Kiru Heidr Varah
Awatar użytkownika
Posty: 660
Rejestracja: 3 cze 2013, o 22:04
Miano: Kiru Heidr Varah
Wiek: 100
Klasa: Szpieg
Rasa: Yahg
Zawód: Przemytnik
Lokalizacja: Cytadela
Status: ex-Krwawa Horda, jako Urdnot Kubera poszukiwana przez organizacje zwalczające przemyt
Kredyty: 48.138
Medals:

Obok Mechaniki 2.0

15 paź 2015, o 14:51

A ja proponuję w tym miejscu skończyć offtop, bo znowu będzie awantura.
ObrazekObrazek Wyświetl wiadomość pozafabularną
Marshall Hearrow
Awatar użytkownika
Posty: 630
Rejestracja: 4 mar 2014, o 19:41
Miano: Marshall "Arrow" Hearrow
Wiek: 29
Klasa: Żołnierz
Rasa: Człowiek
Zawód: Podporucznik Przymierza
Lokalizacja: Cytadela
Kredyty: 56.600
Medals:

Re: Obok Mechaniki 2.0

15 paź 2015, o 14:53

Skonczyć to się musi to co się tu wyprawia.
OUTFIT -- UNIFORM -- ARMOR -- VOICE -- MAIN THEMEObrazekObrazekObrazek-Problem nie jest problemem. Problemem jest twoje podejście do problemu-Bonusy:
+20% do obrażeń od broni
+30% do obrażeń w walce wręcz
+1PA do ataku wręcz
20% szans na podpalenie przeciwnika przy ataku omni-ostrzem
+5% szansa na strzał krytyczny
+20% do pancerza
+1 pochłaniacz do każdej przenoszonej broni
Obrazek
Peter King
Awatar użytkownika
Posty: 708
Rejestracja: 27 lut 2013, o 23:05
Wiek: 33
Klasa: Strażnik
Rasa: Człowiek
Zawód: Człowiek renesansu
Lokalizacja: Illium
Status: Freelancer, ex-sierżant Przymierza. Cerberus go nie lubi, bo ukradł im statek. Uważany za zmarłego.
Kredyty: 35.877
Medals:

Re: Obok Mechaniki 2.0

15 paź 2015, o 14:53

A wiesz jakie to uczucie walić głową w ścianę ilekroć próbuję Wam cokolwiek wytłumaczyć i słyszę jak na dokładnie rozpisane argumenty z kolorowymi przykładami, a czasem nawet fajnym rebusem odpowiadacie "to bez sensu", ale żadnego konkretu na którym można się oprzeć? Macie małe dzieci w rodzinie cały czas pytające "dlaczego?", no to witajcie w moim świecie.

Ewentualnie jak to jest rozmawiać z bandą fałszywych leszczy, którzy niewiele powiedzą Ci w twarz, ale za plecami będą pierdolić do utraty tchu? Tak btw. powinniście uważać komu mówicie cokolwiek nie chcąc żeby usłyszeli to inni. Tak, tak, doskonale wiecie o kim mówię. ;)

Sorry Konrad, ale to nie temat na takie rzeczy. W sensie co, mam mieć Cię na sumieniu? Odchodziłem z tego forum więcej razy niż mi się podoba, bo za każdym razem trafiałem na to samo. Nie rozumiem, naprawdę, jebiecie po ludziach którzy tworzą to forum, jebiecie po ludziach którzy coś robią na tym forum, do pisania postów to Was trzeba zmuszać, ale do sesji sami się zgłaszacie, mówicie jedno, a robicie drugie. Wiem, że PDFy to taki ogólnie matecznik dla wszelkiej patoli tego świata, ale czasem jak widzę co tu się dzieje to ręce opadają. Nie wiem, jestem prostym człowiekiem, mówię to co myślę i robię to co mówię, że zrobię, a Wy jacyś dziwni, kombinujecie na boku i ja to dopiero muszę się zdrowo nachlać żeby zrozumieć co czasem gadacie.

