Willem Mc’Williams
Awatar użytkownika
Posty: 8
Rejestracja: 11 sty 2014, o 18:01
Miano: Willem "Willy" Mc'Williams
Wiek: 33
Klasa: Inżynier
Rasa: Człowiek
Zawód: Żołnierz I klasy / Kapral T1
Kredyty: 5.000

Willem "Willy" Mc'Williams

14 sty 2014, o 01:41


Miano: Willem “Willy” Mc’Williams
Wiek: 29.10.2153, 33 lata
Rasa: Człowiek
Płeć: Mężczyzna
Specjalizacja: Inżynier
Przynależność: Przymierze Układów
Zawód: Żołnierz I klasy / Kapral T1

Aparycja: Willem to szczupły, średniego wzrostu mężczyzna, lekko po trzydziestce. Gdyby ktoś z zewnątrz miał go krótko opisać, prawdopodobnie opowiadał by o wiecznie zdegustowanym i oderwanym od rzeczywistość blondasie z „porytą” twarzą. Dokładnie tak, „porytą”, gdyż prawie całą prawą część twarzy miał pokrytą bliznami po pechowym spotkaniu pierwszego stopnia z bojowym varrenem. Dodatkowym ozdobnikiem prawicy jest syntetyczna nakładka osłaniająca kanalik ucha i głębsze bruzdy, od szyi aż po skroń. Pomimo skaz takich jak zadrapana powieka, poprzerywana brew czy po prostu wieczna mina „zejdź mi zdrogi”, swymi brązowymi oczami potrafił rzucić urzekające spojrzenie. Willem jest dobrze zbudowany, gdyż jako żołnierz musi dbać o swoją sprawność fizyczną.

Osobowość: Nie ma nic tak mylnego jak wygląd Willema. Na pierwszy rzut oka, albo weźmiesz go za totalnego dekadenta, albo za ofiarę wczesnego kryzysu średniego. Tak naprawdę to osoba bardzo towarzyska i ciesząca się sympatią wśród znajomych. Jego powierzchowne oblicze, to wyuczona „druga” twarz dla obcych, by nie kusić losu i nie zachęcać ich do spoufalania.
Willem to człowiek pracowity o mentalności typowego podkomendnego. Największą satysfakcje dają mu nawet najdrobniejsze sukcesy i docenienie ze strony kompanów. Nie zadziera nosa, nie wszczyna bójek, ogólnie nie należy do osób, które cokolwiek argumentują siłą, co nie znaczy jednak, że nie był by w stanie dać komuś w gębę. Zasadniczo jednak kieruje się zasadą, że dobre wyjście z sytuacji to to bez strat w ludziach. Jest lojalny, szczery i pracowity. Czasami jednak przesadza i nie potrafi się poddać w przegranej sytuacji. Idealnym dowodem na to jest jego blizna, którą zawdzięcza swojej chorobliwej dbałości.

Co do stosunków z innymi rasami, nie często miał okazje z nimi obcować, ale różne historie od bardziej doświadczonych żołnierzy, czy też to czego nauczył się na studiach, sprawiły, że wyrobił sobie własna opinię na temat różnych ras. Bardzo lubi turian i quarian, nie przepada z kolei za salarianami i asari… Podczas gdy pierwsze rasy, doświadczone były w cierpieniu i złych doświadczeniach, te drugie są oderwane od rzeczywistości i mają gdzieś potrzeby innych. Taka jest przynajmniej opinia Willema. Jak większość techników ma niezdrowe fantazje spotkania działającego getha i dobrania się do jego bebechów, na samo ich wspomnienie cieszą mu się oczy.

Historia: 29 Października 2153 roku w Leeds, w Wielkiej Brytanii, urodził się mały Willy Mc’Williams. Nie trzeba być mędrcem by wywnioskować z nazwiska jego Szkockie pochodzenie. Rodzina była dość zamożna, gdyż od kilku pokoleń posyłała w świat świetnych, dobrze wykształconych i dobrze zarabiających inżynierów. Ojciec Willema, Stewart jest absolwentem MIT pracującym w Londyńskiej Filii „Ariake Technologies” na stanowisku koordynatora ds. jakości. Głównie to on wbił do głowy synowi, że najlepszym sposobem na osiągnięcie sukcesu w życiu, jest skończenie studiów na dobrej uczelni technicznej. „Wykształconych ludzi nigdy za wiele.” To jeden z jego najczęstszych cytatów. Matka Willema, Mery była Geologiem w SGeoP, i rozwijała w nim pasję bardziej w sposób praktyczny. Nie, żeby Willem był zainteresowany geologią, ale możliwość obserwowania w użyciu specjalistycznego sprzętu wartości dziesiątek tysięcy kredytów, była dla niego prawdziwą frajdą.

