Julietta Eclipse
Awatar użytkownika
Komandoska asari, polityk, wyborny kardiochirurg i modelka
Posty: 56
Rejestracja: 8 lis 2012, o 20:37
Miano: Julietta Inazumo
Wiek: 24
Klasa: Szpieg
Rasa: Człowiek
Zawód: Szeregowa Przymiera
Kredyty: 15.000

Cornelia McLaren

9 lis 2012, o 14:43


Miano: Cornelia "Icy" McLaren
Wiek: 11 kwietnia 2162, 24 lat
Rasa: Człowiek
Płeć: Kobieta
Specjalizacja: Żołnierz
Przynależność: Służby Ochrony Cytadeli.
Zawód:Żołnierz SOC, strażnik/śledczy

Aparycja:Icy to zwykła przedstawicielka rasy Ludzkiej. Jej oczy są koloru błękitnego a włosy sięgają pach i są typowe dla brunetek. Cornelia na co dzień zakłada czerwony albo czarny T-shirt i skórzaną motocyklową kurtkę lub zwykłą kurtkę odpowiednią dla pór roku. Pierwszą kurtkę ubiera, gdy idzie na ważniejsze spotkanie na przykład z szefem a ta druga jako codzienne. Zakłada ją też do pracy. Nosi granatowe Jeansy a wszystko uwieczniają niebieskie Adidasy albo czarne tenisówki a w ostateczności jakieś szpilki. Na lewym ramieniu nosi opaskę znaczącą rodzinę z wieloletnią tradycją wojskową. W czasie pracy, nosi typowy mundur SoC dla swojej rangi. Ma na pasie przepasaną kaburę na broń, w którą wkłada swój pistolet maszynowy oznakowany numerem seryjnym 213686 czyli M-4 Shuriken. Ach bym bym zapomniał. Icy ma średniej wielkości biust. Wyróżnia go tylko w czasie jakiegoś wyjścia, długą czarną suknią z odsłoniętymi plecami i średniej wielkości dekoltem tylko wtedy, gdy ojciec organizuje czasami bankiety promocyjne i matka na przykład jest na wybiegu, to szef ją zwalnia i leci na ziemię, by pomóc w ostateczności ojcu.

Osobowość: Jaka jest Cornelia? Na to pytanie odpowiedzieć jest łatwo i zarazem trudno. Jest chłodna, bez uczucia w głosie i paniki w oczach. Jedyna rzecz, jaka uwalnia emocje to dom w Californi, na Malibu, biuro SOC i dom na cytadeli, w którym mieszka od 4 lat. Icy wyznaje zasadę, że emocje mogą być największą słabością do wykorzystania na polu bitwy. Tak działa też Cornelia. Na przezwisko Icy reaguje z niespotykanym dla Ludzi spokojem. W sumie to jedno słowo oddaje jej charakter, jaki widzą u innych inne osoby. Jeśli ma okazywać emocje, to gra. Gra i to nawet czasami całkiem nieźle. Z osobowości przypomina Salarian. U nich także jest ciężko odgadnąć prawdziwe emocje. To prawda. Myślę, że to zachowanie jest spowodowane dojrzałym charakterem z wieku 16-18 lat. Wtedy zamykała i dusiła w sobie emocje, nie pozwalając innym, prócz domownikom, na odszyfrowanie ich. To samo w pracy w SOC. To samo na zewnątrz i w swoim domu. Nie odczuwa bólu. Znaczy nam się wydaje, że nie odczuwa bólu. To sprawia, że tak bardzo przypomina salarian. Właśnie to duszenie emocji i wyzwalanie później w innym miejscu, gdzie nikt się nie domyśli prawdziwej natury Normalnie jest miła, sympatyczna i porywcza. Zawsze gotowa do akcji. Potrafi zabić tego kogo trzeba bez mrugnięcia okiem. Z zimną krwią. Jej zimne spojrzenie, przeraża każdego, kto przebywa z nią pierwsze 5 minut. Raczej powinno. Cornelia przyziemnie patrzy w przyszłość. Interesuje się dniem następnym. Potem patrzy dalej w przyszłość. W wymienionych miejscach jest energiczna i bardziej rozmowna a także otwarta.


