Tu trafiają rzeczy zapomniane i nieaktualne, jak dawne ogłoszenia czy zasady, które już dawno przestały obowiązywać.

Mist
Awatar użytkownika
Posty: 404
Rejestracja: 30 kwie 2012, o 14:39
Miano: Vanessa Chorisso
Wiek: 29
Klasa: Adept
Rasa: Człowiek
Zawód: Widmo
Kredyty: 34.900
Medals:

Czego oczekujecie od sesji na Cytadeli?

25 cze 2012, o 11:14

Tak więc, zainspirowana dzisiejszą dyskusją na sb, doszłam do wniosku, że przydałby się podobny temat. Aż dziw, że nie wpadłam na to wcześniej, bo w rpgach papierowych, zawsze przedyskutowuje z graczami, w co chcieliby sobie pograć.
Tak więc, chciałabym, abyście wy gracze, uzewnętrzniali się tutaj na temat tego, co byście chcieli widzieć w prowadzonych przez MG sesjach.
Czy wolicie sobie postrzelać i robić rozpierduchę? A może preferujecie subtelne intrygi, które okazują się mieć wpływ na całą galaktykę? Może ktoś inny woli sesję o codzienności, nauce i trudach przeciętnego człowieka? Kryminał? Horror? Romans?
Pamiętajcie, nie ma złych odpowiedzi i nikt nie ma prawa was wyśmiać czy wytykać palcami ze względu na to, że wolicie bawić się w coś innego niż reszta.
A więc zapraszam do wypowiedzi.
Dla mnie (zapewne reszty MG też) będzie to wielka pomoc a wy zapewne będziecie się bawić lepiej w sesjach robionych pod waszą postać ;)
ObrazekObrazek ||Theme: >>:<<||+|-
Vetinari Vimes
Awatar użytkownika
Posty: 21
Rejestracja: 23 cze 2012, o 22:57
Miano: Vimes
Wiek: 24
Klasa: Strażnik
Rasa: Salarianie
Zawód: Porucznik wydziału dochodzeniowego SOC.
Postać główna: Ahri'Zhao nar Tesleya
Kredyty: 15.000

Re: Czego oczekujecie od sesji na Cytadeli?

25 cze 2012, o 11:22

Vimesa widzę w roli Horatio Caine'a Cytadeli, z lekką domieszką bohatera LA Noire. Wieloetapowe śledztwa, przesłuchania, analiza zdobytych dowodów. Pyskówki z wygadanymi prawnikami, którzy bronią podejrzanych.
Przestępstwa do niego trafiające musiałyby więc już od początku być szczegółowo obmyślane, by nie było zbyt łatwo trafić na trop. Jeśli przestępca ucieknie - będzie się trzeba następnym razem starać mocniej.
Oczywiście czasem można postrzelać, gonić kogoś aż do klubu, gdzie panuje grupka przestępcza itp. Strzelanie jest fajne.
ObrazekObrazek [Wydział]GG: 21021010 "Podejście Vimesa do papierów polegało na tym, żeby niczego nie dotykać, dopóki ktoś nie krzyczy, a wtedy przynajmniej ma kogoś do pomocy przy układaniu tych stosów."
~Terry Pratchett, Bogowie, honor, Ankh-Morpork
Tyris
Awatar użytkownika
Posty: 59
Rejestracja: 2 cze 2012, o 12:54
Miano: Silyen "Tyris" Cervinis
Wiek: 31
Klasa: Adept
Rasa: Człowiek
Zawód: Pilot Orionis Cruiser
Kredyty: 25.000
Lokalizacja: Raz góry, raz morze

Re: Czego oczekujecie od sesji na Cytadeli?

25 cze 2012, o 11:56

Tudu-du-dum! *Wpadła do tematu*
Ja aktualnie marzę o jakimś romansiku, który byłby zabarwiony akcją, strzelaniną, latającymi flakami i przelewającymi się litrami krwi. Zagadki i inne sprawy też są ok, ale stawiam bardziej na to, co w poprzednim zdaniu opisałam :)
Obrazek Karta Statystyk Aktualny strój Tyris Dominus Sum Rerum Gestarum Mearum
Ner'Haras vas Orionis
Awatar użytkownika
Posty: 227
Rejestracja: 1 cze 2012, o 21:01
Wiek: 22
Klasa: Szpieg
Rasa: Quarianin
Zawód: Zabójca/Infiltrator
Kredyty: 24.000

Re: Czego oczekujecie od sesji na Cytadeli?

