Tu trafiają rzeczy zapomniane i nieaktualne, jak dawne ogłoszenia czy zasady, które już dawno przestały obowiązywać.

Ahri’Zhao vas Orionis
Awatar użytkownika
Mistrz Gry
Posty: 372
Rejestracja: 2 cze 2012, o 10:28
Wiek: 24
Klasa: Inżynier
Rasa: Quarianka
Zawód: Medyk
Status: Członek załogi statku ludzkiego Widma. Wędrówkę ukończyła zdalnie (dzięki pomocy Rady), nie powróciła jeszcze na Flotyllę.
Kredyty: 10.535
Lokalizacja: Miasto Łódź
Medals:

Projekt Frycu: Budowa M-8

1 cze 2013, o 14:03

Witajcie!

Zastanawiacie się dlaczego was tu zebrałem? Dobrze. Jeżeli coś wymyślicie, to dajcie mi znać - chętnie sam się dowiem.
A teraz na poważnie. ;)

Przyjaciel mój, Fryderykiem zwany, ma w najbliższym czasie TE urodziny, a więc swoje osiemnaste. Z tej okazji postanowiłem wręczyć mu prezent - ale nie jakiś byle prezent. Kupić coś za ciężkie pieniądze potrafi każdy, ale czasem trzeba się nieźle nagłówkować, żeby osiągnąć coś równie efektownego niewielkim kosztem. Który niestety czasem i tak okazuje się zbyt duży.

O co właściwie mi chodzi?
Nie pisałbym tu, gdyby projekt miał być zupełnie oderwany od rzeczywistości forum - wręcz przeciwnie, piszę do was nieprzypadkowo, gdyż Frycu jest wielkim fanem naszej kosmicznej trylogii. I chociaż nie udziela się na forum, bo jak sam mówi "pisanie nie przynosi mu frajdy", to nie można mu odmówić serca dla uniwersum. Idąc tym tropem, a w drodze badając zakamarki swej pamięci, przypomniałem sobie o czymś niezwykle interesującym. Krąży po Internetach M-8 Avenger w wersji papercraft.

Paper...co?
Papercraft. Nie, nie origami - papercraft jest zarówno prostszy jak i trudniejszy od klasycznego gięcia papierowej kartki, o tyle, że dopuszcza się w nim - a nawet wymaga - wycinania elementów modelu. Potrzebne są odpowiednie wydruki sporządzone na odpowiednio grubym papierze, nożyk techniczny, klej, pewna ręka, nieco zręczności i dużo czasu. Po połączeniu ich wszystkich powstają prawdziwe cuda z papieru, których wiele może być nam zadziwiająco bliskie:
Wyświetl wiadomość pozafabularną
Wyświetl wiadomość pozafabularną
Wyświetl wiadomość pozafabularną
Wyświetl wiadomość pozafabularną
Jest tego (efektowna) masa, a wszystko powstałe wyłącznie z odpowiednio pociętego i sklejonego papieru. O ile jednak półmetrowy Legion przerasta jak na razie moje zdolności, to jest jeden model, na który skłonny się jestem porwać.
Wyświetl wiadomość pozafabularną
Poczciwe M-8 nie jest może w tej wersji tak piękne, jak oficjalna, sygnowana logiem Bioware replika, ale ma wobec niej jedną znaczącą przewagę. Nie kosztuje 600$, a do tego wciąż jest dostępna na rynku.

A co nam do tego?
Już, już! Chodzi o to, że chociaż cena nie sięga tysiecy złotych, to nie będzie to też dycha. Sam papierowy model nie jest tak drogi do wykonania, ale trzeba mu zapewnić bardzo... zabezpieczone warunki bytowe, aby przetrwał choć kilka lat w roli pamiątki na półce. Tu (nie)stety pojawia się kwestia gablotki z pleksiglassu, która to gablotka - licząc z wolna - pochłonie ze trzy razy tyle pieniędzy, co samo M-8.
Dlatego zwracam się do was, drodzy użytkownicy Cytadeli, o wsparcie! Tak, wiem, ruch to z mojej strony nieco żałosny. Jednak smutna prawda zagląda mi w ślepia - samemu nie uda mi się wysupłać dość pieniędzy, by wykonać projekt jak należy a do tego na czas. Nie brak mi czasu, chęci ani pomysłu, jedynie nieszczęsnego polskiego Złotego.