Historia:Cornelia urodziła się 11 kwietnia 2162 roku w Malibu, w Californi. Żyje w rodzinie z wielopokoleniową tradycją wojskową. Ojciec służył w siłach przymierza, ale zwolniono go dyscyplinarnie za złamanie paru punktów regulaminu jednocześnie podczas jednej akcji, która dzięki tym złamaniom zakazów regulaminu powiodła się. Było to w systemach Terminusa. Ale powróćmy do Corneli W wieku 12 lat, sięgnęła po broń, według tradycji rodziny, by nauczyła się bronić sama i nie biegała od razu do rodziców. Ojciec posiada firmę zbrojeniową działającą przy współpracy z Kassa Fabrications. Dobrze prosperująca firma, pozwoliła na danie wykształcenia Cornelii i jej młodszej o rok siostrze, urodzonej 11 Marca 2163 roku. Ukończyła jedną z najlepszych uczelni w Vancouver. Dzięki temu, mogła zacząć dobrą pracę. Tak się stało. Jednak nie do końca tak, jak planowała. Dostała się do Wojsk Przymierza i stamtąd zaczęła start kariery wojskowej. Prawie jak Ojciec. Prawie. Jej brawurowe, solowe akcje, przez które później spoważniała, co zostało zauważone przez Radę Obrony i Dowództwo Sił Przymierza, w 11 Kwietnia 2184 roku, także w formie prezentu urodzinowego, została wypromowana do SOC. Ludzka Ambasada wysłała promocję a opisane w dokumencie akcje, w których głównie ratowała swoich ludzi z niezwykłą brawurą, a potem zaczynała eliminować wrogów, z zimną krwią i bez mrugnięcia oka, co widział jeden z komandorów przymierza, który został wyciągnięty z jednej z koloni, o którą toczyli bój z Krwawą Hordą, widział, jak to wyglądało. Porwali go i Cornelia wybrała się sama, na wieść o porwaniu jednego z komandorów. Wylądowała tam. Ubrana w cywilny strój, wyposażona w Żmiję i M4-Shuriken weszła do miejsca, gdzie przetrzymywano Komandora Davidsa.
-Pora obiadowa dla więźnia. Przyniosłam jedzenie.
Krwawa Horda dała się tak wrobić. Kiedy Salariański strażnik(1 z trzech którzy go pilnowali) podchodził do drzwi, dostał przez nie, bo były z drewna. Przedziurawiło mu czaszkę, a ona wjechała z buta i krzyknęła
-Poczta!
Stała i strzeliła Jednemu w głowę. Był Batarianinem. Drugi strażnik był Turianinem. Oberwało się Batarianinowi. Turianin wyciągnął Mściciela w gotowości i zaczął salwę. Ona podbiegła do jakiegoś kamienia i schowała się. Przetrzymywali go w nawet fajnie urządzonej jaskini. Strzelał a ona chwyciła się kamienia jedną ręką i przeskoczyła przez niego, i strzeliła w głowę. Teraz już Admirał Davids, nie miał by zaszczytu awansu, gdyby nie brawura i lekkomyślność Corneli, z której już się "wyleczyła". Jako żołnierz przymierza, słynęła z dawnej brawury i lekkiego podejścia do strategii. Dzięki akcjom w dobrym starym stylu, których miała 8. Zazwyczaj się słuchała. Kiedy jednak wchodziło w grę, życie innych osób, to improwizowała.


Ekwipunek: M-4 Shuriken, ubranie. Omni-Klucz, Mundur SOC, komunikator.
Środek transportu:
Dodatkowe informacje:
Uwielbia grać na gitarze elektrycznej/akustycznej
Lubi słuchać metalu, rocka, rapu i muzyki elektronicznej.
Jednostka kontrolna WI w Malibu nazywa się Astral i jest on chodzącym hologramem, dzięki czemu w pewnym sensie żyje. Jest on wzorowany na niemodnym już filmie fantastyczno naukowym Gwiezdne Wojny i przypomina Anakina w stroju Sitha. Kontroluje zabezpieczenia domu.
Ostatnio zmieniony 19 lis 2012, o 22:36 przez Julietta Eclipse, łącznie zmieniany 22 razy.
Cytat każda pasja, nawet najmniejsza jeśli daje radość, jest warta rozwijania - czy coś takiego. Meele fight training theme
Iris Fel
Awatar użytkownika
Mistrz Gry
Posty: 2096
Rejestracja: 10 maja 2012, o 17:36
Miano: Iris Fel
Wiek: 35
Klasa: Adept - Bastion
Rasa: Człowiek
Zawód: Przedstawiciel Ludzkości w Radzie Cytadeli
Lokalizacja: Ksienszyc
Kredyty: 86.760
Medals:

Re: Cornelia McLaren

9 lis 2012, o 18:42

Twoja historia jest opowiadaniem, brakuje jednak informacji, wydarzeń z jej życia sprzed chwili obecnej. Dopisz proszę kilka słów suchej historii bądź opowiadanie, jeśli jest Ci łatwiej, aby było znane jej dzieciństwo, młodzieńcze lata. Brakuje mi także argumentu jak tak młoda osoba dostaje tak wysokie i wymagające zlecenia. Dyplomata asari to nie byle kto.
Środek transportu:Terminator SG1 - zdobędę go w fabule.
Jeśli chcesz zdobyć w fabule to proszę wpisać na razie brak.
theme ~ voice ~ armor~
ObrazekObrazek