Ma dwójkę starszego rodzeństwa, siostrę Juliet i brata Briana. Oboje szybko opuścili dom rodzinny i ustatkowali się na Ziemi. Brian poleciał do Rosji i zatrudnił się w Rozenkov Materials, z kolei Juliet zdecydowała wrócić do korzeni i założyła własną, małą firmę w Dundee w Szkocji. Nie było dziwne, że żadne z nich nie zawitało później w domu rodziców dłużej niż „przejazdem”. Choć wszystkie dzieci Mc’Williamsów miały zapewnione wygody i wykształcenie, żadne z nich nigdy nie wspominało o domu ciepło.

Początkiem prawdziwej dorosłości był fakt ukończenia studiów w Massachusetts Institute of Technology. Tam też zaproponowano mu dołączenie do Przymierza. Być może chęć przygód, albo trend wśród kolegów z uczelni sprawiły, że chłopak zdecydował się zaciągnąć. Standardowo podano go testom teoretycznym i na sprawność… Oczywiste, że lepiej poszły mu te pierwsze, ale ostatecznie z wynikiem „zadowalającym” jego kandydatura została zaakceptowana. Jako wykształcony technik miał wybór dołączenia do taktycznych oddziałów uderzeniowych lub korpusu inżynieryjnego. Decyzja padła na to pierwsze i od tej pory Willy mianowany był żołnierzem III-ej klasy, szeregowym Mc’Williamsem.

Punktem zwrotnym w karierze Willema była operacja, której nadano kryptonim Katastrofa Erbox. W latach 2175-2179 w Gromadzie Argus Rho, doszło do kilku niepokojących wydarzeń. Najpierw utracono połączenie z placówką Przymierza w układzie Sfinks. Na początku podejrzewano zakłócenia spowodowane nadaktywnością gwiazdy, jednak przy okazji dostawy wyposażenia okazało się, że obiekt został zniszczony a obsada wymordowana. Nie wszczęto w tej sprawie większego dochodzenia, gdyż kolonia tak blisko Trawersu Attykańskiego była ryzykiem. Jednak nie był to koniec, w ciągu 4 lat zostały zniszczone 3 obiekty i 5 transportowców Przymierza Układów. Dowództwo zdecydowało interweniować… Głównym problemem była anonimowość wroga, gdyż żadna zaatakowana jednostka w trakcie nie była w stanie nadesłać sygnatury przeciwnika. Postanowiono wysłać grupę inżynierów wraz z wsparciem do układu Gryf, w celu zbudowania na powierzchni Erbox-5 falangi czujników dalekiego zasięgu. Żaden przeciwnik nie zdołał by wtedy zaatakować z zaskoczenia. Do zadania wybrano kilka kompanii z pośród oddziałów taktycznych i kompanii inżynieryjnej. 24 marca - 15 dni po rozpoczęciu budowy w świeżo założonej bazie miał miejsce sabotaż, w skutek którego 12 na 15 działek plot. zostało przeciążonych. Zasilanie w placówce przeszło na awaryjne, mechy(LOKI) z kolei były uśpione. Sytuacja zgrała się z nieobecnością fregat, które w tamtej chwili wykonywały patrol w układzie Hydra.