25 cze 2012, o 17:55

Jako, że moja postać to szpieg to bardzo chciałbym by w moich sesjach było dużo elementów strzelaniny, cichego zabijania, strzałów ze snajperki, zdobywania informacji, pościgów (szczególnie tych związanych z moim myśliwcem), włamywania, kradzieży czegoś ważnego, a przede wszystkim - pomaganie flocie w każdy możliwy sposób.
Intrydze Ner też nie odmówi, a romans byłby mile widziany mimo bycia Quarianinem.
Ale sądzę, że to ostatnie nie będzie potrzebne ;)
To tylko oczywiście moje sugestie.
Scorpion
Awatar użytkownika
Posty: 167
Rejestracja: 1 cze 2012, o 21:30
Miano: Scorpion
Wiek: 21
Klasa: Strażnik
Rasa: drell
Zawód: Złodziej/Najemnik
Kredyty: 0.550

Re: Czego oczekujecie od sesji na Cytadeli?

25 cze 2012, o 18:35

Cóż, ja natomiast liczę na dość można by rzec dziwną sesyjkę - w której moja postać dajmy na to uciekałaby przed pościgiem, gdzie najważniejsze byłoby jak najszybsza droga ucieczki, a także utrudnianie pościgowi zlokalizowania mnie i odstrzelenia mi głowy :D Ewentualnie jak już inni pisali - dużo strzelania i latających flaków xD
ObrazekObrazek
Obrazek

THEME
+40% zmniejszony koszt użycia mocy
Warg Krush
Awatar użytkownika
Posty: 43
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:55
Miano: Krush Warg
Wiek: 29
Klasa: Szturmowiec
Rasa: Kroganin
Zawód: Najemnik
Kredyty: 3.000

Re: Czego oczekujecie od sesji na Cytadeli?

25 cze 2012, o 20:40

Hm. Ja to bym chciał dużo walki wręcz, strzelania, ew. jakaś misja związana z klanem Wargów/ zemstą za rodzinę Krusha, jakichś walk z potworami typu miażdżypaszcze, do których ubicia będą potrzebne duże bronie, wspomaganie innych klanów w walkach z wrogami, no ale przede wszystkim dużo latających flaków.
Lillian Porter
Awatar użytkownika
Posty: 164
Rejestracja: 1 cze 2012, o 21:10
Wiek: 24
Klasa: szturmowiec
Rasa: człowiek
Zawód: żołnierz Przymierza
Kredyty: 45.000

Re: Czego oczekujecie od sesji na Cytadeli?

25 cze 2012, o 21:35

W sumie to fajne byłyby sesje dotyczące przeszłości postaci. Jakieś wredne dziecko zabrało Ci lizaka, kiedy byłeś 3-latkiem? Masz szansę się zrewanżować! :} A tak na poważnie, to jakieś historie dotyczące rodziny, znajomych, wywlekanie błędów z przeszłości... spoko sprawa.
Konrad Strauss
Awatar użytkownika
Posty: 861
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:03
Wiek: 29
Klasa: Inżynier
Rasa: Człowiek
Zawód: Specjalista N2
Lokalizacja: Treches
Status: Starszy sierżant. Doświadczenie z obcą technologią(trzy razy). Po załamaniu nerwowym, jest na przymusowym urlopie.
Kredyty: 38.570
Medals:

Re: Czego oczekujecie od sesji na Cytadeli?

26 cze 2012, o 20:44

Nie będzie nowiną, kiedy powiem o moich oczekiwaniach, co do gry Konradem. Intrygi, kłamstwa, technologie i może też, ale to wcale, a wcale nie jest wymagane, romanse ;)

Jak widać nie jestem wymagający :)
ObrazekObrazek Theme Ubiór cywilny

Wszystko co słyszymy jest opinią, a nie faktem.Wszystko co widzimy jest perspektywą, a nie prawdą. - Marek Aureliusz
Akan Kerata
Awatar użytkownika
Posty: 112
Rejestracja: 7 cze 2012, o 22:15
Miano: Akan Kerata
Wiek: 26
Klasa: Szpieg
Rasa: Turianin
Zawód: Pirat, najemnik
Kredyty: 48.000

Re: Czego oczekujecie od sesji na Cytadeli?