Wyświetl wiadomość pozafabularną
Julietta Eclipse
Awatar użytkownika
Komandoska asari, polityk, wyborny kardiochirurg i modelka
Posty: 56
Rejestracja: 8 lis 2012, o 20:37
Miano: Julietta Inazumo
Wiek: 24
Klasa: Szpieg
Rasa: Człowiek
Zawód: Szeregowa Przymiera
Kredyty: 15.000

Re: Cornelia McLaren

10 lis 2012, o 13:02

zostało dopisane. trochę mi zajęło a wena naszła mnie po oglądnięciu Iron Mana w TVN i wziął mi się pomysł na to że Cornelia jest córką biznesmena, zarządzającego firmą zbrojeniową, która znana jest bardziej jako długie odnóże do firmy która chyba wyprodukowała też dla Przymierza karabin M8-Avenger czyli Kassa Fabrications. Laren International można uznać za dość obszerny dział zbrojeniowy tej firmy. No i jako też samodzielną firmę gdzie jednak Kassa Fabrications ma też wpływ. Są tam dwaj ludzie którzy monitorują firmę. Ale nie szefa.
Cytat każda pasja, nawet najmniejsza jeśli daje radość, jest warta rozwijania - czy coś takiego. Meele fight training theme
Iris Fel
Awatar użytkownika
Mistrz Gry
Posty: 2096
Rejestracja: 10 maja 2012, o 17:36
Miano: Iris Fel
Wiek: 35
Klasa: Adept - Bastion
Rasa: Człowiek
Zawód: Przedstawiciel Ludzkości w Radzie Cytadeli
Lokalizacja: Ksienszyc
Kredyty: 86.760
Medals:

Re: Cornelia McLaren

10 lis 2012, o 14:19

W porządku. Dla mnie pomysł jak najbardziej do zaakceptowania. Proszę jeszcze usunąć fragment o pojeździe, gdyż jak zdobyć go w fabule to na chwile obecną brak.
theme ~ voice ~ armor~
ObrazekObrazek

Wyświetl wiadomość pozafabularną
Julietta Eclipse
Awatar użytkownika
Komandoska asari, polityk, wyborny kardiochirurg i modelka
Posty: 56
Rejestracja: 8 lis 2012, o 20:37
Miano: Julietta Inazumo
Wiek: 24
Klasa: Szpieg
Rasa: Człowiek
Zawód: Szeregowa Przymiera
Kredyty: 15.000

Re: Cornelia McLaren

10 lis 2012, o 15:14

BUMP! BUMP! PUSTO TUT!
Ostatnio zmieniony 13 lis 2012, o 12:21 przez Julietta Eclipse, łącznie zmieniany 2 razy.
Cytat każda pasja, nawet najmniejsza jeśli daje radość, jest warta rozwijania - czy coś takiego. Meele fight training theme
Leria'Zeekar nar Moreh
Awatar użytkownika
Posty: 19
Rejestracja: 5 wrz 2012, o 18:08
Miano: Leria'Zeekar nar Moreh
Wiek: 20
Klasa: Szpieg
Rasa: Quarianka
Zawód: Najemnik
Kredyty: 14.550

Re: Cornelia McLaren

10 lis 2012, o 15:33

Charakterem przypomina trochę salarian, w kontakcie z którymi też trudno rozpoznać/wykryć emocje. Literówki, interpunkcje i ortografię pozostawiam tym, co lepiej się na tym znają. Po za tym, fajny miałaś pomysł z WI i nie znalazłam żadnych nieścisłości.
Daję Akcept.
Julietta Eclipse
Awatar użytkownika
Komandoska asari, polityk, wyborny kardiochirurg i modelka
Posty: 56
Rejestracja: 8 lis 2012, o 20:37
Miano: Julietta Inazumo
Wiek: 24
Klasa: Szpieg
Rasa: Człowiek
Zawód: Szeregowa Przymiera
Kredyty: 15.000

Re: Cornelia McLaren

10 lis 2012, o 15:35

Pamiętajcie tylko że to konto siostry a ja się nim tylko zajmuję. Nie może być komplikacji
Cytat każda pasja, nawet najmniejsza jeśli daje radość, jest warta rozwijania - czy coś takiego. Meele fight training theme
Carmen Ortega
Awatar użytkownika
Grafik
Posty: 1179
Rejestracja: 10 maja 2012, o 17:32
Wiek: 32
Klasa: Szturmowiec
Rasa: Człowiek
Zawód: Oficer Cerberusa
Lokalizacja: Aite
Status: Agentka Cerberusa działająca pod przykrywką fałszywej tożsamości, pirat.
Kredyty: 9.300
Medals:

Re: Cornelia McLaren

10 lis 2012, o 15:38

Próbowałam przebrnąć przez całą kartę, ale zatrzymałam się gdzieś w połowie historii. Piszesz strasznie męcząco, trzeba się domyślać co miałeś na myśli w danym momencie. Przede wszystkim wrzuć tę KP do Worda, albo napisz ją w Firefoksie i popraw błędy, bo jest ich co niemiara; najważniejsze są ortograficzne, bo strasznie razi takie "żadko" albo "krztałt".
Dopisek do historii: Duchy przeszłości****- Duchy przeszłości = Nie chodzi tu o żadne duchy czasy itd a o krótki opis przeszłości i daję takie wzmianki:
Pierwsza to taka, że nawiązałem trochę do Iron Mana bo mi się wczoraj taki pomysł zrodził bo w TVN leciał. Nie miejcie mi za złe. Jednak firma nie jest tak popularna. To raczej Współpracownik firmy która zrobiła M8-Avenger i wprowadziła na rynek.
Druga: Admini pytali o to jak tak młoda osoba dostała zlecenie od Asari i to z rady na dodatek. Tutaj też jest nawiązanie. Po prostu Cornelia jest córką biznesmena lokalnego z gałęzi zbrojeniowej.
A i trzecia wzmianka: ojciec Cornelii i Claudi nazywa się Anthony "Tony" McLaren a bycie dzieckiem biznesmena zbrojeniowego jest jak najbardziej realne.
Ta wzmianka jest kompletnie niepotrzebna. Nie bronimy wzorowania się na czyjejś historii, jeśli jest ona w miarę realna, a takie teksty od siebie tylko psują w moich oczach przyszłą ocenę karty.

Te wille i wszystkie opisy wrzuć do KP. Potem napisz, jak już poprawisz o co prosiłam.
Mundur Ubiór cywilny Theme Carcharias Wraith GG: 5800060
ObrazekObrazek
+70% do obrażeń od mocy +15% do obrażeń od broni +15% do celności
Obrazek
Julietta Eclipse
Awatar użytkownika
Komandoska asari, polityk, wyborny kardiochirurg i modelka
Posty: 56
Rejestracja: 8 lis 2012, o 20:37
Miano: Julietta Inazumo
Wiek: 24
Klasa: Szpieg
Rasa: Człowiek
Zawód: Szeregowa Przymiera
Kredyty: 15.000

Re: Cornelia McLaren

10 lis 2012, o 15:52

Poprawiono. Znacie jakieś add-ons do IE8 co podkreślają błędy?
Cytat każda pasja, nawet najmniejsza jeśli daje radość, jest warta rozwijania - czy coś takiego. Meele fight training theme
Konrad Strauss
Awatar użytkownika
Posty: 861
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:03
Wiek: 29
Klasa: Inżynier
Rasa: Człowiek
Zawód: Specjalista N2
Lokalizacja: Treches
Status: Starszy sierżant. Doświadczenie z obcą technologią(trzy razy). Po załamaniu nerwowym, jest na przymusowym urlopie.
Kredyty: 38.570
Medals:

Re: Cornelia McLaren

10 lis 2012, o 19:51

Zastanawiam się, czy w ogóle powinienem coś tutaj pisać, bo niestety nie udało mi się przeczytać tej KP od deski do deski. A jestem z zawodu stolarzem. Zastanawia mnie bardziej to, dlaczego kobieta, która ma dzianą rodzinę, kasę i co dusza zapragnie, to sięga po broń i zarabia jako najemnik. Czegoś takiego chwytają się zazwyczaj ludzie, który albo: lubią zabijać, nie mają innych możliwości na godziwy zarobek lub są przestępcami(powodem mogą być dwa wcześniejsze powody).
Historia postaci to właściwie na początku takie duże opowiadanie, z którego właściwie nie wiem co wynika. Jakiś fragment historii, ale jak dla mnie o bardzo małym znaczeniu i niewiele wnoszący wiedzy o postaci. Dopiero pod opowiadaniem jest coś, co udało mi się przeczytać. Jak dla mnie to historia jest czasem naciągana lub zupełnie nielogiczna. Po prawdzie nie wiem właściwie co przeczytałem.

Bogaty ojciec(tutaj mówię bardzo bogaty[ma po kilka willi] chyba nie będzie ćwiczył swojego dziecka w samoobronie od 14 lat i nie będzie uczył strzelać. Czuły, kochający i bogaty ojciec, będzie chronić swoje dziecko przed okropieństwami świata w jakim przyszło żyć jego latorośli i już prędzej zatrudni po kilku ochroniarzy. Każdy rodzic chce, by jego dziecko dorastało bezpiecznie, mogło się cieszyć dzieciństwem i by wykształciło się na tyle, by miało dobrą przyszłość.