Naprawdę dlaczego nikt nie może zrobić tu czegoś takiego jak Pixie? Zamiast jęczeć jak to jest źle - znaleźć rozwiązanie, jak nie podejdzie pierwszy raz, to wprowadzić w nim jakieś poprawki i wreszcie bum powstaje coś dobrego.
Ewentualnie jak Vex, który w ogóle pojawił się tu znikąd, usiadł i zaczął robić?
You called down the thunder, now reap the whirlwind.ObrazekObrazek[center]Theme Obrazek Voice Obrazek Outfit Obrazek Armor Obrazek NPC Obrazek GG: 7393255[/center][/size] Wyświetl wiadomość pozafabularną
Matthew Tarczansky
Awatar użytkownika
Posty: 339
Rejestracja: 23 lis 2014, o 20:31
Miano: Matthew Tarczansky
Wiek: 32
Klasa: Inżynier
Rasa: Człowiek
Zawód: Oficer Techniczny
Lokalizacja: Cytadela
Kredyty: 35.880
Medals:

Re: Obok Mechaniki 2.0

15 paź 2015, o 20:12

Bo każdy z nas jest wyjątkowy...

BOOM!

Stałem z boku. Obserwowałem. Z każdej strony. Nawet tej dupnej. PrzeANALizowałem to sobie dokładnie. I ot. Dostałem trzy razy kurwicy serca w związku z zasrywaniem mi monitora obelgami, wzajemnym rzucaniem do siebie mięsem. I powiem wam szczerze, że mi kogoś przypominacie. Nie pojedynczo. Wszyscy, którzy brali udział w tej bezsensownej wymianie argumentów rodem z piaskownicy. Byliście niczym nasi cudowni, miłościwie nam panujący, pewnie znienawidzeni przez was politycy. Jeszcze brakowało tego, żebyście zaczęli na siebie szukać teczek w IPN-ie, albo mówić, że któryś z nas był w ZOMO, albo ORMO. Zamiast debaty. Mieliśmy przywódce opozycji, który wytknął błędy naszym wspaniałym socjalistom (to tylko słaby joke, bez urazy). Znalazło się też kilku popleczników, którzy uznali, że podjęli świętą wojnę ze zUą administracją i ruszyli na podbój kosmosu. Uzbrojeni w kosztorys, listą uwag, zarzutów (jak zwał, tak zwał) i hurra! Mamy lincz. Ogólnie powiem tak. Tego w ten sposób się nie robi. Wiem, że jesteśmy w okresie ostatniej prostej do wyborów parlamentarnych, ale mam nadzieję, że żaden z was nie kandyduję, bo z takimi postulatami...To chuja co ugracie. Wypisaliście to, co wam się nie podoba i tyle? A macie propozycje zmian? A macie projekt, który usprawniłby cokolwiek w działaniu ekonomii? Przyznawaniu punktów umiejek i klas prestiżowych? Po prostu napisaliście, że wam się to nie podoba i administracja ma to zmienić. Brawo, załóżcie jeszcze związek zawodowy graczy PBF i zasiądźcie przy okrągłym stole, bo do tego wszystkiego niestety zmierza. Konrad Wałęsa i Solidarność Cytadeli, psia mać. A szczerze powiedziawszy, poziom wkurwił mnie niemiłosiernie.
Ale, żeby nie było zbyt kolorowo i tęczowo...To reakcja ze strony Petera też pozostawiała wiele do życzenia. Wieloletnie użeranie się z tym procederem to nie usprawiedliwienie tego, że w ten sposób możesz traktować swoich "politycznych wrogów" (znowu przepraszam za sformułowanie, którego nie lubicie, ale nie mogę tego inaczej określić). Wytykanie im błędów w ramach riposty, to nic innego jak próba usprawiedliwienia swoich niedociągnięć i uzyskania swego rodzaju poparcia. Coś w stylu "Ja zrobiłem to i to, choć nie zrobiłem tego i tamtego, ale oni nie robili nic, chociaż się zadeklarowali". No, kurwa...Brawo. Poziom argumentacji na poziomie szkoły podstawowej, CHOCIAŻ, moja bratanica potrafi lepiej dyskutować od tego, co tutaj niedawno widziałem. Po prostu. Be! Fuj! Nu! Nu! Tak nie wolno rozmawiać! A kysz mi z takim zachowaniem, bo inaczej będzie wpierdol.

