u turian Biotyka to rzadkość, ale czynniki ją wywołujące są takie same jak u innnych ras.
Inaczej: brakuje mi po prostu wydarzenia, które to dokładnie stwierdza. Wiesz, żeby była jakaś ciągłość fabularna. I jak wiadomo, u turian biotyka to rzadkość, a patrząc na reakcję rodziny postaci aż chce się dowiedzieć więcej.
Niby tak, ale skoro na Ziemi może być turianin, to i qurianin. Free space, man! Ale żeby nie wszczynać kłótni, poprawiłem.
Bez przesady, bo już nie o to chodzi. Jedyny przypadek quarian na Ziemi to moment ostatniej bitwy, czyli końcówka ME3. Wcześniej był tylko Veetor, ale to Pochód Wolności - kolonia. Ale tak już wracając do tego, na Ziemi równie dobrze mógł być yagh albo i stado napalonych hanarów, to zawsze mogła pojawić się wzmianka o trudnościach w czasie pobytu na rodzimej planecie ludzi. Takie smaczki związane już z timelinem. Małe, ale cieszą oko jeśli nie są przesadzone ^^

I w sumie interesuje mnie jeszcze ten wypadek z promem. Jakieś trwałe uszkodzenia czy tylko chwilowa niedyspozycja? Mogłoby to wpłynąć chociażby na celność przy strzelaniu.
Podsumowując: jak porządnie rozwiniesz historię, to będę skłonny zaakceptować postać. W końcu wypadałoby wiedzieć coś o kimś po drugiej stronie lufy. Tym bardziej, jeśli to turianin z biotyką ;)
ObrazekObrazek Bonusy: +10% do obrażeń od mocy|| Tempter NPC
ARMOR || OUTFIT
Cadoc
Posty: 4
Rejestracja: 25 lis 2013, o 09:54
Miano: Cadoc Tyzuris
Wiek: 29
Klasa: Adept
Rasa: Turianin
Zawód: Cabal'owiec
Kredyty: 15.000

Re: Cadoc Tyzuris

22 gru 2013, o 23:23

a patrząc na reakcję rodziny postaci aż chce się dowiedzieć więcej
U turian niechęć do Biotyki jest, że to tak określe, "wrodzona", o czym informuje chociażby ten fragment wiki:
Centuries ago, during the Unification Wars, military black ops would recruit turian biotics as infiltrators, planting them anonymously in the regular infantry as "observers" or using them as assassins. This historical practice has left a cultural bias against biotic soldiers among the turian rank-and-file. As a result, the Turian Hierarchy prefers to keep its Cabals isolated from other branches of the military, citing "safety and unit cohesion concerns."
I w sumie interesuje mnie jeszcze ten wypadek z promem. Jakieś trwałe uszkodzenia czy tylko chwilowa niedyspozycja? Mogłoby to wpłynąć chociażby na celność przy strzelaniu.
Pozwól że sprecyzuję: trwałe uszkodzenie, objawiające się bólem barku. Niegroźne kiedy regularnie zażywa się leki.
Peter King
Awatar użytkownika
Posty: 708
Rejestracja: 27 lut 2013, o 23:05
Wiek: 33
Klasa: Strażnik
Rasa: Człowiek
Zawód: Człowiek renesansu
Lokalizacja: Illium
Status: Freelancer, ex-sierżant Przymierza. Cerberus go nie lubi, bo ukradł im statek. Uważany za zmarłego.
Kredyty: 35.877
Medals:

Re: Cadoc Tyzuris

23 gru 2013, o 02:51

No ja na ten przykład zgadzam się z Ezrą.
Nawet jeśli turianie wypracowali sobie niechęć do biotyków, to rodzice nawet dowiadując się o potencjale syna nie zmieniliby do niego tak nagle nastawienia. To spore pole do popisu. Nawet jeśli ojciec był zatwardziałym wojskowym, który postawił społeczeństwo ponad synem, to jest tu za duża ilość emocji, by ograniczyć to do jednego zdania.

Osobiście nie mam w sumie jakiegoś ciśnienia na to, ale mówimy tu o takiej, a nie innej rasie, więc fajnie gdyby pojawiła się jakaś wzmianka, o tym skąd w ogóle wzięła się ta biotyka. To nie pojawia się od tak, zupełnie znikąd. Chyba, że jesteś asari.