No, ale to tylko zdanie osoby, która jest szarym człowiekiem.
ObrazekObrazek Theme Ubiór cywilny

Wszystko co słyszymy jest opinią, a nie faktem.Wszystko co widzimy jest perspektywą, a nie prawdą. - Marek Aureliusz
Julietta Eclipse
Awatar użytkownika
Komandoska asari, polityk, wyborny kardiochirurg i modelka
Posty: 56
Rejestracja: 8 lis 2012, o 20:37
Miano: Julietta Inazumo
Wiek: 24
Klasa: Szpieg
Rasa: Człowiek
Zawód: Szeregowa Przymiera
Kredyty: 15.000

Re: Cornelia McLaren

10 lis 2012, o 20:03

Konradzie fakt, jednakże Anthony i jego rodzina ma tradycję wojskową a on postanowił, tak jak jego ojciec, pielęgnować tą tradycję. Za młodu był młodym wojskowym, potem po zwolnieniu dyscyplinarnym zajął się biznesem wojskowym. Tutaj też. Dbać o bezpieczeństwo można na kilka sposobów a coraz częściej np. w polsce, szarzy obywatele no i kilka dzianych(sam z jednym takim dzianym trenuję na Kung-Fu) zapisuje by właśnie gdy nie ma rodziny przy dzieciach, mogły być samodzielne. A do tego pieniądze rodzinne pozwolą na zakup części lub okrętów za pomocą ojca nie dostępnych dla szarych najemników lub płatnego ochroniarza. I wyjaśnię ci na razie dlaczego: Jak innaczej dostać się do SoC oprócz podania i czekania na akceptację lub odrzucenie? Właśnie przez zbieranie opini. Tutaj przedstawiłem właśnie dość ważną osobę której słowo równe jest 30 sklepikarzy z żywnością lub 5 szefów korporacji a to spora różnica. Drugim powodem jest też, że przed brutalnościami tego świata nie da się na prawdę uciec a jako że ojciec był wojskowym z rangą niższego sierżanta. Mimo to udało mu się pod patronatem wyżej wspomnianej firmy postawić całkiem spory zakład zbrojeniowy by kontynuować tradycję. Jednak doczekał się dwóch córek ale to nie przeszkodziło w kontynuowaniu tradycji. Głównie ze względu na tradycję rodzinną Corneli i przeszłość jej rodziny od strony dziadka gdyż wspomnę iż jeden z przodków brał udział II Wojnie Światowej, jako spadochroniarz a w wydłużeniu żołnierz powietrzno-desantowy. Ot tak szary żołnierz w walce z szwabami. Teraz rozumiesz?

Edit:

Samodzielnie - rozumuj jako: Nie skarż się mamie, bo jesteś dorosły/dorosła albo np. Ja mogę ci doradzić, ale to ty musisz sam/sama podjąć decyzję.

A i ojciec zapewnił jej dobre wykrztałcenie. I jej siostrze. Na prawde dobre. A same wille mają dobre systemy obronne autorskiej konstrukcji i pomysłu. Do tego WI w każdym domu i to nie jest bestroskie życie? Proszę cię. Systemy obronne klasy wojskowej w każdej willi + świetne wykrztałcenie i na bonus wykrztałcenie z zakresu walki bronią i na pięści w celu ochrony przed na przykład porywaczam.

I nie Najemnik a ochroniaż do wynajęcia czyli coś jak prywatny detektyw z możliwością dodatkowej ochrony. Czaisz?
Cytat każda pasja, nawet najmniejsza jeśli daje radość, jest warta rozwijania - czy coś takiego. Meele fight training theme
Konrad Strauss
Awatar użytkownika
Posty: 861
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:03
Wiek: 29
Klasa: Inżynier
Rasa: Człowiek
Zawód: Specjalista N2
Lokalizacja: Treches
Status: Starszy sierżant. Doświadczenie z obcą technologią(trzy razy). Po załamaniu nerwowym, jest na przymusowym urlopie.
Kredyty: 38.570
Medals:

Re: Cornelia McLaren

10 lis 2012, o 20:27

Dobrze, że to piszesz i informujesz mnie, ale w KP tego nie przeczytałem. Poważnie! Tego co napisałeś, tam nie ma, a jeżeli jest to proszę ciebie o cytat lub cytaty, w których te informacje są zawarte. Poważnie, nie ma tam nic o tradycji wojskowej rodziny, a jedynie fragment, że ojciec jest(był) politykiem i prowadzi firmę, która dobrze prosperuje.