Obszar budowy został ostrzelany z powietrza przez nieoznakowane statki odmawiające wywołania. Reszta działającej obrony została zniszczona, wróg wylądował i dostał się do zabudowań. Okazało się, że to Batariańscy Terroryści w towarzystwie kilku bandziorów odpowiedzialnych za napady w granicach Terminusa. Jedyną szansą na kupienie czasu przed powrotem posiłków, było przebudzenie mechów. W budynku z konsolą znajdował się oddział Willema, który starał się tego dokonać pomimo zniszczeń. Willem jako jeden z ostatnich operował przy monitorze, gdy Batarianie wpuścili tresowane varreny. Mechy zostały aktywowane, jednak chłopak chciał się upewnić czy wszystko będzie działać w porządku i nie zdążył uciec przez jednym ze zwierzaków. Zanim udało mu się cudownie zabić bestie, ta zdążyła zadrapać mu twarz i odgryźć ucho. Zanim Najeźdźcy zdołali uporać się z maszynami, fregaty zdążyły wrócić i udaremniły napaść piratów. Po tej misji awansowano go na kaprala.

Ekwipunek:
- Standardowy generator tarcz,
- omni-klucz "Primo",
- 20 tysięcy kredytów.

Środek transportu:
Prom zrzutowy wykorzystywany przez Przymierze Układów. Wyposażony w rdzeń pierwiastka zero, jest wystarczający do dalekich podróży kosmicznych. Zaprojektowano go tak, by w przeciwieństwie do zwykłych promów cywilnych, był w stanie działać w atmosferze wielu planet. Jest dobrze opancerzony oraz posiada barierę kinetyczną, posiada również silniki odrzutowe do manewrowania w atmosferze.
Kształt kadłuba jest nieco staromodny, niemalże prostokątny. Cztery silniki zamontowane są parami, po bokach i mogą obracać się w osi pionowej. Wejścia do środka w postaci włazów znajdują się po obu stronach pojazdu.
Wykorzystanie go nie ogranicza się jednak tylko do misji. Żołnierze Przymierza, mają możliwość korzystania z nich bez odgórnej kontroli. Do takich celów, specjalnie przypisane są starsze bardziej sfatygowane pojazdy. Willemowi przyznano nieograniczony dostęp do promu ochrzczonego nazwą „Szmer”. Silniki tego konkretnego pojazdu były wielokrotnie naprawiane w sposób nie konwencjonalny, czego skutkiem są dźwięki przypominające drapanie lub chrząknięcia, towarzyszące odpalaniu. Od reszty promów odróżniają go liczne zadrapania i kilka wgnieceń pancerza.

Dodatkowe informacje:
- Nie lubi gdy porusza się temat jego skaz.
- Z alkoholi preferuje ciemne piwo i whiskey. W wolnym czasie popija jedno lub drugie ślęcząc w ekstranecie.
- Jego ulubionym show jest „Battlespaces”. Ogląda go przeważnie ze względu na
dobór prezenterek. (Tak, jest hetero.)
- Przez ojca ma tendencję do gloryfikowania produktów „Ariake Technologies”.
Ostatnio zmieniony 15 sty 2014, o 21:16 przez Willem Mc’Williams, łącznie zmieniany 14 razy.
Zeervus Haazheel
Awatar użytkownika
Posty: 104
Rejestracja: 14 wrz 2013, o 16:08
Miano: Zeervus Xanthus Haazheel
Wiek: 25
Klasa: Żołnierz
Rasa: Turianin
Zawód: Porucznik 60. Dywizji Desantowej
Postać główna: Zeervus Haazheel
Status: Weteran Bitwy o Cytadelę, Jego rodzina służy w wojsku od Wojny Zjednoczeniowej
Kredyty: 5.680

Re: Willem "Willy" Mc'Williams

14 sty 2014, o 08:56

Ok, będę zatem pierwszym szanownym, który zwróci tutaj uwagę na parę niedociągnięć... moim zdaniem.

Po pierwsze to poprosiłbym, abyś zrobił odstępy między akapitami w historii i czymś oddzielił dział "Ważniejsze Misje". W aktualnym stanie rzeczy trochę trudno się to czyta i zlewa się w jedną całość.

Po drugie, dział "Ważniejsze Misje" sugeruje, iż było ich więcej niż jeden. Ty natomiast opisałeś jedynie jedną. Nie oczekuję nie wiadomo jakiego szczegółowego opisu kariery wojskowej twojej postaci, jednakże jeżeli nie masz pomysłów na inne misje dla pana Mc'Williamsa, to może zamiast działu wplótłbyś ją w historię i zaczął np. "Punktem zwrotnym w karierze Willema była operacja, której nadano kryptonim Katastrofa Erbox". A dalej opis.
24 Marca 15 dni po rozpoczęciu budowy, w świeżo założonej bazię miał miejsce sabotaż, w skutek którego 12/15 działek plot. Zostało przeciążonych.
I zrób tutaj przeróbkę :) Peter na pewno to zauważy i się przyczepi.