A teraz na koniec mojej recenzji...
Biorę pełną odpowiedzialność za swoje słowa z czystą przyjemnością wezmę na klatę falę hejtu jaka może na mnie spłynąć po tych kilku zdaniach. Przepraszam. Taki był mój odbiór tej całej "debaty", przepraszam jeśli kogoś uraziłem i przepraszam, jeśli ktoś mnie teraz spróbuje odebrać jako próbę "głosu rozsądku" do was, moi drodzy. Niczego takiego nie miałem na myśli, pisząc to. Ot, takie luźne sprawozdanie tego, co się tutaj stało.
Wybaczam i proszę o wybaczenie. Teraz możemy się wszyscy tubisiowo przytulić i dać sobie całuska na przeprosiny.

Cmok, cmok, cmok, okurwieńce krzywe. :* :* :* :*

Nie chcę jednak być tylko wyrazem hejtu wobec hejtu, tylko przedstawić swoje propozycje zmian. Nie zamierzam tutaj popierać nikogo, choć uważam, że niektóre aspekty ekonomii mogłyby ulec poprawie. Giełda (moje genialne dziecko, cudowne, dalekie od wad, które na pewno ma, trolololo) jest totalnym niewypałem. Słabe zainteresowanie wynika, dla mnie chuj wie z czego. Teraz czuję się, jakbym dał komuś zajebistą kiełbachę na talerzu, a ten ktoś jeszcze nią wybrzydzał. No cóż. Potrzeb rynku nie przewidzisz. SmuteczeQ.
Zakładam zatem mój własny nurt polityczny w tym temacie. Jednoosobowy, więc nie proście mnie o członkostwo, bo to nie są tanie rzeczy, moje drogie panie i panowie. A nazywa się on "Ruszmy dupę do fabuły".


Do meritum...


