Republiki Asari

Asari dość późno zetknęły się z koncepcją światowego rządu. Przez wieki ich ojczyzna Thessia usiana była swobodnymi konfederacjami wielkich republikańskich miast. Najbliższym ziemskim odpowiednikiem takiego ustroju były starożytne śródziemnomorskie miasta-państwa. Jako że kultura asari ceni sobie konsensus i dostosowanie, nacisk na tworzenie większych wspólnot był niewielki. Zamiast gromadzić surowce, asari prowadziły swobodną wymianę. Zamiast atakować się nawzajem z powodu różnic filozoficznych, dążyły do wzajemnego porozumienia.

Politycznie, Republiki Asari są konfederacją stosunkowo niezależnych od siebie republik, które utworzyły swoistą unię polityczną pośród swoich państw członkowskich, w celu otrzymania korzyści w postaci wspólnych interesów, jednakowej polityki zagranicznej i gospodarczej, czy również jednolitej obrony przestrzeni kontrolowanej przez asari.

konfederacja stosunkowo niezależnych republik, które utworzyły unię polityczną wśród swoich państw członkowskich w celu zapewnienia ich wspólnych interesów, takich jak jednolity obronie asari kontrolowanej przestrzeni, polityki zagranicznej i polityki gospodarczej.

Matki posiadają największą władzę oraz najwięcej wpływów w każdej republice. Często zaprasza się je do Rady Matek danej republiki. Spełniają one znacząca rolę, nadzorując działanie i funkcjonowanie rządu, oraz spełniając rolę swoistych przywódców.

Matka zwana Matroną jest uznawana za największą z matek. Jest wybierana na swą posadę przez Radę. Jest głową państwa, za które odpowiada - ponad wszelkimi cywilnymi rządami innych republik. Wykonuje decyzje podjęte przez Radę Matek oraz wprowadza w życie uchwalone przez ów urząd prawa.

Doktryna Wojskowa

Wojsko asari przypomina zbiór plemiennych grup wojowników bez struktury narodowej. Każda wspólnota organizuje swoją jednostkę na własną rękę i wybiera własnego przywódcę. Jednostki z gęsto zaludnionych miast są duże i dobrze wyposażone, a jednostki w wioskach rolniczych mogą składać się z kilku kobiet z bronią ręczną. Brak umundurowania - każdy może nosić, co chce. Wojsko asari nie jest jednak nieregularną  milicją; służą w nim etatowi zawodowcy.

Przeciętna łowczyni asari jest w panieńskim okresie życia, poświęciwszy 20-30 lat na doskonalenie się w sztukach walki. Asari wybierają rolę wojowniczki w młodym wieku, i od tego czasu ich edukacja poświęcona jest ćwiczeniu umysłu i ciała jedynie w tym celu. Po zakończeniu służby odznaczają się zadziwiającą wprawą w zabijaniu.

Łowczynie walczą indywidualnie lub w parach, w zależności od taktyki preferowanej w ich jednostce. W walce sam na sam łowczyni jest właściwie nie do pokonania dzięki głębokiemu zrozumieniu taktyki, bystrości myśliwego oraz gracji i zwinności tancerki. Biotyka występuje u asari na tyle często, że pewne zdolności biotyczne są warunkiem do przeszkolenia wojskowego - brak talentu w tej dziedzinie wyklucza młode asari ze służby wojskowej.

Asari odznaczają się zwinnością i ruchliwością, ale nie są w stanie prowadzić ostrej wymiany ognia tak jak kroganie, turianie czy ludzie. Ponieważ ich jednostki są niewielkie oraz słabo opancerzone i uzbrojone, prowadzenie konwencjonalnej wojny, szczególnie obronnej, jest dla nich niemal niemożliwe. Dlatego też jednostki asari zajmują się zwykle operacjami specjalnymi. Niczym armia wojowników ninja wykazują się wielką wprawą w urządzaniu zasadzek, infiltracji, zabójstwach, osłabianiu morale i pokonywaniu przeciwników skoncentrowanymi atakami partyzanckimi.

Jak mówi popularne turiańskie powiedzenie, "Asari to najwspanialsze wojowniczki w galaktyce. Na szczęście jest ich niewiele".

Stopnie wojskowe

Łowczyni
Komandoska
Starsza Łowczyni
Starsza komandoska

Porucznik
Porucznik sztabowy
Komandor porucznik
Komandor
Kapitan
Admirał
Admirał Floty
Admirał Głównodowodzący

Stosunki dyplomatyczne

Asari uznawane są w obecnych czasach za siłę dyplomatyczną Cytadeli. Wynika to z ich nieprzeciętnych umiejętności na tym polu, więc, jak można z łatwością wydedukować, nie posiadają praktycznie żadnych wrogów.

  • POZYTYWNE
Rada Cytadeli:
- Przymierze Układów
- Hierarchia Turian
- Unia Salarian
- Władcy Dekuuna
- Protektorat Vol
- Oświecona Supremacja
- Quarańska Flotylla
  • NEUTRALNE
- Hegemonia Batarian
- Imperium Krogan
  • NEGATYWNE
- Kolektyw Gethów

Znane oddziały i jednostki

Druga Flota asari

Strategia asari nastawiona na błyskawiczne ataki, do których lepiej nadaje się zwinny rój niż grupa wolniejszych statków, znalazła odzwierciedlenie w ich Drugiej Flocie, złożonej głównie z fregat i myśliwców. Zazwyczaj jest ona wysyłana do obrony kolonii przed napadami piratów i działalnością najemników. Dywizjony myśliwców Drugiej Floty kładą wielki nacisk na rywalizację, prześcigając się w biciu rekordów ustanawianych przez innych, lecz w walce wykazują się niewątpliwą lojalnością.

