W przeciwieństwie do ciężkich pistoletów, pistolety maszynowe znajdują swe zastosowanie w niszczeniu barier i tarcz kinetycznych. Są jednak całkiem nieskuteczne przeciwko pancerzom.

Podział pistoletów maszynowych ze względu na stopień zaawansowania:

 

 Q1  Q2  Q3

M-4 Shuriken

M-9 Grom

M-12 Szarańcza

M-25 Szerszeń

Karzyciel Krwawej Hordy

Pistolet Maszynowy Gethów

Pistolet Maszynowy Zbieraczy


 

M-4 Shuriken [Q1]

Image

Wraz ze wzrostem popularności tarcz kinetycznych, wyrosła potrzeba na lekką broń, skuteczną do walki z nimi. Pierwszą próbą był ten oto pistolet maszynowy, produkowany przez Elkoss Combine. Lekki, szybkostrzelny (strzela seriami po 6 pocisków), wytrzymały i z dużym magazynkiem - Shuriken do pewnego momentu znajdował szeroką gamę nabywców. Obecnie jednak traci popularność, a dzieje się to głównie z powodu małych obrażeń i bardzo słabej celności. Pochłaniacz starcza na aż 36 strzałów. Skuteczny na krótkie dystanse.

Typ: samoczynna
Obrażenia: 200
Celność:  10
Odrzut:   10
Szybkostrzelność:  4 PA
Pojemność:  32 / 10 pochłaniaczy (seria 8 pocisków na strzał)

 

M-9 Grom [Q1]

Image

Produkowany przez Elanus Risk Control Services pistolet przeznaczony głównie dla najemników Zaćmienia, Grom jest nieporównywalnie lepszym (choć droższym) bratem Shurikena. Jest w pełni automatyczny, zadaje minimalnie większe obrażenia niż M-4, lepiej tu także z celnością, jednak długa seria zawsze okupiona zostanie potężnym odrzutem. Pochłaniacz pozwala na aż 50 strzałów. Broń ta nadal najlepiej sprawdza się na krótkim dystansie.

Typ: samoczynna
Obrażenia: 220
Celność:  15
Odrzut:   15
Szybkostrzelność:  5 PA
Pojemność:  50 / 7 pochłaniaczy (seria 10 pocisków na strzał)

 

M-12 Szarańcza [Q1]

Image

Wyprodukowany przez Kassa Fabrications, dla wojsk Przymierza, dziwnym trafem, Szarańcza stała się najbardziej popularna wśród zabójców, najemników i członków gangów. Dzięki bardzo zaawansowanym systemom auto-celowania, Szarańcza jest pierwszym pistoletem maszynowym, który faktycznie może prowadzić celny ogień automatyczny, nawet na średnim dystansie. Z powodu małych obrażeń (jak w przypadku dwóch powyższych) i małej pojemności (20 strzałów na pochłaniacz), znacznie gorzej radzi sobie na krótkich dystansach. Szarańcza jest też w standardzie wyciszoną bronią z wbudowanym tłumikiem.

Typ: samoczynna
Obrażenia: 280
Celność:  25
Odrzut:   5
Szybkostrzelność:  5 PA
Pojemność:  20 / 12 pochłaniaczy (seria 10 pocisków na strzał)

 

M-25 Szerszeń [Q2]

Image

Jest to typowa broń używana przez Cerberusa. Szybkostrzelnością (serie po 3 pociski) ustępuje jedynie Huraganowi, zadaje za to większe obrażenia i dzięki bardziej zaawansowanym systemom auto-celowania, nadal oferuje dobrą celność przy walce na średnie dystanse. Łączy w sobie zalety innych pistoletów maszynowych. Szerszeń jest też cięższy od reszty. Pochłaniacz daje możliwość oddania 24 strzałów. M-25 uznany został za jedyną broń w swojej klasie efektywną przeciwko pancerzom.

Typ: samoczynna
Obrażenia: 420
Celność:  25
Odrzut:   15
Szybkostrzelność:  4 PA
Pojemność:  27 / 5 pochłaniaczy (seria 9 pocisków na strzał)

 

Karzyciel Krwawej Hordy [Q2]

ME3 Blood Pack Punisher Smg

Ciekawą cechą Karacza jest fakt, że dysponuje drugą lufą, która strzela jednym pociskiem penetrującym zaraz po zakończeniu każdej serii. Stworzona przez rusznikarzy Krwawej Hordy, którzy zauważyli, że służący w tej organizacji najemniczej vorcha często zapominają o optymalizacji stosowanej amunicji w ogniu walki. To rozwiązanie rozwiązuje problem, jednocześnie podnosząc skuteczność broni w starciach z jednostkami opancerzonymi.

Typ: samoczynna
Obrażenia: 500
Celność:  15
Odrzut:   15
Szybkostrzelność:  4 PA
Pojemność:  40 / 8 pochłaniaczy (seria 10 pocisków na strzał)

 

Pistolet maszynowy Gethów [Q3]

Image

Kolejna, choć zdecydowanie mniej rozpowszechniona broń gethów. Działa na podobnej zasadzie co Ogniomiot Gethów - im dłużej naciskamy na spust, tym większa jest szybkostrzelność. Optimum osiągane jest po 2-3 sekundach. Cecha ta jest opłacalna ze względu na olbrzymią pojemność (bazowo 100 strzałów na pochłaniacz). Do wad przypisać tu można, klasycznie dla broni gethów, marne obrażenia i sporą wagę (jak na rozmiar) Broń tą niezwykle trudno znaleźć, gdyż nie jest używana przez liniowe jednostki gethów.

Typ: samoczynna
Obrażenia: 520
Celność:  30
Odrzut:   5
Szybkostrzelność:  5 PA
Pojemność:  100 / 5 pochłaniaczy (seria 20 pocisków na strzał)

 

PM Zbieraczy [Q3]

ME3 Collector SMG

Ta broń krótka jest swoistą hybrydą mechanicznych i organicznych części, niektórych nawet bardziej zaawansowanych niż wykorzystanych w swojej większej wersji - karabinie szturmowym. Broń samoczynnie pozbywa się ciepła, nie musi więc polegać na konwencjonalnych pochłaniaczach. Dodatkowo kiedy znajduje się w rękach Zbieracza, wytwarza specjalne połączenie nerwowe, którym łączy się z ręką właściciela. Niezwykle dobrze radzi sobie z pancerzami, a niewielki odrzut czyni ją idealną do prowadzenia ognia ciągłego.

Typ: samoczynna
Obrażenia: 510
Celność:  25
Odrzut:   5
Szybkostrzelność:  4 PA
Pojemność:  30 / - (seria 10 pocisków na strzał)

 

 
Bet atbet365 Bingo and win.