Masz też spory problem z wielkimi literami: "Pola Efektu Masy", "Adeptowi" itd.
To nie są nazwy własne, dlatego piszesz tak jak każde inne słowo.

Gdzieś Ty w armii widział roczne przepustki? Nie możesz zrobić sobie "przerwy" od wojska. To tak nie działa. Nawet jeśli na pewno nie wracasz i od kopa nie dostajesz przydziału do jakiegoś eksperymentalnego projektu. No chyba, że to test eksperymentalnych metod czyszczenia kibli, albo obierania ziemniaków. Wtedy z przydziałem nie będzie problemu.

Na samym końcu muszę zgodzić się z przedmówcami. Stworzyłeś kartę, która jest po prostu szkieletem. Do tego nadaje się całkiem, całkiem, ale to jeszcze nie postać. Zacznij od rozbudowania osobowości. Potem przejdź do historii i spróbuj ułożyć życie Cadoca w jakiś sensowny ciąg. Jeśli opisujesz nagle jakąś zmianę pokroju wspomnianego wcześniej zwrotu w kontaktach z rodziną i przyjaciółmi, wylotu czy to na Ziemię, czy Cytadelę itd, jakoś to uzasadnij. Teraz jest po prostu sztucznie i mało sensownie, to wpływa negatywnie na cały koncept.
Z mojego punktu widzenia - czyli czytelnika - po prostu rzucasz tą postacią na wszystkie strony i to czuć. Chcę widzieć faktyczną postać, a nie jakieś sztuczny zlepek różnych epizodów w jej życiu, poukładanych w odpowiednią kolejność dla Twojej wygody.
Tak długo jak tego nie zobaczę, po prostu nie mogę dać Ci akcepta.
You called down the thunder, now reap the whirlwind.ObrazekObrazek[center]Theme Obrazek Voice Obrazek Outfit Obrazek Armor Obrazek NPC Obrazek GG: 7393255[/center][/size] Wyświetl wiadomość pozafabularną
Carmen Ortega
Awatar użytkownika
Grafik
Posty: 1179
Rejestracja: 10 maja 2012, o 17:32
Wiek: 32
Klasa: Szturmowiec
Rasa: Człowiek
Zawód: Oficer Cerberusa
Lokalizacja: Aite
Status: Agentka Cerberusa działająca pod przykrywką fałszywej tożsamości, pirat.
Kredyty: 9.300
Medals:

Re: Cadoc Tyzuris

10 sty 2014, o 12:40

Szybkie pytanie w celu rozeznania. Autor jest jeszcze zainteresowany kartą?
Mundur Ubiór cywilny Theme Carcharias Wraith GG: 5800060
ObrazekObrazek
+70% do obrażeń od mocy +15% do obrażeń od broni +15% do celności
Obrazek
Cadoc
Posty: 4
Rejestracja: 25 lis 2013, o 09:54
Miano: Cadoc Tyzuris
Wiek: 29
Klasa: Adept
Rasa: Turianin
Zawód: Cabal'owiec
Kredyty: 15.000

Re: Cadoc Tyzuris

10 sty 2014, o 16:39

Carmen Ortega pisze:Szybkie pytanie w celu rozeznania. Autor jest jeszcze zainteresowany kartą?
Tak, tak. Po prostu ostatnio byłem zbytnio zajęty. W ciągu najbliższego tygodnia powinienem już poprawić.
Carmen Ortega
Awatar użytkownika
Grafik
Posty: 1179
Rejestracja: 10 maja 2012, o 17:32
Wiek: 32
Klasa: Szturmowiec
Rasa: Człowiek
Zawód: Oficer Cerberusa
Lokalizacja: Aite
Status: Agentka Cerberusa działająca pod przykrywką fałszywej tożsamości, pirat.
Kredyty: 9.300
Medals:

Re: Cadoc Tyzuris

10 sty 2014, o 16:52

Okej, w takim razie czekamy. ; )
___
Edit: Długa nieaktywność autora - przenoszę do odrzuconych. Jeśli będziesz chciał przywrócenia, napisz mi lub Hawk na PW.
Mundur Ubiór cywilny Theme Carcharias Wraith GG: 5800060
ObrazekObrazek
+70% do obrażeń od mocy +15% do obrażeń od broni +15% do celności
Obrazek

Wróć do „Podania odrzucone”