Tu trafiają rzeczy zapomniane i nieaktualne, jak dawne ogłoszenia czy zasady, które już dawno przestały obowiązywać.

Giełda

Tak
23
82%
Nie
3
11%
Nie wiem
2
7%
 
Liczba głosów: 28

Darkah
Awatar użytkownika
Posty: 281
Rejestracja: 2 cze 2012, o 11:20
Miano: James Williams
Wiek: 29
Klasa: Żołnierz
Rasa: Człowiek
Zawód: Snajper, Nawigator
Status: ex-Błękitne słońca (wysoko położony dowódca), Uznany za zmarłego.
Kredyty: 3.170

Giełda

22 lut 2014, o 14:22

Ostatnio tak wpadłem na pomysł, żeby nasza kochana administracja, wprowadziła do rozgrywki giełdę extranetową. Gracze mogliby wystawiać tam swoje przedmioty i je licytować. Dzięki temu, ktoś mógłby kupić jakiś przedmiot za półdarmo, a osoba sprzedająca pozbędzie się niepotrzebnego grata ze swojego ekwipunku. Co o tym myślicie moi mili?

Wyświetl wiadomość pozafabularną
ObrazekObrazek Zabiję go, bo mnie wkurwia...- Asaia
William Kraiven
Awatar użytkownika
Posty: 677
Rejestracja: 17 gru 2012, o 21:19
Miano: Will
Wiek: 29
Klasa: Żołnierz
Rasa: Człowiek
Zawód: Najemnik
Lokalizacja: Horyzont
Status: ex-Przymierze, Były komandos "Delta", Były porucznik SOC, Były najemnik Błękitnych Słońc. Uważany za zmarłego.
Kredyty: 62,872
Lokalizacja: Cytadela
Medals:

Re: Giełda

22 lut 2014, o 14:33

Dobry pomysł, jestem ZA. Tylko byśmy musieli wystawiać na aukcję praktycznie tylko części pancerza, bądź całe zostawy/broń. No chyba, że wcześniej zapłaciłeś za usunięcie implantu w klinikach. Nie mniej, zdetronizujmy sklepy i ich ździerce ceny!
Obrazek ObrazekObrazek| +55% obrażeń od broni | +20% obrażeń od strzałów krytycznych | +1 pochłaniacz do każdej przenoszonej broni |
| +20% pancerza | 30% przywróconej maksymalnej mocy po utracie tarcz, pochłaniając przy tym 2 dawki omni-żelu |
| (15% jeżeli dostępna jest tylko 1 dawka omni-żelu) |
Obrazek |Obrazek| "Słowa" | [url=gg://28020261]Obrazek[/url] | "Myśli" | Obrazek | Obrazek Dla MG:Wyświetl wiadomość pozafabularną
Tas’Neda nar Rayya
Posty: 186
Rejestracja: 22 sie 2013, o 13:50
Miano: Tas'Neda nar Rayya
Wiek: 35
Klasa: Szpieg
Rasa: Quarianka
Zawód: Podróżnik
Status: Łażenie po Żniwiarzu.
Kredyty: 5.500

Re: Giełda

22 lut 2014, o 15:05

Praktycznie to mamy już to, ale nieoficjalnie. Oficjalne miejsce gdzie wstawialibyśmy oferty byłoby przydatne.
ObrazekObrazek
Bonusy:
Wyświetl wiadomość pozafabularną
Wyświetl wiadomość pozafabularnąWyświetl wiadomość pozafabularną

Statystyki broni własnej roboty:
Wyświetl wiadomość pozafabularną
Iris Fel
Awatar użytkownika
Mistrz Gry
Posty: 2095
Rejestracja: 10 maja 2012, o 17:36
Miano: Iris Fel
Wiek: 35
Klasa: Adept - Bastion
Rasa: Człowiek
Zawód: Przedstawiciel Ludzkości w Radzie Cytadeli
Lokalizacja: Ksienszyc
Kredyty: 86.760
Medals:

Re: Giełda

22 lut 2014, o 15:30

W sumie ciekawa inicjatywa, tylko czy wymagałoby to fabularnego zjawienia się na giełdzie i odgrywania licytowania?
theme ~ voice ~ armor~
ObrazekObrazek

Wyświetl wiadomość pozafabularną
Carmen Ortega
Awatar użytkownika
Grafik
Posty: 1179
Rejestracja: 10 maja 2012, o 17:32
Wiek: 32
Klasa: Szturmowiec
Rasa: Człowiek
Zawód: Oficer Cerberusa
Lokalizacja: Aite
Status: Agentka Cerberusa działająca pod przykrywką fałszywej tożsamości, pirat.
Kredyty: 9.300
Medals:

Re: Giełda

22 lut 2014, o 15:48

Gdyby weszła i miałaby być ekstranetowa, to nie. Może ew. sama wysyłka podlegałaby opisowi. Giełda, jeśli już, podlegałaby fabularyzacji jedynie takiej, by licytować w ekstranecie jako własna postać, a nie walić "ej to bym se kupił, zostaw dla mnie i wezmę jak będę mieć kredyty" : P
Mundur Ubiór cywilny Theme Carcharias Wraith GG: 5800060
ObrazekObrazek
+70% do obrażeń od mocy +15% do obrażeń od broni +15% do celności
Obrazek
Nexaron Dragonbite
Awatar użytkownika
Posty: 660
Rejestracja: 13 sty 2013, o 17:28
Miano: Nexaron Dragonbite
Wiek: 26
Klasa: Szturmowiec
Rasa: Człowiek
Zawód: Najemnik
Lokalizacja: Omega
Kredyty: 29.625
Medals:

Re: Giełda

22 lut 2014, o 16:26

Nie? Czemu? Bo jak już napisała Tas’Neda nar Rayya już to funkcjonuje tyle, że nieoficjalnie. Nie zmieniłoby więc za wiele poza tym, że w może w jakiś sposób by unormowało jak takie transakcje odbywają się ze względu fabularnego. Zagłosowałem na "nie", bo "nie" jest to nic nowego.
What Can Change The Nature Of A Man??

ObrazekObrazek

~ Strój cywilny ~ Pancerz Bojowy ~

Bonusy: +35% obrażenia od mocy biotycznych, +25% siła od mocy biotycznych, -25% koszt mocy biotycznych, +10% do celności Upiora, +30% moc tarczy, +1 pochłaniacz do każdej przenoszonej broni, +20% siła pancerza

Obrazek
Darkah
Awatar użytkownika
Posty: 281
Rejestracja: 2 cze 2012, o 11:20
Miano: James Williams
Wiek: 29
Klasa: Żołnierz
Rasa: Człowiek
Zawód: Snajper, Nawigator
Status: ex-Błękitne słońca (wysoko położony dowódca), Uznany za zmarłego.
Kredyty: 3.170

Re: Giełda

22 lut 2014, o 17:44

Ja to widzę w następujący sposób. Gracz fabularnie wypełni wniosek przez swój omni-klucz, a później wpisze ten wniosek w odpowiedni temat, który będzie zbiorem wszystkich klamotów. Taki Mass Effect'owe allegro. A jak przeprowadzać tego typu licytacje, jeszcze nie wiem. Na pewno muszą przebiegać one w sposób dynamiczny.
ObrazekObrazek Zabiję go, bo mnie wkurwia...- Asaia
Tas’Neda nar Rayya
Posty: 186
Rejestracja: 22 sie 2013, o 13:50
Miano: Tas'Neda nar Rayya
Wiek: 35
Klasa: Szpieg
Rasa: Quarianka
Zawód: Podróżnik
Status: Łażenie po Żniwiarzu.
Kredyty: 5.500

Re: Giełda

22 lut 2014, o 19:40

To może na razie poprzestańmy na "kup teraz"?
ObrazekObrazek
Bonusy:
Wyświetl wiadomość pozafabularną
Wyświetl wiadomość pozafabularnąWyświetl wiadomość pozafabularną

Statystyki broni własnej roboty:
Wyświetl wiadomość pozafabularną
Hawk
Awatar użytkownika
Administrator
Posty: 2752
Rejestracja: 14 kwie 2012, o 22:37
Miano: Jeanette Hawkins
Wiek: 35
Klasa: Żołnierz
Rasa: Człowiek
Zawód: Kapitan pirackiej łajby
Lokalizacja: Wraith
Status: Widmo-renegat, poszukiwana przez Cerberusa.
Kredyty: 107.987
Medals:

Re: Giełda

23 lut 2014, o 11:45

William, ty myślisz, ze gracze ci będą sprzedawać rzeczy lub kupować od ciebie po cenach mniej korzystnych niż sklepowe? :P Wątpię, żeby były jakieś wielkie różnice w przypadku, gdy postaci się nawet nie znają i żadna żadnej z ceny nie spuści. A kiedy znają to równie dobrze mogą to zrobić normalnie, fabularnie - stąd też stwierdzam, że Nex ma odrobinę racji jeśli chodzi o to, że to już na forum jest. A "mass effectowe allegro" to nie jest jakoś bardzo odkrywczy pomysł jako, że takich stron jest pierdyliard i po prostu u nas powstałby tego kolejny wariant.
THEME⌎ ARMOR⌎ VOICE⌎ NPC⌎
ObrazekObrazek
+10%⌎ do bycia twoją starą+20%⌎ do bycia starą twojej starej+30%⌎ do bycia starym starej twojej starej

William Kraiven
Awatar użytkownika
Posty: 677
Rejestracja: 17 gru 2012, o 21:19
Miano: Will
Wiek: 29
Klasa: Żołnierz
Rasa: Człowiek
Zawód: Najemnik
Lokalizacja: Horyzont
Status: ex-Przymierze, Były komandos "Delta", Były porucznik SOC, Były najemnik Błękitnych Słońc. Uważany za zmarłego.
Kredyty: 62,872
Lokalizacja: Cytadela
Medals:

Re: Giełda

23 lut 2014, o 12:03

Może cenowo nie odbiegałyby aż tak niż te sklepowe, ale na tyle by można było je licytować :D Każdy gracz wie, że nie wystawi używanej rzeczy w cenie podobnej do oryginału prosto ze sklepu. 50% ceny realnej to takie minimum. Nie oficjalnie mamy możliwość sprzedaży kiedy spotyka się gracz z graczem podczas sesji. Ja tak zrobiłem z Anathe, jednak chciałbym to widzieć w formie właśnie takiego allegro, gdzie wchodzisz na extranet w IC i wystawiasz na aukcję jakąś rzecz (przydałoby się zrobić taki specjalny formularz i ustalić zasady takiej giełdy). Nie mniej, lud przemówił!

Tylko pytanie teraz, czy w realiach Mass Effectowych coś takiego jest legalne :D Jeśli nie, to zapewne byłaby to giełda na Omedze.
Obrazek ObrazekObrazek| +55% obrażeń od broni | +20% obrażeń od strzałów krytycznych | +1 pochłaniacz do każdej przenoszonej broni |
| +20% pancerza | 30% przywróconej maksymalnej mocy po utracie tarcz, pochłaniając przy tym 2 dawki omni-żelu |
| (15% jeżeli dostępna jest tylko 1 dawka omni-żelu) |
Obrazek |Obrazek| "Słowa" | [url=gg://28020261]Obrazek[/url] | "Myśli" | Obrazek | Obrazek Dla MG:Wyświetl wiadomość pozafabularną
Darkah
Awatar użytkownika
Posty: 281
Rejestracja: 2 cze 2012, o 11:20
Miano: James Williams
Wiek: 29
Klasa: Żołnierz
Rasa: Człowiek
Zawód: Snajper, Nawigator
Status: ex-Błękitne słońca (wysoko położony dowódca), Uznany za zmarłego.
Kredyty: 3.170

Re: Giełda

23 lut 2014, o 13:38

Przedmioty nie będą wystawiane na licytację w 100% swojej wartości, tylko powiedzmy 40-50%. Licytować coś drożej, to bez sensu.
ObrazekObrazek Zabiję go, bo mnie wkurwia...- Asaia
Nexaron Dragonbite
Awatar użytkownika
Posty: 660
Rejestracja: 13 sty 2013, o 17:28
Miano: Nexaron Dragonbite
Wiek: 26
Klasa: Szturmowiec
Rasa: Człowiek
Zawód: Najemnik
Lokalizacja: Omega
Kredyty: 29.625
Medals:

Re: Giełda

24 lut 2014, o 16:38

Darkah, wiem, że już się wypowiadałem, ale pozwolę sobie coś wtrącić jeszcze 5 groszy. Nikt nie sprzeda czegoś taniej niż sprzedałby w sklepie (znaczy 50% wartości sklepowej), bo po prostu gdzie w tym byłby interes? Tak zaś i kupujący, i sprzedający zyskują.

Oczywiście pomijam też sytuacje gdy postaci się dobrze znają i mogą coś sprzedać znacznie taniej.
What Can Change The Nature Of A Man??