2 lip 2012, o 03:22

Może jestem nowicjuszem w porównaniu do tutejszych bywalców, ale jeśli moje zdanie ma znaczenie..
Sam nasz system rekrutacji, z podziałem na klasy z zastosowaniem czysto militarnym coś od razu sugeruje. Zdawałoby się, że mechanika gry jest ustawiona jedynie pod kątem gracza jako walczącego. A jednak widywane są postacie wybitnie unikające konfrontacji, niczym Collins lub Squido (oni przychodzą mi pierwsi do głowy, bez urazy dla nikogo), którzy mieli poniekąd utrudnioną sprawę w rekrutacji. Wypadałoby przystosować zasady tak, aby mogły zaistnieć także klasy dla cywili. Oczywiście, nawet sprzedawca ryb może w swojej historii mieć taki epizod, że chwyci za broń z konieczności, stąd wzięcie klasy cywilnej nie wyklucza permanentnie walki. Jednak nasz system gry do pewnego stopnia dyskryminuje ten typ rozgrywki. Dotychczas jakoś sobie wszyscy z tym radzili, jednak radzę przejrzeć jeszcze raz mechanikę gry. Przydałoby się parę poprawek i rozszerzenie możliwości.
Ja osobiście nie mam nic przeciwko urozmaiceniom, wszelkie aspekty śledcze, tajemnice, romanse mają prawo, a wręcz obowiązek pojawiać się w PBFie, jednak mimo to widzę swoją postać raczej w roli szukającego sławy i bogactwa snajpera, niż amanta i konesera sztuki. Ale to jedynie moje odczucie.
Wybaczcie za stworzenie tutaj tej ściany tekstu.
ObrazekObrazek
Mist
Awatar użytkownika
Posty: 404
Rejestracja: 30 kwie 2012, o 14:39
Miano: Vanessa Chorisso
Wiek: 29
Klasa: Adept
Rasa: Człowiek
Zawód: Widmo
Kredyty: 34.900
Medals:

Re: Czego oczekujecie od sesji na Cytadeli?

2 lip 2012, o 08:42

Akan, nie ma znaczenia czy jesteś na Cytadeli od roku czy dwóch dni, jesteś tam samo graczem jak i reszta i masz swoje prawo się wypowiadać. :)
Co do mechaniki, niestety aktualnie próba zmiany jej to kolejne miesiące pracy, bo opracowanie odpowiednich szablonów itp zajęło szmat czasu. Podejrzewam, że będzie to dopiero opcja na kolejną odsłonę Cytadeli.
Na razie jednak nie widzę aby postaci niebojowe narzekały. Jednak faktycznie, warto by wspomnieć, że taką postać nie do walki też można stworzyć aby ewentualni gracze nie musieli się tego domyślać.
A Twoje jak i innych uwagi na temat postaci odnotowuje! :D
ObrazekObrazek ||Theme: >>:<<||+|-
David „Farciarz” Collins
Awatar użytkownika
Mistrz Gry
Posty: 118
Rejestracja: 3 cze 2012, o 15:44
Wiek: 28
Rasa: człowiek
Zawód: reporter
Kredyty: 19.050

Re: Czego oczekujecie od sesji na Cytadeli?