Proszę więc, zamieść te dodatkowe informacje w KP, bo o ojcu sierżancie tam nie przeczytałem.

Edit:

Najemnicy również mogą pełnić funkcje ochroniarzy, więc ochrona najemna to po prostu inna nazwa. Ochroniarza się najmuje i mu płaci. Zero różnic, a mnóstwo podobieństw.
ObrazekObrazek Theme Ubiór cywilny

Wszystko co słyszymy jest opinią, a nie faktem.Wszystko co widzimy jest perspektywą, a nie prawdą. - Marek Aureliusz
Julietta Eclipse
Awatar użytkownika
Komandoska asari, polityk, wyborny kardiochirurg i modelka
Posty: 56
Rejestracja: 8 lis 2012, o 20:37
Miano: Julietta Inazumo
Wiek: 24
Klasa: Szpieg
Rasa: Człowiek
Zawód: Szeregowa Przymiera
Kredyty: 15.000

Re: Cornelia McLaren

10 lis 2012, o 21:42

Zostały informacje dopisane i zaktualizowane. Mniejsze byki ort. poprawione. czekam na odpowiedź.

Edit : Co do tego co powiedziałeś:

Ojciec jest byłym, niskiej rangi oficerem który założył firmę zbrojeniową, kluczową dla Terra Firma i Przymierza. Po wylocie, zajął się polityką i dołączył do Terra Firma jako działacz partyjny.
Cytat każda pasja, nawet najmniejsza jeśli daje radość, jest warta rozwijania - czy coś takiego. Meele fight training theme
Julietta Eclipse
Awatar użytkownika
Komandoska asari, polityk, wyborny kardiochirurg i modelka
Posty: 56
Rejestracja: 8 lis 2012, o 20:37
Miano: Julietta Inazumo
Wiek: 24
Klasa: Szpieg
Rasa: Człowiek
Zawód: Szeregowa Przymiera
Kredyty: 15.000

Re: Cornelia McLaren

12 lis 2012, o 20:02

Wiem iż uznacie to za Spam ale czekanie trochę zaczyna mnie dobijać. W pewnym sensie. Czy ktoś odpowie?
Cytat każda pasja, nawet najmniejsza jeśli daje radość, jest warta rozwijania - czy coś takiego. Meele fight training theme
Carmen Ortega
Awatar użytkownika
Grafik
Posty: 1179
Rejestracja: 10 maja 2012, o 17:32
Wiek: 32
Klasa: Szturmowiec
Rasa: Człowiek
Zawód: Oficer Cerberusa
Lokalizacja: Aite
Status: Agentka Cerberusa działająca pod przykrywką fałszywej tożsamości, pirat.
Kredyty: 9.300
Medals:

Re: Cornelia McLaren

12 lis 2012, o 23:36

Uzgodniłyśmy wstępnie, że powinieneś przestać rozdrabniać się nad nieistotnymi szczegółami, gdy ogół kuleje. Chodzi przede wszystkim o wille, spisy NPC i inne, podobne rzeczy, których nie warto opracowywać przed akceptacją.
Poza tym powinny z historii zniknąć wszystkie rzeczy, jakie sam wymyśliłeś. Nie dlatego, że je wymyśliłeś, ponieważ dopuszczamy pewien procent inwencji własnej, ale dlatego, że są po prostu mało wiarygodne i nierealne. Proponuję, byś opierał się na rzeczach, jakie faktycznie w ME miały miejsce i tylko na nich. Po prostu, by nie przeginać, ponieważ masz do tego tendencje. Btw, Rada Cytadeli reprezentuje się sama, nie posiada reprezentantów.
Ponadto, mimo tego, że podobno poprawiłeś błędy, ja nadal je widzę. Co więcej, widzę ich dużo.

I jeszcze raz: za dużo szczegółów, niedopracowany ogół.
Mundur Ubiór cywilny Theme Carcharias Wraith GG: 5800060
ObrazekObrazek
+70% do obrażeń od mocy +15% do obrażeń od broni +15% do celności
Obrazek
Ahri’Zhao vas Orionis
Awatar użytkownika
Mistrz Gry
Posty: 372
Rejestracja: 2 cze 2012, o 10:28
Wiek: 24
Klasa: Inżynier
Rasa: Quarianka
Zawód: Medyk
Status: Członek załogi statku ludzkiego Widma. Wędrówkę ukończyła zdalnie (dzięki pomocy Rady), nie powróciła jeszcze na Flotyllę.
Kredyty: 10.535
Lokalizacja: Miasto Łódź
Medals:

Re: Cornelia McLaren

12 lis 2012, o 23:51

Ano, odpowie. Odpowiem ja.
Ale to nie jest coś, czego należało wypatrywać z utęsknieniem.

