Tu trafiają rzeczy zapomniane i nieaktualne, jak dawne ogłoszenia czy zasady, które już dawno przestały obowiązywać.

Rhea Marissa Tirial
Awatar użytkownika
Posty: 82
Rejestracja: 16 wrz 2012, o 14:04
Miano: Rhea Marissa Tirial
Wiek: 125
Klasa: Adept
Rasa: Asari
Zawód: Lekarz
Status: Lekarka z Cytadeli, kapitan wędrownej kliniki, kuzynka zbiegłej Ardat-yakshi
Kredyty: 10.000

Komunikacja

26 mar 2013, o 17:50

Na wielu forach istniał dział, gdzie postacie mogły wysyłać do siebie nawzajem wiadomości. Nie musiały przy tym niepotrzebnie pisać postu w miejscu, gdzie prowadzona jest rozgrywka. W przypadku forum o Mass Effect, może to być coś w rodzaju extranetu (e-maile). By nie zajmować również za dużo miejsca, na jedną rozmowę pisałoby się jeden post i edytowało w ramach kolejnej odpowiedzi na wiadomość.

Przykład:
Gracz 1 pisze:Witaj! Jak ci minął dzień?

U mnie wszystko dobrze.

To chętnie spotkam się z tobą wieczorem.
Gracz 2 pisze: Kiepsko. A u ciebie?

To dobrze. Przynajmniej mamy dziś wolne.

W porządku. To do zobaczenia!
Wyyrlok Bane
Awatar użytkownika
Posty: 139
Rejestracja: 5 sty 2013, o 20:15
Miano: Wyyrlok Bane
Wiek: 30
Klasa: Strażnik
Rasa: Turianin
Zawód: Ochroniarz Arii T' Loak | Najemnik
Status: Ucikinier, poszukiwany przez Hierarchię Turian
Kredyty: 5.500

Re: Komunikacja

26 mar 2013, o 17:58

Chatbox i wiadomości prywatne nie wystarczą? Jeśli komuś nie wystarczają to spoko, chodzi przecież o to by żyło się lepiej. Jeśli ułatwi Ci to znacząco życie, to masz moje poparcie.

Edit: Hmm... no tak, tak. Nadal masz moje poparcie. Temat (lub całe forum) w Ekstranecie faktycznie załatwiłby sprawę.
Ostatnio zmieniony 26 mar 2013, o 18:03 przez Wyyrlok Bane, łącznie zmieniany 2 razy.
Rhea Marissa Tirial
Awatar użytkownika
Posty: 82
Rejestracja: 16 wrz 2012, o 14:04
Miano: Rhea Marissa Tirial
Wiek: 125
Klasa: Adept
Rasa: Asari
Zawód: Lekarz
Status: Lekarka z Cytadeli, kapitan wędrownej kliniki, kuzynka zbiegłej Ardat-yakshi
Kredyty: 10.000

Re: Komunikacja

26 mar 2013, o 18:00

Chatbox i wiadomości prywatne są dla nas, a mi chodziło o kontakt fabularny. Mogłoby to nawet urozmaicić grę. Jeśli ktoś włamałby się do czyjegoś Omni-klucza, mógłby się dowiedzieć z kim rozmawiał bohater i o czym, a potem to wykorzystać, rozkręcając jakaś ciekawa akcję.
Nexaron Dragonbite
Awatar użytkownika
Posty: 660
Rejestracja: 13 sty 2013, o 17:28
Miano: Nexaron Dragonbite
Wiek: 26
Klasa: Szturmowiec
Rasa: Człowiek
Zawód: Najemnik
Lokalizacja: Omega
Kredyty: 29.625
Medals:

Re: Komunikacja

26 mar 2013, o 18:51

Jak dla mnie wydaje się to niepotrzebne, bo można nie zauważyć wiadomości w tym subforum, a na fabule na pewno tego nie ominiesz.
What Can Change The Nature Of A Man??

ObrazekObrazek

~ Strój cywilny ~ Pancerz Bojowy ~

Bonusy: +35% obrażenia od mocy biotycznych, +25% siła od mocy biotycznych, -25% koszt mocy biotycznych, +10% do celności Upiora, +30% moc tarczy, +1 pochłaniacz do każdej przenoszonej broni, +20% siła pancerza

Obrazek
Peter King
Awatar użytkownika
Posty: 708
Rejestracja: 27 lut 2013, o 23:05
Wiek: 33
Klasa: Strażnik
Rasa: Człowiek
Zawód: Człowiek renesansu
Lokalizacja: Illium
Status: Freelancer, ex-sierżant Przymierza. Cerberus go nie lubi, bo ukradł im statek. Uważany za zmarłego.
Kredyty: 35.877
Medals:

Re: Komunikacja

26 mar 2013, o 18:59

Średnio to widzę.

Gdzie mam z tym problem - skoro ma to być w odniesieniu do fabuły to tak naprawdę będę mógł rozmawiać tylko z osobami, które poznałem w trakcie rozgrywki. Z tego co zdążyłem zauważyć nawet u doświadczonych graczy to ledwie garstka. Jakby tego było mało jeśli te osoby już się spotkały, to w większości przypadków trzymają się razem, co sprawia, że nie potrzebują takiej zabawki.
Ta kwestia z "rozkręcaniem ciekawych akcji" też kompletnie do mnie nie przemawia. To byłyby tak sytuacyjne przypadki, że trudno określić to jako argument w tej dyskusji.

Innymi słowy wszystko to można spokojnie załatwić w wątku fabularnym. Nie ma potrzeby tworzyć działu, w którym i tak 70% treści będzie typowo śmieciowa.
You called down the thunder, now reap the whirlwind.ObrazekObrazek[center]Theme Obrazek Voice Obrazek Outfit Obrazek Armor Obrazek NPC Obrazek GG: 7393255[/center][/size] Wyświetl wiadomość pozafabularną

Wróć do „Archiwum”