2 lip 2012, o 09:16

Akan Kerata pisze:Zdawałoby się, że mechanika gry jest ustawiona jedynie pod kątem gracza jako walczącego. A jednak widywane są postacie wybitnie unikające konfrontacji, niczym Collins lub Squido
Nie zdaje Ci się, bo tak jest, de facto :) Mniemam, że te forum raczej jest nastawione na kwestie bojowe - to przecież świetny odnośnik z gry wideo na grę PBF. Jeśli mogę wtrącić swoje zdanie, jako MG gdzieś tam, kiedyś tam, to powiem tak: ja zawsze preferowałem prowadzenie misji cywilom - szeroko pojętym.
Nie wiem natomiast, co masz na myśli mówiąc o mechanice dla nich? Odnosząc się do tych bojowych widzę jedynie kwestie renegat/idealista + kredyty. Ale są jeszcze kwestie np. awansu społecznego. Stworzyłem wpierw Farciarza, jako main, gdyż lubię grać niebojowo (mam też Marusa i on stricte bojowy) i nie narzekam - mam jedną misję za sobą, drugą w trakcie i wcale, jak na razie, nie używam przemocy i bawię się dobrze.
Są dziesiątki rzeczy, które można przenieść na misje dla cywili - począwszy od wyciągania brudów z przeszłości, po wybiórczości z historii, przez intrygi, romanse, a zwłaszcza WYBORY i ich KONSEKWENCJE. I nie wiem, czy mechanika w tejże materii to coś obligatoryjnego.
I jeśli Hawki i Carmeny dadzą, być może uda mi się to wprowadzić w życie za jakiś czas ;)
ObrazekObrazek
Darkah
Awatar użytkownika
Posty: 281
Rejestracja: 2 cze 2012, o 11:20
Miano: James Williams
Wiek: 29
Klasa: Żołnierz
Rasa: Człowiek
Zawód: Snajper, Nawigator
Status: ex-Błękitne słońca (wysoko położony dowódca), Uznany za zmarłego.
Kredyty: 3.170

Re: Czego oczekujecie od sesji na Cytadeli?

24 lip 2012, o 21:57

Odszukanie starych członków drużyny, no i walki ze Żniwiarzami !
ObrazekObrazek Zabiję go, bo mnie wkurwia...- Asaia
Marcus Craig
Awatar użytkownika
Posty: 45
Rejestracja: 17 lip 2012, o 21:47
Miano: Marcus Craig
Wiek: 37
Klasa: Inżynier
Rasa: Human
Zawód: Mężczyzna do wynajęcia
Kredyty: 17.500

Re: Czego oczekujecie od sesji na Cytadeli?

28 sie 2012, o 15:47

Ja oczekuję od sesji na cytadeli, że kiedyś każda z nich zostanie dokończona.
ObrazekObrazek
Julietta Eclipse
Awatar użytkownika
Komandoska asari, polityk, wyborny kardiochirurg i modelka
Posty: 56
Rejestracja: 8 lis 2012, o 20:37
Miano: Julietta Inazumo
Wiek: 24
Klasa: Szpieg
Rasa: Człowiek
Zawód: Szeregowa Przymiera
Kredyty: 15.000

Re: Czego oczekujecie od sesji na Cytadeli?

12 lis 2012, o 21:26

Temat dawno nie odwiedzany, więc odświeżam. Taki BUMP!

Widzę Cornelię jako córkę bogacza, która dzięki niemu zdobyła wykształcenie i dyscyplinę i wyszkolenie jak w wojsku ze względów przeszłości jej ojca. Mile widziane romanse o zarysie Yuri czyli coś jak FemShepxLiara chociaż jakiemuś facetowi może się uda? Dosłownie: Romanse o zakresie Yuri lub Heteroseksualne. Do tego sporo motywów wojennych, walki z przeklętymi Żniwiarzami, Zadania najemne nadal mile widziane podczas pobytu w SoC, bo dowództwo wie że postać ochrania za opłatą każdą osobę a to mogło by też w jakimś stopniu zareklamować SoC. służba w SoC musi ciągnąć w miarę długo by stać się Widmem Rady. 3 Ludzkie Widmo. Fajnie by było. A tak po za tym. Ważną kwestią jest to, że pewne sprawy, np jak wyobrażacie sobie np stosunek Turianina z Asari w łóżku albo Asari Asari albo Asari Human Male/Female ewentualnie Female-Male Drell/Human Female-Male i tak dalej. Można to wypróbować i jeśli chcecie, założę do tego prywatne forum. Oczywiście treści można przesłać. To jednak tylko moja kwestia.Można ją zachęcić też do organizacji imprez. Dowolnie. Zależy od charakteru czyli wojskowy, detektyw itd no i czy mu pasuje ziemska "Muza Elektornika".
Cytat każda pasja, nawet najmniejsza jeśli daje radość, jest warta rozwijania - czy coś takiego. Meele fight training theme
Palmira Nache
Awatar użytkownika
Posty: 609
Rejestracja: 26 gru 2012, o 13:26
Miano: Palmira Nache
Wiek: 230
Klasa: szturmowiec
Rasa: Asari
Zawód: niezależna badaczka
Kredyty: 27.650
Medals:

Re: Czego oczekujecie od sesji na Cytadeli?