Uniwersum Mass Effect'a daje nam sporo możliwości. Można nawet zaryzykować stwierdzenie, że nieograniczone. Mam tutaj na myśli tworzenie technologii, ras rozumnych większym lub mniejszym stopniu, planet, układów...No po prostu, kurwa, wszystkiego. Jednak, z moich kilkumiesięcznych, cienistych obserwacji, zauważyłem straszną wstrzemięźliwość nie tylko MG, czy administracji, ale też samych graczy w próby dodania grze odrobiny więcej smaku. To troszeczkę jak bycie prostytutką, lecz z gatunku tych cnotek niewydymek. Wiadomo, nikt nie chce widzieć tutaj Cerberusa w wydaniu pierdyliard którymś, bo to nic ja tylko odgrzewanie kotleta po weselu, które notabene odbyło się rok wcześniej. Możemy trzymać się linii fabularnej samej trylogii, bo to całkiem spoko, brać udział w eventach rodem z gry. Ale do cholery, to PBF, co prawda oparte na zajebistym uniwersum, z zajebistą fabułą. Ale jak ktoś już wcześniej zauważył. To nie oznacza tego, że musimy kurczowo trzymać się ustaleń scenarzystów BioWare. Nasze postaci znajdują się daleko od Sheparda, nie dorastają mu do pięt jego epickością. Nie rozumiem jednak tego strachu przed naruszeniem fabuły jakimś naszym zajebistym eventem. Takim, który rozkurwi planetę, wysadzi milion statków. Co to? Wydarzenia Mass Effect'a to jakiś koran? To jakaś święta księga, której mamy się wszyscy kurczowo trzymać i płynąć z czasem tak jak ona nam zagra, a raczej było już rozegrane wraz ostatnią częścią gry? Jesteśmy kreatywnymi ludźmi, ruszmy łbami i wymyślmy coś fajnego. Nie powiem wam, co takiego, ale...Wiecie, no. W kupie siła, a ja od zawsze uważam, że kolektyw to jeden z elementów sukcesu. Zamiast grać osobno, każdy na swoją korzyść, po prostu...Działajmy, a nie róbmy tylko...Róbmy sobie na przekór. W końcu zebraliśmy się po to, aby dobrze się tutaj bawić, a nie prowadzić swoje małe, internetowe, prywatne wojenki w imię...(tu niech każdy sobie dopowie w imię czego tutaj walczy...)
Uważam, że w ramach tego naszego cudownego pospolitego ruszenia w imię (przynajmniej dla mnie) dobrej zabawy, powinien się pojawić dział na forum. Coś podobnego do tajemniczej dla mnie konspiratorni. Miejsce, gdzie każdy będzie mógł opisać nowe miejsce, nową organizację, nową technologię, sraty taty i jebaty. W tym dziale każdy będzie mógł to skomentować, dać sugestie, wspólnie dojść do kompromisu i zaakceptować go podobnie jak KP nowej postaci. Nowy element fabuły trafia wówczas do ekstranetu i każdy będzie mógł się cieszyć nowymi zdobyczami tutejszego świata. No proszę was. Czy to nie wygląda pięknie? I tak wiem, powielam tutaj zdanie Pixie oraz Kiru. Niemniej jednak, uznałem, że warto ten aspekt przypomnieć.

Teraz druga sprawa, ostatnia...Chyba, o ile coś mi się przypomni. Będę jeszcze pisał w tym temacie. Wszyscy wiemy, że sprzętu do kupienia jest w chuj. Ceny są horrendalnie wysokie. A piniondzów ni ma. Giełda z założenia miała dać kolejny sposób zarobienia gotówki, lecz jak już wspomniałem, nie spotkał się on ze zbyt dużym zainteresowaniem. Nie mnie to oceniać, gdyby Matt miał kredyty...Przejebałby wszystko na giełdzie. Ot, taka mała dygresja.
Jestem zwolennikiem prostych rozwiązań, nie ingerujących specjalnie w mechanikę gry, czy tworzenie nowego, skomplikowanego systemu obliczania czegośtam. Jestem prostym człowiekiem, co prawda, umysłem ścisłym, ale nie lubię poświęcać połowy dnia na przeliczanie cyferek (może to dlatego, że w pracy robię to notorycznie). Prostota rozwiązań to świetna sprawa. Mówię wam. ^^
Aktywizacja zawodowa postaci - tak roboczo nazwałem ten pomysł. Co prawda, brzmi to trochę jak wyciągnięte rodem z Powiatowych Urzędów Pracy (w skrócie PUP. Hehe...Łapiecie? :D). Już zadzieram kiecę i lecę, by wytłumaczyć wam o co chodzi w tym pomyśle. W końcu każda z naszych postaci ma jakiś zawód, prawda? Każda czymś się trudni. Wiem, że połowa to najemnicy, superkomandosi, żelazne dziewice. Okej, ja to rozumiem. Niemniej jednak. Każda postać czymś się trudni na co dzień. Tutaj dam przykład swojej postaci.
Matthew pracuje na okręcie Rady Cytadeli, tak? Jest jednym z pracowników maszynowni i jego pierdolonym obowiązkiem jest utrzymanie w dobrym stanie technicznym całego osprzętu jaki się tam znajduje, wiadomo. Idąc tokiem rozumowania, co jakiś czas musi coś naprawić, wymienić (zgodnie z protokołami przeglądów), blah, blah, blah. Załóżmy, opiszę wszystko co robił w jednym, dłuższym poście. Dajmy na to. Wymienił filtr powietrza, zrobił przegląd układów napędowych. Blah, blah, blah. To akurat najmniej ważne! W wyniku swojej ciężkiej pracy, szanowny pan MG, jako że jest miłosierny i dobry oraz przeczyta mi ten post i oceni wkład nie tylko mój, ale i zaangażowanie mojej postaci w swoją prace i bum. Dostaję kredyty. Nie muszą być to ogromne kwoty. Na pewno nie takie jak za eventy. Takie wiecie. Wacikowe. Łapiecie?
Nic nie stoi na przeszkodzie, aby super badassowy najemnik nie postał na bramce przy Zaświatach. Takiej selekcji każdy by się bał, czujecie? Naukowiec robi badania, które doprowadzą go w końcu do stworzenia projektu we wcześniej wspomnianym dziale. Pirat...Nie wiem. Może pić, palić, chędożyć i liczyć złoto w skrzyniach (arrrrrr!). Całe uniwersum zaczyna żyć. Eventy dalej będą trzymać prym, ale będzie co robić w trakcie na ich oczekiwanie, brak czasu na kolejny czy też po prostu...Z własnej chęci, nojapierdole to takie oczywiste. Postacie nie będą służyć do wykonywania tylko super ważnych misji, będą też zwykłymi obywatelami. Co prawda, rozumiem, że nie gramy tutaj dla bycia szaraczkiem, ale odrobina normalności przecież nikomu nie zaszkodzi.