Dlaczego mielibyśmy pomóc?
Nie wiem. Szczerze mówiąc zastanawiałem się nad tym długo i nie mam zielonego pojęcia, dlaczego ktokolwiek miałby się pochylić nad tą sprawą i dorzucić coś do wystawionego kapelusika. Nie przedstawię logicznych i sensownych argumentów za, bo zwyczajnie takich nie mam. Po nikim z góry nie spodziewam się, że pomoże, nikogo też nie będę do tego namawiał.
Niemniej bardzo chciałbym wykonać całość tak, jak należy, więc szukam pomocy gdzie się da. Jeżeli ktoś spośród was poczuje, że jest w stanie się dorzucić, by gdzieś tam, jakiś fan uniwersum w swoje urodziny okrasił twarz szerokim bananem.

Nie potrzebne są bajońskie sumy - choćby każdy miał się dorzucił po złotówce, to wspomoże w ten sposób cały projekt. Ogólnie potrzebne jest mi około setki, ale liczę, że część zorganizuje również z innych źródeł.
Jeżeli ktoś byłby skłonny dołożyć coś od siebie, to chyba najrozsądniej można to załatwić przez przelew bankowy. Mój numer to:
Wyświetl wiadomość pozafabularną
Gdyby ktoś miał coś przelać, to proszę tylko o krótki dopisek "M8" w tytule, żebym wiedział, że to któreś z was. :)

Jaką mamy pewność, że to nie przekręt?
Chyba żadną. Jedyne, co mogę obiecać, to regularnie zdawać fotorelacje z postępu prac, co w jakiś sposób udokumentuje, że takowe trwają. Członkiem forum jestem od pewnego czasu i być może niektórzy zdążyli sobie wobec mnie wyrobić pewien kredyt zaufania, którego nie mam zamiaru nadwyrężyć. Gdyby bardzo zależałoby mi na skoku na wasze portfele, zapewne napisałbym, że Frycu ma leukemię lub raka, a to M8 ma być ostatnim prezentem dla niego, nim przyjdzie mu odejść z jego świata.

Co będziemy z tego mieli?
Niewiele. Na gablocie obiecuje umieścić logotyp strony (jeżeli adminki nie będą miały nic przeciwko), może "Pozdrowienia od Cytadela.eu!"? Każdego chętnego mogę dopisać również do plakietki z życzeniami, którą planuję umieścić na spodzie gabloty. Nie obiecam wam wiec wiele więcej, niż - być może - satysfakcję z uczestniczenia w całej tej prezentowej aferze.

To tyle, co miałem do przekazania. Niedługo zabieram się do pracy - a zdjęcia WIP będą się tu pojawiać bez względu na otrzymaną pomoc.

Pozdrawiam!
ObrazekObrazek GG: 21021010 Have killed many, Shepard. Many methods. Gunfire, knives, drugs, tech attacks, once with farming equipment. But not with medicine.
~ Mordin Solus
Bonusy:
  • - 30% koszt mocy
  • + 10% obrażenia broni
  • + 10% tarcze
  • + 10% pojemność pochłaniaczy
Ku uniknięciu wszelkich nieporozumień:Zwracając się do mnie jako do postaci, używaj rodzaju żeńskiego.
Zwracając się do mnie jako do użytkownika, używaj rodzaju męskiego.
Carmen Ortega
Awatar użytkownika
Grafik
Posty: 1179
Rejestracja: 10 maja 2012, o 17:32
Wiek: 32
Klasa: Szturmowiec
Rasa: Człowiek
Zawód: Oficer Cerberusa
Lokalizacja: Aite
Status: Agentka Cerberusa działająca pod przykrywką fałszywej tożsamości, pirat.
Kredyty: 9.300
Medals:

Re: Projekt Frycu: Budowa M-8

1 cze 2013, o 15:03

Bardzo fajny prezent, mogłabym rzec, że jeden z najlepszych jakie można sprawić fanowi uniwersum. W okolicach początku tygodnia spodziewaj się przelewu i powodzenia z tym modelem. ; )
Mundur Ubiór cywilny Theme Carcharias Wraith GG: 5800060
ObrazekObrazek
+70% do obrażeń od mocy +15% do obrażeń od broni +15% do celności
Obrazek
Ahri’Zhao vas Orionis
Awatar użytkownika
Mistrz Gry
Posty: 372
Rejestracja: 2 cze 2012, o 10:28
Wiek: 24
Klasa: Inżynier
Rasa: Quarianka
Zawód: Medyk
Status: Członek załogi statku ludzkiego Widma. Wędrówkę ukończyła zdalnie (dzięki pomocy Rady), nie powróciła jeszcze na Flotyllę.
Kredyty: 10.535
Lokalizacja: Miasto Łódź
Medals:

Re: Projekt Frycu: Budowa M-8

2 cze 2013, o 20:18

Dzięki za to, że projekt otrzymał jakikolwiek odzew! ^^
Obiecałem aktualizacje, oto pierwsza z nich.

Dzień 0:
Zero, bo prace ruszą jutro. W weekend punkt ksero, w którym będę miał możliwość taniego wydrukowania elementów jest zamknięty, miałem wiec jak na razie związane ręce. Jutro wracając ze szkoły kupię już jednak papier - 220, może 280 g/m^3. Cieńszych do modelu takiej skali absolutnie nie polecam, bo wszystko będzie miało wytrzymałość siana wystawionego na tornado. - i zapełnię go wydrukiem. Czym dokładnie? PDFem zdobytym na tej stronie. Wielkie brawa należą się Juliusowi Perdanie, który przełożył model broni znaleziony w grze na tę łatwą do montażu wersję.

O mały włos załatwiłbym dziś również niemal gotową gablotę! Ktoś sprzedawał w mojej okolicy nieszczelne akwarium o idealnych na tę okoliczność wymiarach za śmieszne pieniądze. Niestety, po przyjechaniu na miejsce okazało się, że pozostawiony w piwnicy przedmiot rozpłynął się w nie do końca wiadomych okolicznościach. Węszę spisek na Projekt Frycu, ale ponoć po prostu w tej dzielnicy kradnie się co się da...
ObrazekObrazek GG: 21021010 Have killed many, Shepard. Many methods. Gunfire, knives, drugs, tech attacks, once with farming equipment. But not with medicine.
~ Mordin Solus
Bonusy:
  • - 30% koszt mocy
  • + 10% obrażenia broni
  • + 10% tarcze
  • + 10% pojemność pochłaniaczy
Ku uniknięciu wszelkich nieporozumień:Zwracając się do mnie jako do postaci, używaj rodzaju żeńskiego.
Zwracając się do mnie jako do użytkownika, używaj rodzaju męskiego.
Ahri’Zhao vas Orionis
Awatar użytkownika
Mistrz Gry
Posty: 372
Rejestracja: 2 cze 2012, o 10:28
Wiek: 24
Klasa: Inżynier
Rasa: Quarianka
Zawód: Medyk
Status: Członek załogi statku ludzkiego Widma. Wędrówkę ukończyła zdalnie (dzięki pomocy Rady), nie powróciła jeszcze na Flotyllę.
Kredyty: 10.535
Lokalizacja: Miasto Łódź
Medals:

Re: Projekt Frycu: Budowa M-8

3 cze 2013, o 22:05

Dzień 1:

Budowa ruszyła! Zgodnie z planem, w drodze powrotnej ze szkoły zaopatrzyłem się w papier i z nim szybko pognałem do punktu ksero. Cudem uniknąwszy nadchodzącej burzy z gradobiciem, która z moim szczęściem zapewne zniszczyłaby wydruki, dotarłam do domu.
Po wypełnieniu wszelkich obowiązków codziennych usiadłem do pracy:
Wyświetl wiadomość pozafabularną
Nożyk i klej (tu uniwersalny) to niezbędnik przy takiej robocie. Ten drugi trzeba jeszcze jakoś nakładać w odpowiednie miejsca - ja do tego używam wykałaczek. Chusteczki służą głównie do zbierania nadmiaru spoiwa.
Wyświetl wiadomość pozafabularną
Kartek jest sporo, bo aż osiemnaście. Na nich elementy ponumerowano do pięćdziesiątego któregoś, ale niektóre numerki składają się z kilku części, więc realnie jest tego więcej - prawdopodobnie około setki, choć nie liczyłem.
Wyświetl wiadomość pozafabularną
Idąc za skromnym poradnikiem autora projektu, zacząłem od elementu z numerem 34. Tak wyglądał wycięty.
Wyświetl wiadomość pozafabularną
A tak już po sklejeniu. Jedyne dwie godzinki pracy ;)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
ObrazekObrazek GG: 21021010 Have killed many, Shepard. Many methods. Gunfire, knives, drugs, tech attacks, once with farming equipment. But not with medicine.
~ Mordin Solus
Bonusy:
  • - 30% koszt mocy
  • + 10% obrażenia broni
  • + 10% tarcze
  • + 10% pojemność pochłaniaczy
Ku uniknięciu wszelkich nieporozumień:Zwracając się do mnie jako do postaci, używaj rodzaju żeńskiego.
Zwracając się do mnie jako do użytkownika, używaj rodzaju męskiego.
Ahri’Zhao vas Orionis
Awatar użytkownika
Mistrz Gry
Posty: 372
Rejestracja: 2 cze 2012, o 10:28
Wiek: 24
Klasa: Inżynier
Rasa: Quarianka
Zawód: Medyk
Status: Członek załogi statku ludzkiego Widma. Wędrówkę ukończyła zdalnie (dzięki pomocy Rady), nie powróciła jeszcze na Flotyllę.
Kredyty: 10.535
Lokalizacja: Miasto Łódź
Medals:

Re: Projekt Frycu: Budowa M-8

14 cze 2013, o 22:18

Dni 2-12:

Mogłem w prawdzie co dzień zalewać was porcją nowych zdjęć, ale prawda jest taka, że minęły one na mozolnym wycinaniu, gięciu i sklejaniu elementów. Całość jeszcze nie jest gotowa, ale finisz widać już o wiele lepiej, niż linię startu.
Jutro zaczynam kompletowanie materiałów potrzebnych na gablotkę. A o to skrótowiec z postępu poczynionego przez te dni.

Wyświetl wiadomość pozafabularną

Wyświetl wiadomość pozafabularną

Wyświetl wiadomość pozafabularną

Wyświetl wiadomość pozafabularną

Wyświetl wiadomość pozafabularną

Wyświetl wiadomość pozafabularną

Wyświetl wiadomość pozafabularną
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
ObrazekObrazek GG: 21021010 Have killed many, Shepard. Many methods. Gunfire, knives, drugs, tech attacks, once with farming equipment. But not with medicine.
~ Mordin Solus
Bonusy:
  • - 30% koszt mocy
  • + 10% obrażenia broni
  • + 10% tarcze
  • + 10% pojemność pochłaniaczy
Ku uniknięciu wszelkich nieporozumień:Zwracając się do mnie jako do postaci, używaj rodzaju żeńskiego.
Zwracając się do mnie jako do użytkownika, używaj rodzaju męskiego.
Ahri’Zhao vas Orionis
Awatar użytkownika
Mistrz Gry
Posty: 372
Rejestracja: 2 cze 2012, o 10:28
Wiek: 24
Klasa: Inżynier
Rasa: Quarianka
Zawód: Medyk
Status: Członek załogi statku ludzkiego Widma. Wędrówkę ukończyła zdalnie (dzięki pomocy Rady), nie powróciła jeszcze na Flotyllę.
Kredyty: 10.535
Lokalizacja: Miasto Łódź
Medals:

Re: Projekt Frycu: Budowa M-8

23 cze 2013, o 17:12

Dni 13-20:
Finał!