Mam... kilka... uwag:
Wyświetl wiadomość pozafabularną

A jest to i tak drobna część ze wszystkiego, na co mógłbym zwrócić uwagę, ale, ze względu na ograniczenia czasowe, przestrzenne oraz wyczucie dobrego smaku, postanowiłem nie zwracać.

Z plusów - przedarłem się przez cały twój tekst i nie umarłem po drodze.

Jak zauważyłem, Twoją reakcją obronną na zwracane Ci uwagi jest dopisywanie większych ilości tekstu. Problem w tym, że twór jakościowo marny, powielany staje się jeszcze bardziej uciążliwy. Gdybym miał to przeczytać od tak, dla rozrywki, to przestałbym po dwu akapitach. Chciałem jednak mieć pełen obraz tego, nad czym mam wydać osąd.
Piszesz chaotycznie, płytko, infantylnie, z błędami. Jak rasowy producent elektroniki z dalekiego wschodu idziesz w ilość, zupełnie ignorując jakość. Pod żadnym pozorem nie zdecydowałbym się na poprowadzenie Ci sesji, bo pewnie nie wytrzymałbym do końca. Do tego w ogóle nie potrafisz, nie chcesz z niego korzystać, bądź nie zdajesz sobie sprawy z istnienia słownika. Jeśli masz zamiar traktować rozgrywkę na PBFie poważnie, musisz zaopatrzyć się w edytor tekstowy sprawdzający pisownie. Polecam darmowy Libre/Open Office.

Jestem na NIE. Jeśli mam zmienić zdanie, musisz wysilić się na napisanie tego od nowa. Chcę zobaczyć, że potrafisz to napisać jeśli nie z polotem, to choć krótko, zwięźle i na temat. Poprawianiem i rozciąganiem tego tekstu tylko się pogrążasz.
ObrazekObrazek GG: 21021010 Have killed many, Shepard. Many methods. Gunfire, knives, drugs, tech attacks, once with farming equipment. But not with medicine.
~ Mordin Solus
Bonusy:
  • - 30% koszt mocy
  • + 10% obrażenia broni
  • + 10% tarcze
  • + 10% pojemność pochłaniaczy
Ku uniknięciu wszelkich nieporozumień:Zwracając się do mnie jako do postaci, używaj rodzaju żeńskiego.
Zwracając się do mnie jako do użytkownika, używaj rodzaju męskiego.
Julietta Eclipse
Awatar użytkownika
Komandoska asari, polityk, wyborny kardiochirurg i modelka
Posty: 56
Rejestracja: 8 lis 2012, o 20:37
Miano: Julietta Inazumo
Wiek: 24
Klasa: Szpieg
Rasa: Człowiek
Zawód: Szeregowa Przymiera
Kredyty: 15.000

Re: Cornelia McLaren

13 lis 2012, o 12:16

UŻYWAM MOZILLA FIREFOX! A CO DO RESZTY, TO WIDZĘ ŻE:
-Muszę usunąć całkowitą koncepcję postaci
-Skrócić historię do 10 zdań
-Usunąć szczegółowy opis Aparycji i zamienić w 2 zdaniowy
-Charakter do 4 zdań zrobić.
-Wypier**lić z ciekawostek WSZYSTKO!

Tak zrozumiałem wasze uwagi. "Na ilość a ignorując jakość" - tak te zdania zrozumiałem.
Cytat każda pasja, nawet najmniejsza jeśli daje radość, jest warta rozwijania - czy coś takiego. Meele fight training theme
Ahri’Zhao vas Orionis
Awatar użytkownika
Mistrz Gry
Posty: 372
Rejestracja: 2 cze 2012, o 10:28
Wiek: 24
Klasa: Inżynier
Rasa: Quarianka
Zawód: Medyk
Status: Członek załogi statku ludzkiego Widma. Wędrówkę ukończyła zdalnie (dzięki pomocy Rady), nie powróciła jeszcze na Flotyllę.
Kredyty: 10.535
Lokalizacja: Miasto Łódź
Medals:

Re: Cornelia McLaren

13 lis 2012, o 12:45

1. Skoro tak, to najwyraźniej robisz to nieumiejętnie. Twój tekst po skopiowaniu do Worda pełen był kwiatków jak "kożystać" czy "urzywać".
2. Bez konceptu postaci trudno będzie Ci ją odgrywać.
3. Dziesięć rozwiniętych, logicznych zdań może wystarczyć do przekazania całkiem niezłej historii, choć przyznaję, że sam nie dałbym rady.
4 i 5. W twojej karcie nie znalazłem szczegółowego opisu ani wyglądu, ani aparycji. Poważnie. Moja postać nie ma nawet twarzy, a zdołałem na temat jej wyglądu napisać trzy akapity.
6. Będąc z Tobą zupełnie szczerym, owe ciekawostki były chyba najciekawszym fragmentem całej karty. Niestety, na samych ciekawostkach nie przejdziesz przez rekrutację. Ich dodanie to raczej zadanie na szóstkę, które liczy się dopiero, gdy uda Ci się zdobyć piątkę, lub chociaż czwórkę.