31 gru 2012, o 08:51

Jeśli kiedyś będziesz organizowała jeszcze jakąś sesję, proponowałabym maximum klimatu z jakimś wątkiem romantycznym lub komicznym z udziałem denerwujących, dziwnych lub zaskakujących NPC :D
Jason Klaytor
Awatar użytkownika
Posty: 49
Rejestracja: 25 gru 2012, o 11:48
Miano: Jason Klaytor
Wiek: 31
Klasa: Żołnierz
Rasa: Człowiek
Zawód: Najemnik
Kredyty: 20.000
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Czego oczekujecie od sesji na Cytadeli?

31 gru 2012, o 12:23

Ja tam marze o wybudowaniu sobie na jakiejś niezamieszkanej planecie bazy, założenie rodziny(?!) i poszukiwanie proteańskich lub innych artefaktów ale jak nie jakieś łatwe wykopaliska ale czasami skomplikowane zagadki itp. Ot wszystko czego potrzebuje od gry.
-baza? swoja miejsce w galaktyce
-rodzina? dodaje gry klimatu i to jakiego
-poszukiwanie artefaktów? o wiele ciekawsze niż ciągłe strzelanie
Konrad Strauss
Awatar użytkownika
Posty: 861
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:03
Wiek: 29
Klasa: Inżynier
Rasa: Człowiek
Zawód: Specjalista N2
Lokalizacja: Treches
Status: Starszy sierżant. Doświadczenie z obcą technologią(trzy razy). Po załamaniu nerwowym, jest na przymusowym urlopie.
Kredyty: 38.570
Medals:

Re: Czego oczekujecie od sesji na Cytadeli?

29 mar 2013, o 14:58

Temat bardzo długo siedział zakurzony, dlatego postaram się go odświeżyć.
Gracze moi kochani, których mam w eventach, których będę miał w eventach i całą resztę która czeka na takie okazje u mnie lub u innych MG:
Jakie macie oczekiwania od misji?
Co chcecie, by się działo?
Na jakie nagrody liczycie?
Jakie macie plany długoterminowe dla waszych postaci?

Piszcie, ta wiedza może się przydać nam, Mistrzom Gry.
ObrazekObrazek Theme Ubiór cywilny

Wszystko co słyszymy jest opinią, a nie faktem.Wszystko co widzimy jest perspektywą, a nie prawdą. - Marek Aureliusz
Wyyrlok Bane
Awatar użytkownika
Posty: 139
Rejestracja: 5 sty 2013, o 20:15
Miano: Wyyrlok Bane
Wiek: 30
Klasa: Strażnik
Rasa: Turianin
Zawód: Ochroniarz Arii T' Loak | Najemnik
Status: Ucikinier, poszukiwany przez Hierarchię Turian
Kredyty: 5.500

Re: Czego oczekujecie od sesji na Cytadeli?

29 mar 2013, o 16:27

Pozwolę sobie ujawnić, że chciałbym aby Wyyrlok kiedyś "nawrócił się" i powrócił do służby, jako wojskowy Hierarchii Turian. Będę więc szukał wydarzeń temu sprzyjających.
Oczekuję dużo boom i buum, czyli grubej i soczystej akcji połączonej z doskonale opowiedzianą historią. (Dodam, że nadal czekam na zbieraczy, których chyba ani widu, a czas leci :P )
Nagrody? Hmm... nic specjalnego pkt. zdolności, renegata/idealisty (broń rzadko).
Daniel Frost
Awatar użytkownika
Posty: 640
Rejestracja: 22 paź 2012, o 14:28
Wiek: 31
Klasa: Szpieg
Rasa: Człowiek
Zawód: Najemnik-freelancer
Status: Były sierżant noveryjskich ERCS. Patologiczny pirofobik i cheimatofil. Ścigany przez Cerberusa.
Kredyty: 21.810

Re: Czego oczekujecie od sesji na Cytadeli?