No i to na razie tyle. Lajkujcie, hejtujcie, subskrybujcie (wut?!) i komentujcie. Jeśli jeszcze coś wpadnie do mojego głupiego łba, to na pewno podzielę się tym z wami. Bajo! ^^
ObrazekObrazek THEME|WORK THEME|SPACESUIT|CASUAL|VOICE|ARMOR Premia technologiczna: +20%
Bonus do tarcz: +15%
Bonus do celności strzelby: +5%
Zwiększenie siły i obrażeń od mocy technologicznych: 15%
Zwiększenie obrażeń zadawanych przez Spalenie: 10%
Peter King
Awatar użytkownika
Posty: 708
Rejestracja: 27 lut 2013, o 23:05
Wiek: 33
Klasa: Strażnik
Rasa: Człowiek
Zawód: Człowiek renesansu
Lokalizacja: Illium
Status: Freelancer, ex-sierżant Przymierza. Cerberus go nie lubi, bo ukradł im statek. Uważany za zmarłego.
Kredyty: 35.877
Medals:

Re: Obok Mechaniki 2.0

16 paź 2015, o 10:58

Matthew Tarczansky pisze:Aktywizacja zawodowa postaci - tak roboczo nazwałem ten pomysł. Co prawda, brzmi to trochę jak wyciągnięte rodem z Powiatowych Urzędów Pracy (w skrócie PUP. Hehe...Łapiecie? :D). Już zadzieram kiecę i lecę, by wytłumaczyć wam o co chodzi w tym pomyśle. W końcu każda z naszych postaci ma jakiś zawód, prawda? Każda czymś się trudni. Wiem, że połowa to najemnicy, superkomandosi, żelazne dziewice. Okej, ja to rozumiem. Niemniej jednak. Każda postać czymś się trudni na co dzień.
Jakby co takie rzeczy pojawią się również w nowej mechanice przy reputacji. Ot tak daje znać, że coś zbliżonego już jest w planach, ale akurat mój pomysł nie ingeruje w to co opisał Matt, więc jak coś spokojnie można to wykorzystać. Ja jestem jak najbardziej za.
You called down the thunder, now reap the whirlwind.ObrazekObrazek[center]Theme Obrazek Voice Obrazek Outfit Obrazek Armor Obrazek NPC Obrazek GG: 7393255[/center][/size] Wyświetl wiadomość pozafabularną

Wróć do „Mechanika”