Szósta Flota asari

W Szóstej Flocie  znajduje się więcej pancerników niż w którejkolwiek innej grupie okrętów marynarki wojennej asari. Wprowadzenie jej do walki wywołuje niemal zabobonny strach, ponieważ wiąże się to nieodwołalnie z eskalacją konfliktu. To Szósta Flota wyruszyła przeciwko raknii na początku Wojen Raknii, ona też oswobodziła pierwszą oblężoną kolonię w czasie Rebelii Krogańskich. Jej personel ma reputację, zasłużoną lub nie, żołnierzy statecznych, poważnych i pozbawionych humoru. Mimo wszystko przybycie Szóstej Floty zawsze jest dla jej sojuszników miłym widokiem.

Komandoski asari

Komandoski asari od najmłodszych lat ćwiczą panowanie nad umysłem i ciałem, dążąc do maksymalnej efektywności myśli i ruchów. Uczą się strzelania i podejmowania decyzji bez choćby chwili wahania. Metody szkoleniowe różnią się w szczegółach pomiędzy poszczególnymi oddziałami, ale wszystkie komandoski są prawdziwymi zawodowcami. Ich zasadzki, szybkie uderzenia i przebiegłe taktyki dały im zwycięstwo nad większymi, dobrze uzbrojonymi oddziałami w tysiącach odnotowanych konfliktów.

Oddział snajperski Armali

Oddział snajperski Armali to elitarna grupa komandosek asari preferujących walkę na dystans. Niektóre z członkiń oddziału zwiększają swoją siłę za pomocą implantów cubernetycznych, pozwalających im strzelać z niebywałą precyzją nawet z tak ciężkiej broni jak ważący 39 kilogramów miotacz antymaterii M-98 Wdowa.

Straż Serrice

Straż Serrica to grupa komandosek asari, która wsławiła się w momencie, gdy podjęła się powstrzymania najemników Krwawej Hordy próbujących brać do niewoli mieszkańców kolonii asari w Układach Terminusa. Po walce w przestrzeni kosmicznej, zarówno asari jak i najemnicy byli zmuszeni do lądowania awaryjnego. Asari, które przeżyły lądowanie, nie mogły nawiązać kontaktu z Thessią - kontynuowały więc walkę z Krwawą Hordą na powierzchni planety, konsekwentnie dręcząc sfrustrowanych łowców niewolników pułapkami, zasadzkami i nocnymi atakami. Po dziewięciu dniach walk i utracie ponad stu towarzyszy, najemnicy poddali się i ze zdumieniem odkryli, że walczyli z zaledwie pięcioma komandoskami asari. Chociaż członkinie Straży umniejszały swoje zasługi, po powrocie na Thessę natychmiast stały się sławne.

Egzekutorki

Pomimo wysokiego poziomu rozwoju, kultura asari nie jest wolna od zjawiska przestępczości. Problem najgroźniejszych przestępców i największego bezprawia jest przez asari rozwiązywany rękami Egzekutorek.

Egzekutorki to praktycznie nietykalne, kierujące się bezwzględną sprawiedliwością wykonawczynie wyroków, działające niemal wyłącznie na terytorium asari. Tylko w ostatniej dekadzie Egzekutorki rozbiły na tym obszarze dziesiątki organizacji przestępczych kierowanych zarówno przez asari, jaki i przez inne rasy. Gdy jest to możliwe, stosują łagodne metody, ale jeśli trzeba, postępują brutalnie.
Fanatyczne, specjalnie szkolone Egzekutorki, znane z niezwykłej siły, mocy biotycznych, pomysłowości, zwinności i bezwzględności, są otaczane przez inne asari pełnym lęku podziwem.

Chociaż Egzekutorki zwykle działają w pojedynkę, ich skuteczność jest wynikiem dostępu do olbrzymich zasobów wiedzy. Asari, która wstępuje w szeregi Egzekutorek, ma już za sobą kilka wieków doświadczenia w śledztwach kryminalnych, wywiadzie wojskowym i walce; ogólna wiedza zgromadzona przez Egzekutorki przewyższa nawet to, czym dysponują Widma.

Egzekutorki są niezależne i rzadko potrzebują pomocy, którą poza tym gardzą, ponieważ tak wysoko rozwiniętym umiejętnościom i doświadczeniu towarzyszy zwykle wybujałe ego. Wybuchające z tego powodu konflikty doprowadziły do ustanowienia Przysiąg Zjednoczenia. Zobowiązują one do ochraniania niewinnych, karania złoczyńców i obrony zasad i praw społeczności asari. Przysięgi działają zachowawczo, dzięki nim Egzekutorki respektują istniejący wśród asari podział władzy i nie próbują zmieniać społeczeństwa zgodnie z własnymi wyobrażeniami. Jednak możliwość takiego ataku wciąż istnieje i jest powodem niepokoju - i działań kontrwywiadowczych - wśród elit asari.

Trzecia Przysięga Zjednoczenia jest tą, którą składa się najrzadziej. Egzekutorka zaprzysięga w ten sposób lojalność, która ma pierwszeństwo nawet przed nakazami kodeksu Egzekutorek. Ma to miejsce w sytuacjach, gdy nawet myślące w kategoriach czarno-białych Egzekutorki są zmuszone uznać istnienie odcieni szarości.

Bet atbet365 Bingo and win.