ObrazekObrazek

~ Strój cywilny ~ Pancerz Bojowy ~

Bonusy: +35% obrażenia od mocy biotycznych, +25% siła od mocy biotycznych, -25% koszt mocy biotycznych, +10% do celności Upiora, +30% moc tarczy, +1 pochłaniacz do każdej przenoszonej broni, +20% siła pancerza

Obrazek
Darkah
Awatar użytkownika
Posty: 281
Rejestracja: 2 cze 2012, o 11:20
Miano: James Williams
Wiek: 29
Klasa: Żołnierz
Rasa: Człowiek
Zawód: Snajper, Nawigator
Status: ex-Błękitne słońca (wysoko położony dowódca), Uznany za zmarłego.
Kredyty: 3.170

Re: Giełda

24 lut 2014, o 19:07

Zależy za ile sprzedasz to w sklepie, ale raczej nie wydaje mi się, żeby używany przedmiot nadal byłby warty 100%. Bądźmy realistami, zużyty przedmiot do sprzedania w 100% jego wartości jest możliwe chyba dla jakiś handlarzy z retoryką na 9999999... poziomie xD
ObrazekObrazek Zabiję go, bo mnie wkurwia...- Asaia
Hawk
Awatar użytkownika
Administrator
Posty: 2752
Rejestracja: 14 kwie 2012, o 22:37
Miano: Jeanette Hawkins
Wiek: 35
Klasa: Żołnierz
Rasa: Człowiek
Zawód: Kapitan pirackiej łajby
Lokalizacja: Wraith
Status: Widmo-renegat, poszukiwana przez Cerberusa.
Kredyty: 107.987
Medals:

Re: Giełda

24 lut 2014, o 19:44

Darkah, zdajesz sobie sprawę z tego, że u nas standardowa stawka przy sprzedaży broni w sklepach to 50%?
THEME⌎ ARMOR⌎ VOICE⌎ NPC⌎
ObrazekObrazek
+10%⌎ do bycia twoją starą+20%⌎ do bycia starą twojej starej+30%⌎ do bycia starym starej twojej starej

Darkah
Awatar użytkownika
Posty: 281
Rejestracja: 2 cze 2012, o 11:20
Miano: James Williams
Wiek: 29
Klasa: Żołnierz
Rasa: Człowiek
Zawód: Snajper, Nawigator
Status: ex-Błękitne słońca (wysoko położony dowódca), Uznany za zmarłego.
Kredyty: 3.170

Re: Giełda

24 lut 2014, o 20:33

Tak, dlatego licytacja jest tutaj jak najbardziej na miejscu. Sprzedający na giełdzie może zyskać więcej niż 50%, a kupujący może otrzymać tę rzecz za mniej niż 100%. #proste :P
ObrazekObrazek Zabiję go, bo mnie wkurwia...- Asaia
Hawk
Awatar użytkownika
Administrator
Posty: 2752
Rejestracja: 14 kwie 2012, o 22:37
Miano: Jeanette Hawkins
Wiek: 35
Klasa: Żołnierz
Rasa: Człowiek
Zawód: Kapitan pirackiej łajby
Lokalizacja: Wraith
Status: Widmo-renegat, poszukiwana przez Cerberusa.
Kredyty: 107.987
Medals:

Re: Giełda

24 lut 2014, o 20:34

Licytować się możesz też w sklepie. "Licytować" w sensie targować. Bo jeżeli gracz ma to kupić za mniej to wątpię, czy wiele na tym ugra, bo nikt nie wystawi do licytacji czegoś mocno poniżej tych 50%. Wciąż popieram to, co pisze Nex. xD
THEME⌎ ARMOR⌎ VOICE⌎ NPC⌎
ObrazekObrazek
+10%⌎ do bycia twoją starą+20%⌎ do bycia starą twojej starej+30%⌎ do bycia starym starej twojej starej

Darkah
Awatar użytkownika
Posty: 281
Rejestracja: 2 cze 2012, o 11:20
Miano: James Williams
Wiek: 29
Klasa: Żołnierz
Rasa: Człowiek
Zawód: Snajper, Nawigator
Status: ex-Błękitne słońca (wysoko położony dowódca), Uznany za zmarłego.
Kredyty: 3.170

Re: Giełda

24 lut 2014, o 21:05

No nie wiem, większości się podoba, ale w końcu Ty masz ostateczny głos.
ObrazekObrazek Zabiję go, bo mnie wkurwia...- Asaia
William Kraiven
Awatar użytkownika
Posty: 677
Rejestracja: 17 gru 2012, o 21:19
Miano: Will
Wiek: 29
Klasa: Żołnierz
Rasa: Człowiek
Zawód: Najemnik
Lokalizacja: Horyzont
Status: ex-Przymierze, Były komandos "Delta", Były porucznik SOC, Były najemnik Błękitnych Słońc. Uważany za zmarłego.
Kredyty: 62,872
Lokalizacja: Cytadela
Medals:

Re: Giełda

25 lut 2014, o 09:16

To wcale nie tak, że większość daje TAK bo...TAK!
Obrazek ObrazekObrazek| +55% obrażeń od broni | +20% obrażeń od strzałów krytycznych | +1 pochłaniacz do każdej przenoszonej broni |
| +20% pancerza | 30% przywróconej maksymalnej mocy po utracie tarcz, pochłaniając przy tym 2 dawki omni-żelu |
| (15% jeżeli dostępna jest tylko 1 dawka omni-żelu) |
Obrazek |Obrazek| "Słowa" | [url=gg://28020261]Obrazek[/url] | "Myśli" | Obrazek | Obrazek Dla MG:Wyświetl wiadomość pozafabularną
Peter King
Awatar użytkownika
Posty: 708
Rejestracja: 27 lut 2013, o 23:05
Wiek: 33
Klasa: Strażnik
Rasa: Człowiek
Zawód: Człowiek renesansu
Lokalizacja: Illium
Status: Freelancer, ex-sierżant Przymierza. Cerberus go nie lubi, bo ukradł im statek. Uważany za zmarłego.
Kredyty: 35.877
Medals:

Re: Giełda

25 lut 2014, o 11:10

Nie wiem co bardziej mnie zastanawia.
To, że zacząłeś od "wpadłem na pomysł", czy to gdzie tu w ogóle sens?

Jak już było zauważone wcześniej, masz możliwość handlowania z innymi graczami. Masz też możliwość targowania w sklepach. No więc po co?
Ani to praktyczne, ani przydatne, ani nie ma żadnego fajnego fabularnego smaczku.

Poza tym masz tylko "pomysł", czy może jednak dopracowałeś jakieś szczegóły? Osobiście widzę tu parę dość kłopotliwych kwestii:
1) Czas - No bo jak to rozwiązać? Z jednej strony jeśli jestem między misjami i chcę coś szybko upłynnić żeby uzupełnić sprzęcior przed kolejnym zadaniem, to nie uśmiecha mi się czekanie dwóch tygodni aż ludzie się zbiorą i zalicytują. Z drugiej strony skracanie licytacji może przełożyć się na brak zainteresowania. W jedną i drugą średnio.
2) Przechowanie - Po pierwsze dlatego, że jeśli wszystko ma się odbywać wirtualnie, to na czas aukcji ktoś tą broń faktycznie musi nosić przy sobie. Nawet jeśli mogę handlować w trakcie misji, to przykładowy gnat zalega mi w ekwipunku uniemożliwiając podniesienie kolejnych zdobytych podczas zadania. Teraz warto zadać sobie pytanie - wolę sprzedać to na aukcji za te 60-80% ceny, czy może pchnąć coś za 50-55% w sklepie, a potem znaleźć kolejnego gnata i zrobić to samo? Ponieważ w trakcie gry większa część sprzętu nie będzie najlepszej jakości, ilość upłynnionego sprzętu bije wysokość zysku z pojedynczego egzemplarza. Średnio widzi mi się więc sama ekonomia stojąca za takim portalem aukcyjnym.
Dodatkowo handlując w trakcie misji (o ile to w ogóle będzie możliwe, poza sytuacjami które to fabularnie uniemożliwiają), ponownie zapychamy sobie plecak.
3) Kwestia licencji - One tak jakby nie są w sklepach tylko po to żeby ładnie wyglądać. Jak chcesz sobie z tym poradzić? Pamiętaj, że mówimy tu o broni, nie handlujesz tym jak starymi trampkami na necie.
4) Wprowadzenie - Jak ma wyglądać ten formularz? Gdzie go umieścić? Nowy dział na forum / temat? No wiesz, jeśli już to robić to wypadałoby mieć jakieś podstawy. Szczególnie, że już pytasz o to czy ludzie chcą, ale nie mówisz czego niby mieliby chcieć. No przynajmniej ja nie wiem.
You called down the thunder, now reap the whirlwind.ObrazekObrazek[center]Theme Obrazek Voice Obrazek Outfit Obrazek Armor Obrazek NPC Obrazek GG: 7393255[/center][/size] Wyświetl wiadomość pozafabularną

Wróć do „Archiwum”