29 mar 2013, o 19:25

Plany długoterminowe?

Dobra, miałem tego nie zdradzać ot tak, ale coś czuję, że odpowiedni MG przerobi to na dobrą fabułę. Wszyscy wiedzą, że Frost jest lekko obłąkany - cała ta obsesja na punkcie lodu, trauma z przeszłości itd. Moim marzeniem byłoby, gdyby moi MG wzięli pod uwagę to podczas sesji i dali Danielowi okazję do podleczenia swojego stanu psychicznego, albo wręcz odwrotnie, do dalszego pogrążenia się w tym szaleństwie. Wedle mojego założenia, punkty Idealisty i Renegata to dla tej postaci nie tylko Morality Meter, ale też Sanity Meter. Więcej Idealisty oznacza stabilniejszego, normalniejszego Frosta, a więcej Renegata - zabłąkanego wariata z obłędem w oczach. To też postarajcie się wziąć pod uwagę.

Myślę, że Daniel Frost to świetna postać, jeśli jakiś MG ma zacięcie do prowadzenia nieco bardziej efemerycznych, psychologicznych wątków.

Aha, tak na boku... i marzy mi się jakaś sesja typu survival horror :3 I po drodze mam nadzieję na homecoming na Noverii. Ale to kiedyś tam.

Wyświetl wiadomość pozafabularną
ObrazekObrazek
Bonusy: +10% szybkość ładowania mocy , +10% tarcze, +5% do obrażeń od broni, +10% do skuteczności strzałów w głowę
Nie mówię, że jestem sadystycznym MG, ale lepiej przynieś pełną Butelkę Estusa.
[Ocalony] [Zabójca] [Wrak]
[Frostbite]
Ananthe’Viroccum vas Eboracum
Awatar użytkownika
Posty: 312
Rejestracja: 23 mar 2013, o 21:40
Miano: Ananthe vas Eboracum
Wiek: 28
Klasa: Szpieg
Rasa: Quarianka
Zawód: Najemnik
Postać główna: Ananthe'Viroccum vas Eboracum
Status: Członek Zaćmienia Pierwszego Stopnia
Kredyty: 1.200
Lokalizacja: Złotoryja

Re: Czego oczekujecie od sesji na Cytadeli?

29 mar 2013, o 19:44

Czego może sobie jeszcze życzyć gracz?
Cóż może i będzie to wyglądać jak tekst bliźniaczy do Frosta, ale w sumie i tak muszę gdzieś to napisać także: jak w KP, a teraz i pierwszym zapisie holo-dziennika widać jasno iż moja quarianka niekoniecznie radzi sobie ze śmiercią ojca, a smutki próbuje topić w alkoholu oraz co później pokaże w dosyć okrutnym zabijaniu agentów Cerberusa. Także sprytny MG może to wykorzystać przeistaczając ją w wrak, dzięki odpowiednim sytuacjom, lub też pomoże jej odzyskać równowagę oraz poczucie miejsca w otaczającym ją wszechświecie. Więc w jej wypadku renegade/idealist to nic innego jak cienka bariera pomiędzy entropią a podniesieniem się na nogi. Także wszystko w waszych rękach!!
Zaś w kwestii nagród... cóż bardziej interesowały mnie zawsze punkty idealisty/renegata i punkty umiejek niż kredyty. Co najwyżej pozwólcie mi pozbierać broń z przeciwników i dajcie parę sytuacji moralnie niepewnych, a możecie liczyć na gigantyczny uśmiech na mojej twarzy :].
Zaś z marzeń... cóż może odnowienie znajomości z Nae? Albo jakiś ambitny romans. Do tego jeszcze szansa na zdobycie chyba najklimatyczniejszej broni-> Oszczepu Gethów. No i może jakaś sesyjka w stylu skradankowo-snajperskim, gdzie cichy zabójca może rozwinąć skrzydła....
ObrazekObrazek Jeśli piszesz do mnie, używaj rodzaju męskiego, jeśli do Ananthe, rodzaju żeńskiego. Theme postaci

Wróć do „Archiwum”