I tyle z mojej strony i moich sugestii.

P.s.
Ja też tego nie lubię, ale mimo wszystko może zastanowiłbyś się nad uzupełnieniem dodatkowych informacji. Znam ten ból, bo również nie wiem, co w takich działach pisać, jednakże takie informacje dodają smaczku postaciom. Może w ramach swojego podejścia do Turian i Quarian ma jakiś znajomych w czy to w Armii Hierarchii, czy we Flotylli. W sumie to nawet dobre rozwinięcie do historii wskazanie w jaki sposób te osoby się poznały i jak powstała ich więź. Ot kolejna luźna sugestia.
ObrazekObrazek
Willem Mc’Williams
Awatar użytkownika
Posty: 8
Rejestracja: 11 sty 2014, o 18:01
Miano: Willem "Willy" Mc'Williams
Wiek: 33
Klasa: Inżynier
Rasa: Człowiek
Zawód: Żołnierz I klasy / Kapral T1
Kredyty: 5.000

Re: Willem "Willy" Mc'Williams

14 sty 2014, o 16:12

Dzieki za porady. Co nieco poprawiłem, ale to zdanie z "24 marca" to dla mnie taki konieczny strzał w kolano, któremu mogę tylko zmniejszyć kaliber. Nie wiem jak je lepiej przerobić, a bez niego wali mi się cały akapit.
Zeervus Haazheel
Awatar użytkownika
Posty: 104
Rejestracja: 14 wrz 2013, o 16:08
Miano: Zeervus Xanthus Haazheel
Wiek: 25
Klasa: Żołnierz
Rasa: Turianin
Zawód: Porucznik 60. Dywizji Desantowej
Postać główna: Zeervus Haazheel
Status: Weteran Bitwy o Cytadelę, Jego rodzina służy w wojsku od Wojny Zjednoczeniowej
Kredyty: 5.680

Re: Willem "Willy" Mc'Williams

14 sty 2014, o 17:58

I od razu się lepiej czyta. Cieszę się, że skorzystałeś z moich sugestii. Z tym zdaniem to chodziło mi bardziej o ich połączenie, bo wydawało mi się, że zamiast przecinka postawiłeś kropkę i to co miało być jego kontynuacją (tj. przeciążenie dział) stało się oddzielnym zdaniem. No chyba, że chciałeś dramatycznie podkreślić jako wniosek, iż działa zostały przeciążone.

Jak dla mnie jest już w porządku, jednakże zobaczymy co powiedzą osoby władne w tej dziedzinie.
ObrazekObrazek
Peter King
Awatar użytkownika
Posty: 708
Rejestracja: 27 lut 2013, o 23:05
Wiek: 33
Klasa: Strażnik
Rasa: Człowiek
Zawód: Człowiek renesansu
Lokalizacja: Illium
Status: Freelancer, ex-sierżant Przymierza. Cerberus go nie lubi, bo ukradł im statek. Uważany za zmarłego.
Kredyty: 35.877
Medals:

Re: Willem "Willy" Mc'Williams

14 sty 2014, o 21:26

Jest prosto, bez niepotrzebnych udziwnień i ogólnie mi się podoba.
Musisz jednak popracować nad nazwami własnymi. W pierwszej kolejności rasy - tu zawsze rozpoczynamy małą literą. Podobnie kwestia z TOU. Tutaj też nie ma wielkich liter. Nie piszesz przecież "Jednostki Specjalne", a "jednostki specjalne" kiedy wspominasz o jakimś tam Gromie / SEALs / SAS / itd. Z tego powodu skrót też tak średnio, wystarczy "oddziały T" czy coś.
Dodatkowo varreny, nie vareny.