Twój gniew uważam za zupełnie bezpodstawny. Publikując swoją pracę na takim forum, w takim dziale, powinieneś być świadom, że możesz spotkać się z wymierzoną w nią krytyką i potrafić ją przyjąć. Niestety, być może do tego jeszcze nie dorosłeś.
Zgodnie z zasadami forum musisz zdobyć pozwolenie użytkowników, aby zacząć przygodę. Grać musisz na naszych zasadach, a nie pienić się z powodu tego, że my nie chcemy przyjąć Twoich.

Pozdrawiam.
ObrazekObrazek GG: 21021010 Have killed many, Shepard. Many methods. Gunfire, knives, drugs, tech attacks, once with farming equipment. But not with medicine.
~ Mordin Solus
Bonusy:
  • - 30% koszt mocy
  • + 10% obrażenia broni
  • + 10% tarcze
  • + 10% pojemność pochłaniaczy
Ku uniknięciu wszelkich nieporozumień:Zwracając się do mnie jako do postaci, używaj rodzaju żeńskiego.
Zwracając się do mnie jako do użytkownika, używaj rodzaju męskiego.
Carmen Ortega
Awatar użytkownika
Grafik
Posty: 1179
Rejestracja: 10 maja 2012, o 17:32
Wiek: 32
Klasa: Szturmowiec
Rasa: Człowiek
Zawód: Oficer Cerberusa
Lokalizacja: Aite
Status: Agentka Cerberusa działająca pod przykrywką fałszywej tożsamości, pirat.
Kredyty: 9.300
Medals:

Re: Cornelia McLaren

13 lis 2012, o 13:07

Nie rozumiem oburzenia. Jest naprawdę mało kart, które przepuściliśmy bez żadnej poprawy. Zdajemy sobie sprawę, że wszyscy jesteśmy tylko ludźmi i dajemy Ci szansę. Dokładniej, nieskończoną ilość szans, bo możesz pisać tak długo, aż w końcu wyjdzie coś, co zaakceptujemy. Nie od razu Rzym zbudowano.
Musisz też przyjąć do siebie, że nie robimy Ci tego na złość. Równie dobrze napisalibyśmy to każdemu innemu użytkownikowi składającemu podobną aplikację. Weź się po prostu w garść i popraw to, co zostało Ci wytknięte. Jeśli zrobisz to dobrze, to jestem pewna, że nikt nie stanie Ci na drodze do akcepta.

Jeszcze co do ignorowania jakości i pójścia na ilość - nie, nie o to tu chodzi. Aktualnie na ilość idziesz Ty, dopisując co chwilę kolejną porcję szczegółów nie mających bliższego związku z postacią, której powinna dotyczyć karta. Opisałeś NPC, którzy przedmiotem tej KP w żaden sposób nie są. Nas interesuje Cornelia, a nie wiek członków załogi, do jakiej należy. W CV nie piszesz o swoich kolegach, a o sobie; tylko i wyłącznie.
Mundur Ubiór cywilny Theme Carcharias Wraith GG: 5800060
ObrazekObrazek
+70% do obrażeń od mocy +15% do obrażeń od broni +15% do celności
Obrazek
Julietta Eclipse
Awatar użytkownika
Komandoska asari, polityk, wyborny kardiochirurg i modelka
Posty: 56
Rejestracja: 8 lis 2012, o 20:37
Miano: Julietta Inazumo
Wiek: 24
Klasa: Szpieg
Rasa: Człowiek
Zawód: Szeregowa Przymiera
Kredyty: 15.000

Re: Cornelia McLaren

13 lis 2012, o 16:11

Nie jestem dobrym pisarzem i to zauważyliście. Wpieniłem się, bo mówiłem na SB gdzieś, że korzystam z firefoxa! Co jest... żenujące i po woli mnie zaczęło wpieniać. Opisywać wyglądu też nie umiem za bardzo. A w Microsoft Office coś mi się zrąbało że niby klucz który przedłużyłem, przestał działać i nie mam dostępu w pełni i używam Office Key Remover by działał chociaż na 1 dzień.
Cytat każda pasja, nawet najmniejsza jeśli daje radość, jest warta rozwijania - czy coś takiego. Meele fight training theme

Wróć do „Podania odrzucone”