Trud skończony! pod 20 długich wieczorach, projekt został ukończony. M8 nie ma już ze mną - zostało wręczone Fryderykowi. Chłop nie mógł się nadziękować - zarówno mnie, jak forumowiczom, którzy wsparli projekt - w tym miejscu i ja dziękuję! Gdyby nie wasza pomoc, replika nigdy nie powstałaby w takiej formie, jaką sobie wymarzyłem.

Zdjęć z budowy mam jeszcze trochę, ale myślę, że najważniejszy jest efekt końcowy. Zapraszam więc do oglądania! ^^

Klik!
ObrazekObrazek GG: 21021010 Have killed many, Shepard. Many methods. Gunfire, knives, drugs, tech attacks, once with farming equipment. But not with medicine.
~ Mordin Solus
Bonusy:
  • - 30% koszt mocy
  • + 10% obrażenia broni
  • + 10% tarcze
  • + 10% pojemność pochłaniaczy
Ku uniknięciu wszelkich nieporozumień:Zwracając się do mnie jako do postaci, używaj rodzaju żeńskiego.
Zwracając się do mnie jako do użytkownika, używaj rodzaju męskiego.
Hawk
Awatar użytkownika
Administrator
Posty: 2752
Rejestracja: 14 kwie 2012, o 22:37
Miano: Jeanette Hawkins
Wiek: 35
Klasa: Żołnierz
Rasa: Człowiek
Zawód: Kapitan pirackiej łajby
Lokalizacja: Wraith
Status: Widmo-renegat, poszukiwana przez Cerberusa.
Kredyty: 107.987
Medals:

Re: Projekt Frycu: Budowa M-8

23 cze 2013, o 17:17

Ła, wyszło świetnie. <3 Zazdroszczę, bo sama bym taki prezent chciała dostać. Sama sobie nie zrobię, bo brakuje mi cierpliwości i umiejętności do tego. Jak ja nawet durnych literek wyciąć prosto nie umiem, to sobie nie wyobrażam robienie karabinu. xD
THEME⌎ ARMOR⌎ VOICE⌎ NPC⌎
ObrazekObrazek
+10%⌎ do bycia twoją starą+20%⌎ do bycia starą twojej starej+30%⌎ do bycia starym starej twojej starej

Lag’Tasi nar Fleck
Awatar użytkownika
Posty: 91
Rejestracja: 6 kwie 2013, o 20:26
Wiek: 23
Klasa: Szpieg
Rasa: Quarian
Zawód: Przemytnik/Mechanik
Status: wzmoźona reakcja alergiczna organizmu; Obolały;
Kredyty: 31.000
Lokalizacja: Warszawa

Re: Projekt Frycu: Budowa M-8

23 cze 2013, o 21:03

Gościu, wyszło ekstra! Sam się chyba wezmę za coś podobnego w te wakacje ;p
Borys Tokarow
Awatar użytkownika
Posty: 323
Rejestracja: 3 cze 2013, o 09:12
Miano: Borys Tokarow
Wiek: 26
Klasa: Inżynier
Rasa: Człowiek
Zawód: Freelancer
Lokalizacja: StarCaster
Status: ex-Zaćmienie, (poszukwany za zabójstwo współpracowników)
Kredyty: 4.150

Re: Projekt Frycu: Budowa M-8

23 cze 2013, o 21:13

Nie no gościu, twoje umiejętności wymiatają!
Świetna robota z Mścicielem :D
CIUCH | PANCERZ | MAIN THEME | KWATERA OSOBISTA | COMBAT THEME
STATEK | [url=gg://6893006]GG: 6893006[/url]
ObrazekObrazek [center]"Calm the f*ck down and think!" - A. Jensen [DX:HR][/center]
[center]Bonusy: BRAK[/center]

Wróć do „Archiwum”