No i na samym końcu - jakie systemy aktywnego maskowania w Kodiaku?
You called down the thunder, now reap the whirlwind.ObrazekObrazek[center]Theme Obrazek Voice Obrazek Outfit Obrazek Armor Obrazek NPC Obrazek GG: 7393255[/center][/size] Wyświetl wiadomość pozafabularną
Willem Mc’Williams
Awatar użytkownika
Posty: 8
Rejestracja: 11 sty 2014, o 18:01
Miano: Willem "Willy" Mc'Williams
Wiek: 33
Klasa: Inżynier
Rasa: Człowiek
Zawód: Żołnierz I klasy / Kapral T1
Kredyty: 5.000

Re: Willem "Willy" Mc'Williams

14 sty 2014, o 21:36

Dziękuję, poprawiłem duże litery i varreny. Co do kodiaka jednak, przyznam się bez bicia, że w pełni zaufałem fragmentom z wiki.
http://pl.masseffect.wikia.com/wiki/Pro ... -47_Kodiak
Peter King
Awatar użytkownika
Posty: 708
Rejestracja: 27 lut 2013, o 23:05
Wiek: 33
Klasa: Strażnik
Rasa: Człowiek
Zawód: Człowiek renesansu
Lokalizacja: Illium
Status: Freelancer, ex-sierżant Przymierza. Cerberus go nie lubi, bo ukradł im statek. Uważany za zmarłego.
Kredyty: 35.877
Medals:

Re: Willem "Willy" Mc'Williams

14 sty 2014, o 21:44

No to na pewno nie jest miejsce na wklejanie tekstu z wikipedii, szczególnie polskojęzycznej, która jest pełna dziur, pokracznych tłumaczeń i innych dziwadeł.

Własny statek oznacza własny wkład, nie wrzucenie tekstu z innego źródła. Tym bardziej kiedy wyraźnie nie jest Ci całkowicie znany. Tak - nawet jeśli chodzi o tak popularnego Kodiaka. Jeśli chcesz się takim poruszać, oznacza to że będzie pojawiał się na Twoich sesjach, a to oznacza, że masz wiedzieć o nim wszystko, bo możesz chcieć / musieć to wykorzystać.
You called down the thunder, now reap the whirlwind.ObrazekObrazek[center]Theme Obrazek Voice Obrazek Outfit Obrazek Armor Obrazek NPC Obrazek GG: 7393255[/center][/size] Wyświetl wiadomość pozafabularną
Willem Mc’Williams
Awatar użytkownika
Posty: 8
Rejestracja: 11 sty 2014, o 18:01
Miano: Willem "Willy" Mc'Williams
Wiek: 33
Klasa: Inżynier
Rasa: Człowiek
Zawód: Żołnierz I klasy / Kapral T1
Kredyty: 5.000

Re: Willem "Willy" Mc'Williams

14 sty 2014, o 22:24

Jeżeli nalegasz to mogę ten opis przeredagować, bo z głowy nic nowego nie wymyślę (poza ewentualną specyfikacją tego konkretnego pojazdu). Na anglojęzycznej wiki, którą jak sadzę uważasz za bardziej wiarygodną, również wspomniany jest "stealth technology". Jako niskiej rangi żołnierz chciałem raczej skromnego, typowego pojazdu, bez zbędnych udziwnień. Wiadomo, opisanie własnej fregaty dało by mi większe pole do popisu, ale moja postać jej nie ma.
Możesz liczyć na to, ze skoro skorzystałem z tego tekstu, to na pewno się z nim zapoznałem.

EDIT: Poprawiłem.
Peter King
Awatar użytkownika
Posty: 708
Rejestracja: 27 lut 2013, o 23:05
Wiek: 33
Klasa: Strażnik
Rasa: Człowiek
Zawód: Człowiek renesansu
Lokalizacja: Illium
Status: Freelancer, ex-sierżant Przymierza. Cerberus go nie lubi, bo ukradł im statek. Uważany za zmarłego.
Kredyty: 35.877
Medals:

Re: Willem "Willy" Mc'Williams

14 sty 2014, o 23:04

Na anglojęzycznej wiki, którą jak sadzę uważasz za bardziej wiarygodną, również wspomniany jest "stealth technology".
No to proponuje dla odmiany zacząć myśleć, a nie błędnie sądzić i kopiować bezmyślnie teksty z innych stron.
Jako "niskiej rangi żołnierz" raczej nie miałbyś dostępu do prototypowej wersji Kodiaka, która pojawiła się dopiero w ME3 (my fabularnie jesteśmy w drugiej części). Tak dokładnie przy niej jest mowa o technologii maskującej.
To tak przy okazji odnośnie Twojego "zapoznania" się z tekstem.
You called down the thunder, now reap the whirlwind.ObrazekObrazek[center]Theme Obrazek Voice Obrazek Outfit Obrazek Armor Obrazek NPC Obrazek GG: 7393255[/center][/size] Wyświetl wiadomość pozafabularną
Willem Mc’Williams
Awatar użytkownika
Posty: 8
Rejestracja: 11 sty 2014, o 18:01
Miano: Willem "Willy" Mc'Williams
Wiek: 33
Klasa: Inżynier
Rasa: Człowiek
Zawód: Żołnierz I klasy / Kapral T1
Kredyty: 5.000

Re: Willem "Willy" Mc'Williams

14 sty 2014, o 23:35

Mój błąd. Zapomniałem jaki mamy rok... Rezygnuje w takim razie konkretnie z kodiaka na rzecz innego (wcześniej wykorzystywanego) promu Przymierza. Postaram się wymyślić jakiś konkretny opis pojazdu.

EDIT: Ok, mam nadzieje, że teraz może być.
Hawk
Awatar użytkownika
Administrator
Posty: 2752
Rejestracja: 14 kwie 2012, o 22:37
Miano: Jeanette Hawkins
Wiek: 35
Klasa: Żołnierz
Rasa: Człowiek
Zawód: Kapitan pirackiej łajby
Lokalizacja: Wraith
Status: Widmo-renegat, poszukiwana przez Cerberusa.
Kredyty: 107.987
Medals:

Re: Willem "Willy" Mc'Williams

15 sty 2014, o 18:35

Opis jest w porządku, reszta karty również. Na twoim miejscu jednak przeglądnęłabym ją ponownie w poszukiwaniu błędów, głównie interpunkcyjnych, bo ich pojawia się cała masa. Jak na przykład:
Jeżeli chodzi o rodzeństwo, Willem, ma brata, starszego o 11 lat - Briana i starszą o 6 lat siostrę -Juliet.
Tu za dużo przecinków i w ogóle nieco dziwnie z interpunkcją.
Brian poleciał do Rosji i zatrudnił się w Rozenkov Materials z kolei Juliet zdecydowała wrócić do korzeni i założyła własną, małą firmę w Dundee w Szkocji.
W następnym zdaniu brak przecinków tam, gdzie są potrzebne.

Jak mówiłam, przejrzyj jeszcze raz. Ode mnie jest tak.
THEME⌎ ARMOR⌎ VOICE⌎ NPC⌎
ObrazekObrazek
+10%⌎ do bycia twoją starą+20%⌎ do bycia starą twojej starej+30%⌎ do bycia starym starej twojej starej

Kieł
Awatar użytkownika
Posty: 123
Rejestracja: 9 sie 2013, o 19:01
Miano: Artur Mistrz
Wiek: 32
Klasa: Żołnierz
Rasa: Człowiek
Zawód: Badacz
Kredyty: 0.030

Re: Willem "Willy" Mc'Williams

16 sty 2014, o 22:10

Hm... Jak to mam w zwyczaju, nie mam się do czego przyczepić. Osobiście jestem na TAK
Do zobaczenia na polu bitwy :D
ObrazekObrazek Jesteś głównym bohaterem swojej historii, nie pobocznym kogoś innego.-Aracz Haracz
Kieł to postać z gry, na chacie proszę pisać mi Aracz :D
Araczowe GG:47473736
Trup tak bardzo - bedzie nowapostać
Carmen Ortega
Awatar użytkownika
Grafik
Posty: 1179
Rejestracja: 10 maja 2012, o 17:32
Wiek: 32
Klasa: Szturmowiec
Rasa: Człowiek
Zawód: Oficer Cerberusa
Lokalizacja: Aite
Status: Agentka Cerberusa działająca pod przykrywką fałszywej tożsamości, pirat.
Kredyty: 9.300
Medals:

Re: Willem "Willy" Mc'Williams

16 sty 2014, o 23:39

Mundur Ubiór cywilny Theme Carcharias Wraith GG: 5800060
ObrazekObrazek
+70% do obrażeń od mocy +15% do obrażeń od broni +15% do celności
Obrazek

Wróć do „Podania zaakceptowane”